Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

silvia.vesela
21. jún 2010

@zuzik1983
kedy mas najblizsie poradnu? Ja tuto stredu, tak dufam, že zajtra este vydrzim!

alllexa
21. jún 2010

@katty17 - mne uz dosli a Oacke pisali, ze uz ich posielaju. Celkom fajn su, len neviem, ci budu dobre aj po porode...

zuzik1983
21. jún 2010

@silvia.vesela no ja az na termin porodu,tj 1.7

zuzik1983
21. jún 2010

teda ak dovtedy neporodim 🙂

silvia.vesela
21. jún 2010

@zuzik1983
to fakt? no, toto! To je nejak neskoro, nie?
Ja by som potom na tvojom mieste radsej zasla k dr...

zuzik1983
21. jún 2010

@silvia.vesela vazne nad tym rozmyslam,ze rano pojdem,nechcela by som to moc podcenit...

petrap001
21. jún 2010

ako vlastne viete,ze vam tvrdne brucho??? ja tomu stale akosi nechapem.bud mi nikdy netvrdlo,alebo ja ho mam vtedy tvrde,ked ma maly tlaci vpredu,smerom na pupok.na bokoch som nemala nikdy tvrde.ale ved ked tam je baby tak jasne ze musi byt tvrde,ved nieco vazi nie??? ci ako to vlastne je??? vyzeram ako blba co? 😅

alllexa
21. jún 2010

@zuzik1983 - a kedy si bola naposledy? Ved chodit by sa malo kazdy tyzden...

@petrap001 - ja tomu tiez nerozumiem🙂

zuzik1983
21. jún 2010

@petrap001 neviem ako by som ti to vysvetlila,bezne mam brucho makke a tvrde len na urcitom mieste,kde je nozicka alebo tak...ale ked stvrdne,tak ho citim komplet cele tvrde a napnute aj z vonku aj z vnutra

petrap001
21. jún 2010

@alllexa a ani sa ma to lekarka nikdy nepytala.. a ni som nikdy nic nebrala,ziadne magnezium ani nic 😕

zuzik1983
21. jún 2010

@alllexa minuly tyzden,ja chodim kazde dva tyzdne

oacka
21. jún 2010

@alllexa aj ja už mám tie podpirky, a tiež neviem,či som nemala väčšie číslo kúpiť...ale veď sú naťahovacie,tak hádam budú dobré...

petrap001
21. jún 2010

@zuzik1983 uplne cele je tvrde??? tak ja som uplne tvrde nemala nikdy.ako predok je vacsinou cely tvrdy ani s nim nepohnem,ale to viem,ze maly je tam zvaleny.ale po bokoch je stale makke.takze mi netvrdne hej?? 🙂 🙂

zuzik1983
21. jún 2010

@petrap001 no ja mam cele tvrde,zpredu,zospodu,zvrchu.ja by som povedala,ze u teba je to ok

petzi
21. jún 2010

AHOJTE KOCKY, no tak som tu ...v porodnici sa mi pozdavalo, je to tam fakt pekne a sa tam
aj tesim...Mozem rodit po leziacky na posteli (klasika) , potom vo vode, ak nebude vana zare-
zervovana a po sedacky, na takej stolicke ako podkova to vyzera.robia pred porodom masaze
s olejmi, akupunkturu a cviky, podla toho co si zena zela.... 😵
na izbe su maximalne 2 zeny s detmi, na kazdej izbe sprcha, wc, kresla pre navstevy atd.
Raanajky a obedy su bufety, kto chce co a kolko si moze vziat a na veceru vyber s 5 roznych menu.
Dieta je nonstop pri matke, ak teda nie je chore... 😵
No a videli sme dnes pri tej obhliadke aj malinke miminko v inkubatore, no bolo take chutne juuj, take malinke ale veru silne, tak na mna posobilo.No mam s toho vsetkeho dobry pocit, tak aspon som pokojna.
A uz mam aj papiere na prijem do porodnice, keby to nahodou prislo na mna skor, davaju mi
7-10 dni, no tak uvidime.brusko mi klesa a tvrdne stale castejsie.poslickovia ma navstevuju stale
castejsie, no som zvedava... 😅

janulienocka
21. jún 2010

ahojky, tak som sa pred chvilkou vratila z nemocky, bola som sa dohodnut s porodnikom, 6. 7. mi odchadza na dovolenku a vrati sa az 15, takze to musim do toho 5.stihnut, maly vraj bude valibuk, uz ma 3400 g, takze som zvedava ako ho vytlacim 😅 😕 , inak posledne dni ma chytala panika z porodu ale ako som sa s nim dnes stretla, vsetko ma preslo a uz sa strasne tesim ked uz to bude, no proste uuuzasny doktor 😵

alllexa
21. jún 2010

@janulienocka - fiha a ked sa nebude chciet babatku von, tak date vyvolavacku?

denisse
21. jún 2010

@mojalili ...
ak pojdes k doktorovi a podla priznakov bude mat podozrenie na tie karpalne tunely, tak ta posle na EMG vysetrenie ... budu ti do ruk pustat take akoby elektricke impulzy a pritom merat ako rychlo sa tie impulzy prenasaju nervami a podla tej rychlosti posudia, ci tie nervy mas v tych karpalnych tuneloch utlacane alebo nie ...

mne po tom vysetreni povedali, ze to mam v takom hroznom stave, ze nic ine ako operacia mi nepomoze ale ze po tej operacii nesmies nejaku dobu ruky takmer vobec pouzivat, co u mna v tom case bolo nemyslitelne kedze nela este nechodila, bolo treba ju casto dvihat, premiestnovat .... tak sme sa dohodli, ze si to budem masirovat (kupila som si na to take penove lopticky) a ked bude vhodnejsia doba, tak pridem a dohodneme termin operacie ... ja som to mala fakt hrozne hlavne v noci .. vobec som nebola schopna napriklad pridrzat nele prsnik, ked som ju kojila ...
ale postupne ako som ju menej nosila na rukach, menej kojila, tak sa to trosiiiicku zlepsilo a postupne dokonca uplne prestalo, presli dva roky od kedy mi to diagnostikovali a na opercii som nebola a je to OK ...
bojim sa, ze teraz to pride znova .... myslim, ze mi to sposobuju hormonalne zmeny ....
ale urcite to nevzdavaj s inou formou "liecby" .. teda ono to nie je liecba, len metody, ktore ti umoznia s tym aspon nejak zit ... aaaach .. myslim, ze o chvilku sa k tebe pridam a budem na tom velmi podobne ...

silvia.vesela
21. jún 2010

@zuzik1983
radsej chod, ved uz 39 tyzden je fakt taky, ze sa moze hocico stat. Takze aspon budes kludna. 🙂
A fakt by sa malo chodit uz kazdy tyzden na KO...

strasska
21. jún 2010

@zuzik1983 alebo este skus velmi teplu sprchu a ak to su poslickovia tak to ustane a ak je to zacinajuci porod, tak sa to rozbehne

janulienocka
21. jún 2010

@alllexa no neviem, priamo o vyvolavacke nehovoril, povedal ze toho 5. jula mam prist a uvidi sa, tak hadam mi nejako pomoze, ja by som nerada dlhsie, drobec uz bude dost velky 🙂

maxara
21. jún 2010

Ahojte bambulky,
tak som doma.. dosla som sice uz poobede, ale moja nalada je na bode mrazu. Mozno to bude aj tym pocasim a aj tou dlhou cestou.. Takze poporiadku..
Ktore mate dobru naladu a nechcete si ju pokazit, tak necitajte!

Dovolenka super, prvy den dokonaly, do Tatier sme dosli naobed, ubytko pekne, obed dobry, poobede sme hned isli na ten Lomnicak, ja s mamou len na Skalnate.. Rano som sa zobudila prijemne unavena, ale este stale plna energie. Namiesto obeda sme dostali balicek a isli sme zubackou na Strbske, odtial elektrickou do Smokovca a hore na Hrebienok lanovkou. Odtial na Studenovodske vodopady, prisom ja som ostala sediet na kameni tesne pred tym prudkym zrazom a cakala s mamou na mm a otca (mamu bolela noha). No a potom sme zbehli na Bilikovu chatu, kde ma nasrali neskutocne senilne Nemky, ktore som mala sto chuti zavrazdit.. Akozeee, konecne na mna doslo sranie po dovch dnoch a kedze sme boli v chate sami, bola to vhodna prilezitost. WC tam maju babske len jedno, malinke a pred nim je rovnako malinka miestnost s umyvadielkom a pred nou obrovska, dlah chodba.. Ja som si tam pekne oblozila misu, dvakrat mi zhasla fotobunkova lampa, spokojna s dielom som sa upelesila v tesnom podrepe tesne nad papierom a vtom som pocula, ako sa otvorili dvere do tej chodbicky k umyvadlu.. Niekto mi zaklopal a ja som zakricala, ze obsadene a zaklopali znova.. som zakricala hlasnejsie, ze obsadene a znova klop klop.. ale to som uz pocula asi 5 roznych zenskych hlasov starych a niektore sa rehotali, niektore cudovali.. akozeee a zase klop klop.. Baby, mne sa nedalo ani vystat, nieto este vysrat, normalne ma to nasralo, splachla som to, co som si nachystala a otvorila som dvere.. Tie senilne vypatlaniny boli narvate v tej miestnosticke pri umyvadielku, ani som nemohla prejst.. Hned mi tam jedna splechla po nemecky, ze oni sa ponahlaju, zachvilu idu prec, tak som jej povedala, ze a ja sa zase chcem len vysrat.. a isla som prec.. do placu mi bolo, jak som bola nasrata..
No a potom sme dosli domov na veceru. Na druhy den sme si tiez vypytali balicky za obed a ostali sme az zarazeni, ze zase to iste, absolutne nie v cene obeda.. Isli sme do kezmarku, na hrad, do Vrbova na kupko, ktore bolo zavrete, lebo je kontaminovane zaplavami.. A tak sme odtial isli do Aquacity Poprad. Vecer prisla za mnou kamoska zo Strby, pokecali sme, dohodla sa s mm na nedelu na vylet, ak bude pekne a isla domov. V nedelu rano prsalo, tak sa vylet zrusil, tak sme sa vybrali kuk do Levoce a Spisskej. Na obed sme dosli domov a cuduj sa svete, zase rezen, ale tentokrat nie v chlebe, ale so zemiakmi.. No des. Mm siel na turu, na vodopad Skok, dosiel az na veceru aj s tou mojou kamoskou, tak sme este celkom dost pokecali a bolo..Nohy mi tak napuchli, ze vecer v sprche som si ich nedokazala umyt, vecer som si lahla spat a strasne ma pichalo napravo dole a vlavo sa mi cosi natiahlo, strasne to bolelo... Dnes rano som sa ledva zobudila, nohy vyzerali, jak keby som si obula dve futbalove lopty, zaha ma palila uz druhu noc a dnes od rana cely den.. Takto sme sa vydali na cestu, isli sme sa este potulat, akoze nejdeme priamo, ked mozme pokukat este nejake veci po ceste, no a ja som mala dost. Mala ma tlacila do mechura, kopala do praveho boku, do toho oco furt tocil o politike a rozculoval sa (robil to celu dovolenku a ked nie o tom, tak o susedovi.. uz je fakt zrely na psychiatriu), mama furt davala vsetkym nas triedacku nejake otazky, pripadne komentovala velmi "bystro" dianie na ceste.. pol cesty mi bolo treba na zachod a ked sme sa zastavili na pumpe, vypustila som 1 dcl.. Neskutocne sa mi ulavilo, ked sme nasich vylozili a hned sme sa vydali domov. Doma som vylozila tasky pradla, hned som dala prat jednu varku, poskladala som pradlo zo susiaku, spacifikovala som nahnity zabudnuty por, vylozila jedlo, co nam zabalili na cestu, konkretne rezen v chlebe 😖 , vytrepala som sa s tymi futbalovymi loptami po schodoch hore, lahla na postel a rozrevala sa ako male decko.. Vlasy mam mastne, lebo trojhviezdickovy penzion sampon nepovazuje za reprezentativnu vybavu, na co som sa ja spoliehala, kedze minuly rok sme v takom podobnom boli a mali sme vsetko a kazdy den cisto a tak.. Plet mam ako 15rocny pubertiak, nechutnu mastnu vyrazkovu.. vsetko ma boli, kazde pohnutie, nohy spuchnute, pazerak vypaleny od kyseliny.. ja uz fakt nevladzem.. normalne potrebujem vyrelaxovat, ale nenam ako a kedy.. ked zapnem telku, politika, reklama alebo stupidity, lahnut si nemozem, mam kyselinu, sediet dlho nemozem, mam spuchnute nohy.. nema mi kto upratat a umyt podlahy.. skratka dovidenia.. totalne depky.. a ked si predstavim, ze este mesiac mam pred sebou ☹ 😢
Ale inak nam vyslo vsetko co sme mali na dovolenke naplanovane, len sme postupne stracali iluzie o nasom ubytovani a uz teraz vieme, ze sa tam nevratime.

Zajtra mam poradnu, dr ma zdrbe jak sirotu za tie spuchnute nohy, zas budem mat vysoky tlak.. no otras..
Dakujem, ze som sa vam mohla vyliat a teraz sa pokusim ist tych vyse 45 stran docitat.. teda az zajtra po poradni samozrejme..

Allexinke dakujem velmi pekne za zozbierane info cerstvych maminkach a ich babatkach, vsetkym samozrejme velmi gratulujem a tisko zavidim, ze to uz mate za sebou. 😵

maxara
21. jún 2010

whoops tusim som to trosku prehnala, prepacte ☹ 😢

cigaretka5
21. jún 2010

@maxara Maxi kam sa ty pohnes to zážitok, že?

maxara
21. jún 2010

@cigaretka5 no to asi kazdy.. nie?

cigaretka5
21. jún 2010

@maxara No len niekoho sú take tuctove 🙂 tie tvoje sú na knihu

denisse
21. jún 2010

@maxara ahoj maxi vitaj spat a neboj ... kazda sa uz citime dost podobne ako ty ...
das si sprchu, umyjes vlasy, urobis, co si zvyknuta aby si sa citila lepsie, odpocinies a bude lepsie, neboj ... 😉

este to nejak vydrzime, musiiiiime 😉

mirka285
21. jún 2010

Maxi nic si z toho nerob akurat sme sa o tom vcera tusim bavili ze aj my ostatne sme ku koncu tehu dajake ufnukane,ja som sa dnes zase rozplakala ze nechcem kavovar ale obycajne dolce gusto ,Gabo si zmyslel ze kupi kavovar lebo urcite budeme mat niake navstevy a tak ale on chce kavovar za 1000 eur,neviem naco lebo on kavu nepije,ja som tiez neni kavickar a kamosky su skor take capucinkove takze to dolce gusto za 100 euri mi uplne staci...Hlavne ze si uz doma,budes pekne relaxovat s vylozenymi nohami 🙂

maxara
21. jún 2010

@cigaretka5 ale kdee, su take iste, ako tie ostatne, len sa nimi asi viac zapodievam a nemala by som.. 😒

@denisse no dufam, ze toto bude stacit.. ja som to uz v sobotu nevydrzala a umyla som si vlasy tekutym mydlom, lebo este aj obchod bol samozrejme zatvoreny, ked sme isli okolo a nikoho to nenapadlo riesit v meste 😠 a to nehovorim, ze som si zabudla aj ziletku a teraz na urcitych blizsie nespecifikovanych partiach sa napadne podobam na mojho psa.. Nedaju sa mi zdvihnut nohy vyssie ako na schod, takze vyssi schod je pre mna uz bariera, som totalne nemozna.. Som v deviatom mesiaci, nemala by som teraz niekedy chytit druhy dych, do riti? 😠

petrap001
21. jún 2010

@maxara vitaj a nerozculuj sa uz 😉 nestoji to za to.hopkaj si do vane a relaxuj 😎 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre