Termín pôrodu 1.1.2008. Ako to máte riešené s lekárom?

zuzalia
17. okt 2007

ahojte tehulky,
má niektorá termín pôrodu 1.1.2008??? ako to máte vyriešené s lekárom???
moja lekárka ku ktorej chodím odchádza 28.12. na lyžovačku, teraz neviem či si
mám zazmluvniť iného lekára, alebo to nechať len tak a kto bude mať práve
službu ma odrodí???(inak chodím do Kocha).

fenrirka
2. nov 2007

ja by som si chcela dat epiduralku...ale ked pojdem rodit a budu tam mat fit loptu tak si zaskacem 🙂ved za pokus nic nedas,mozno to naozaj pomaha ...najhorsie je ze budem asi na babatko sama ☹

plostica2502
2. nov 2007

fenrirka •preco... ☹ sak sa neboj,budes sa tesit uz na babo a budete dvaja,ked vylezie von...ja by som asi nechcela epi.,ved ked to ine zeny prezili,musim aj ja🙂)) 😀

putyna
2. nov 2007

heh zuzi presne to som si aj ja vravela heh a fakt som prezila 😀

fenrirka
4. nov 2007

no ale ja to radsej nechcem prezivat,niesom ziadna padavka ale ked ma to nemusi boliet tak preco nie...
a po narodeni budem byvat u rodicou...som zvedava ako to cele dopadne

elise
4. nov 2007

nečakáme malé na 1.1.2008 ale vidím že tu rozoberáte epidurálku, ja som počas celého pôrodu nechcela nič ale na posledné tlačenie bola tá bolesť neznesitelná tak som si vypýtala niečo na zmierenie dali mi epidurálku a citila som iba tlaky a bolo to super aj som pozbierala sily na tlačenie.určite pôrod zvládnete držím palce aby sa vám narodili dravé detičky 🙂 🙂 🙂

marija
4. nov 2007

Ahoj dievcata som si vsimla ze tu existuje aj takato tema, no teda 🙂 my nevieme ci sa nam to podari presne toho 1.1.2008, ale najprv sme mali termin 31.12. a teraz naposledy 3.1. tak sa uvidi kedy sa malinkej zachce von 🙂
Chysta sa niektora z vas rodit na Antolskej? Lebo to sa mozno s niektorou tam uvidime 🙂

marija
4. nov 2007

Rozobera sa tu aj epidu, no ja som uz rozhodnuta rodit s epi, neviem ci velmi tuzim po tom odtpiet si cely porod ak je takato moznost, takze ak to bude mozne a dovoli mi to aj zdravie tak ja urcite budem rodit s epiduralkou 🙂

elika
4. nov 2007

Ahojte, kupujete si niektora monitor dychu dietatka? {Nany, AngelCare,... ine} Do akeho veku dietatka sa to cca. ma pouzivat?

plostica2502
4. nov 2007

ahoj marija🙂)ja tym terminom moc neverim 😀 ..presne zalezi od krpcov kedy sa im von zachce 😀 😉 😀

marija
4. nov 2007

elika my mame Nanny a pozuiva sa to tak do jedneho roka, najrizikovejsia skupina su deticky od 2 do 10 mesiacov 🙂

marija
4. nov 2007

plostica tak tak 🙂 aj ja si myslim, ze krpci si vylezu von kedy sa zachce im, co tam po datumoch tie ich vobec nezaujimaju 🙂

ena
5. nov 2007

elika: my sme nany pouzivali tak do cca 10 mesiacov.
Nastastie sme mali len zbytocne poplachy, ked som maleho vybrala z postielky a zabudla vypnut monitor.

gyngerka
5. nov 2007

ahojte holky my mame sice termin 5.1.2008 ale kto vie pri dvojcatkach sa moze vsetko stat 🙂
a inak ja mam 1.1 narodeniny cize keby sa trosku poponahlali na svet mali by narodeniny v ten den ako maminka 🙂

marija
6. nov 2007

gyngerka tak aj Ty si bola take novorocne babo 🙂 no wow, a s dvojcatkami mas pravdu, oni sa kludne mozu vypytat na svet aj na Vianoce 🙂 ale snad ostanu v brusku co najdlhsie 🙂

plostica2502
6. nov 2007

ahoj dievcata,tak ako sa citite,mate dake tazkosti,ci este zatial nic naa vas nedolieha 😀 😉 😅 ...

gagarinka
6. nov 2007

ahoj, mna len obcas hrozne pali zaha, ale vacsinou si za to mozem sama - ked neodolam sladkemu 😒 inak zatial ziadne tazkosti, klop klop klop

plostica2502
6. nov 2007

mna palila,len prvy trimester,na stastie a tiez som nemohla sladke,ale ani zeleninu a ovocie...potom to preslo a ted papame uz secko...joj 😀

gagarinka
6. nov 2007

ja som zrovna dnes hladala na nete, co na to pomaha, ale myslim, ze v mojom pripade jednoznacne pomaha vynechat sladke. ale ked to je niekedy tak strasne tazke ☹

marija
6. nov 2007

Ahote gagarinka a plostica, mna zaha zatial vobec nepalila, ja mam skor problemy s kostrcou, ta ma obcas dooost silno boli, najma ak dlho sedim, ale inak vsetko v pohode 🙂 minule som dokonca dokazala bezat na autobus, tod vykon 😀

fenrirka
6. nov 2007

mna pali zaha doteraz ☹ ,ale ked si dam trocha tepleho mlieka tak mi to pomoze
😉

gagarinka
7. nov 2007

aj mna pri dlhom sedeni za pocitacom pobolieva tam dole, ale len posledny tyzden - dva, takze to pripisujem tomu, ze sa mi to tam uz nejakym sposobom pomalicky roztahuje a pripravuje na bliziaci sa porod 😒

fenrirka
7. nov 2007

tak taku bolest nemam,ale radsej sa spytaj doktora

ena
7. nov 2007

mna palila zaha pri prvom, a teraz zatial nic a ja cakam a cakam... 🙂 Ale zas, nie ze by mi to chybalo 🙂 A este som si len nedavno vsimla, ze vsak ja teraz nemam ani linea negru 🙂

plostica2502
7. nov 2007

marija 😀 to je ozaj vykon bezat s pupinom takym,obdivujem obeznejsich ludi,teraz mam problemi dychat,ked idem po veeela schodoch 😀 😀 ..moja teta brala na tu zahu take cukrikove tabletky na cmulanie,volali sa tumf,alebo tumz...bezne dostat v lekarni...pripominali mi hroznovy cukor...mnam 😀 😀

marija
7. nov 2007

plostica no veru 🙂 ja som zatial pribrala necelych 5kg ale mne sa tiez tazko dycha, vraj je to ale aj koli nizkemu hemoglobinu ale podla mna aj to babatko co to vazi 🙂 naposledy, cca dva a pol tyzdna dozadu vazila 1450g, takze aj ked sa to nezda, pri bezani to je urcite aspon taka nejaka zataz ;)

plostica2502
7. nov 2007

no to teda ano🙂)veru je...ja by som asi nebezala,ja som dako zlenivela na taketo veci 😀 😀 sa mi spravi celulityda a budem kysnut,ak to takto pojde dalej...ja som zatial pribrala 6,5kg...este norma 😉

fenrirka
7. nov 2007

mne robia problem len schody,a pribrala som 9kg ale vraj mam strasne male brusko
no ale vaha ma momentalne ani moc netrapi,ked bude maly Matko na svete a velmi sa nevyspim,tie kila pojdu dole...Teraz papam hlavne koly nemu
A mam jednu knizku a tam je napisane ze celkovy prirastok hmotnosti predstavuje 10 az 12kg,ale moze to byt viac alebo menej
z toho : 11%plodova voda
20%maternica,psia,zadok,nohy
22%krv,zvysene mnozstvo tekutin
38%dieta
9 %placenta

marija
7. nov 2007

Fenrika tiez som take cosi citala, ale podla mna to zavisi aj od zeny, od jej vysky, zaciatocnej hmotnosti a toho ako na tehu reaguje. Mam kamaratku byvalu sportovu gymnastku a neskor robila sportovy aerobik, vzdy mala takych do 50kg, cez tehu priprala 20kg, netusim ako a kde sa to na nu mohlo nalepit ale teraz kukam na nu a zas jak prutik, len pocas tehu tak nabrala... ja zas mam sklony priberat, vzdy som bola baculka a som si myslela ze priberem minimalne 20kg a zatial som probrala necelych 5kg a to netusim ako je to vobec mozne 😨 takze je to dost zaujimave s tym priberanim v tehu a este pred tromi tyzdnami som nemala takmer ziadne brusko ale dnes uz je poriadne velke 🙂

plostica2502
8. nov 2007

ahoj dievcata,no jasnacka zavisi to od setkeho,niekedy maju maminy aj viac plodovej vody a preto su tazsie a ze co nabereme pri kojeni zhodime,taze papat koli zobcom musime 😉 😀 ...joj ja uz mam tiez velke bando🙂)

marija
8. nov 2007

plostica hod nejake foto do albumiku, bruskom sa treba pochvalit 😀 ja nemam strach ani s priberania ani potom schudnutia 😎 to je asi jedine co skutocne teraz neriesim a je mi dobre 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre