Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

nina88
21. jún 2010

@stanka33 173 cm...

Ja zadržiavam vela vody mi bolo povedané... Napríklad keď bola nejaká párty a pila som viac ako bolo treba, na 2. deň som vobec necikala a mala + 2 kg...
Ja som zistila,že som tehotná a nesrandujem o 3 dni som mala +2 kg a to som nič nezmenila, práve naopak, chcela som si dávať pozor po skúsenosti z 1. tehotenstva... Proste to nechápem... 😒 Ale už to ani neriešim, lebo to nezmením... Mám pevnú vôlu a hlavne že bábo je ok, ja sa dám dokopy... 😉

petzi
21. jún 2010

@meruska
keby moja mama nepodnikala sama ,tak by som si myslela, ze pises o nej.... 😀 len ona si jablka nezalieva, to by sa asi potentovala.... 😀 ona pije cajik bez nicoho....teda vyluhovany sacik vo vrelej vode iba... 😀

vierkaha
21. jún 2010

Ahojte, tak som tu zase po dlhej dobe - nejak sa mi nič nechce ani na koňa chodiť. Aj ja som bola na poradni a dr. mi povedal že mám krčok skrátený na 2 cm - neviete mi niekto vysvetliť čo to pre mňa znamená? Lebo som bola taká zabrzdená, že som sa ho na to ani neopýtala 😕

meruska
21. jún 2010

@strasska ja netusim odkial berie energiu, zda sa mi to prehnane takto drobca od vsetkeho chranit

stanka33
21. jún 2010

@nina88 to urcite zhodis ked si taka mladunka a pri dvoch detoch......a chlapci su nezbednici nabehas sa dost a ked trosku odrastie zacnes cvicit a a v 25 budes vyzerat ako ostatne baby kt. este nemaju deti a ty uz budes mat dve velke 🙂

petzi
21. jún 2010

@strasska no ja rozmyslam ze si dam teraz ale asi vydrzim, lebo o 15.00 musim byt na porodnici,idem na prehliadku, tak nech tam nemusim behat na zachod...tak potom mi uz ale ked pridem domov neutecie..... 😎

nika23t
21. jún 2010

Nedavno davali v telke, ze zena sa pocas kojenia nema nicomu vyhybat, vraj ma jest zo vsetkeho trosku. Ale tiez mi mama vcera povedala, ked som jedla jahody, ze len nech si dam, lebo o chvilu nebudem moct nic a na vsetko si budem musiet davat za cas pozor...

oacka
21. jún 2010

minule bol o strave počas kojenia nejaký článok a tam to tiež tak prezentovali,že sa nemáme obmedzovať, že nemáme jesť to,čo je pre našu krajinu neobvyklé - citrusy, morské plody a tak...

oacka
21. jún 2010

moja mama verí tomu,že počas kojenia má žena piť veľa mlieka! a vraj to je tiež alergén. a ja jej na to hovorím,že krava žere len seno a pozri koľko má mlieka! 🙂 no ale my nie sme kravy, že? 😀 😀 😀 😀

strasska
21. jún 2010

@oacka maminke odkazujem, ze ja nepijem mlieko vobec a kojila som 18 mesiacov 😀
a nie ze si das nahovorit, ze mas slabe mlieko!!!!!!

strasska
21. jún 2010

@petzi dobry napad, ja som sa minule pozabudla a naobed som spraskala mozno stvrtku a potom som isla s Miskom na vylet. Cesta busom trvala asi 50 min, tak som si myslela, ze sa postim 😀 😀 😀 😀

stanka33
21. jún 2010

jajáa to aj moa je taka ze ona ked bola tehotna ladovala do seba kolko islo a mne nadava ze nebudu dobre vyvynute ked som pribrala 8kg a ze nepijem mlieko atd...

meruska
21. jún 2010

inak otázka trošku mimo..kedy si staviate do izby postielku...vopred či až keď sa drobec narodí a počas vášho pobytu v pôrodnici vám ju mm zmontuje?

nika23t
21. jún 2010

@meruska My uz mame postavenu v izbe, ale nie je v nej nic, len este zabaleny matrac a manzelove veci nahadzane 😀 Az ked budem v porodnici, tak sa skompletizuje a pripravi pre malicke.

zrzulka
21. jún 2010

az po porode, vsak by na to len prach sadal

oacka
21. jún 2010

@meruska my máme postieľku už asi dva mesiace... mm tam hádže prebytočné malé vankúšiky, čo mu nanútim do postele... 😀 dnes dám do nej aj plachtu, odbalím matrac a hodím paplónik...

zrzulka
21. jún 2010

ja tiez nepijem mlieko ani nejem jogurty a nic a kojila som 17 mesiacov....mlieko zahlienuje

strasska
21. jún 2010

@oacka wow normalne mam zimomriavky, ty uz budes mat o chvilu miminko doma.
@meruska ja to nechavam na manzela...ale my este musime poriesit, ze ci vobec budeme mat co postavit, lebo slubena postielka k nam zial nedorazi...takze musime najst nejaku alternativu 😉

oacka
21. jún 2010

@zrzulka že vraj to tiež neni pravda...posledné výskumy to nepotvrdili.... 😀 fakt,som to kdesi počula...ale je to problematická potravina, kopec ľudí ma na ňu buď alergiu alebo intoleranciu... a prečo sa nemôže iné mäso iba biele? čo je na mäse zlé?

meruska
21. jún 2010

tak ja to asi tiež nechám na mm 🙂 ale všetko mu pekne nachystám na jednu poličku aby bolo všetko tak ako si ja predstavujem 🙂

alllexa
21. jún 2010

@stanka33 - praveze to je super, ze si pribrala tak malo, ved to nie je dobre prejedat sa. Vsade to pisu - jest za dvoch je vyslovene hlupa povera. Primerany prijem kalorii pocas tehotenstva je max o 300 kcal/den naviac, co su cca 3 banany. To dieta si vezme, co potrebuje.

@meruska - my uz ju mame... len pradlo na to nechcem davat, nech sa zbytocne na to neprasi...

zrzulka
21. jún 2010

preco nedorazi????

oacka
21. jún 2010

veď to je potom jasné,že ženy počas kojenia chudnú,keď nemôžu nič jesť!!!! a vraj ani zelenina,čo začína na K sa nemá jesť..... to je na hlavu,nie?

katkaking
21. jún 2010

Ahojte
@oacka nestiham vsetko citat, robis nejaku tabulku kolko ktora pribrala alebo co? tak ja zatial 12 kg (povodne som mala hornu hranicu 10, ale to sa nepodarilo-ale myslim ze aj tak celkom dobre)....

A vidim ze sa debatite o diete pocas kojenia. Tak ja som ju dodrziavala pri malej len zo zaciatku a potom mi detska doktoraka povedala, ze mam jest vsetko s mierou - najprv vyskusat ci na to nezareaguje a potom uz normalne papat, tak som to tak robila a mala v pohode....
Zo zaciatku je to asi trochu haklive, nam v porodnici davali normalnu stravu-cize paradajkovu omacku (to sa mi mala vyhadzala), hrachove jedla, fazulove a tak....

zrzulka
21. jún 2010

meruska neboj manzelici to zvladnu, moj uz teraz hovori ako cely byt vygruntuje, postele prevlecie,,,izby vysvieti ... ja mu v tomto doverujem ze prideme do cistuckeho, vonaveho bytu....

lenkaaninka
21. jún 2010

@stanka33 no presne ako ja 5 rokov som všetko prechodila a dostala som taký zápal do uzliny že mi nebolo vidieť krk a uzlina to nespracovala a po troch mesiacoch pohadzovania a testoch som isla na operáciu ked mi hrozila otrava krvi a mám 8cm jazvu na krku vyzerám ako podrezaná a mesiac na to druhá ale ta sa vstrebala ale nevedia z čoho asi z prechodených zápalov , a deti mi do toho a v decembri ja zápal priedušiek tak ma aj z práce vyhodili ...proste hrúza...

meruska
21. jún 2010

@katkaking presne toto mi hovorila kolegynka..ze prvy obed co dostala v porodnici bola hrachova kasa 🙂

strasska
21. jún 2010

@zrzulka to s tym zahlienovanim som pocula uz aj ja, dokonca som citala bud v casopise Dieta alebo Mama a ja, ze mliecne vyrobky nezahlienuju...ze je to vymysel. Ale je pravda, ze ich malemu velmi neponukam, ked je chory.
ad postielka...my si posuvame veci s 2 svagrinkami...no pred tyzdnom som zistila, ze ta postielka bola pozicana a museli ju vratit

oacka
21. jún 2010

@zrzulka moja svokra je upratovačka na ddôchodku, takže mm má koho zapriahnuť... 😀 on by to pri tých všetkých fľaškách,čo má od tety z Moravy asi nestihol....

meruska
21. jún 2010

@zrzulka ja sa naňho tiež spoľahnem..na prvú noc doma som nám vyprala už i úplne nové postelné prádlo, nech som aj ja v novučkom, čistčckom a voňavučkom 😀 a tiež mu to dám na tú špeci poličku čo má nachystať keď prídeme

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre