Termín pôrodu 1.1.2008. Ako to máte riešené s lekárom?

zuzalia
17. okt 2007

ahojte tehulky,
má niektorá termín pôrodu 1.1.2008??? ako to máte vyriešené s lekárom???
moja lekárka ku ktorej chodím odchádza 28.12. na lyžovačku, teraz neviem či si
mám zazmluvniť iného lekára, alebo to nechať len tak a kto bude mať práve
službu ma odrodí???(inak chodím do Kocha).

plostica2502
15. dec 2007

2600gramov,ale odchylka je +/- 400 😀

fenrirka
16. dec 2007

no tak ten moj je pekny maco....mas aj autosedacku???

julova
16. dec 2007

baby...tak ja opustam Vas naadherny termin 😖 😀...kedze mame polohu KP a je z nas maly slonik, tak uz bud. tyzden ideme na planovany cisarsky rez....v kazdom pripade som zvedava, ktora z Vas nam na Novy rok zamava z telky 😀 😉

plostica2502
16. dec 2007

fenrirka 😀 mam uz dve,aj vajce,aj tu kapku vatsiu....svokrovci kupili 😀 😀 ja uz som bola aj v nemocke,mi kontrakcie zastavili,ze este aby tyzden,dva vydrzal 😀 dufajme 😀

julova •tak teda vela stastia prajem 😀 aby vam to vyslo,to vianoce stravis tam.. ☹

ena
16. dec 2007

julova: dufam, ze sa nepridam k tebe, lebo nas maly je tiez KP, zajtra idem na UZV, tak uvidime, kolko ma gramov a co nam hrozi...

plostica2502: aspon julovu obide vianocne upratovanie, varenie, pecenie 🙂

fenrirka
16. dec 2007

no ja som piekla uz teraz takze mna to vobec neobislo 😉
a to idem este piect k babke,chudinka uz nevladze
julova moc ti drzim palce 😀 potom chcem vidiet foto tvojho urcite krasneho mimca
no a kolko vazia ty vasi,???A co je KP???a v tej telke keby som bola tak vas budem pozdravovat 😀
plostica ja mam od mojej tety a to je az na 9az13kg.tak neviem co mam robit...v com sa moze previest iba v tom malinkom vajicku??
a aky to bol pocit tie kontrakcie???
no a preco ti ich zastavili sak to by uz nevadilo keby sa narodil,ci???
drzim vam vsetkym palceky

plostica2502
17. dec 2007

ze este by mal zosilniet kusok vraveli,ze este nech aspon tyzden,dva by mohol vydrzat 😉 tak ja som radsej za dva a nie cez vianoce 😀 ...si daku kukni v bazaroch.....no to ti tvrdne brusko a mas bolesti,ale kazda zena ma rozne,dakto silno,dakto slabsie...nemusis sa bat toho 😉

ja sa pridavam a tiez seckym drzim palceky 😀

fenrirka
17. dec 2007

aha tak ti drzim palce nech si cez tie vianoce doma...
mne je dnes uplne dobre musim si zaklopat
lebo vcera to bol horor,ma bolelo brusko aj hlava 😖

plostica2502
17. dec 2007

😀 dakujem feri...aj ja drzim tebe...mna vcera tiez bolela hlava a pred vcerom tiez,ktovie mozno bol zly tlak...no

fenrirka
17. dec 2007

no ale niak som sa unavila a to som nic nerobila len som pozerala telku, 😅
este som si nekupila tie vlozky v lekarni,nevies kolko stoja?? a tie tampony do podprsenky mi stacia jedny?
pojdem si to vsetko zajtra naraz vybavit,aj lekara aj lekaren 😀 idem robit medovnicky tak snad sa podaria...
ozaj prajem ti ten najlepsi porod aky len mozes mat... 😀

ena
17. dec 2007

fenrirka: KP-koncom panvovym, teda nie naliehanie babatka hlavickou ale zadockom..
ale dnes sme boli na UZV a uz je otoceny spravne..

plostica2502
17. dec 2007

fenrirka • 😀 aj ja tebe 😅 a nech sa aj medovniky vydaria,moja mama mala dakedy paradny recept,len neviem de je 😀 ...vlozky ma vysli tusim 70 a tampony 80..kupoval mi muz,tak neviem,ci su tie ceny presne,no tak mi povedal...ja mam setkeho po jednom baleni,ak pochybi,kupi dalsie,co uz 😀 ...ja tiez cely den telka pustena,si ako maniak pripadam🙂

fenrirka
17. dec 2007

no takze medovnicky sa vydarili 😀
uz som si aj dala zopar 😝 priatel zaspal o jednej a spal doteraz,dnes nesiel do roboty tak som myslela ze niekam pojdeme 😒
a teraz ked sa zobudil isiel zo psikom
no jo a zajtra idem domov do Ba po lekaroch a za maminou a ocom no a priatel dojde po mna az vecer,takze my sme moc spolu neni a ja sa tu niekedy dost nudim...
a co take pozeravas???
no ja mam tie tampony z tesca....zajtra toho mam vazne dost...uf 😔

plostica2502
17. dec 2007

to vy nieste obaja z ba....to aj tam maju...kolko tam vydu cenovo...a nechcete sa brat s priatelom....medovniky teple a s mliekom,mnam 😀

fenrirka
17. dec 2007

ja som si ich kupila v tescu u nas v Ba a uz ani neviem kolko ale nebudu drahe
...a byvam s nim v Trnave teraz 😒
no tie medovnicky su ozaj dobre,chi...aj by sme chceli len niesu na to peniazky..
no a co to pozeravas???Prave sa idem napapat..dost skoro ze 😀
ale ked zajtra mam ist nalacno,ved by som zomrela od hladu

fenrirka
17. dec 2007

Ena -aha...no moj bol tiez dost dlho otoceny zadockom ale potom si to rozmyslel 🙂

ena
17. dec 2007

fenrirka: tak zajtra ked budes zas v poradni, tak uz sa ohlas, ze si to ty, ked nas tam zbadas ;)

plostica2502
18. dec 2007

heh fenri,kukam secko co ide v tv...teraz telenovelu,no co budem robit 😀

fenrirka
18. dec 2007

sakra Ena kedy si tam bola???Tuto spravu som si precitala az teraz ☹
doktor drobny ku ktoremu chodim musel odist a prisla taka niaka mlada doktorka
ach 😔 vobec to nebolo prijemne
a ozaj ak ma maly okolo 3,700g...moem si zobrat aj tie plienky 3-6kg??jedna mamina mi povedala ze hej ,vraj tie newborn su velmi malinke

no a konecne som si kupila vlozky a tie podlozky,mam ich 5ks 60x90...to staci???
a vlozky len jeden balik sak to by som niekoho potom poslala...
a samozrejme som zabudla tie jednorazove gatky
no a mam autosedacku a na nej su dva stitky ze 0-18kg a 9-18kg
myslite ze bude dobra na prevoz???a Ena najblizsie mam prist alebo stvrtok alebo piatok ...

ena
18. dec 2007

fenrirka: my sme prisli nejako okolo 10tej a boli sme tam viac ako hodinu.. ale dnes som po chodbe nemusela velmi za malym behat, tak by sme sa videli, len keby si hned do tej prvej cakarne zakukla..
Nabuduce mam dojst do poradne tiez stvrtok alebo piatok..
a plienky, ved zober par kusov z jendych, par z druhych a uvidis.. ale ked vezmes 2-5, tak oni su idealne vzdy na ten stred, tak to by sa babo zmestilo presne do toho stredu.. 🙂
Nase babo podla pondelkoveho uzv ma cca 3 000 g.

vlozky ti potom dokupia, aj podlozky, ked bude treba.. neviem, ci uz mas zbalenu tasku, ja hej a vyzera, ako keby som isla na dovolenku na mesiac niekde 🙂len zupan+osuska zaberie pol tasky.. takze si ani zbytocne vela nebal.. ved ked za tebou dojde navsteva tak ti donesu.. a radim nosit aj mineralky, lebo ak chces dodrzat pitny rezim, tak z bufetu pri vchode sa ich kupovat velmi neoplati 😒
takze veci ako vlozky, podlozky, vodu ti mozu nosit priebezne..

ked ma autosedacka udane ze od 0 kg, tak by mala byt ok pre babo, ved mensie uz potom neexistuju.. my mame maxi cosi 0-9 kg vajicko..
len este musim pozriet, kde som odlozila to polstrovanie pre babatko co sa tam dalo este vlozit ;)

plostica2502
19. dec 2007

😀 to je pravda,mne tiez viac nez pol tasky zabrala osuska a zupan a pak mam len spodARe,ale tie jednorazove gatky som tiez nekupovala,ze je to zbytocne....som si klasicke starsie bavlnene,ze ked neodperem,vyhodim 😖 ,no a tak 😀

zaza_na
19. dec 2007

ahoj Eni 😉 uz to mas za par. tesis sa? 😵

fenrirka
19. dec 2007

notakze nemam este zbalene vsetko a uz teraz je to plne,mam taky kufrik na kolieskach...
a veci mam niektore doma v bratislave a to plienky,intimny sprchovi gel,uteraky si chcem zobrat svoje co mam doma
no a potom v kufriku doklady lebo idem este pred tym na poradnu,no a papuce a slapky,hreben a gumicku a wc papier 😀 😀 vsetko take veci co si tam dam za 5min
aj tak je jedno ku komu ideme na poradnu,mne to vysvetlil dr.Drobny..
a ja som tak nechcela zensku 😒 ,fnuk...a ked tam dosla ho zastupit tek to aj tak dopadlo ozaj napisala mi do knizky ze :krcok1,5cm pre tesny prst(chvilami som mala dojem ze tam chce napchat celu ruku))OP140
neviete co to znamena???
no a asi tam pojdemvo stvrtok rano na osmu...
tie gatuse si asi pojdem kupit aspon dvoje
ale tiez si beriem bavlnene.....dufam ze mi to vide vsetko ako chcem...lebo zo sobotx na nedelu mame ist na chatu kusok odtialto...no a 24 chcem ist do Ba za rodinou

ena
19. dec 2007

Jeeej, Zuzka, ahoj 🙂 No jasne z esa tesim a aj ja gratulujem k tehu 🙂 Inak, aj Lucia D. bude mat babatko, zatial to vyzera na babu a termin tusim 9.februara 🙂
A kde mas segru, ju som tu uz strasne dlho nevidela.

zaza_na
19. dec 2007

eni, ona tu uz nechodi. chodi kdesi na nejaku inu stranku 😉 ona ma termin v marci a tiez cakaju druheho chlapceka 😀
dakujem a aj ja tebe gratulujem pravdaze. a aj lucke. juj, vsetci su tehu! super 🙂

ena
19. dec 2007

zaza_na: no, o par rokov sa budu dobre bit o baby 🙂

fenrirka
20. dec 2007

niako ma boli brusko,a cely den mam pocit ako by som mala dostat krce do litok,a v oblasti vnutorneho stehna ☹
teda fakt nic prijemne
ja uz ani vela neprejdem lebo mi neni moc dobre...neviem co je to somnou..........

plostica2502
21. dec 2007

😀 fenri,mozno to na teba uz pride...kazzdy ma rozne priznaky 😉

fenrirka
21. dec 2007

hm neprislo 😒
neviem ci sa mam tesit alebo nie lebo na jednej strane som chcela byt na sviatky doma no a na druhejmi nieje moc prijemne ked trocha viac chodim a zacne ma tak boliet brusko...ale dnes je mi celkom fajn musim si zaklopat

plostica2502
21. dec 2007

😉 to je super ak vydrzime ozaj do toho pondelka...ani nevrav o tej prijemnosti..moje klby,ach jaj....iba papam stale ma taka zrava nemov chyta...no 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre