Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
11. jún 2010

@tajana2112 vitaj
No ja si to este nejako nepripustam, aj ked dnes rano ked som sa zobudila som si povedala, ze preboha, ved ja som uz v deviatom mesiaci.. ale este stale mam pocit, ze mam casu a casu, takze neriesim.. ja teda zatial porod za sebou nemam, ale strach z neho nemam.. nesmiem mat, lebo psychika urobi naozaj vela a cim viac sa clovek boji, tym viac ma stiahnutejsie svaly a tym viac to boli, co ja nechcem, takze ja to beriem z tej druhej stranky, ze jeeeej super, odtiekla voda, juchuuu zachvilku tu bude malinka a ja ju uvidim a budem sa tymto opantavat a tesit sa.. lepsie ako sa bat.. fakt

zrzulka
11. jún 2010

@maxara mozno pri prvom sa to este dokaze takto brat ale uz ked zena caka druhe tak su to uplne ine pocity. ja som sa na malu presne tak tesila ako opisujes. teraz neviem ake to bude. niezeby som sa netesila ale uz skor premyslam ako to zvladnem. 2 deti, cvicenie a venovanie sa malej ... k tomu domacnost a este aj cas pre seba. neviem si predstavit ako budem fungovat ked budem vecne unavena ....

zrzulka
11. jún 2010

@tajana2112 vitaj.... ked sa bojis "len" bolesti nechces si dat epidural? ja neviem ake to je lebo pri malej som nemala ( a pravdepodobne ani teraz kedze mozno nestihnem prednasku). ja mam obavy skor z inych veci....kazda jedna sa tak urcite citi (aj tie co to nepriznaju 😀 ) predsa len nastava pre kazdeho z nas nova situacia, ktora ovplyvni celu rodinu....

tajana2112
11. jún 2010

@maxara no hej ja viem teším sa ked mi ju daju a ona tak ospanlivo otvori očka pozrie že " ha ha mamka z druhej strany" 🙂 a bude vsetko preč. ale to predtým si pamätám velmi dobre, možno aj kvôli personálu lebo boli dosť odmeraný (som ich zobudila bolo tak 2 hodín ráno) a kontrakcie som mala každé 3 minúty a sestrička na mna že " skúste si pospať aspoň tak do 7 rana"no vtipna, teraz idem rodiť inam tak som zvedavá ako to dopadne, dúfam že omnoho lepšie.

tajana2112
11. jún 2010

@zrzulka nad epiduralkou som rozmyslala ale neviem mam z nej strach, cize radsej pretrpím, tieť mám obavy z toho ako to bude ked dôjdem domov kde ma bude čakať jedná skoro 5 ročná potvorka, jedna ročná potvorka a mimino, dôfam že to zvládnem. 😉

maxara
11. jún 2010

@zrzulka ale bavime sa predsa o porode.. nie o tom ake to bude po.. ved aj ja sa bojim toho po, ale na porod sa nebojim, idem sa tam tesit.. 😒 bolest k tomu patri, pokial si ju nedame zmiernit alebo utlmit niecim.. tak s tym treba pocitat.. ja viem, ze pri druhom budem uz vediet a uz budem aj inak k tomu pristupovat, ale co ja viem, aby som sa tym zaoberala 8 mesiacov pred tou bolestou, tak to nie.. ved to ako keby som teraz nervacila, ze raz sa mi pokazi zub tak, ze mi ho budu musiet trhat a to boli jak svina.. ja neviem.. 😒

maxara
11. jún 2010

@tajana2112 no a ty mas fakt tie babulky pekne po sebe, to ste tak planovali alebo sa pritrafilo? 😵 je to pekne, ked uz su starsie, ze je taky maly rozdiel, ale asi to budes mat skor ako starostlivost o dvojicky, nie?

zrzulka
11. jún 2010

@maxara suhlasim... ja sa na porod nebojim ani netesim ani nic, nepocitujem ziadne emocie. Proste to beriem ako sucast toho ze ked tu ma byt maly s nami tak sa musi nejako narodit. Skor mam obavy z inych veci ktore s porodom neusvisia. Ono kazdy jeden porod sa da zvladnut. Musi sa zvladnut!!!!!

janka256
11. jún 2010

@katty17 aj mne ked praskla voda bola uplne cira ale tak vytekala furt po troske takze asi ked z teba uz nic nejde tak je to v pohode a kontrakcie mne neprisli po odteceni vody ani po 10 hodinach mne vtedy ani vyvolavacka nezabrala... 😠

zrzulka
11. jún 2010

@tajana2112 ta 5 rocna ti pomoze neboj :o)))) Aspon tak ze zabavi mladsie dve. Ono ked tak nad tym premyslam tak maminy co maju viac deti maju paradoxne viac casu pre seba ako maminy co maju len jedno dieta a tym padom sa musia maximalne venovat len tomu jednemu lebo si to vyzaduje....Prvy rok bude tazky ale potom to uz pojde.... Aspon ja sa tak utesujem :o)))))

mirka285
11. jún 2010

zrzulka ty by si mala zacat v prvom rade mysliet pozitivne a nezozierat sa kazdy den otazkami ako to zvladnes ked sa narodi maly...a jasne ze to zvladnes,inu moznost si ani nepripustaj 😉 Maxi mam tie Kramare dnes,tak nemozem dobehnut,ved predsa len nebyvas za rohom 🙂 Katty 😕 😕 snad to nebude fakt ta plodovka,ved to by bol skoro este....

nika23t
11. jún 2010

@maxara Mne manzel uz asi 2 mesiace slubuje, ze si ma nafoti 🙂 A potom rano len vezme mobil, ja zacnem hundrat, nech mi nefoti hlavu, lebo vyzeram ako cert a tak to ide dokolecka... Ale hadam sa k tomu este dnes dostanem, musim aj kocik a vybavicku pofotit, ale ked casu je tak malo, a este teraz, ked som v kuse na nohach 😖 A ked vidim tie vase fotky, take krasne, tak sa musim smiat, ked si predstavim seba 😉

nika23t
11. jún 2010

A tiez sa zatial porodu nebojim, ani nemam nejak cas mysliet na to... Ja si uz babatko predstavujem pri mne, to, ze ho budem musiet porodit, to zatial ignorujem 🙂

zrzulka
11. jún 2010

@mirka285 ono je tom trosku komplikovanejsie ale nechcem o tom moc do fora vypisovat ....ale jasne suhlasim zvladnut sa to jednoducho musi, my zeny sme v tomto smere neprekonatelne. sme super manazerky 😀 😀 😀 😀

zrzulka
11. jún 2010

@nika23t ani mne sa to nezda ze ho musim porodit, nemyslim na to lebo nemam cas... len mu dohovaram ze nech este vydrzi lebo sa mi este nechce rodit 😀 este mam tolko veci v plane 😀
tvoj muz je fotograf?

zrzulka
11. jún 2010

jasne ze srandujem, ved o porode nerozhodujem ja ale "sef" v brusku:o) uz aj muz sa smeje a kroti ma ked mu poviem ze ake akcie este absolvujeme tento mesiac....

zrzulka
11. jún 2010

@agika1982 uzi si to dnes a poriadne oslav ten svoj narodeninovy den! Vsetko naj naj naj zelam....

zrzulka
11. jún 2010

Uz som vsetko precitala mozem ist 😀 pekny den vam zelam... Neuvarte sa ked pojdete von. vyzera ze tam je poriadny hic:o)!

ywett
11. jún 2010

Ahojte tehulky,
hlasim sa VAM z domova, teda lezim u nasich 🙂, je to uz lepsie.
Vcera sme boli na prednaske o pupocnikovej krvi a psychofyzicka priprava na porod, celkom zaujimave, to sme boli v Trencine, lebo nasi byvaju tu...sestricka p. Sevcikova to velmi pekne vsetko opisala, vsetky varianty ako porod zacina, ako prebieha, co ma robit otecko a tak...aj nemocnicu v Tn sme si obzreli, tie saly su pekne, aj ked si osobne myslim, ze ked idete tlacit, tak vam je to jedno na akej koze ste, ci v akej miestnosti 🙂
Davate si odoberat tu pupocnikovu krv?:
Ako zvladate tieto tepla, ja som teda zavreta len doma a nemozem dychat!
Pekny dnik vsetkym

adelaine
11. jún 2010

...ja obavy zial mam, som klasicky zdravotnik.... 😒
sice neviem do coho idem co sa tyka bolesti,
ale horsie na tom je, ze viem, co sa bude diat, co vsetko sa moze stat,
co vsetko sa moze skomplikovat....

tak sa aspon snazim si nahovarat, ze vsetko bude ok, snazim sa mysliet pozitivne,
ale ako sa poznam, ja som strasny sralo co sa tyka prezivania bolesti,
vsetky pozitivne myslienky ma opustia pri prvych kontrakciach....
a bojim sa toho, ze tam budem plakat ☹ mna ked nieco velmi boli,
ventilujem to slzami..no konec

maxara
11. jún 2010

@mirka285 ja ze nebyvam za rohom? 😀 😀 😀 tak nabuduce.. napr v pondelok 😉

lenkaaninka
11. jún 2010

@ywett ja idem rodiť do Tn...
no ja mám také porekadlo kade dnu tade von 😉 paradoxne pri prvej som sa bála ako des toho čo bude aké to je pri druhej už to nebol strach skôr obava aby bola malá v poriadku a teraz??? neviem skôr strach o baby než strach z nejakej bolesti...na to sa teším presne ako maxi písala....

vitaj tajana no pekne tretia babula...tato bude mať princezné samé doma 😵

adelaine
11. jún 2010

@ywett vitaj zase medzi nami 😉
ja som tiez nutene zavreta doma, a veru je to hroza...cely den som skoro v sprche
alebo nechavam na seba fukat ventilator, esteze ho mam, umrela by som 😖
ale je pravdou, ze teraz by som von ani nesla, ved by zo mna lialo, akoby ma za to platili 😀

ywett
11. jún 2010

Baby ja sa najviac bojim dychania, je ked mam stres, tak sa neviem nadychnut 🙂)))

petrap001
11. jún 2010

prave som sa dozvedela,ze moja buduca svagrinka ma malu Kamilku.narodila sa dnes rano.a vcera mala narodeniny ona 🙂 tak pekny darcek si myslim 🙂

ywett
11. jún 2010

@adelaine
no viem o com pises, ale uz to nejak musime vydrzat!!!!

maxara
11. jún 2010

@nika23t tak sa pekne namaluj a uces poobede a ked tm pride domov, tak cvak cvak a je.. 😉

@adelaine nesmies mysliet na take veci.. vsetky si vieme predstavit ako sa moze neskutocne zamotat porod a co z toho moze byt, aka tragedia.. ale toto nesmies riesit.. musis byt pozitivne naladena a take myslienky, co ta desia posli jednych uchom rovno von, kedze vznikaju vo vnutri 😉 kuk na Mirku, aky mala strasny stres, ale teraz urobila vsetko pre klud svojej duse a teraz sa na porod tesi a uz sa neboji.. fakt ide len o postoj..

katy1979
11. jún 2010

@katty17 mne odtiekla pri prvom priesvitna plodovka. nemusi byt zafarbena. ked chces mat istotu tak si daj vlozku a v lekarni predavaju testery na plodovu vodu alebo zbehnut do porodnice. kamoska to pred par mesiacmi tiez zanedbala ze vsak to bolo po troske a potom zistili ze je uz bez plodovej vody

lenkaaninka
11. jún 2010

no jasné radšej prevencia ako by sa malo niečo stať...skús ten tester alebo do nemocnice...

baby mne sa ozýva starý rest a to je môj žlčník... ☹ ☹ ☹ začína ma v nom pichať...ale nemám kamene skôr mávam také podráždenia...jeden záchvat som mala pred dvoma rokmi ....a odvtedy len sem tam pichol ale teraz tiež pichá...ale ja som nervák a to aj z toho....

maxara
11. jún 2010

@ywett neboj, personal ta usmerni, vraj ked nie po dobrotky tak aj trosku raznejsie.. vtedy sa uvedomis.. nam povedala Jandova, ze nam odporuca sa sledovat pri velkej potrebe, presne takto sa tlaci babo a ma pravdu, vsetko co hovorila sedi.. nadych potlacit pokial sa da, vydych a znova rychlo nadych a tlacit.. to je cele.. vraj velku vyhodu maju tie, co maju zapchu 😉

@petrap001 jeeej, to je krasne.. moja by sa mohla narodit mesiac po mojich 🙂 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre