Termín pôrodu júl 2012 v Prešove

mia44
8. máj 2012

Nájde sa tu niekto z Prešova, kto má termín na júl? Píšte prosím 🙂 🙂

jk77
9. máj 2012

Ahoj. Ja mam termin august, ale zrejme to bude skor. Je to nase druhe babo. Ty cakas prve? Prajem vsetko dobre. 🙂

katkapresov
9. máj 2012

ahojte.ja mam termin v july 🙂je to moje prve babo

mia44
autor
10. máj 2012

Ahojte 🙂 Je to zatiaľ naše prvé bábätko. Bude to chlapček, pravdepodobne Alex 🙂
Katka- kedy presne máš termín? Možno spolu budeme v pôrodnici 🙂 Aby som niekoho poznala. Rýchlejšie nám zbehne čas 🙂

katkapresov
10. máj 2012

@mia44 ja mam termin povodny podla poslednej menstruacie 30.7...ale dzucik je vacsi trosku..tak to mame zatial 22.7..uvidime teda ako sa to vyvinie...budes rodit v monobloku alebo v starej?

mia44
autor
11. máj 2012

katkapresov - to je zlozitejsie...patrím pod monoblok ( čo sa týka adresy), ale babička chce, aby som rodila v starej. Takže neviem. Ale keď to na mňa príde, budem rada, že je to za mnou a bude mi srdečne jedno, kde ležím 😉 ty patríš pod monoblok?

katkapresov
12. máj 2012

@mia44 hmm., a to sa porodnica vybera podla adresy?tak o tom neviem.ja mam trvaly pobyt stale vo vranove...ale monoblok som si vybrala podla lekara 🙂..

mia44
autor
13. máj 2012

Tak potom to máš dobré. Teraz je to tak, že podľa adresy patríš buď do starej alebo do monobloku. Ale to je jedno, kde budeš. Kde si vyberieš, tak tam budeš ležať. Nemôžu ti zakázať. A čo čakáš? Chlapček alebo dievčatko? 🙂

vierocka222
13. máj 2012

ahojte, ja mam termin koniec juna 🙂 mate uz vybrateho lekara?

katkapresov
13. máj 2012

@mia44 chlapceka by sme mali mat 🙂..a ty?a akeho mas lekara?ja chodim do gynstaru k doktorke vaskovej.

@vierocka222 ahoj..tak ti nas predbehnes vsetky 🙂..a ja mam vybraneho v monobloku doktora pitonaka..

mia44
autor
13. máj 2012

@vierocka222 ty to uz budes mat davno za sebou, ked sa my este len budeme pripravovat 🙂
@katkapresov aj my budeme mat chlapceka 🙂 ja chodim k doktorovi Dzurillovi do centrumu na Sídlisku 3...a pravdepodobne by som mala aj pri ňom rodiť. 🙂

katkapresov
14. máj 2012

@mia44 hehe teraz nejako velachlapcov sa rodi mam taky pocit.. 🙂))...ale gratulujem...a dzurilu nepoznam,ale je super ze je aj porodnik, aspon nemusis vymyslat ze ku komu pojdes

mia44
autor
14. máj 2012

@katkapresov vies co sa vravi? ked sa v jednom roku narodi vela chlapcov, bude vojna..je to somarina, ale moja babka na take veri. A kolko je v presove tehotenych zien. Tento rok je nejaky plodny 🙂

katkapresov
14. máj 2012

@mia44 no tiez mam pocit ze vsade kam sa pozriem tak vidim bud tehotnu zenu,alebo zenu s kocikom..ale to si asi viac vsimame kedze sme tehotne...ja sa akurat snazim dovolat lekarke, ze ako mi dopadli protilatky (kedze ja mam krvnu skupinu negativ a priatel pozitiv), ale zatial nikto nedviha..sakra

mia44
autor
14. máj 2012

@katkapresov mne taky test ani nerobili...ja mam A+ a priatel 0. Naco je dobry test na protilatky? a v ktorom si tyzdni?

katkapresov
14. máj 2012

dnes som zacala 30tt..a ten test sa robi v 28tt..ale asi len tym co maju negativ..ty mas Aplus takze to mas v pohode 🙂..a uz som sa tam dovolala, vsetko mame ok 🙂)..akurat dalej zelezo musim brat a magnezium..ty beries nejake tabletky?

mia44
autor
14. máj 2012

@katkapresov No tak potom sa tesim s tebou 🙂 ja som v 32tt. Doteraz som brala zelezo a kiselinu listovu, ale po poslednej navsteve mi odporucil iba Nospa tablety, ak budem mat krce. Niekedy mam take v podbrusku, ako keby som mala kazdu chvilu dostat menstruaciu. ALe neberiem ich. Uz to vydrzim nejak. Necchem riskovat. Ale na druhy tyzden v stredu idem zas k nemu, tak si poprosim zas zelezo aspon, lebo ja som anemicka a este k tomu mam strasne nizky tlak. Ja mam asi vsetko, co sa da 😀

katkapresov
14. máj 2012

@mia44 ja beriem zelezo dvakrat denne, plus magnerot,lebo mne tvrdne brucho pri akomkolvek pohybe..a tiez tie tehotenske vitaminy,ale to sem tam ked si na ne spomeniem 🙂..veci do porodnice uz mas pripravene,?Ja pomalicky robim kopky 🙂..

mia44
autor
14. máj 2012

už pripravuješ? tak to by som mala aj ja, keď mám termín skôr. 🙂 a čo všetko si berieš? aspon tak v skratke. Aby som na nič nezabudla. 🙂 A meno už máte vybraté? 🙂

katkapresov
14. máj 2012

@mia44 meno risko..a zatial mam veci pre dzuka co treba do porodnice- plienky, vlhcene utierky a krem na prdelku..a pre mna zatial- vlozky, hygienicke veci, podlozku pod rit 🙂, papuce a topanky do sprchy..to je zatial vsetko co mam 🙂)..v stredu idem na predporodnu pripravu do monobloku a tam nam da tetusa papier ze co si mame doniest..tak ti to tu potom napisem

mia44
autor
14. máj 2012

@katkapresov to by som aj ja mohla ist na predporodnu pripravu 😀 ja pri tebe zistujem, ze nic pripravene nemam a ziadne pripravy ani kurzy nemam absolvovane ☹ ako to zvladnem vsetko?

katkapresov
15. máj 2012

@mia44 no mohla 🙂..zajtra nam bude tetusa vysvetlovat ako prebieha sekcia.....a ja si myslim ze aj ked chodim na tie pripravy, tak aj tak sa dostavi stres a nebudem si nic pamatat..takze bud v klude 🙂)...a zvladneme urcite...ale ja uz od teraz mam hrozne sni z porodu....

vierocka222
15. máj 2012

@katkapresov ach jaj tak predpôrodne priprravy som zanedbala aj ja....a teraz neviem ci uz nie je neskoro. To sa asi treba niekde prihlasit, vsak? nemas na nich cislo? skusim zavolat ci by som sa ich mohla este zucastnit 🙂 ako tak citam co vsetko uz mate pripravene, tak zacinam byt nesvoja...do nemocnice este skoro nic nemam, hlavne neviem aku velkost "kojacej" podprsenky si mam kupit :P

katkapresov
15. máj 2012

@vierocka222 tu je cislo na tu pani, vola sa pani rosnerova 0905530708..je to velmi zlata pani, ked jej zavolas ona ti povie co a ako...a s tou podprsenkou mam aj ja problem..este som si ju nekupovala..lebo kedze to je mojje prve tehu, tak netusim ze ako sa mi mozu prsia naliat....a veci si pomalicky pripravujem,lebo na cely jun sa chystam na domasu na chatu,tak nech potom nestresujem 🙂

mia44
autor
15. máj 2012

@katkapresov ja sa na cely jun chystam do zahranicia, tak by to trebalo aj mne vsetko popripravovat. Dneska sa asi do toho pustim.Ja tiez brnknem ten pani, ze co a ako. A keby uz nahodou bolo neskoro na ten kurz, napises mi tu prosim ta, ake veci si brat so sebou do porodnice? aby som na nic nezabudla 🙂

mia44
autor
15. máj 2012

@katkapresov
@vierocka222 este som sa vas chcela opytat, ako je to s krstom? priatel je grekokatolik a chceli by sme maleho pokrstit u grekokatolikov, aby mal v jednom aj birmovku 🙂 len neviem, ako to tu v Prešove chodi. Staci nam prist, az ked sa maly narodi? Alebo treba predtym chodit na nejake pripravy? Keby ste mali o tom nejake info, napiste mi prosim 🙂

katkapresov
15. máj 2012

@mia44 ahojky..jasne zajtra nam ma dat ten zoznam,tak ja ho tu prepisem 🙂..a co sa tyka krstin..tak ja som sa bola pytat ale u rimokatolikov a ze staci po porode prist...tak asi to aj uvas tak bude ...

mia44
autor
15. máj 2012

@katkapresov dakujem, si velmi mila 🙂

vierocka222
15. máj 2012

@mia44 no my chceme krstit tiez v rimokatol. ako katka tazke to budeme vybavovat az po porode, ale ako pise katka urcite to bude aj u vas tak 🙂

vierocka222
15. máj 2012

@katkapresov dakujem za cislo zajtra jej zavolam, pokial zase nezabudnem 😅 a ten zoznam nam asi vsetkym pomôze 🙂 aj my budeme mat prve babo a uz zacinam mat mierne obavy ako to vsetko zvladneme...a to este ani lekara nemam vybaveneho ☹

mia44
autor
15. máj 2012

@vierocka222 no ved to este vyriesime 🙂 ale dakujem vam aj tak 🙂 a tebe sa to uz blizi, co? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre