• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Termín pôrodu v júli 2010

12. novembra 2015 
@oacka manualne otvaranie krcka???jejda to musi strasne boliet...ci nie??
15. jún 2010 o 11:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@meruska my sme mali vcera bratislavske makove rozky, dala som malej na veceru rozok a mlieko a veruze dnes trhla spankovy rekord :grinning:
15. jún 2010 o 11:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte babule,
ja som dnes bola na poradni a uz ma ani nevysetrovala,len skontrolovala tlak,moc,vahu a clenky.povedala,ze ak do 1.7 neporodim,tak mam prist na dalsiu poradnu.to bolo vsetko.a vlastne este srdiecko popocuvala ci bije.
ja uz som na materskej od 26 maja a este mi nic neprislo,hadam sa dockam. :slight_smile:
a este sa tu bavite o tom caji,moze to byt aj obycajny malinovy caj z potravin,ci to neni ono?
15. jún 2010 o 11:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@agika1982 no že vraj dosť..... preto dúfam,že ma to nečaká....
no mnam ake dobroty :slight_smile: a to mi nejak nechuti jest ale co tu pisete vsetko chuti super :slight_smile:
ja mam zo vcera zeleninovu polievku a ked tak citam dala by som si aj parene buchty :slight_smile: vo stvrtok kamoska ide robit langose...vraj nejaky super recept tak idem skusit :slight_smile:
@zuzik1983 to fakt má každý svoje metódy, u nás sa v takom týždni musí chodiť na poradňu každý týždeň...
15. jún 2010 o 11:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja už mám tak dlho chuť na langoše, ale ja to neviem robiť, a nikto ma nezoberie do žiadneho fast foodu... :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
15. jún 2010 o 11:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@oacka no ja chodievam kazde 2 tyzdne
15. jún 2010 o 11:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zrzulka ti vravím, že sa mi s tebou snívalo. Do konca týždňa asi z toho niečo bude, malý ????(neviem meno) tu bude šubi-dup :slight_smile:
15. jún 2010 o 11:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzik1983 ale do porodnice,nie?
oacka... vraj su uplne jednoduche :slight_smile: tak ked budu dobre napisem recept a mozeme robit langose :slight_smile: ja presviedcam mm aby sme sli vecer na langos... tak sa hadam podari :slight_smile:
@mojalili áno rastú hríby. Polovička doniesla cca 15 dubáčikov. Aj ja by som s ním ráno išla, ta ale bojím sa kliešťou, aby som niečo nenachytala, radšej :wink:
15. jún 2010 o 11:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@oacka nie,k svojej doktorke.ja mam svoju doktorky 3 minuty od panelaka.v nemocnici som bola akurat na prietoky pred 2 tyzdnami
15. jún 2010 o 11:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hľadám receptík na pečienkové halušky do polievky :frowning2: Viem, že sa pečienka naškrabe a ide do toho vajíčko, soľ a vňaťka, ale neviem či je to vsio :sweat_smile:
15. jún 2010 o 11:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mojalili a ocino okolo 3O dubáčikov a suchohríbov a plaviek a kuriatka,..........no ale on bol celý deň. MM bol len ráno pred robotou asi hodinku, že pôjde ešte poobede z roboty :wink:
15. jún 2010 o 12:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@oacka ja si robievam langose doma ..ste ma normalne navnadili, vecer sa spytam mm cis i neurobime niektory den..ja totiz ked robim, robim vzdy veeeeela :slight_smile: akosi nemam odhad
15. jún 2010 o 12:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ide do tých halušiek aj múka? (hladká?) a mlieko?
15. jún 2010 o 12:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzik1983 ja som z toho debil, ja tak viem, že od 36tt sa má chodiť do porodnice na kontroly. tak mi to aj moj gynddoš povedal a pekne sa so mnou rozlúčil :grinning: to tam prídeš rovno rodiť a oni nebudú vedieť,kto si čo si,aké máš tehotenstvo? a aj v termíne porodu máš ísť k svojej gynekologičke? či ona ťa aj odrodí v nemocke? to fakt všade robia inak. :wink:
@sunnygirl ty mas akeho hribara doma,ked sa mu chcelo ist aj pred robotou aj po robote :wink: sestra bola tiez,ale nenasla nic,,,takze tu su neni hriby :unamused: ale dala by som si take osmazene na oleji,riadne kalorie treba :grinning:
@oacka - ja mam uplne rovnake pocity - ked som chodila ku gynekologicke, pozerala ma len tak jemne, a ked som zacala chpdit k porodnikovi, tak on siel dost hlboko a bolelo to... Som myslela, ze som nejaka extremne precitlivela alebo co:slight_smile:
@oacka neboj, az pri porode, mna otvoril hned na 4 prsty , ked ma pred porodom vyseril. :wink:
@sunnygirl a strúhanka!
15. jún 2010 o 12:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jáj čo som ja našla :grinning: :grinning: :grinning:

Tiramisu jednohubky
Kategória: Koláče, zákusky, torty | Tagy: jednohubky tiramisu

Čo potrebujeme: 480 g okrúhlych piškót * 250 ml presso kávy * 4 ČL tuzemáku *zopár kvapiek mandľovej arómy * 500 g syru Lučina * 4 PL preosiateho práškového cukru * 250 ml vyšľahanej šľahačky * 10 PL vaječného likéru * kakao na posypanie * špáradlá * (papierové košíčky)

Uvaríme silné presso, pridáme doň tuzemák ...
. ... a pár kvapiek mandľovej arómy. Kým budeme robiť krém a potom skladať jednohubky, káva bude mať kopec času na vychladnutie.
Do misy dáme Lučinu, práškový cukor, ...
... vaječný likér a všetko dobre vymiešame.
Pridáme do tuha vyšľahanú šľahačku, ...
... ktorú zľahka vmiešame do syrového základu
Na tácku rozložíme piškóty rovnou stranou nahor, kávovou lyžičkou nanášame na ne krém ...
a piškótami z druhého balíka ich zase rovnou stranou priklopíme miernym stlačením.
Vojakov" postavíme tesne vedľa seba a pokvapkáme ich polovičným množstvom už vychladnutej kávy z jednej strany. Potom ich "pregúľame" na opačnú stranu a pokvapkáme zvyšnou kávou. Na "pokvapkávanie" sa mi osvedčila najväčšia injekčná striekačka (s objemom 20 ml).
Jednohubky preložíme na čistý uzatvárateľný podnos (zase tesne vedľa seba) a dáme ich do chladu aspoň na 12 hod.
Po 12 hodinách ich husto posypeme klasickým "horkým" kakaovým práškom cez sitko, do stredu každej "Tiramisky" napichneme špáradlo a môžeme ich expedovať na čistý podnos, prípadne do košíčkov. Mňam.
15. jún 2010 o 12:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alllexa oni sú už asi tak vycvičení. pred porodom už asi musia poriadne všetko popozerať.

@mojalili tebe otváral krčok??????????? a cítila si to?
@oacka nebola si dnes nahodou von? ako je v KE? u nas spoza okna :slight_smile: to vyzera na vetrik a chladnejsie....poobede sa chystam na moje posledne rodicovske a netusim co si obliect...nechcem sa tam pred rodicmi potit ako prasiatko ale zas ani nechcem aby som to neprehnala a nevyzerala som akoby som isla na plaz :slight_smile:
hej, ked spustal porod, ale tak bolelo len raz, aby sa to rozbehlo a mohol tam vsunut tabletku.
15. jún 2010 o 12:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sunnygirl - no to je super, ze Ti takto hribiky donesu:slight_smile: A to kde tak pekne rastu?
15. jún 2010 o 12:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pepppe jáj, on je veľký hribár, ale aj ja, len teraz radšej nie :sunglasses: . Mňááááám robíš mi chute, praženička s hríbikmi :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
15. jún 2010 o 12:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@meruska na pláž to nevyzerá, tričko s dlhým rukávom alebo s krátkym a na to dačo. pofukuje vetrík, ale ja sa už furt dosť potím,tak ja nie som dobrý radca. :grinning: ale slniečko svieti, dobre,že hovoríš,šak ja musím so psom vonku!
15. jún 2010 o 12:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@oacka strúhanka? No ta ja neznáju, snažím sa vybaviť si pred očami, ako moja maminka robí. Vidím tam žľtko, petržlenovú vňať a potom biele mieša, to bude asi tá múka :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
15. jún 2010 o 12:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok