Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

ericica
19. jún 2010

caute uz sme doma,chcela som si oddychnut ale mala mi nedovolila stale vymysla....musime jej s mm vymysliet nejaky program 😉
bola som kuk tu kamosku v porodnici ,aspon som sa uz psychicky pripravila ze kde bude 4 dni bez mojej malej....kukala som ci neuvidim jarusku akurat tam maminky obedovali ,,,,a videla som tam iba jednu co mala okuliare ale moc sa mi na nu nepodobala. 😒 tak ked dojde domov skusim jej napisat IP ci to nebola ona 🙂
co dobreho robite???ja sa s malou a mm chystame na zmrzlinovy pohar 😵

lenkaaninka
19. jún 2010

@ericica no taký zmrzlinový pohár mnaammmm...mm pracuje ja s deťmi doma...teraz som dovarila obed lebo som si včera nevytiahla mäsko tak až teraz som skončila...nejako sa to zmráka...a zajtra ma pršať...takže nič moc..

ywett
19. jún 2010

Ahojte,
ked sa bavite o tom zelezu, tiez som tabletky vysadila a beriem nahradu, ktora nema ziadne vedlajsie ucinky a odporuca sa aj pocas tehotenstva:
Ferrofortis

Ste bledí a unavení? Možno máte nedostatok železa...

POPIS PRODUKTU

Produkt je vynikajúcim zdrojom železa, B vitamínov a kyseliny listovej. Sirup navyše neobsahuje alkohol, takže je vhodný aj pre deti, tehotné ženy a športovcov. Je sladený medom, obsahuje ríbezľový extrakt a mnohé výťažky bylín bohatých na organické železo, ktoré je veľmi dobre prijímané telom. Železo je nevyhnutné napr. pre tvorbu červených krviniek, transport kyslíka v celom tele, produkciu energie, pre správnu funkciu imunitného systému, zdravý vývoj mozgu, nervovej sústavy a mentálnych funkcií.
Balenie: 200 ml

Dávkovanie: 15 ml 1 x denne, pred jedlom (otvorené balenie sa odporúča skladovať v chladničke po dobu 2 mesiacov)

Obsah: extrakty z čiernych ríbezlí, žihľavy, prasličky roľnej, medovky lekárskej, brezy bielokôrej, yzopu lekárskeho, skoroceľa kopijovitého, med, sirup, špeciálne kultivované kvasnice, vitamíny skupiny B a kyselina listová

Denná dávka obsahuje: 18 mg železa, 1,4 mg. Vit B1, 1,6 mg vit B2, 2,2 mg vit. B6, 3 µg vit. B12, 300 µg kyseliny listovej

Výživový doplnok nie je vhodný pre deti do 3 rokov.

Najmä pre: Mladšie ženy, Predškolské deti, Seniori, Školáci, Športovci, Študenti, Ženy - dojčiace matky, Ženy - príprava na tehotenstvo, Ženy - tehotenstvo
Obdobie kúry: Jar, Jeseň, Leto, Zima
Obsahuje látku: extrakt z čiernych ríbezlí, extrakt z Medovky lekárskej, extrakt z Prasličky rolnej, extrakt z Yzopu lekárskeho, extrakt zo Skorocelu kopijovitého, extrakt zo žihľavy, vitamín B1, vitamín B2, vitamín B3 (niacín), vitamín B5 , vitamín B6

agika1982
19. jún 2010

@lenkaaninka neboj, dam pozor...idem s chystat..vecer dm info ako dopadlo ctg..papa

mirka285
19. jún 2010

som sa napraskala makovych slizov dufam ze som malu nepriotravila...u nas je pekne,svieti slniecko a mame Chorvatske slavnosti,tak Gabko mi pojde vecer kupit grilovaneho hejka...

adelaine
19. jún 2010

ahojte bruska,
no konecne som vas docitala....ja som skoro v noci nespala,
tak som to nadnala dopoludnia, spala som skoro do 12.00.
teraz varim..lasagne, mnami 😉
inak mam veget...

inak chcem sa opytat, moze byt ze moj maly je akcnejsi, po tom malinikovom caji?
odsledovala som to, ked vypijem ten caj z tej ostruziny, tak s nim siju vsetky blchy,
dufam, ze mu nerobi zle ten caj... 😒
mirka, tebe to Lindka nerobi?

adelaine
19. jún 2010

petzi, mas pravdu...som si to citala v tom fotoblogu,
su to reci nejakeho chlapa, podla mna je sisi, ked
pise na tomto fore pre tehotne....

mirka285
19. jún 2010

ta moja je tiez stale akcna,ona je skoro stale hore,najviac spi asi okolo desiatej z do rana...a potom aj poobede si zdriemne 😉 a z toho caju chodim cikat tak sa aspon nezavodnujem.

adelaine
19. jún 2010

... moj maly bol doteraz cele dopoludnie vzdy kludny, najviac ho bavilo
vyvadzat od 22.00 vecer do takej 01.00, to sa nedalo spat...a teraaz
po novom mam pocit, ze fici stale 🙂 asi sa tam nudi

mirka285
19. jún 2010

mozno cim su tie nase deticky vacsie,tym su culejsie..

adelaine
19. jún 2010

...ak mozem, aha, co mi poslala amoska, som sa nasmiala,
je v tom asi aj kusok pravdy:
Rodičovstvo sa mení s každým dieťaťom. Tu sú niektoré príklady, ako sa mení s druhým a tretím dieťaťom.

VAŠE OBLEČENIE
1. dieťa - Začínate nosiť tehotenské oblečenie, hneď ako vám doktor potvrdí, že ste tehotná.
2. dieťa - Nosíte svoje normálne oblečenie tak dlho, ako je to možné.
3. dieťa - Vaše tehotenské šaty sú vaše normálne oblečenie.

MENO DIEŤAŤA
1. dieťa - Študujete knihy s menami a trénujete vyslovovanie a písanie kombinácií všetkých vašich obľúbených mien.
2. dieťa - Niekto musí pomenovať svoje dieťa podľa pratety Agáty. Môžete to byť kľudne aj vy.
3. dieťa - Otvoríte knihu s menami, zavriete oči a prečítate meno, na ktoré ukázal váš prst.

PRÍPRAVA NA PÔROD
1. dieťa - Pravidelne trénujete dýchanie.
2. dieťa - Nezdržujete sa trénovaním dýchania, pretože si pamätáte, že dýchanie naposledy vôbec nepomohlo.
3. dieťa - Žiadate epidurálku už v 8. mesiaci.

VÝBAVIČKA
1. dieťa - Oblečenie vopred vyperiete, zladíte podľa farieb a uložíte do skrinky.
2. dieťa - Skontrolujete, či je oblečenie čisté a vyradíte iba to s najtmavšími škvrnami.
3. dieťa - Chlapci môžu tiež nosiť ružovú.

STAROSTLIVOSŤ
1. dieťa - Pri prvom náznaku zafňukania či zamračenia zdvíhate dieťa do náručia.
2. dieťa - Zdvíhate dieťa v okamihu, keď hrozí, že sa zobudí prvorodenec.
3. dieťa - Naučíte 3-ročné dieťa ako natiahnuť mechanickú hojdačku.

AKTIVITY
1. dieťa - Beriete dieťa na cvičenie rodičov s deťmi a rozprávanie rozprávok v knihovni či divadle.
2. dieťa - Beriete dieťa na cvičenie rodičov s deťmi.
3. dieťa - Beriete dieťa do supermarketu a čistiarne.

ODCHODY Z DOMOVA
1. dieťa - Keď prvýkrát necháte dieťa doma s niekým na opatrovanie, zavoláte behom tej doby 5-krát domov.
2. dieťa - Pred tým ako odídete nezabudnete doma nechať telefónne číslo, na ktorom je vás možné zastihnúť.
3. dieťa - Zanecháte nasledujúce inštrukcie: Volať iba vtedy, keď sa objaví krv.

DOMA
1. dieťa - Strávite veľkú časť dňa iba pozorovaním dieťaťa.
2. dieťa - Strávite časť dňa strážením, aby starší súrodenec nestrčil alebo nebuchol toho mladšieho.
3. dieťa - Strávite časť dňa schovávaním sa pred deťmi.

mirka285
19. jún 2010

nieco na tom urcite bude 😀

lenkaaninka
19. jún 2010

😀 dobrééé vo vela bodoch sa nachádzam 😀 😀

mima89
19. jún 2010

@adelaine 😀 😀 dost povzbudzujuce

oacka
19. jún 2010

@adelaine kamoška má druhorodeného synka a veeeeeľmi rád nosí nohavice s kvietočkami! 😀 😀 😀 a nemá z toho traumu. 😀

mima89
19. jún 2010

inak baby mne sa zda ze mala je cim dalej tym viac aktivnejsia, skoro stale je hore a ked sa premiestnuje z jednej strany na druhu tak obcas ako keby mi v brusku nieco puklo-bojim sa ze si tam vyklbi nohu, ruku alebo ze sa jej tam nieco stane ked tak vymysla!!
aj vy to tak mate alebo to len moja je taka divoka??

adelaine
19. jún 2010

@mima89
to pukanie pocujem aj ja, ked som to prvy krat pocula, a hovorila som to mm,
tak sa na mna kukal, ze asi ci som kompletna 😀
lenze uz to pocul aj on....

ja mam najviac bobky z toho, ze ked sa tam tak blazni,
najma v noci, tak mi praskne voda 😖
ja by som najradsej rodila cez den, nie v noci, neviem preco...

adelaine
19. jún 2010

@oacka
😀 ved niektore veci treba donosit 😀 😀 😀

lenkaaninka
19. jún 2010

@adelaine ja sa bojím ked tam robí také saltá aby nevyprovokoval pôrod...ešte má čas...a dneska tiež doobeda celý čas cvičil a teraz mám poslov...

lenkamarkusova
19. jún 2010

ahojte.aj moje babo nacvicuje jak dive.ale hlavne vecer kolo 20tej ked si lahnem.ked chcem spat.a inak aj ja by som najradsej rodila cez den.a nie v noci.tiez sama neviem prečo...

petzi
19. jún 2010

@ywett FEROFORTIS UZIVAM AJ JA::: 🙂 mnnaaaam, moooc dobry, ze? ale ked mne vydrzi to balenie na tyzden a pol 🙂 tak mi maminka musela poslat, aby som mala 😅

lenkaaninka
19. jún 2010

@petzi tebe ti poslovia prešli????? mne ešte nie od obeda...

petzi
19. jún 2010

@adelaine
no tak pri tom som sa nasmiala, dobre si to napisala... 😀 ale urcite je na tom kopec pravdy... 😅
A moj maly je hyperaktiv, lebo sa hybe od vcera vkuse, asi 2 hodky mal pauzu a vrti sa znova....tak ja neviem.asi budem mat v noci zase poslickov, uz sa neviem dockat, ako so mnou budu celu noc, kamarati verny. 😠
aha a ten uchyl uz nepise vobec, teda aspon zatial nie, mozno neskor... 😖

petzi
19. jún 2010

@lenkaaninka
ano ,nastastie, zatial som ich mala iba v noci, ale jak mile sa postavim s postele odchadzaju aj oni... 😀
tak ja budem rodit v noci....nevadi,hlavne nech maly vyjde toho 11.7. .inak je mi jedno,

petzi
19. jún 2010

@agika1982
mi mame dom v TT 😉 , tak ked pridem na SR sa mozno na pesej stretneme s kocikmi 🙂

aalexis007
19. jún 2010

@agika1982 nevideli sme sa nahodou v piatok ráno u Dr. v ambulancii? Neboli sme spolu v cakarni a potom aj v prezliekarni? Sa mi tak zda, ze si to bola ty. 😉 Bola si predo mnou u Dr. tak pred 9 rano.

lenkaaninka
19. jún 2010

@petzi to aby si mala príjemne sny 😉 mna teraz tak chytil ten lavy nadzadok ach bože...pôjdem dať teplu sprchu..

izira
19. jún 2010

@petzi Tak sa drz, hlavne teraz pocas tehu tie emocie clovekom mavaju este viac 🙂
A ano mame rovnaky termin, len ten moj je dost nerealny, budem rada ak vydrzim este tyzden...maly sa uz pomaly pyta von... 😉

ivanka85
19. jún 2010

ahojte, tak nas malicky sa trosku poponahlal na svet a namiesto jula sme sa narodili uz tento utorok🙂

mojalili
19. jún 2010

@adelaine tak to bolo dobréééé, tiež som sa tam riadne nasla 😉

Dnes som bola na dalsej masazi, zobrala som maleho do autosedacky a jeli sme, bolo to super.
A mm ma dnes akosi samovolne nasiera od rana...ani neviem preco, no teraz to zavrsil....ze bude veceru varit on....tak objednal pizzu - prosim pekne pikantnu s feferonkami a kukuricou......taka som nasrata......mohol si ju celu zjest, tak jem chleba so salamom. 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre