Termín pôrodu február 2014

kamea858
22. máj 2013

Tato diskusia je určená pre budúce mamičky, ktoré očakávajú potomka v termíne Február 2014. Ja zatial nesmelo, so slabšou druhou čiarkou 🙂

biba
16. feb 2016

Ahojte mamicky, od polovice marca sa otvara v Bratislave na tehelnom poli vo FIT STaRZ cvicenie s detickami v nasom veku, kto by ste mali zaujem, piste, kontaktujte, budeme sa tesit . . 🙂

ivmani
29. mar 2016

Juuuuu...ja som tu nebola dlhoooo rok aj nieco a toľko sa tu toho udialo :O cukricek, Gratulujem k druhému synčekovi. Teraz je nejaky babyboom. 🙂)) Ale maminky, co sme februarovky 2014, idem si k vam po radu ci tip...mame uz takmer 26 mesiacov a stale plenkujeme :( na nocnik maleho nevieme dostat ani za nic, len si sadne obleceny. Uz mame aj kupene tie nadstavce podsedaky na normalne WC, tam obcas ide sam sa vypyta, ale ked ho v priebehu dna chcem dat, tak ani za nic, krik rev a zase na silu ho nutit nechcem, uz sme skusili aj formou hry a nic....tvrdohlavy ako baran :D Inak na vsetko sikovny, zubky si sam uz umyva pol roka na to sa strasne tesi...A este sa chcem spytat ako ste na tom s rozpravanim? Nas vie klasika mama, tata, baba, dedo, len si trosku skracuje slova na autobus povie abus...a kacku len gaga, na cicu mnam a na hava vava...ale pritom sa mu podari povedat hocake slovo ale ked zbada ze sme ho registrovali a chceme aby zopakoval, tak ani za svet....Dakujem za kazdu skusenost, nazor, radu, tip 🙂

cukrik580
29. mar 2016

@ivmani dakujem 🙂 a samko ma tiez plienky,na serblik sadne ale vobec nevie co sa tam deje a ma diat a rozptava len svojou cinstinou 🙂

lydia15
29. mar 2016

@ivmani ahoj,my sme tiez februarovka. Ja som malu zacala davat na nocnik ked vedela sediet,tak obcas aby vedela co to je.ked uz vedela chodit tiez z neho zdrhla.potom som ju vzdy dala hned rano a spolu sme vylievali do wc.ale az ked mala 18 mesiacov som ju naucila ze do plienky robi kako a tak nejak sa sama zacala pytat.takze my sme uz uplne bez plienky.co ji neviem oducit je kojenie,neda si to vysvetlit.strasne place.a keca uz o sto sest,vsetko opakuje,aj vety povie.ale mam kamosku co ma o dva mesiace starsieho a ten ani necekne.je to rozne.

majaon
13. jún 2016

@ivmani ahojky,aj ja som sem patrila,teda patrim stale a co sa tyka plienok aj my mame este,nechavam to na teplejsie dni,ale snazim sa ho aspon rano dat vycikat do wc,na serbel nechce...no pozeram,ze si to tu pisala este v marci,tak mozno ste uz bez plienok 😀 a rozprava od takych 20-mesiacov vsetko a pekne zretelne... 🙂

cukrik580
13. jún 2016

@majaon co to nevidiiiiim,bude baaaabo?gratulujem 😉

ivmani
14. jún 2016

@majaon Jeej dakujem za odpoved 🙂 ano ano pamatam si ta... 🙂, a uz skoro bez plienok sme. Uplne sam sa zacal pytat na serblik, tak v priebehu dna serblikujeme a zachodujeme, kam sa vypyta :D ale uz mu vadia cez den plienky a ked sa mu chce cikat, sa aj sam vypyta....akurat s tým rozpravanim to mame este zlozite...mama, tata, baba, dedo, havo atd rozprava...ale na nieco je straaasne lenivy mam pocit. Niekedy zacne dzavotat hatlaninky potom ked nieco povie sa ho pýtame, ze co si povedal a vtedy sa zacne cervenat a ticho. Na ostatne je sikovny az az vsetko rozumie, chape, urobi...tak snad do 3 rokov sa nam jazyk rozviaze. Snad to pride zo dna na den ako s tym nocnikom 🙂

majaon
14. jún 2016

@cukrik580 dakujem 🙂 ano ano,sme sa prestahovali do domceka a hned sa zadarilo 😀

majaon
14. jún 2016

@ivmani no tak super,ze sa vypyta 🙂 Simonko sice povie,ze ideme cikat,ale uz je nacikane v plienke,cize este to nevie vystihnut,asi to chce cas...no inak je tiez sikulko na vsetko ostatne 😉

fosilka
14. jún 2016

Ahojte, nasa je tiez februarovka a obcas som sem chodila na rozumy 🙂 U nas prave prebieha odplienkovanie a na pocudovanie to islo celkom hladko. Jej sa nechcelo sediet na tom nocniku, lebo "mala vela roboty" , ale chodi do jasiel a s ostatnými detickami tam chodila, ale to ju prilis nemotivovalo. Az ked ju tam nechali uplne bez plienky a obcas sa stala nehoda, tak asi to pochopila a uz sa sama pyta. Takze to trvalo asi 2 dni v skolke, cez vikend doma a teraz sa pekne vypyta, alebo si aj sama sadne na nocnik a urobi co ma.

@ivmani ohladne rozpravania je to podla mna individualne, vlastne tak ako so vsetkym. U naj je napr. dost rodiel ako rozprava teraz (26 mes) a cca pred dvomi mesiacmi, velmi rychlo napreduje. Tak si myslim, ze tvoje dieta este potrebuje nasavat a mozno sa aj trosku hanbi rozpravat, tak ked pride jeho cas, tak spusti a potom ho uz nezastavite 🙂

cukrik580
14. jún 2016

@majaon parada 😀

cukrik580
14. jún 2016

nas samko je este plne plienkovy a plne nerozprava,stvorkovat zacal v 10m a chodit v 18m ale mame doma veselo,filipko od nedele stvornozkuje a vsade sa stavia a to nema este ani 7m 😀

majaon
15. jún 2016

@cukrik580 aspon viem,ze nie sme sami s plienkami 😀 no a este sa uci sam papat,to ide celkom fajn 😉

cukrik580
15. jún 2016

@majaon samko papal pekne sam ale od kedy papa aj fifo tak muaim krmit aj samka 😀

fleur2
15. jún 2016

@ivmani sme na tom podobne

fleur2
15. jún 2016

@cukrik580 sme na tom podobne este sa aj kojime

fleur2
15. jún 2016

@cukrik580 gratulujem

majaon
15. jún 2016

@cukrik580 ved toto...aj ja sa bojim toho ked pride babo,ze Simonko sa vrati o krok alebo aj niekolko krokov naspat 😝

cukrik580
15. jún 2016

@majaon a tak hadam nie samko mal len 21m ked sa fifi narodil
@fleur2 dakujem 🙂 mne sa samko odstavil v lete ked som bola v 6.m,odislo mlieko tak nechcel uz

cukrik580
27. feb 2018

ahojte.ako tichucko tu je😀

lydia15
27. feb 2018

no stichlo to tu

elka7
28. feb 2018

Ahojte ako sa majú 4 roční kamoši? Vivienka dnes oslavuje 4 roky, juuj babule ako to ubehlo... Takto pred 4 rokmi som už šťastná ale rozklepana z pôrodu ležala na sále a držala moje vytúžené dievčatko 😍

cukrik580
1. mar 2018

nas mimoňko na karnevale a aspon 2 fotecky z oslavy aj s bracekom filipkom ☺ samik mal 14.2. naroeniny 🙂

cukrik580
1. mar 2018

a inak samik nam stale nerozprava.rok chodime k logo.boli sme u neurologicky aj psychologicky.na orl.vsade vsetko ok nastastie len ta rec🙈ale jemu sa vyslovene nechce.napr tam to toto neni daj nedam auto...povie tak pekne ale opakovat ani za nic ucit sa karticky od logo to je hotove utrpenie prenho🙈🙈 tazko s nim ale bojujeme 🙂 oproti tomu co bolo pred rokom robi pokroky ale straaaasne pomaly🙈 ale ma super kolektiv v skolke.deti ho beru super.pani ucitelky pomahaju cvicia s nim tak snad to pojde...

elka7
1. mar 2018

@cukrik580 super že má partaka bračeka. Juj tak ta reč to musí byť boj, ale asi sa mu len nechce učiť. To musí byť utrpenie aj pre teba ho naučiť, viem keď chcem niečo malú naučiť a ona je úplne bez záujmu ako keby ma nevnímala. Vivinka sa tiež nechce učiť nič, ale zase je praktická. Tak určite aj Samko je na iné veci a pomaličky začne používať viac slov.

cukrik580
1. mar 2018

@elka7 to hej.rozumovo psychologicka povedala vysoko nad priemerom.a on sa ucit nechce ale ze vobec nic.na vsetko si pride ale velmi rychlo sam.len ta rec.no je to boj .teda hlavne pre tych co ho nepoznaju.ja uz viem ze si ho musim vsimat a ked potom pride a daco mi rozprava spojim si to s tym co robil a on sa potom tesi ze mu rozjmiem a komunikuje dalej ale napr tato ked nevie tak to je boj potom chytia nervy obaja ze si nerozumeju a je ohen na streche🙈

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre