Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

agika1982
15. jún 2010

@oacka manualne otvaranie krcka???jejda to musi strasne boliet...ci nie??

zrzulka
15. jún 2010

@meruska my sme mali vcera bratislavske makove rozky, dala som malej na veceru rozok a mlieko a veruze dnes trhla spankovy rekord 😀

zuzik1983
15. jún 2010

ahojte babule,
ja som dnes bola na poradni a uz ma ani nevysetrovala,len skontrolovala tlak,moc,vahu a clenky.povedala,ze ak do 1.7 neporodim,tak mam prist na dalsiu poradnu.to bolo vsetko.a vlastne este srdiecko popocuvala ci bije.
ja uz som na materskej od 26 maja a este mi nic neprislo,hadam sa dockam. 🙂
a este sa tu bavite o tom caji,moze to byt aj obycajny malinovy caj z potravin,ci to neni ono?

oacka
15. jún 2010

@agika1982 no že vraj dosť..... preto dúfam,že ma to nečaká....

lela1809
15. jún 2010

no mnam ake dobroty 🙂 a to mi nejak nechuti jest ale co tu pisete vsetko chuti super 🙂
ja mam zo vcera zeleninovu polievku a ked tak citam dala by som si aj parene buchty 🙂 vo stvrtok kamoska ide robit langose...vraj nejaky super recept tak idem skusit 🙂

oacka
15. jún 2010

@zuzik1983 to fakt má každý svoje metódy, u nás sa v takom týždni musí chodiť na poradňu každý týždeň...

oacka
15. jún 2010

ja už mám tak dlho chuť na langoše, ale ja to neviem robiť, a nikto ma nezoberie do žiadneho fast foodu... ☹ ☹ ☹ ☹

zuzik1983
15. jún 2010

@oacka no ja chodievam kazde 2 tyzdne

sunnygirl
15. jún 2010

@zrzulka ti vravím, že sa mi s tebou snívalo. Do konca týždňa asi z toho niečo bude, malý ????(neviem meno) tu bude šubi-dup 🙂

oacka
15. jún 2010

@zuzik1983 ale do porodnice,nie?

lela1809
15. jún 2010

oacka... vraj su uplne jednoduche 🙂 tak ked budu dobre napisem recept a mozeme robit langose 🙂 ja presviedcam mm aby sme sli vecer na langos... tak sa hadam podari 🙂

sunnygirl
15. jún 2010

@mojalili áno rastú hríby. Polovička doniesla cca 15 dubáčikov. Aj ja by som s ním ráno išla, ta ale bojím sa kliešťou, aby som niečo nenachytala, radšej 😉

zuzik1983
15. jún 2010

@oacka nie,k svojej doktorke.ja mam svoju doktorky 3 minuty od panelaka.v nemocnici som bola akurat na prietoky pred 2 tyzdnami

sunnygirl
15. jún 2010

hľadám receptík na pečienkové halušky do polievky ☹ Viem, že sa pečienka naškrabe a ide do toho vajíčko, soľ a vňaťka, ale neviem či je to vsio 😅

sunnygirl
15. jún 2010

@mojalili a ocino okolo 3O dubáčikov a suchohríbov a plaviek a kuriatka,..........no ale on bol celý deň. MM bol len ráno pred robotou asi hodinku, že pôjde ešte poobede z roboty 😉

meruska
15. jún 2010

@oacka ja si robievam langose doma ..ste ma normalne navnadili, vecer sa spytam mm cis i neurobime niektory den..ja totiz ked robim, robim vzdy veeeeela 🙂 akosi nemam odhad

sunnygirl
15. jún 2010

ide do tých halušiek aj múka? (hladká?) a mlieko?

oacka
15. jún 2010

@zuzik1983 ja som z toho debil, ja tak viem, že od 36tt sa má chodiť do porodnice na kontroly. tak mi to aj moj gynddoš povedal a pekne sa so mnou rozlúčil 😀 to tam prídeš rovno rodiť a oni nebudú vedieť,kto si čo si,aké máš tehotenstvo? a aj v termíne porodu máš ísť k svojej gynekologičke? či ona ťa aj odrodí v nemocke? to fakt všade robia inak. 😉

pepppe
15. jún 2010

@sunnygirl ty mas akeho hribara doma,ked sa mu chcelo ist aj pred robotou aj po robote 😉 sestra bola tiez,ale nenasla nic,,,takze tu su neni hriby 😒 ale dala by som si take osmazene na oleji,riadne kalorie treba 😀

alllexa
15. jún 2010

@oacka - ja mam uplne rovnake pocity - ked som chodila ku gynekologicke, pozerala ma len tak jemne, a ked som zacala chpdit k porodnikovi, tak on siel dost hlboko a bolelo to... Som myslela, ze som nejaka extremne precitlivela alebo co🙂

mojalili
15. jún 2010

@oacka neboj, az pri porode, mna otvoril hned na 4 prsty , ked ma pred porodom vyseril. 😉

oacka
15. jún 2010

@sunnygirl a strúhanka!

sunnygirl
15. jún 2010

jáj čo som ja našla 😀 😀 😀

Tiramisu jednohubky
Kategória: Koláče, zákusky, torty | Tagy: jednohubky tiramisu

Čo potrebujeme: 480 g okrúhlych piškót * 250 ml presso kávy * 4 ČL tuzemáku *zopár kvapiek mandľovej arómy * 500 g syru Lučina * 4 PL preosiateho práškového cukru * 250 ml vyšľahanej šľahačky * 10 PL vaječného likéru * kakao na posypanie * špáradlá * (papierové košíčky)

Uvaríme silné presso, pridáme doň tuzemák ...
. ... a pár kvapiek mandľovej arómy. Kým budeme robiť krém a potom skladať jednohubky, káva bude mať kopec času na vychladnutie.
Do misy dáme Lučinu, práškový cukor, ...
... vaječný likér a všetko dobre vymiešame.
Pridáme do tuha vyšľahanú šľahačku, ...
... ktorú zľahka vmiešame do syrového základu
Na tácku rozložíme piškóty rovnou stranou nahor, kávovou lyžičkou nanášame na ne krém ...
a piškótami z druhého balíka ich zase rovnou stranou priklopíme miernym stlačením.
Vojakov" postavíme tesne vedľa seba a pokvapkáme ich polovičným množstvom už vychladnutej kávy z jednej strany. Potom ich "pregúľame" na opačnú stranu a pokvapkáme zvyšnou kávou. Na "pokvapkávanie" sa mi osvedčila najväčšia injekčná striekačka (s objemom 20 ml).
Jednohubky preložíme na čistý uzatvárateľný podnos (zase tesne vedľa seba) a dáme ich do chladu aspoň na 12 hod.
Po 12 hodinách ich husto posypeme klasickým "horkým" kakaovým práškom cez sitko, do stredu každej "Tiramisky" napichneme špáradlo a môžeme ich expedovať na čistý podnos, prípadne do košíčkov. Mňam.

oacka
15. jún 2010

@alllexa oni sú už asi tak vycvičení. pred porodom už asi musia poriadne všetko popozerať.

@mojalili tebe otváral krčok??????????? a cítila si to?

meruska
15. jún 2010

@oacka nebola si dnes nahodou von? ako je v KE? u nas spoza okna 🙂 to vyzera na vetrik a chladnejsie....poobede sa chystam na moje posledne rodicovske a netusim co si obliect...nechcem sa tam pred rodicmi potit ako prasiatko ale zas ani nechcem aby som to neprehnala a nevyzerala som akoby som isla na plaz 🙂

mojalili
15. jún 2010

hej, ked spustal porod, ale tak bolelo len raz, aby sa to rozbehlo a mohol tam vsunut tabletku.

alllexa
15. jún 2010

@sunnygirl - no to je super, ze Ti takto hribiky donesu🙂 A to kde tak pekne rastu?

sunnygirl
15. jún 2010

@pepppe jáj, on je veľký hribár, ale aj ja, len teraz radšej nie 😎 . Mňááááám robíš mi chute, praženička s hríbikmi 😅 😅 😅

oacka
15. jún 2010

@meruska na pláž to nevyzerá, tričko s dlhým rukávom alebo s krátkym a na to dačo. pofukuje vetrík, ale ja sa už furt dosť potím,tak ja nie som dobrý radca. 😀 ale slniečko svieti, dobre,že hovoríš,šak ja musím so psom vonku!

sunnygirl
15. jún 2010

@oacka strúhanka? No ta ja neznáju, snažím sa vybaviť si pred očami, ako moja maminka robí. Vidím tam žľtko, petržlenovú vňať a potom biele mieša, to bude asi tá múka 😅 😅 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre