Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

rybaanka
18. jan 2010

stanka operadlo mame od krsnej, ale da sa objednat aj cez net, napr.tu
http://topasport.sk/e-shop/component/page,shop....

stanka33
18. jan 2010

rybanka dakujem popzeram este...

kafoditka
18. jan 2010

rybaanka,
ja byvam v petrzalke takze pojdem pravdepodobne na antolsku, mam to 5min. autom.. 🙂

dugyna
19. jan 2010

miki dakujem za pochvalu
kafoditka ja chcem ist urcite na antolsku..a ty?
silvia.vesela..ja mam tiez prve tehu..a nikto v okoli neni tehu..a kamosky tiez neboli..v podbrusku ta moze boliet aj od maternice..a dr mi povedala ze prve pohyby sa udavaju aj akoby vetry takze..
a vitajte vsetky nove..a drzim palce na vysledky
ericica drzim palce

mirka pasy bez obrazkov www.bess.sk a drzime ti s drobcom palceky na vysledky
rybanka a ty sa kam chystas rodit?

sunnygirl
19. jan 2010

Ahojte Bábiky,
tak ja si vás vždy uvítam tak skoro ráno a vy ešte všetci búvate 🙂 .

Aj ja vítam všetky nové júlovky, ale ako tak pozerám na tie vaše termíny pôrodov, tak ja som mala byť skoro augustovka 😀 .

ericica:
tie langoše boli FANTASTICKÉÉÉ 😝 . No boli hrozne neskoro (pre mňa, lebo ja už o takom čase spíííím 😅 ). No, takže som sa ich tak prejedla ☹ , že mi bolo zle a ešte k tomu, ja čerstvé kysnuté cesto nemôžem, nikdy 😖 . Takže jeden ESPUMISAN, prevracanie sa v posteli do pól noc 😒 😒 😒 i, ale stáli za to 😉 . Už sa teším, na dnes na obed, keď ich budem chrústať 😅 😀 . To už ani nie sú čerstvé.

Tie pásy, čo si tu kupujete, ako sa to nosí?

Keď pozerám na tie vaše týždne, tak ja som len úplný učeň xi xi xi. Dúfam len, že maličké je v poriadku, lebo sa cítim až nejako príliš Okej, aj keď v nedeľu mi v tescu prišlo dobre zle, mama vravela, že som až ozelenela. 😢

Dievčatá, vy ešte máte ranné nevolnosti, alebo vás už prešli? Mne vydno bruško už aj ráno. Druhorodičky a viacrodičky, vari sa 2. trimester ozaj prežíva najlepšie? Pažravo? Bez nevolností, samozrejme česť výnimkám. Mne sa to zdá také divné, že mi je lepšie a tak.... 😉 Asi sa pýtam hlúposti.

Tak vám cez deň prajem pekné písanie a držím palce pri vyšetreniach, lebo ja zase nebudem kľudná do 1.2., kým neuvidím to maličké na sone, či je v poriadku. 😨

sunnygirl
19. jan 2010

Pozerala som vaše albumy, ale pozerám, že mnoho ich ešte nemá, však ani ja 😅

dugyna
19. jan 2010

dobre ranko sunnygirl a ostatnym dievcatam🙂
pasy sa nosai pod trickom..aby ti zakrili brusko a chrbat..tak predlzovacka tricka...videla som to uz na nejakych tehu aj na tricku
ja som langose nejedla a aj tak neviem spat 😉

sarai
19. jan 2010

ahojte, dnes som bola u doktora a vsetko je ok. babo rastie, ako ma. chceli sme zistit aj pohlavie, ale nenatocil sa nam drobec tak, aby sme to videli. tak hadam nabuduce.
chcem sa vas este spytat, ci ste rozmyslali uz nad pupocnikovou krvou - chcete ju?

nina88
19. jan 2010

Ahoj sarai, pri malej sme pupočníkovú krv brali a budeme aj teraz... Nie sme nejaký boháči,aby ste si nemysleli,ale život svojich detí si cením nadovšetko a aj keby som si mala brať úver, zaplatím to. 😉

yoda_
19. jan 2010

sunny, no ty si mi dala teraz - vidim, ze si musim dnes zajst na veceru na langos do mlynskej. Nabudude ta poprosim aby si mala chut na brokolicu alebo tak nejak 🙂

Ja nemam ranne nevolnosti ani som nemala, ale zacinam sa citit horsie ako v prvom trimestry hlavne po psychyckej stranke - ma zacina chytat uplny iracionalny stres a nenormalne sny mavam (ak sa mi teda podari zaspat) - mesacne kontroly su strasne malo, kym to male necitim. Dnes ale idem, a zase krpca uvidim, tak bude chvilu dobre, drzte palce.

nina88
19. jan 2010

NO yoda, aspoň teraz viem,že nie som sama... Ja mávam nenormálne sny... Už ma to nebaví... 😠 A stále sa budím... Možno je to nejaký typ tréningu prerušovaného spánku pred materskou... 😀

sarai
19. jan 2010

nina, a plati sa len ten jednorazovy poplatok, ci aj potom nieco na to uskladnenie? je to dost drahe, ale je pravda, ze zivot dietata je doleziteksi ako nejaky napr. notebook, co si mozes za to kupit.
yoda, neboj sa nic. urcite je vsetko vporiadku. ja som teraz bola tiez az po vyse mesiaci na kontrole a mas pravdu, ze sa to zda strasne malo, ked babo este necitis. tiez som sa uz stresovala, ci je vsetko ok... ale ked sa citis dobre ty, tak sa nemas coho bat.

oacka
19. jan 2010

Ahojte, yoda, uplne ti rozumiem. Ja som malé nevidela od 16.12:, som na rizikovom, a keďže už mi nebýva tak často zle,tak sa ani necítim tehotná a začínam si namýšľať,či to malé tam vobec ešte je, či mu ešte bije srdiečko a tak. Ale moj muž sa zo mňa smeje, že kde som ho asi mohla stratiť, to bábätko. Čo z teba vypadlo von? sa ma pýta. Psychicky som ale čím ďalej tým viac v pohode, ledbo už sa necítim tak strašne zle ako v 1. trimestri, tak dúfam, že všetko bude ok.
A baby, prvorodičky, máte aj vy taký strach, že budete zlé matky? Ja som o tom normálne presvedčená! Že sa nebudem vedieť starať o bábo, a pritom som už stará krava!

sarai
19. jan 2010

oacka, presne take obavy som mala cez vikend aj ja, ci to male tam je, ci mu bije srdiecko... manzel mi povedal to iste, co tebe - nemohlo z teba vypadnut, to by si si vsimla 😉 a potom som sa nejako ukludnila. dnes som bola konecne na poradni (naposledy som bola 15.12.) a videla som male, ze je uplne ok. a ja nemam ziadne priznaky tehu, citim sa ako pred nim. takze ta uplne chapem. ale uz som kludna a vychutnavam si to naplno.
a ze budem zla matka? to napadne aj mne, ja som prvorodicka. ale vzdy si poviem, ze ked to zvladli tolke baby, preco by som to nezvladla ja. a mam aj dobreho manzela, takze to zvladneme spolu.

ericica
19. jan 2010

ahojte tak uz sme doma od dr 🙂 vsetko je v najlepsom poriadku dr robil uzv a babo sa tolko vrtelo ze nevedel odmerat dlzku nozicky.....a neviem mozno sa mi to iba zdalo ale videla som gulky 😲 je to mozne alebo sa mi to zdalo
,podla mna si iba namyslam 😖 😖 😖
vo stvrtok si mam volat o vysledky na triple testy,tak uz sa neviem dockat...mala som trochu zvyseny tlak ale inak vsetko ok 😵
nabuduce idem 18 februara to uz budem v 20 tyzdni a vtedy sa objednam aj ja 4d ....uz sa velmi tesim 😵 😵 😵

dugyna
19. jan 2010

tak caute baby pupocnikovu krvy malinkemu urcite dame odobret plati sa jednorazovy polatok myslim 28tis..a rocne za uskladnenie krvicky sa ploti 15OO sk..ale tam je to tak ze ten jednorazovy sa nejak plati az ked sa tie bunky ujmu..alebo tak nejak..alebo ze ti to vratia..ak by sa neujali..to neviem..
a je to fantasticky vec podla mna..a da sa to uz aj nasplatky

divne sny mavam aj a takisto nemozem dobre spavat..

oacka..nevymyslaj a odteraz si kazde rano budes trenovat a hovorit si budem dobra mama budem najlepsia mama na svete..a uvidis ze to tak bude...lebo ak budes negativna tak to potom bude take negytivne

a neboj strach ma podla mna kadzy prvorodicka..ale to su materinske pudy a uvidis ako ti to pekne pojde

stanka33
19. jan 2010

Ahojte

sunnygirl, mne este byva zle skoro kazdy den, ale nie su to uz tie celodenne nevolnosti, iba take poobednajsie,
dost ma este napina ked zacitim nejake pachy, no pomaly sa to zlepsuje, aj energie mam viacej,

ked som bola prvykrat tehotna druhy trimester a az do 8.mesiaca mi bolo super, len mi vykukalo male brusko 🙂

yoda mi chodievame do mlynskej na kebab mnam...dlho sme neboli, ale ani tie langose nie su zly napad..

inak mne sa snivaju tiez strasne sny, ze maidu zabit a nahanaju ma...

inak ja som si tiez myslela, ze sa nedokazem postarat o babo, hlavne po porode som mala tu depresiu....potom to preslo, ale dost som stresovala...teraz je to lepsie.....ale maleho mam tak strasne rada..a to som si predtym nevedela predstavit, ze to bude taketo super 🙂

danielitka26
19. jan 2010

ahojte žienky potrebujem dve ochotníčky čo mi budú vedieť venovať asi 20minút, ide o prieskum trhu

presne sa to volá ZDRAVIE V TEHOTENSTVE A PRI DOJČENÍ

potrebujem - dve tehulky prvorodičky , obec alebo mesto kde bývate musí mať do 5000 obyvateľov, jednu potrebujem aby mala maturitu druhú bez maturity. ktorá máte záujem píšte mi do ip.odmena za čas mne venovaný je malá súprava čajíkov

zrzulka
19. jan 2010

Vitam nove tehulky - julovky...

Nebojte sa urcite sa o svoje deti dokazete postarat, to je v kazdej zene...🙂)) je to pre nas zenske prirodzene...vsak sa an to pripravujeme uz od detstva🙂)))
ja som sa na malu strasne tesila takze som ani nepremyslala o tom zeby som to s nou nemala zvladnut.... A pritom som nemala ziadnu skusenost s malymi detmi. moje kamosky su povacsine bezdetne a v rodine tiez male deti nie su...

Dnes sme boli vonku s kocikom a otras. normalne ma boli brucho, posilovanie zadarmo...🙂takze som sa opat len uistila v tom ze male kolieska na kociku ani omylom🙂)))))

denisse
19. jan 2010

ahojte .. som v praci a tak nemam vela casu tu s vami kecat, ale vidim, ze sa bavite o pupocnikovej krvi ... a tak mi neda nereagovat ...
zaplatit si uschovanie tejto krvi pre vlastnu potrebu nie je jedinym riesenim a podla mnohych odbornikov ani najlepsim riesenim ... skor nez sa rozhodnete, odporucam prestudovat aj moznost darovania tejto krvi do centralnej banky .. kde je to bezplatne ... jej pouzitie totiz nezalezi na tom, ci je vasa vlastna alebo cudzia ...

kuk napriklad informacie z ceskej banky pupocnikovej krvi ...

http://www.bpk.cz/page/2/22/komercni-odbery.html

samozrejme zostava aj moznost uschovania za peniaze pre vlastnu potrebu, ja len aby ste pri rozhodovani mali viac info a rozhodli sa spravne ... 😉

stanka33
19. jan 2010

Zrzi aj ja som bola s kocikom dalej v obchode, lebo som potrebovala nakupit...otras ja to mam aj do kopca..kocik je sice maly tank s velkmi kolesami no namakala som sa....a to idem dnes cvicit....a chcem torchu posankovat maleho poobede... 😝 😝

sunnygirl
19. jan 2010

Tak bábiky,
vidím, že ste dopadli dobre, to som rada, lebo aj ja budem takto stresovať, pred kontrolou 1.2. 😨 a dúfam, že dopadnem dobre.

Inak cez tento víkend sa asi niečo nieslo vzduchom, lebo aj mňa to napadlo, či je všetko OK a to som bola na kontrole minulý pondelok. Stačí, že mi nie je zle jeden deň a už premýšľam, či je to OK. Ale som si vedomá aj toho, že takto to jednoducho brať nemôžem a že čo sa má stať sa aj tak stane.

yoda:
s tým langošom ma to mrzí, ale popravde narobiť ti chute s brokolicou........nič ma nenapadá, brokoličku nemusím, ale krémová polievočka je fajn.

Včera som sľúbila polovičke, že mu uvarím paradajkovú polievočku (ja som ju nikdy nemala rada), no nakoniec som uvarila strukovú, ale nie kyslú, len tak s mrkvičkou, petržlenom a zemiačiky, mňam 😝 . Už aby som bola soma a mohla papať.

Ozaj, viete mi poradiť, je možné aby vás nafukovalo od bublinkavej vody? Totižto ja nie som schopná vypiť nijaká neperlivú, mne to nechutí a minule som mala tiež dosť hustý moč u Dr. Musím veľa piť, lebo potom mám aj to búšenie srdca 😨 ˇ
Často sa mi stáva, že v noci chodím čúrať aj za deň ☹ 10x, nejako mi to cez deň nefunguje. ja viem, že mi to teraz aj tak v noci fungovať normálne nebude.

stanka33:
tak kebab som ešte nejedla, ale voňalo to vždy super, keď som išla okolo a u nás v Lučenci, to piekli tí origy arabi, vonku. 😎

stanka33
19. jan 2010

sunnygirl aj tam to pecu arabi...ked som tam studovala sme stale jedli kebab.... 😀

sunnygirl
19. jan 2010

Tak kočík s malými kolieskami, či s veľkými???????????? 😅 Ktorý je lepší? Popravde, ja nemám ani šajnu aké parametre sledovať pri kúpe kočíka, dajte nejaké rady 🙂

sunnygirl
19. jan 2010

a ináč, ten kebab je drahá sranda????

sunnygirl
19. jan 2010

čo tam okrem mäska dávajú? 😅

zrzulka
19. jan 2010

Stani uzite si cvicko🙂) nam vcera odpadlo tak som si to "odmakala" dnes prechadzkou po snehu 😀 . miestami kde boli obrovske nanosy snehu mi museli pomahat 😝 😝 😝

zrzulka
19. jan 2010

Sunny paradajkovu som robila minuly tyzden. moj muz neznasa paradajkovu ale ked varim aj tu svoju speci tak tu zje. A ja ju tiez mam rada, aj mala ju zboznuje tak preco nie???ja robim z pomarancoveho dzusu a davam tam aj paradajky (v konzerve teraz v zime) Dnes budem varit sosovicovu. cakam kym zmakne lebo sme boli dodobeda s malou na hudobke tak mam posun🙂)) joj ale tesim sa na nu uz teraz

Kebab aj u nas v Pk robia arabi ci co su zac... a je fajn. davaju do takej tej ich placky ktoru tiez pecu. mne chuti, ale teraz ako som tehu tak nejako nan nemam chut...nasi tam davaju zeleninku, cibulu, drezing a vlastne to co chces. ja si davam pikantny, alebo cesnakovy. podla toho ci je to vecer alebo ci mam este nejaku aktivitu🙂)))

zrzulka
19. jan 2010

Idem, tak sa mi nic nechce po tom posilnovani a to mam este jednu zakazku ktoru musim dokoncit do konca tyzdna. chcela som zacat uz cez vikend ale nejako nevyslo.... dnes uz musiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim🙂))

sunnygirl
19. jan 2010

zrzulka:
akú zákasku, ak sa smiem opýtať, ak nie tak prepáč

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre