Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

lutsine
21. jún 2010

@ivka8255 do 36+5?

sunnygirl
21. jún 2010

@lutsine to ti presne nepoviem, ale sa mi zdá že do 36 tt. Ja idem budúci týždeň do poradne v pondelok a to budem na začiatku 36 tt, tak uvidím čo mi povie ujo Dr. Ja beriem magnézium od 5. masiaca kvôli srdiečku (búšenie) tak mám pocit, že keď znížime dávky magnézia (teraz beriem 4 tabletky za deň), že sa dostavia poslíčkovia šuby dub 😅

sunnygirl
21. jún 2010

@alllexa za máličko 😉

monfat
21. jún 2010

alexa nič sa neboj kľudne si ten hedelix daj, je to liek na prírodnej báze, a ked sa bojíš, vyskúšaj tabletky alebo kvapky sinupret, mne to dávala dr. a mojej dcére to dávam na kašeľ furt od narodenia. inak pred týždňom som sa vrátila z nemocnice, lebo som mala bolesti a keby si videla čím všetkým nás napchávali denno denne, asi 24 tabletiek za deň, toľko som nepojedla možno za celý život ako za ten týždeň čo som tam bola, všetko injekcie do brucha, infúzie, antibiotiká, antihistaminiká, no spa, ambrobene, isoptin, solbutamol, fuuuuj 😖 ešte teraz mi je z toho všetkého zle. A ked sme sa pýtali, na čo je to, načo je hento nám stále hovorili dokola to isté 😀 že vraj : Aby sa bábetku lepšie dýchalo. No povážte 😀

sunnygirl
21. jún 2010

@ivka8255 presne ako píšeš, neporodili by sme s tým mg ani do vianocc, to isté povedal aj moj Dr.

ivka8255
21. jún 2010

@lutsine ano 🙂

lenkaaninka
21. jún 2010

čaute baby som si vás prečítala...dobré diskusie 😉 zavinovačky mám tri ...jednu klasika dve suchy zips ale to môžem používať ako paplonk do kočíka vlastne...akosik nemám náladu na nič...štvrtok idem na prietoky tak sa akurát na to teším...

ja už som si magnézium vysadila...

ivka8255
21. jún 2010

@sunnygirl veď to. ale primár mi zas v nemocke povedal, že keby som začala rodiť pred 38tt tak sa to pokúsia zastaviť, no márne v tom hľadám logiku :( ale hádam vedia čo robia...

monfat
21. jún 2010

baby mne kázali pri odchode z nemocky brať to magnézium tri krát do dňa, ale som už v 37 tt a mám taký pocit že ich budem ešte týždeň brať, lebo idem o týždeň na plánovanú sekciu, tak aby som náhodou do vtedy neporodila normálne tak asi radšej ešte budem ten týždeň pokračovať. či ne?

monfat
21. jún 2010

ináč neviem či aj vy máte také pocity ako ja, spadlo mi behom troch dní brucho, dole ma to všade nenormálne všetko tlačí, ani chodiť, ani stáť, ani sedieť, len ležať, tak neviem či je to normalne 😒 , brucho mi tvrdne tak päť - šesť krát do dňa a na wcko chodím po kvapkách ale každú polhodinu.

oacka
21. jún 2010

@monfat nie si náhodou z KE?

alllexa
21. jún 2010

@monfat - fuha, to preco si musela brat tolko liekov? :(
Inak, vacsinou tu dievcata maju aj poslickov aj to tvrdnutie, ja som asi vynimka🙂 Ale to WC, to uz tu pozna kazdy z nas 😒

merikac
21. jún 2010

@mojalili uff, si ma ukludnila, lebo som si uz pripadala ako skupa mamina 😀 😀 ........aj ja si myslim, ze pokial je este v perinke nejake nobl satocky nie su potrebne

merikac
21. jún 2010

@alllexa dakujem,,, vymalzala som cast o babetku, ze neplanujeme a uz t je hadam dobre......... 😵

monfat
21. jún 2010

alexa ja jednoducho neviem prečo, všetkým nám to tam dávali, že z výteru streptokok - aj ked neviem načo mi dávali tie hnusné antibiotiká, lebo aj tak idem na sekciu, takže nič. všetky lieky sú potrebné, povedal dr. my sme sa tiež z toho akože furt smiali, čo nám ostávalo, ale toto bolo fakt priveľa. oacka som z Prešova

oacka
21. jún 2010

@monfat a nechystáš sa rodiť do KE?

monfat
21. jún 2010

nie lebo mám už zajednaného pôrodnika tu v PO, je pravda že tu v Prešove je stará pôrodnica v hroznom stave, ale vydržala som tam dva týždne, vydržím ešte ten týždeň a pol. 😉

monfat
21. jún 2010

teda už o týždeň sa mám hlásaiť na príjem idem na plánovanú sekciu, som už dohodnutá, ale keby som nebola išla by som do KE, len už je neskoro

oacka
21. jún 2010

@monfat ja len,že už som si voľakde s tebou písala, tak či nie vo fóre o porodnici. prečo sekcia?

monfat
21. jún 2010

Dosť možné, že sme si už písali, inač mne na rovinu doktor povedal, že tak ako ma pri prvom pôrode pozašíval ten predošlý lekár, že také dačo ešte nevidel, že som priveľmi úzka a že akým spôsobom došlo k oplodneniu, sa smial, že do mňa nevojde ani ceruzka a mal pravdu, navyše som malá mám len 158 cm, a 57 kíl teraz v deviatom mesiaci, úzka panva, no povedal proste že pôrod normalne, by bol pravdepodobne veľmi dlhý a komplikovaný, že mi tú sekciu odporúča. tak sa na to dám, lebo prvý pôrod som mala fakt hrozný, žiadny zážitok ☹

oacka
21. jún 2010

@monfat a prvé so rodila tiež v Prešove? nebojíš sa sekcie?

monfat
21. jún 2010

Prvé som rodila v Prešove, ale nie v starej pôrodnici, ale hore v monobloku. Či sa nebojím? No vieš že sa bojím ale vždy sa bojím menej ako keby som išla rodiť normálne. toho sa bojím viac, lebo som si svoje zažila, tak asi preto chcem aby to tentoraz bolo kľudnejšie

lulu1983
21. jún 2010

Ahoj tehulky,

dnes mam za sebou prvu poradnu na Kramaroch u Dr. Prochadzku. Bolo to ako som predpokladala, na monitor som cakala cca 1 a pol a u samotneho lekara som bola asi 2 minuty aj s obliekanim a vyzliekanim. 🙂 Pan doktor bol taky nijaky... Skonstatoval, ze monitor je okk a vysetril ma zospodu.. inak prvy krat ma vysetrenie zospodu velmi bolelo, dokonca som cestou domov trochu spinila, ale to sa tusim po takomto vysetreni moze prihodit dost bezne, vsak? v tehu knizke mam novu skratku, ze CS4 - to znamena cervikalne skore 4? Ma niektora z vas skusenost, ci je to vela, alebo malo, alebo akurat? Dakujem za rady. 🙂

lenkaaninka
21. jún 2010

@lulu1983 no mne ani žiadne cs nepíše do knižky hod do googlu ...ale je to normál na tt v kt. si...len neviem presne hodnoty aké su??? nenapísal ti že kolko cm si otvorená akrčok???

lulu1983
21. jún 2010

@lenkaaninka : ved to, ze napisal len CS 4, o krcku ani zmienka ani o tom, ze ci som otvorena alebo nie, ja som skor cakala hodnoty ako 0, 1 a 2 :( som z toho jelen

mirka285
21. jún 2010

lulu to cs mas v poriadku,aj ja som mala take v tvojom tt a povedal mi ze je to ok.

meruska
21. jún 2010

ahojte
ja mam doma maroda ☹ od 3 rano beha mm na wc...aj sa vybral neskor do prace ..ale o 2 hodinky bol naspat cely bledy a beha zas ☹ dufam ze len nieco zle vcera pokombinoval, neaka viroza by ma teda nepotesila

agika1982
21. jún 2010

Ahojte babule...ja mam za sebou konecne taky kludny vikend, no perfektne...a potom, ako dobre dopadlo ctg, mi padol kamen zop srdca...
ked som bola u dr, som sa jej pytala na CS a povedala ze to mi nebude hovorit, lebo je to dost diskutabilne a kazdy ma ine merania..teda inu stupnicu..preto si to netreba vsimat....
jedine co ma stve, ja som furt zatvorena....sak takto budem este aj prenasat...ma rachne....dufam e mi nebude dokyna otvarat krcok manualne....zevraj to dost boli

lenkaaninka
21. jún 2010

@lulu1983

aka je priemerna hodnota krcku pre 30. tyzden gravidity, ak je vonkajsia branka uzavreta?

Odpovedá MUDr Jozef Záhumenský Dobrý deň,
neviem čo máte na mysli, dĺžka je normálna 1,5 - 2 cm (pohmatom) 2,5 mm ultrazvukom a cervikálne skóre do 3

další:
cervikalne skore
17.06.2009, 12:16

Dobrý deň.Som v 32 týždni tehotenstva a mám CS 4.Čo to pre mňa znamená, je to veľmi zle?.Musím len ležať alebo môžem aj kratšie vychádzky?ďakujem.

Odpovedá MUDr Jozef Záhumenský Dobrý deň,
nič to neznamená. Je to v poriadku na tt.

takýchto dotazov je milion ak sit o prečítaš je to ok...neboj nič

petrap001
21. jún 2010

@agika1982 ty aspon vies ci si otvorena alebo nie 😀 ja netusim,zistim o 2 tyzdne ked sa na mna prvykrat odspodu pozdu 🙄 🙄 ked dovtedy neporodim 😀 😀 co by som aj bola rada.
z toho tepla som taka naliata ze konec.ruky mam ako balvany a nohy ani nehovorim...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre