Tehuľky z Trnavy a okolia

hankapo
15. jan 2013

ahojte dievcata, nedopatrala som sa tu na nijaku diskusiu s temou ,,Trnava".... tak sa skusme nejako dat do jednej temicky aby sme si boli blizsie 🙂 ...a mesiac som nespecifikovala zamerne....ved pomahat a radit si treba stale🙂 🙂

hankapo
autor
15. jan 2013

tak a odstartujem to tu asi tak , ze ak nahodou niektora z vas vie o teme pre tehulky z trnavy, tak ma mozte nasmerovat do nej🙂...

romanula
15. jan 2013

ahoj ja nejsem primo z Trnavy, ale asi 10 min. autem od nej, a budu tam i rodit, tak si muzeme psat.... jaky mas termin?

hankapo
autor
16. jan 2013

@ romanula ...... ahoj...ani ja niesom priamo z trnavy, ale budem tam rodit, a pravdu povediac vobec sa na to netesim🙂... malo by sa to odohrat 10. aprila, takze mam pred tebou troska naskok...

ivushka0209
16. jan 2013

ako vidim tak zatial ani jedna z nas neni priamo z trnavy aj ked som tak 12 rokov byvala :D .. ja vas s tim porodom zrejme predbehnem kedze februar sa blizi ako voda .:D

natinka86
20. jan 2013

Tiež bývam v TT.

hankapo
autor
20. jan 2013

@ivushka0209 a prve babatko?🙂--- no to mas uz za chvilocku... aspon nam podas info ako to tam vyzera a ako to prebehlo🙂))

hankapo
autor
20. jan 2013

@natinka86 vitaj u nas🙂))

monika_35
20. jan 2013

čaute baby,som aj ja rada že sa môžem pridať...ja som priamo z TT a aj tu bývam,rodiť sa tiež chystám tu,asi cca koncom februára a začiatkom marca,veď uvidíme ako sa mladému pánovi uráči 🙂

monulienka866
20. jan 2013

ahoj ja pochadzam z tt ale uz byvam v Jaslov.bohuniciach ale nie som tehulka nevadi?zatial 😉

monika_35
20. jan 2013

inak je tu taká skupina TRNAVA a tam je nás veľa 🙂

monika_35
20. jan 2013

@monulienka866 myslím si že to nevadí 🙂 držím palčeky ak bejby plánujete

minicko
20. jan 2013

ja mam do porodu este daleko..ale tak aspon podate info ako to prebiehalo v tt nemocnici 😉

ivushka0209
21. jan 2013

@hankapo ano je to prve babatko a lekar hovoril ze si nemysli ze to bude vo february ale este teraz v january tak uvidim a info urcite podam :D

hankapo
autor
21. jan 2013

@ivushka0209 uuuu... tak sa ti to blizi... a mas aj nejake obavy a stresy z toho ako ja?🙂

ivushka0209
22. jan 2013

@hankapo tak stresy aj obavy mam a ako sa to blizi tak viac a viac .. niekedy mam chut sa z toho rozplakat ... len teraz to ma asi aj nasledky lebo v noci neviem spavat .. spm tam cca 2 - 4 hodiny potom vstanem anie a nie zaspat

hankapo
autor
22. jan 2013

@ivushka0209 no tak to ti nezavidim... ale pockaj o par tyzdnov ako mi tu napises ze sa nemam coho bat a ze sa to da zvladnut...a ja si poviem... no jasne, dalsia mudra co uz to ma za sebou🙂)))))

ivushka0209
22. jan 2013

mno len aby to nebolo skor ako par tyzdnov :D :P .. dnes mam taky pocit ze by to aj mohlo byt ale neccem predbiehat :D

ivushka0209
22. jan 2013

@hankapo mno len aby to nebolo skor ako par tyzdnov :D :P .. dnes mam taky pocit ze by to aj mohlo byt ale neccem predbiehat :D

hankapo
autor
22. jan 2013

@ivushka0209 no teeeedaaaa... ja uz by som v panike obiehala byt dookola a stresovala a zalarmovala chlapa z roboty...ked uz pre nic ine tak pre istotu🙂))))... si statocna, ked si sama sebe povies ze aby si nepredbiehala... mne staci malicky naznak nejakej zmeny, alebo pocit ze nieco nieje v poriadku a hned placem a manzel ma musi utesovat...

ivushka0209
22. jan 2013

@hankapo uz som skontrolovala ci mam v taske vsetko .. priatel je v pracy tak toho rusit nebudem zatial lebo by este nieco pokazil a kebyto na mna uz fakt prislo tak su doma dvaja svagrovci aj s autami tak nasadame a ideme .. ale ked si predstavim ze uz to pride cce sa mi plakat :(

hankapo
autor
22. jan 2013

@ivushka0209 neboj, neplackaj... plakat moze az malicke ked sa narodi🙂))... a ako rychlo sa tam chystas ist?...myslim ked budes mat ake intervaly medzi kontrakciami????...

ivushka0209
22. jan 2013

@hankapo chystam sa ist tak ked budu cca 15 minutove cestou este bereme moju mamu lebo som ostala v strachu ze sama tam nechcem byt a priatel sa toho ucastnit nechce .. po dialnicic sme v nemocke cca za 10-15 minut

hankapo
autor
22. jan 2013

@ivushka0209 tak to mas pekne nacasovane...ja som sa rozhodla ze ak mi neodtecie voda tak skusim vydrzat doma tak do tych 10 minutovych intervalov.... a s tou maminkou si sa rozhodla dnes????....lebo ten moj tiez rodit so mnou nepojde... ale pojde so mnou na prijem aj na vzdycharen...len na salu uz nie...to by nerozdychal🙂)))

ivushka0209
22. jan 2013

@hankapo s tou maminou to mam rozmyslene uz asi tyzden ale to hlavne preto aby bol somnou niekto na vzdycharni a potom tie nekonecne 2 hodiny po porode tych sa bojim najviac lebo by som sa tam asi unudila :P .. rozmyslala som aj nad alternativou ze ked mi voda odtecie a kontrakcie sa nejako neobjavia tak pre istotu pojdem do nemocky

hankapo
autor
22. jan 2013

@ivushka0209 jasne,chápem, tieto isté veci so mnou absolvuje manžel, len tlačiť budem sama... A s tou vodou to máš pravdu, vtedy treba utekať hneď... A už tí začali nejaké bolesti?

ivushka0209
22. jan 2013

@hankapo zatial nic pravidelne ani nejako extra bolestive len sem tam take krce akoby mi mali prist krami ale len chvilkove ... a stale sa mi ozyvaju divne zvuky z bruska ako by v crevach tak hladam nieco na nete co by to mohlo byt .

hankapo
autor
22. jan 2013

@ivushka0209 no tak to by hádam aj mohla byť nejaká predzvesť kontrakcii, veď to vraj aj má vyzerať ako kŕče pri kramoch

ivushka0209
22. jan 2013

@hankapo vraj ma ale zatial nic extra to nie je .. este cakam ci sa to posunie niekam dalej aby som zbytocne nevolala zasa mamine ze sa vyskytlo nieco nove ci je to ok alebo nie ... ale zacina mi byt nejako divne od zaludka aj mam pocit ze ma asi prezenie tak to uz by asi bol fakt priznak bliziaceho sa porodu

hankapo
autor
22. jan 2013

@ivushka0209 no presne tak... to je uz naozaj znamenie ze sa to blizi...alebo ti zostalo nevolno z nervozity...ale neskusis si dat taku teplejsiu sprchu, prip. vanu?... ci sa ti to rozozenie alebo rozbehne?... to je vraj dobre...

ivushka0209
22. jan 2013

@hankapo nad tou vanou uvazujem ale mam obavu ze naozaj to bude ten porod ... ja si radsej este chvilku pockam pojdem si troska lahnut a uvidim co to urobi ..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre