Termín pôrodu jún 2013

zora256
22. sep 2012

Ahojte maminky je tu niekto,kto bude rodiť v júni?Ja zatiaľ svoj termín viem len podľa tehu kalkulačky,ten ukazuje na 6.6.2013
tak by sme si mohli písať od začiatku zistenia tehotenstva a písať si až po roky keď nám drobci nepôjdu do stredných škôl😀

slavka_a_maros
7. máj 2013

Aj vam merali panvu? Doktor mi povedal, ze som ako vestonicka venusa a mozem rodit velke deti 😀 to sa mam urazit alebo to bol kompliment?
@misza1 aj mne vcera hovoril, ze hlavicka uz nalieha (co aj citim) tak snad este vydrzime chvilu 🙂

delica
7. máj 2013

@slavka_a_maros 😀 😀 😀 to sa mas z toho tesit :D

misza1
7. máj 2013

@delica
@silsil ani ja tu knizku nectu, jedine co mrknu je vaha🙂 ale kdyz mi volala kamoska ze nejde cvicit ze ji dr dal klidovy rezim, ze ma krcek 3,tak jsem zjistila ze ja mam 2,5 tak mi to zacalo vrtat hlavou 😖

silsil
7. máj 2013

@delica @misza1 asi nechajme tie nase krcky..tak..co s nimi uz narobime :P ked dr nic nezakaze..tak aj cvicit ideme nie?
ja mam prave dnes kurz..tak uz sa aj tesim.. no aj ked to cvicenie asi bude len dychanie..ale aj tak lepsie nieco ako nic 🙂
a vahu myslis tak ze ti meria babatko po kazde? lebo mne len v tom 10,20,a30tt.. ale nevadi, nemozem byt taka zvedava 🙂

slavka_a_maros
7. máj 2013

@delica ved ja sa tesim🙂 pridem, vyprdnem a bude hotovo 😀 tak si to predstavujem. Najviac sa zabavam na mm, ktory sa vsade chvali, aku mam panvu (ze aky do dobry obchod urobil alebo co 😅) A takto budem teda asi vyzerat po porode a kojeni

silsil
7. máj 2013

@slavka_a_maros a ako prebieha to meranie panvy? 🙂 ono to asi aj tak len tu vonkajsiu ci vnutornu?
inak na mna sa staci len pozriet a vidiet ze som siroka 🙂 /mam siroke boky/ :P

misza1
7. máj 2013

@slavka_a_maros rika se ze siroka panev, lehci porod, ale ci to je pravda...🙂
praveze i ja to citim, jsem se ji ptala ci se nahodou neoteviram, nebo proc me tam dole tak tlaci a ona kdyz kontrolovala krcek mi rekla ze uz citi hlavicku🙂

slavka_a_maros
7. máj 2013

@silsil ma na to take klieste ako ked nam merali tvar na plynovu masku 😀 no jasne, to su nejake vonkajsie rozmery, styri cisla v cm (aj v knizke to mam).

misza1
7. máj 2013

@silsil moji vahu, Oskyho vahu tam asi ani nikde nemam psanou.

@slavka_a_maros no jaka fesanda😀

silsil
7. máj 2013

@slavka_a_maros aha ano, aj kamoske to merali..a ona uz tieto vonkajsie rozmery ma hranicne..je uzka..ale to na nu kuknes a vidia to vsetci 🙂ale este som pocula ze aj tak zavisi od tej vnutornej panvy ci sa dokaze pocas porodu roztiahnut tak ako ma.moja druha kamoska mala tie vonkajsie ok, ale ta vnutorna sa jej vobec neroztiahla, tak jej urobili akutnu sekciu....takze kto vie ci nam tie nase boky posluzia tak ako maju :P

slavka_a_maros
7. máj 2013

@misza1 ja to tiez riadne citim, ked chodim. Ale hovorim si, ze je to asi aj dobre, ze sa to takto postupne pripravuje a otvara, budu snad mensie skody potom 🙂 babatko bude mat kratsiu cestu pred sebou

delica
7. máj 2013

@slavka_a_maros myslim, ze táto dáma z paleolitu to má za sebou aspon 7krát :D.

silsil
7. máj 2013

@misza1 jááj..lebo ja moju vahu jej diktujem..kezde sa vazim doma :D a babatkovu vahu mi zapisuje podla tych velkych uzv..ale je to len odhad samozrejme..takze uvidime v reali na konci🙂)) uz som hrozne zvedava na tie nase drobatka..moc sa tesim 🙂

slavka_a_maros
7. máj 2013

@silsil tak musime dufat, ze posluzia 🙂 aspon na nieco nech je to dobre, ze mam cely zivot take boky a prdel 😀

misza1
7. máj 2013

@slavka_a_maros tak tak, prijde to vyprdneme je ven a hotovo🙂 ach kezby to tak bylo😀

misza1
7. máj 2013

@silsil aji ja se tesim, porad mi vrta hlavou jak vypada, jakou bude mit povahu... ale jeste aspon at 3 tydny pocka 😅

delica
7. máj 2013

@misza1 aj ja som stráásne zvedavá. Len po dnesnom sne, ked som nevedela nakojit a chytit dieta, tak si musim kuknut nejake videa, ako sa to robi :D.

slavka_a_maros
7. máj 2013

@misza1 ja som tiez zvedava, ako bude vyzerat a tak 🙂 uz sa nemozem dockat!

pavuciatko
7. máj 2013

Ahojte,tak dnes som bola 1x na tom ctg monitore a poradni v nemocke. Malinka ma vraj cca 3,2kg. Som zostala v soku, ci to nie je vela,ved este mame skoro mesiac cas.ale dr. povedal,ze je to primerane,ze sa neotvaram,vraj sa este nic nechysta🙂 ale mam tam napisane,ze"hrdlo 1 cm polotuhe zatvorene", co to znamena?

slavka_a_maros
7. máj 2013

A do poradne na antolsku sa treba objednat? Alebo staci, ze pridem v case ordinacnych hodin? V piatok by som asi prvykrat isla, tak nech sa neprezeniem zbytocne 🙂

delica
7. máj 2013

@pavuciatko jééj, pekne 🙂 maminka ju dobre živí, Len nech tam krasavica vydrzi co najdlhsie.

misza1
7. máj 2013

@delica ja jsem se dneska chystala na prednasku o kojeni s laktacni poradkyni, pripadam si jako debo, ale ja jsem na to zapomela:(
tak ta uz mi asi s kojenim neporadi😀

@slavka_a_maros no doufam ze nebude osklivy😀 nekdy kdyz se koukam na ty miminka, tak nevim co je na nich krasneho ale tak snad ten matersky cit nejak zauraduje😀

delica
7. máj 2013

@slavka_a_maros
tuto su ordinacne hodiny http://www.fnspba.sk/Nemocnica-Petrzalka/petrza...
no a vyberes si dvere a cas s prenatalnou poradnou. ale @willy_wonka písala, ze sa tam tusim teraz objednavat, tak ona ti napise viac.

delica
7. máj 2013

@misza1 ved ako ste vyzerali vy s muzom? tak nejak bude vyzerat aj osky.
Inak moj brat sa nemohol maminke narodit, on vyzeral ako alien po porode. Ale ked dosla z porodnice, uz bol pekny, hlava napravena, koža vytiahnuta aj normalna farba, nie ako čučoriedka.

misza1
7. máj 2013

@delica 😀 nestras, vsak bych ho tam nechala a utekla😀
no kdyby to byl nas mix, tak by mohl byt vcelku chutny, vsak uvidime. sestrin mladsi nebyl podobny na nikoho, vypadal jako nastvany samuraj 🙂 ale ted je cely deda.

delica
7. máj 2013

@misza1 nastvany samuraj? dufam, ze sa nenarodil aj s nejakou katanou v ruke :D ze by sa rovno zo sestry vysekal.
Ale tak moja mama, 153cm 3,7kg decko a neotvorila sa a uviazol je v porodnych cestach.....poslednu vec, co si pamata z porodu, je ze uz kricali, ze "odchadza". Sa čudujem, ze ten moj brat sa narodil vobec s mozgom :D.

slavka_a_maros
7. máj 2013

@delica diky moc! Chcela som ist ku Kristufkovej, ale uz ju tam nevidim 😀

delica
7. máj 2013

@slavka_a_maros ona ani nema prenatalnu poradnu, Este vo februari,ked som tam bola na utz, tak tiez tam bola tehulka v 36 tyzdni a pytala sa k nej, lebo na dverach bola stale napisana, ale sestricka povedala, ze ona nerobi uz poradne, da sa s nou dohodnut len osobne a dala jej cislo na nu.

misza1
7. máj 2013

@delica mrkni mi na fb, je tam album Simon🙂
no ty brdo, tak to nemela lehky porod... jsem zvadava kolik bude Osky vazit, doufam ze do 3,5 se vlezeme.

michaelamia1902
7. máj 2013

@pavuciatko ahoj a bola si dnes u Molitorisa v nemocke?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre