Téma pre tehotné Bratislavčanky

lucillienka
18. mar 2008

skúsim založiť tému pre Blaváčky....lebo mám pocit že sa tu vrece roztrhlo s tehulkami...a aspoň si v rámci mesta vieme poradiť čo kde kúpiť a tak.... 😉

certica
19. mar 2008

tak ja uz dlho tehula nebudem 😀 , ale vsetkym prajem aspon tak prijemne a bezproblemove tehotka, ako som mala ja 😉 (dufam, ze to ku koncu nezakriknem... 😲 )

marse
19. mar 2008

certica moc dakujeme, ale tebe to rychlo ubehlo....mne sa zda ze tebe tie tt naskakuju zo dna na den 😀

lucillienka
autor
19. mar 2008

dobré ránko kočky 🙂

wienika - ďakujem veľmi pekne za tip...zdá sa že tie PP kočíky sú naozaj maličké a ťažké...a už som tiež pozerala na tie maxi cosi...sú vraj oveľa ľahšie...

kada - teraz už chodím do IKEA menej, lebo mám odrazu iné chute a tá nová omáčka na lososovi čo teraz dávajú mi nechutí, tak chodievam občas do KIKA na šalátik alebo na paradajkovú polievku s pizza tyčinkami do Pizza Mizza 🙂

lucillienka
autor
19. mar 2008

a inak som zistila, že suprového lososa si urobím aj domka....kúpila som si parný hrniec Vitamín a v ňom ten losos je úplne perfektný šťavnatý....k tomu zemiačiky s petrželkou , vynikajúce....môj drahý sa len zalizuje

kada
19. mar 2008

ahojte babule lucilienka tak taku super pizzu by som si dala 🙂
ale nemozem mozem papat len salatiky lebo som strasne pribrala tak sa musim krotit 😀

lucillienka
autor
19. mar 2008

koľko si dala hore doteraz ?? ja nejaké 2kg 🙂 ale brucho mám spuchnuté tak veľmi, že sa až divím že len 2kg 😕

bora8
19. mar 2008

čaute blaváčky, tak sa pridávam, aj keď v BA len robím 😀

lucillienka
autor
19. mar 2008

čau bora 🙂 vitaj vitaj.... 😀

marse
19. mar 2008

inak blavacky aku porodnicu uprednostnujete??

tinni
19. mar 2008

jeeeej, aka tema 😀 ja sice uz nie som tehotna, ale tiez viem poradit, co, kde a ako 😉

rovni
19. mar 2008

marse ja asi porodnicu na kramaroch-ten novy nadstandard
ahoj tinni 🙂 tak rad! aky kocik je dobry? 😀

kada
19. mar 2008

ja budem rodit na KRAMAROCH
rovni na ten nadstadart sa moc nespoliehaj neda sa rezervbovat a tych 5 dni vydrzis aj normalne 😵
ja som ho tiez chcela ale povedali ze je to to iste len mas kupelku a vecko v izbe
tak ja asi radsej usetrim a potom kupim nieco malemu 😀 😀 😀
lucilienka tak 15kg 😲 😲 😲

rovni
19. mar 2008

kada cize sa neda dopredu zaplatit s tym ze mam iste ze tam budem lezat?ja by som tu kupelnu a vecko na izbe uvitala,ved 500SK na den mi nepride az tak vela ked tam budem tych 5 dni 😕

marse
19. mar 2008

tak to zase ja na Antolskej, mam dobre skusenosti z prveho porodu 🙂

kada
19. mar 2008

rovni neni to tak vela a pytala som sa neda sa to zaplatit do predu
ani na antolskej a ani v ruzinove aj ja mam radsej vecko samostatne aj kupelku ale podla mna nebude volne v juni
vsak je nas tak strasne vela

rovni
19. mar 2008

ja mam termin sice az v septembri,ale podla toho co tu citam,je pekny baby boom 😀
takze ak to dobre rozumiem kada-to az ked ma dovezu do porodnice v bolestiach sa ma spytaju kde chcem lezat?a nadstandard dostanem len bude bude prave volny?

lucillienka
autor
19. mar 2008

fíha....no tak ja som uvažovala o Kochu lebo kamoška tam rodila a bolo fajn, ale majú sa sťahovať tak uvidíme...alebo potom na Antolskú som rozmýšlala..... 😖 ale na 100% neviem...ani na 50% dokonca, že kam nakoniec...asi si urobím pred porodoom tour de nemocnice, ako to kde vyzerá na 1 pohľad...

lucillienka
autor
19. mar 2008

hmmm...blavačky pracujú zjavne 😕

kada
19. mar 2008

rovni presne tak ked uz budes rodit mozes sa popripadne dohodnut s dokim ale povie ti zekedbude volne
tak potomta tam daju alebo pocas pobytu v nemocnici sa ta opytaju ci sa chces prestahovat
ked sa nieco uvolni 🙂
lucilienka ja by som u kocha nerodila lebo tam nemaju taku vybavu pre miminko a vselico sa moze stat
radsej by som si vybrala antolsku lebo tam je naj .vybava pre miminko alebo este ajna kramaroch
😀
kamoska tiez rodila u kocha az dve a podlamna je to vyhodenie penazi 25litrov

lucillienka
autor
19. mar 2008

kada - ja vlastne ešte nemám vôbec rozhodnuté že čo a kam...práve preto som tu a sondujem, že kto čo odporučí 🙂
--- ale teda vyzerá zatiaľ tá Antolská že má najlepší ohlas...

rovni
19. mar 2008

aj podla mna je to u Kocha zbytocne drahe a komplikacie prevazaju na Antolsku alebo Kramare
to si ma nepotesila kada ze si ten nadstandard nemozem zaplatit vopred,len sa spoliehat na to ze bude volne,co sa pri mojom stasti nestane

lucillienka
autor
19. mar 2008

spoliehať sa netreba vôbec na nič 😔

možno odrodíme v aute po ceste do nemocnice ... 😀

kada
19. mar 2008

no vidis rovni 🙂 ale nebojbudes mat stastie mozno sa akurat uvolni

rovni
19. mar 2008

a s najvacsou pravdepodobnostou mi to bude pri predporodnych bolestiach uuuuuplne jedno 😀

bora8
19. mar 2008

luci: ja som jurka rodila na antolskej a rada by som tam rodila aj druhý krát, teda ak sa bude dať.... Koch je podľa mňa zbytočne drahý a najlešpia starostlivosť o novorodencov v BA je na antolskej - všetky detičky tam prevážajú, ak majú problém

lucillienka
autor
19. mar 2008

bora: a vraj sú tam dve poschodia... a na jednom je to super a na druhom otras....teraz ktoré je ktoré ???

bora8
19. mar 2008

no ja sa poznám s primárom novorodeneckého oddelenie - Divincovm - teda kolegyňa sa s ním pozná a zoznámila ma s ním a je to super chlapík a keď som rodila hodne sa o malého staral - a tím sestričiek bol super, ja som sa nemala na čo sťažovať, poradili aj pomohli..... ono to asi záleží od smeny ktorá je nastúpená.... ale aj od teba ako sa k nim správaš, lebo každý môže mať dobrý alebo zlý deň

možno sa stretneme v pôrodnici 😀

lucillienka
autor
19. mar 2008

bora ...je to vysoko pravdepodobné 🙂 teda ak stihnem zo senca doletieť...lebo v tej dobe už budem bývať v Senci...

😵

bora8
19. mar 2008

no keď neporodíš na D1 ak bude zácpa 😀 , inak keď som išla rodiť Jurka tiež sme zostali vysieť v Lamači, lebo na patronke bola búračka - nebolo mi všetko jedno..... 😉 ale zvládli sme to akurát 😀

lucillienka
autor
19. mar 2008

to bude iné vzrúšo....asi posledné dni budem bývať u babky v Ružinove 🙂 pre istotu....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre