Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

denisse
9. jún 2010

@mojalili ja som to mala pri nele tiez ... vola sa to syndrom karpalneho tunela ☹
zhorsuju to hormonalne zmeny ... mne to preslo az ked som prestala kojit .... inak sa mi vyhrazali operaciou ... jedna sa o nejake zuzene tunely v zapasti, ktore tym padom tlacia na nervy a preto to trpne ...

oacka
9. jún 2010

tak sme boli s mm na pivko! akože vyvenčiť psa. 😀 😀 😀 a teraz žereme koláč, akože na opuchy! 😀 dokimu to určite poviem, lebo posledné tri dni mi teda dosť puchnú nohy,ale to asi aj z toho tepla.
mojalili,to je neuveriteľné,že tu s nami zase klábosíš a pritom máš malého v postieľke a nie v brušku. ja sa na to teším!

agika1982
9. jún 2010

@luminka ved nechas doma instrukcie...neboj, nebudes prva a ani posledna......a mas manzela,rodicov,svokrovcov...nebudes v tom sama..... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

silvia.vesela
9. jún 2010

kočky, bola som chvilku na terase a taka som dostipana, tolko je komarov! brrrrrr!!! ale aspon je príjemne, keby bolo takto cez den, tak by som sa tešila!
mojalili, drž sa u neurologa, nech ti je cim skor lepsie! a fakt je to az neuveritelne, ze uz mas maleho pri sebe a nie v brušku! 🙂
ja som zvedava, ako budem zvladat tie kontrakcie a ci budem vediet správne dýchať.... 😒

alllexa
9. jún 2010

Inak, ako sa zistuju tie prietoky? Cim to robia, to je cez ultrazvuk? Lebo mne nic take nerobili...

stanka33
9. jún 2010

Ahojte,

merikac malicka je krasna super ze ste uz doma...rybanka drz sa zajtra, prejem aby to v pohode prebehlo a skore zotavenie.. 🙂 🙂
baby ja som dneska v tom teple otocila bratislava - nitra busom..kvoli poradni---ale stalo to zato..malicka sa otocila dolu hlavicou tak som strasne rada, ani neviem kedy...

u mna stretko plati...tesim sa

riesili ste kde nechate svoje ratolesti, no ja nechavam u nasich, ti maleho hadam zvladnu on je na nich nauceny aj ho uspia, dnes ked som bola prec ani nezbadal...no uvidime ako zvladne viacej dni...

stanka33
9. jún 2010

alexa ani mne nerobili prietoky, ani panvu nemerali...

lulu ty budes tiez na kramaroch???

maxi dakujem 🙂

silvia.vesela
9. jún 2010

allexa, mne dr. tiez nic nepovedal o prietokoch....len som sa ho pytala, ci je placenta ok a on, ze ano.....a panvu mi tiez nikto nemeral...

maxara
9. jún 2010

@silvia.vesela neboj, lekar a sestricky ta navedu na to, ako sa to ma.. pomozu, ved vedia, ze nerodis kazdy den 😉

@alllexa ano ultrazvukom, najdu pupocnu snuru a odmeraju tam cosi

@stanka33 😉 nemas zac

@mojalili chudatko, tie ruky ti veru nezavidim.. to je urcite strasne takto fungovat/nefungovat.. ale zas mas doma radost z malinkeho a urcite aj Lili ti pomaha, hoci si este vycerpana.. no snad to nejak zvladnes, drzim palciaky

silvia.vesela
9. jún 2010

tak, to ano.....snad to pojde, len aby som nechytila paniku....lebo ja aj normalne dycham tak na polovicu...
ináč, neviem prečo mi dr. tie prietoky nerobil....podľa ultrazvuku má maly 3100g...tak asi tie prietoky su ok.....neviem

maxara
9. jún 2010

@silvia.vesela neboj, oni potom na teba zakricia, ked budes panikarit, ty sa zlaknes a zacnes posluchat 😀
a prietoky ti mozno aj robil, len bolo vsetko ok, tak ti nepovedal.. ci nerobil ti sono?

stanka33
9. jún 2010

pocuj maxi, myslis si ze jandova potvrdi muzovi do prace potvrdenku ze bol u doktora???a hadam nebude vadit ked ja pridem neskor bo o 9tej mam byt u valenta na poradni ked on robi iba v stredu doobeda a vtedy ma tie poucenia

silvia.vesela
9. jún 2010

maxi, ja budem potrebovať rázny prístup, aby som sa spamatala! 🙂 možno aj prefackať! 😀
Dr. mi robil v pondelok aj sono, malého meral, placentu kontroloval, ale tie prietoky nespomenul. Len mi povedal, že malý je o týždeň väčší a že má väčšie bruško.

kafoditka
9. jún 2010

baby mna tak napadlo, tie, co ste uz rodili, ked vas prijmu do nemocky, ze uz idete rodit, tak v ramci pripravy ( klystir, sprcha..) nam budu robit aj sono? lebo ja som bola napr. na poslednom sone v 36tt ale do porodu sa moze babo kedykolvek pretocit.. nam na prednaske sono nespominali, aj som sa zabudla opytat..
Ide mi len o to, ci budu este krpca pozerat, aby som nesla rodit klasicky a maly by bol napr. KP... 😕

ericica
9. jún 2010

@kafoditka ano mne robili 🙂 a podla mna robia a kontroluju v akej polohe je babo 😉

maxara
9. jún 2010

@stanka33 no vtedy hovorila, ze priepustku potvrdi ak nevadi, ze tam bude mat peciatku od psychologa.. co by nemalo.. je opravnena tieto priepustky potvrdzovat.. no a ja by som na tvojom mieste isla tam k nej pred 9tou a povedala, ze prides neskor, ale ze mm tam bude.. urcite nebude robt problemy

alllexa
9. jún 2010

Mna stve, ze mne robili naposledy sono v 30. tyzdni! Takze vobec nemam ponatia, ake je babo velke:(

kafoditka
9. jún 2010

@alllexa ty chodis na daxnerko do pro care?

silvia.vesela
9. jún 2010

allexa, a uz ti ani nebude dr. robit sono?

maxara
9. jún 2010

@silvia.vesela no ked kontroloval placku, tak urcite aj prietoky.. no a neboj, urcite to zvladnes.. nam vravela Jandova, ze pri kontrakciach sa treba poriadne nadychnut uplne najviac, zadrzat dych, zatvorit oci a tlacit ako pri kakani (ale pokial to dokazes, tak nie do ritusky, ale ako keby si chcela vytlacit tampon) a ked ti dojde dych, tak vydychnut a znova nadych a tlacit a takto celu kontrakciu.. a ze do toho nas budu tlacit aj vsetci na okolo a budu nas vyslovene nahanat, nech sa to podari na jednu kontrakciu, takze neboj.. pokyny dostanes

@kafoditka kafko urcite.. sono musia robit, ved aj monitor

maxara
9. jún 2010

@alllexa uz by si mala chodit k porodnikovi teraz, nie? a on si musi overit info, co mu odovzdal tvoj predosly dr, nie? 😕

stanka33
9. jún 2010

maxi pojdem alebo napisem mail sa bojim ye ci tam nebude mat valent vela ludi aby som zbytocne necakala,

aj mne robil UTZ v 30 ttt dneska iba pozrel polohu a v nemocke si to uz nepamatam ako to bolo kedy mi pozerali babo a potom som mala bolesti tak som to nevnimala a furt ma davali na tie pasy ci ako sa to vola kde sa kontroluju kontrakcie fuuuj ten zvuk mam doteraz v pamati us sa tesim ☹

silvia.vesela
9. jún 2010

maxi, ja som to skusala na predporodnej priprave a hned som bola spotena...a to som ani nemala bolesti a kontrakcie, tak dufam, ze to nejak zvládnem! dokonca som zabudla aj oči zavrieť, keď som "tlačila"! 😕

stanka33
9. jún 2010

no inak to tlacenie to je uz v pohode horsie je to predtym... 😢

silvia.vesela
9. jún 2010

ozaj, kočky kedy sa chodi na to CTG? Ja idem k mojej porodnicke prvýkrát v utorok, tak neviem, čo bude so mnou robit, či len skontroluje odspodu alebo aj to CTG budeme robit.

strasska
9. jún 2010

ahojte,
my mame podkrovne izby a asi nedobre odizolovanu strechu, lebo mame taky hic, ze ani Misko nevie zaspinkat 😒

maxara
9. jún 2010

@stanka33 aky zvuk? 😕

@silvia.vesela ake CTG? 😕

maxara
9. jún 2010

@strasska Ahoooj poklad.. dakujeme za opis stretka 😉

alllexa
9. jún 2010

@kafoditka - ano, presne tam chodim... ale od minuleho tyzdna uz do Ruzinova.

@maxara - ano, uz chodim k svojmu porodnikovi, ved aj krutil hlavou nad tym, ze mi panvu nemerali... potom zistil, ze chybaju vysledky z glukozoveho testu, tak som si musela pre to ist...

stanka33
9. jún 2010

alexa aj ja tam chodim ku ktoremu dr chodis ty???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre