Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

sunnygirl
15. jún 2010

inak ja som spala otrasne. 3 krát som sa prezliekala, bola som mokrá ako myška (vlasy, tričko, nohavičky, vankúš aj perinu) a maličké robilo takú diskotéku, že som nemohla zaspať a keď som zaspala tak som sa spotila. Aspoň že na WC-ku som bola len 3 krát (aj teraz robí drobčeky kopavú diskotéku) 🙂

sunnygirl
15. jún 2010

Polovička išla kuknúť do hory, či sú už hríby, lebo včera keď sme boli v podvečer sa vyvenčiť, tak sme cítili vo vzduchu 😅 vôňu hríbov. Možno niečo donesie, budem čistiť a krájať. Išla by som aj ja na hríby, ale bojím sa kliešťov, teraz. Predsa len som v deviatom mesiaci, aby som niečo nenachytala. 🙂

agika1982
15. jún 2010

@sunnygirl to je pravda...lesom sa radsej vyhybaj.... 🙂 🙂 🙂 🙂 moja mala uz malokedy vyvydza

sunnygirl
15. jún 2010

@agika1982 to už je taká veľká, asi 🙂 . Istota je guľomet. Tak ty už tiež hore? Ja som bola tiež hladná a maličké si pýtalo kakauko a chlebík s jahodovým lekvárom (dva mesiace každé ráno papáme len toto 😀

agika1982
15. jún 2010

@sunnygirl hej,som hore..vzdy sa rano zobudim, lebo priatel rano vstava do prace....ja som papala rozky s maslom a sunkou ......ja by som dzem nemohla na zuby...

sunnygirl
15. jún 2010

@agika1982 júúúúj to u nás padol už 3 pohár jahodového (len jahodového) lekváriku 😅 a naviem koľko hektolitrov mlieka a kakaa 😝

agika1982
15. jún 2010

@sunnygirl no ved to je dobre,ked sa telu ziada....mna to vobec nelaka...dzem...ale predtym som mala rada rano vianocku s maslom a medom a kakao k tomu.....aj moja polovocka to mala rada

zrzulka
15. jún 2010

@oacka my sme spokojni, ideme tam dat aj maleho. Sice dr taka najmudrejsia na svete ale problemy nerobi s nicim. Ked potrebujem nejake vysetrenie pre malu tak nerobi problemy. nasa je aj gastroenterologicka takze super....(robila dlhe roky v nemocnici, az teraz posledny rok presla na ambulanciu) Akurat to sa mi nepacilo ze nema pochopenie kvoli ockovaniu. To mi celkom vadi ze nas "nuti". Ale tak je to povinne a jej ide o to aby nemala problemy kvoli kontrole takze to aj celkom chapem. Ale zas na druhej strane ked nam raz imunologicka nedala povolenie na ockovanie tak by to mala chapat si myslim. takze kvoli tomuto sme sa nepohodli....Ale inak tam chodime malo kedze mala chora nebyva. Chvalabohu.
Dalej nam vyhovuje to ze necakas, si objednena presne na hodinu. Mas dva vchody. jeden je pre infekcne deti s chorobou a ten druhy pre zdrave deti (poradne, ockovania) Cize sa ti nestane ze ked ides s dietatom na poradnu ci ockovanie ze ti odtial nieco donesie. vacsina ambulancii funguje tak ze sice daju poradne na urcitu hodinu ked su tam chore deti uz neni.... ale vacsinou to byva po ordinacnych hodinach ked je cakaren i tak plna bakterii co sa tam nahromadili za cely den....Trosku nelogicke pre mna ale asi na to maju dovod....
A este to sa mi paci ze mas vsetko pod jednou strechou... Tusim len na ORL sme chodili do nemocnice lebo to tam nemali. Ale ocne, sono sme absolvovali tam. Nikam sme nemuseli chodit, cakat. co ocenis najma pri nekludnych detoch. lebo necakaj v nemocke ze ta niekto pusti dopredu. A tatiez maju moderne vybavenu ambulanciu. Ked mala mala teplotu vzdy jej najpr spravia CRPcko priamo na ambulancii, takze tiez nemusis nikam chodit....
Nam to takto vyhovuje ale ako je to v KE netusim. tam je ina lekarka. Ono to zavisi vsetko aj od dr, pretoze ambulancie a zariadenie je ozaj na urovni ale ci aj personal ? 😒

Ako pise Kafko nas gynekolog je mily, prijemny ale taky trtko zabudlivy 😀

zrzulka
15. jún 2010

@sunnygirl zeby nejaky prorocky sen????? 😀 . Akurat vcera sme vyberali datumy pre maleho a ja hovorim ze by sa mi celkom pacil 16.6... 😀 alebo 26.6 na co mi manzel povedal ze to si vyberie maly a nie ja 😒 Ale zbalena som, este nejake nocne kosele prihodim.... malu musim pobalit, maleho veci... Btw co vsetko beriete pre drobcov do porodnice???

sunnygirl
15. jún 2010

@zrzulka no aj s Mojalili sa mi snívalo a do dvoch dní išla, tak ja len mi to nedalo, nechať si to pre seba, čo ak 😵 . A cítiš sa?

sunnygirl
15. jún 2010

Ozaj a Monline je už domka, ale bo sú ešte v nemocnici s Danielkom

petrap001
15. jún 2010

dobre ranko,ja uz som hore asi hodinu,ako katastrofa dnesna noc 😠 pichalo na pravej strane,ako keby pluca ci neviem co,vobec som ani nemohla byt otocena na pravej strane.a tak ku rano ma pichalo na lavej strane v brucho 🙄 ale ked sedim,tak mi nic nieje.takze cumim na telku a cakam kedy pride moj z nocnej..
@zrzulka tak ja osm tiez akoze zbalena ale neviem ci mam vsetko.este mama mi ma poslat po jednom znamom nejake vecicky co som si objednala cez net ako zavinovacky,obyc.plienky,ortopedicke nohavicky a este neviem co.pre seba mam vsetko.len neviem ci mam dost oblecka pre maleho,lebo tam mi vraj nedaju nic 😕 takze beriem asi 10ks.neviem ci je to dost..jedno balenie plienok,2 ciapocky,rukavicky,utierky,krem na prdelku a este neviem co.a beriem 2 koj.podprdy..ved stale ked nieco zabudnem,tak sa mi to prinesie nie? 😀 😀

adelaine
15. jún 2010

.. opat raz zla noc :(((( uz mi je z toho do placu.... 😢 😢
najhorsie je, ze ani teraz nemozem zalahnut, lebo robosi
sa rozhodli, ze budu makat so zbijackami od 7.30 😒
mna asi odvezu......

a este ma napadlo, ked si tu uz vylievam svoje ziale, ze
sa vas opytam, tie odbery pred epi vam budu robit vasi
lekari v poradni, alebo idete za obvodakom?
mne moj doki ani nepovedal, ze budem potrebovat
nejake odbery... ☹ co sa neopytam, neviem....

saperlipopette
15. jún 2010

@sunnygirl to je sranda. Ja tiez od kedy cakame baby ranajkujem kakao a pecivo s jahodovym dzemom, kazdy den! 😀

sunnygirl
15. jún 2010

@saperlipopette 😀 😀 😀

zrzulka
15. jún 2010

@petrap001 no hej, ja zas neviem ci brat aj oblecko pre maleho lebo u nas v nemocke davaju a ked mas svoje tak ti mozu aj stratit pri prezliekani. pre istotu zoberiem nieco ak by bolo malo. ja by som najradsej maleho do svojho obliekala...
ja tiez este nemam vsetko nachystane ale zase plienky a vacsie kusy pozehli i tak muz kedze ja uz nevladzem stat pri zehleni. ja len po sediacky zehlim a to sa plienky dost tazko takto zehlia :O)

zrzulka
15. jún 2010

@saperlipopette ja zase chlieb s medom to mi nejako zachutilo

zrzulka
15. jún 2010

@sunnygirl citim sa uz na rozpad ale myslim ze tento tyxzden to este nebude. uvidim vo stvrtok na poradni....ked ja uz aj mam pocit ze uz sa zacina porod ale potom to vzdy prejde ....

saperlipopette
15. jún 2010

@zrzulka no ja som predtym vzdy len kavu...ako sa tie chute menia 😀 moj drahy tiez zboznuje jahodovy dzem, tak si asi budeme musiet kupit akcie v nejakej jahodovej spolocnosti 😀 😀

petrap001
15. jún 2010

@saperlipopette no ja kavu tiez musim,ale nikdy ju nedopijem 😀 😀 moja choroba.ale od kedy som v tehu,tak len jedna denne.a na dzemiky velmi nemam chute a ani na med.ale taka krupica hmmmm 😀 😀 tak to som uz jej pojedla tolko ako mozno za cely zivot nie 😀 ja si rano dam stale jogurt a potom co pride pod ruky,vsetko zomeliem 😀

saperlipopette
15. jún 2010

@petrap001 ja som zasa kavu prestala uplne pit, nejak som ju zrazu nemohla ani citit, ale teraz poslednych par tyzdnov si z casu na cas dam...ale nejak mi to ani nechyba. A to pred tym v robote aj 3-4 za den 😎 Hmmm, a krupici, to uz ani neviem ako chuti 😒 ale dala by som si 😀

janulienocka
15. jún 2010

Dobre ranko, zatial sme vsetky 2 v 1? 😉 ja sa mam dievcata blbo, od tej nedele ma bolia kosti, lonova kost a tie slachy okolo, hore na vnutornej strane stehien, chodim so slzami v ociach, alebo len lezim, zajtra mam poradnu tak uvidim co mi doktor povie, toto som teda pri malom nemala a je to strasne ☹ , idem vas pocitat co mate nove

mojalili
15. jún 2010

DObré ránko kočky,
sak ani neviem,co mam napisat. MAm tolko roboty, ze neviem, kde mam zacat....
Maly Danko ma tusim sopliky, ach jaj... ☹ ☹ ☹

Ked som vcera navecer liezla zo sprchy, tak ma striasla zima, ze som nedokazala sa ani pohnut a v noci som prepotila 3 pyzama, tiez ma striasala zima...neviem, co mi je, teplotu som nemala.... 😠 Kojim kazde 2 hodiny, tak neviem niekedy, ci aj spim.... 😒

@zrzulka - veru sa ti to krati, cochvila pojdes🙂

petrap001
15. jún 2010

@janulienocka aj mna boli presne to iste,ale nie az tak velmi.len ked vstavam z postele.ako keby som ani nemohla sadnut tak ma vsetko boli,kosti a presne tie slachy..to asi preto,ze sa posuva dole nie???

oacka
15. jún 2010

@zrzulka ďakujem za podrobnú odpoveď! Košická pediatrička sa venuje aj homeopatikám a altrenatívnej liečbe,tak si myslím,že to bude taká otvorená myseľ. Gynekológa chcem svojho starého,ale obvodného chcem mať v procare.
Dobré ránko,aj my sme dnes mali kakavko a vianočku so šípkovým lekvárom,ale často máme aj domáci jahodový, mňam... ja mám často kakao,hoci aj k chlebu vo vajci.
naša malá ani nie že kope, ona sa tak premiestňuje a vypúča,raz na jednu stranu brucha,potom na druhú,asi ju už bolia nohy,čo ich má zohnuté.. 🙂 🙂 🙂
ja som si včera seriózne pobalila tašky, beriete veľa oblečka pre bábo. mne povedali,žestačí len na cestu domov, že oni mu tam dajú. 4 látkové plienky stačia? veď keby nie,mm donesie.
dnes sa mi snívalo,že sme mmali malú,ale často sa mi o nej sníva,že je extrémne malinká... ako hračka.... znamená to niečo?

janulienocka
15. jún 2010

@petrap001 no mna to pobolievalo uz dlhsie ale dalo sa vydrzat, ale tieto posledne tri dni je to brutalne, urcite to je tym posuvanim alebo rozsirovanim kosti, ja len dufam ze to nemam nieco horsie, rozostupenie lonovej kosti ci co to este moze byt, no hotovy mrzak zo mna 😒

oacka
15. jún 2010

ja mám také suprové šľapky do sprchy,ale teraz som zistila,že tie moje napuchliny do nich nenarvem...musím kúpiť nové. po porode nám nohy odpuchnú?
@mojalili odpuchli ti nožky rýchlo?

sunnygirl
15. jún 2010

@mojalili júúúj, tak to nie bohvie čo keď Danielko soplíkuje 😒

Tak manžel sa už vrátil z hríbikov, doniesol zopár, tak ich idem pokrájať a dať na sitko sušiť, potom sa ozvem, pá

mojalili
15. jún 2010

NO cast mi odpuchla hned po porode, ale este 2 tyzdne som mala spucnute nohy, takze hned ti neodpuchnu. Prave som vliezla na vahu a dalsie 2 kg dole, huraaaaaa. Ale tak mne nechuti jest, vela tomu nedam, tak preto asi.... 😒 Aj ked musim, kvoli kojeniu, ale nejde to....2 deti su dve deti.... 🙂

SUNNY - takze su hribiky? Ako by som sla do lesa, tak vypnuúúúúúúúúť....

nina88
15. jún 2010

Ahojte, chcem sa spýtať, pijete tu niektorá ten čaj z malinových listov??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre