Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

dugyna
20. jan 2010

mirka uz som ti to kukla..takze moze to pouzit surodenec ak je kompatabilny..cize tak ako ked niekto ide darovat kostnu dren.odobera sa vzroka ktore sa presne vysetri ci suhlasi s tou prijemcovou..tak ako ked niekto daruje krv alebo organy..take podobne vysetrenia...len takto jednoducho to napisem
takze moc by som sa nespoliehala ze sastrine dieta ma a mozes to pouzit..nemusi tam byt absolutna zhoda stvojim dietatkom..
www.eurocord.sk to si ty co odoberaju..a maju aj infolinku tam uvedenu na stranke..

zrzulka
20. jan 2010

Dugy a preco potom nedaju pupocnikovu krv kazdemu dietatku ktore ma leukemiu ak zachranuje life???ved niektore mamy daju svoju krv do verejneho registra odtial by mohli pouzit tuto krv pre kazde dieta nie??? toto mi nie je celkom jasne ako to funguje....Nikde som sa o tom nedocitala. Asi budem musiet ist predsa len na tu prednasku. poznam aj take deti co sa z leukemie vyliecili a bez tej krvi od surodenca...

ericica
20. jan 2010

ahojte tak aj my rozmyslame za darujeme krv do verejneho registra....ale aj tam je toho vela vybavovania aspon tak som o tom pocula oo kamosky co si to dala urobit 😒
co robite????ja som akurat dopiekla ,manzel maluje na torticku a mala sa tu pri mne hra...za chvilu skocime trochu von a poobede si idem vyskusat tie saty ,dufam ze si uz nejake vyberiem 😅

rybaanka
20. jan 2010

Caute

zrzulka opytaj sa na pupocnikovu krv cvicitelky ku ktorej chodis cvicit a uvidis co ti povie 😲
ono to nesluzi len na liecenie leukemie, je to velmi specificke, napr, v Anglicku uz zacali liecit pupocnikovou krvou cukrovku, cize ono je len otazka casu, kedy to bude aj u nas mozne a samozrejme veda predsa ide dopredu, nie? 😵 ja neriesim kolko deti sa vyliecilo pomocou pupocnik. krvy, pretoze asi kazdej z nas by bolo snom, keby nikdy pupocnikovu krv nepotrebovali, ale zase kedze sa stava v zivote hocico, nechcem dopadnut ako niektore mamicky, vid p.Hrabcakova, ktora by ju potrebovala, ale nema ju..... ☹
Konkretne pupocnikova krv pomohla na Slovensku v nejakych 8 pripadoch zatial 😔

sarai
20. jan 2010

ahojte, mna sa vcera pytal doktor, ci chcem pupocnikovu krv, preto som nadhodila tuto temu. zda sa mi to drahe, ale neoplati sa setrit na dietati. no mrkla som sa na to na nete a nasla som povacsine negativne clanky. ze je to zbytocne odkladat si pre vlastnu potrebu, ale do verejneho registra je to ok. ze firmy na tych sukromnych len zarabaju nehorazne peniaze - je to marketingovy tah. v taliansku, francuzsku a anglicku sa to vraj uz aj zakazalo a funguje tam uz len verejna zbierka. tak ma to dost odradza.
a ak by ste mali dieta chore, je mozne, ze mu nebudu moct dat jeho vlstnu vzorku, lebo moze mat zarodky tej choroby priamo v nej. takze dalsi minusovy bod.

rybaanka
20. jan 2010

tinaa aj ja som mala stafylokoka zlateho, ale uz cca 8 rokov dozadu, nezabrali ziadne ATB a v konecnom dosledku sa mi stale robil hnis v hrdle, az som nakoniec musela ist teraz v maji na vyber mandli, hned ako som dokojila som sa bola objednat na operaciu a odvtedy mam pokoj, aj ked bolo to dost narocne pri malom krpcovi, hlavne ked mi povedali po prepustenii, aby som nic nezdvihala a nenamahala sa (krpec mal vtedy 13 mesiacov), tak to aj dopadlo, zacalo mi to potom krvacat a opat som skoncila v nemocnici, ale tak mam to za sebou.... 😲 😝

zrzulka
20. jan 2010

sarai presne to iste som citala aj ja prave preto sa o to zaujimam ci nema niekto osobnu skusenost, od znamych, rodiny....
Nie je mi jasne co sa deje s krvou z verejneho registra....ako sa vyuziva....
ryban mas pravdu kiez by to ziadna z nas nikdy nepotrebovala....

erytrea
20. jan 2010

ahojte kocky

my sme tiez rozmyslali o odobrati pupocnikovej krvi a ak to bude mozne tak to urcite vyuzijeme, pocula som aj to ze nie za kazdym sa ta krv da odobrat, pokial nie su komplikacie alebo nie je ziadny problem pri porode tak sa to da, neviem presne o ake komplikacie sa jedna ale viem ze nie vzdy je to mozne.

je to sice kopec penazi ale mam si to o par rokov vycitat, tak to nie.....

baby ja som si vcera uz tiez musela kupi podprdu a hlavne nevystuzenu lebo sa mi dost zvacsil objem a ked som si ju dala dole a pozrela ako vyzera no des!!!! hotove padaky!!!! 😀 😀 😀

nedavno som mala meniny a vcera sme mali navstevu nase krsniatko, mam take 4 rocne a mala mi gratulovala, ze: "vsetko najlepsie k Tvojim meninam aby sa Ti narodilo zdrave babatko ktore budem velmi lubit a o ktore sa budeme spolu starat" 😵 😵 😵 😵 😵 no akoze mala som dost, taka bola zlata normalne slzy do oci mi vysli....
😵 😵 😵 😵 😵

baby tie co platite rocny popolatok u gynekologa, co vsetko v tom mate? este som to nepocula, to sa plati vsade? alebo je to povinne len u niektorych?

denisse
20. jan 2010

ahojte ...
myslim, ze kazda z nas absolutne suhlasi s tym, ze akekolvek peniaze stoja za zdravie nasich blizkych ...
takze o tom to rozhodnovanie nie je ...

bohuzial informacie su protichodne a kedze nie sme odbornici, tak si musime urobit nazor len z toho, co sa docitame alebo co nam povedia ... ja osobne sa tiez priklanam k darovaniu do verejnej banky ... myslim, ze cim viac ludi daruje verejne, tym je vascia sanca, ze sa najde pre chorych kompatibilna vzorka ... jedna sa o medzinarodnu banku, tym sa sanca este zvysuje ... niektori tvrdia, ze vlastna krv je najlepsia, ini zase ako pise saria, ze ak dieta ochorie, tak jeho vlastna mu nemusi pomoct, lebo obsahuje zarodky tej choroby a pomoze len cudzia zdrava (samozrejme kompatibilna) ... okrem toho mam tendenciu viac verit nazorom tych, ktori obhajuju verejnu banku (kedze nic nepropaguju, nezarabaju na tom) ako komercne firmy, ktore potrebuju presvedcit kvoli peniazom ...
je to tazke ...
vsetci samozrejme dufame, ze nase deti budu zdrave ....

zrzulka
20. jan 2010

...ved prave ze clovek nema podany dostatok informacii. ja osobne si myslim ze : zdravie si za peniaze nekupis ale lepsiu starostlivost mozes ... ak sa nieco prihodi tvojmu dietatu tak zmobilizujes v sebe vsetku energiu aj sily aby si mu pomohola... poznam z vlastnej skusenosti ako to je.... mozno neskor budu este s tou krvou aj obchodovat, kto vie.... na Slovensku je mozne vsetko....

yoda_
20. jan 2010

Ahojte, chodite niektora cvicit do snopu? Ja tam idem dnes na to cvicenie vo vode - teda ak bude miesto, lebo som sa neobjednavala.

Bola som vcera na mlynoch a ziadna nostalgia - mlynska zastavana uplne - bytovky - feiku z cesty ani poriadne nevidno, asi aj bussines centrum alebo co za telkou, alibaba zburana - to asi viete, u kukiho ziadne langose - v zime sa tam nevari, je z toho zafajceny pajzel. Sole, ktore som nikdy velmi rada nemala tam je stale 🙂. No proste je to uplne ine miesto ako to ktore si pamatam. Len asi tie intraky ostali v takom stave ako pred tym.

erytrea - ja chodim sem www.gpn.sk - pozri co tam vsetko je - zatial som spokojna, dostala som odporucanie od svagrinej, je tam vsetko pokope, necakam, no ved uvidime - zatial sa mi to paci.

zrzulka
20. jan 2010

radsej koncim s temou pupocnikova krv, je to na kazdom z nas ako sa zachova. My tiez uvazujeme ci dat ci nie... este mame cas, pojdem na tu prednasku (pri malej som nebola) a potom sa rozhodneme....

sarai
20. jan 2010

denisse, ja mam nazor podobny ako ty. pozitivne clanky na odobratie krvy na vlastnu potrebu som nasla len na strankach firiem, co to uskladnuju. takze urcite je to zamerane na to, aby ludi presvedcili. a maju na to dobry nastroj, mozu zahrat na city rodicov, ktori chcu samozrejem pre svoje dieta to najlepsie.
citala som si clanky aj od doktorov, ktori radili takmer vsetci tu verejnu zbierku. takze ja sa asi dam na to.
zrzulka - krv z verejneho registra sa pouziva potom pre vsetkych. vraj sa jej pouziva ovela viac, ako ta sukromna, ktora vychadza na 0-1%.
erytrea - ta krv sa da odobrat v takom pripade, ked pri porode zostane dostatok v pupocnikovej snure. co sa nemusi podarit. asi to nezalezi od komplikacii... - vtedy je to skor o tom, ze doktori pri komplikaciach nemyslia na odobratie vzorky, ale skor na pacientku.
a nie vsetka odobrata vzorka sa da pouzit.

zrzulka
20. jan 2010

Yoda uz sme sa tu s babami dohadovali ze niekedy vybehneme do Snopu. ja sa chystam ale byva to dost skoro o 16.00 tak uvidim ako budem stihat....

sarai
20. jan 2010

zrzulka - potom daj vediet, co ti povedali na prednaske, zaujima ma to.

zrzulka
20. jan 2010

sarai jasne dam infosky ale robi to eurocord tak uvidim co mi povedia ked sa ich oytam na tu verejnu zbierku. Oni budu skor presviecat ze je lepsie si zaplatit aby ta krv bola skladovana na meno tvojho dietata. vsak keby odporucali verejnu zbierku tak by nezarobili ani cent....

zrzulka
20. jan 2010

Boze to su dilemy s tou krvou 😝

lucka_o
20. jan 2010

ahojte tak ja som rozhodnuta, ze si tu krv nedame odobrat, rozpravala som sa s kompetentnymi ludmi a povedali mi o tom nieco a to ma odradilo.je to len marketingovy tah.
a co sa tyka vycitiek....tak moj otec zomrel na rakovinu a viem, ze keby sa to podchytilo skor...tak by to dopadlo inak a to iste si myslim aj u deti....ked to zistite hned tak stale je sanca na zachranu....a nemusi pomoct prave ta pupocnikova krv...ved medicina napreduje... 😉

zrzulka
20. jan 2010

Luci co ti povedali? Ak nechces verejne napis mi pls do ip... vdaka

ericica
20. jan 2010

ahojte erytrea ja neplatim nic ale kamoska z nitry platila a teraz sa jej po dobrom case podarilo ostat tehu a idem prec od svojho dr a ide sem do NZ k mojmu dr...
sice platim asi 4 krat za ultrazvuk 5 eur ale to sa mi vela nezda 😉 a ani nemusim chodit na velky uzv,prietoky a ctg do nemocky ako ostatne baby odtialto lebo moj dr ma vsetku potrebnu techniku v ambulancii a vsetko mi spravi....samozrejme aj 4d 🙂
a poviem ti dost som sa prekvapila ze platit rocne poplatky 😲 😲 😲 no ale vsade je to ine 😝 😵

ericica
20. jan 2010

oprava ide prec od svojho dr ,,,,mysim ona a nie ja 😀 😀 😀

erytrea
20. jan 2010

no ved to som sa cudovala, lebo u nas nic taketo nie je, myslim poplatky, iba ked sa objednam presne na hodinu tak platim € 3.30 a to je vsetko, sono a vsetko co si pisala ma doki u seba a za foto tiez nic neplatim, tak preto sa pytam ze co vsetko je v tom poplatku zahrnute, ja som aj bez platenia u svojho dokiho spokojna, a u tych co sa plati je to nehoraznost!!!!! teda pokial nemas pri kazdej navsteve obed, kavu aj zakusok, ked uz sa teda plati tak aspon aby bolo vidiet za co 😝 😝 😝 😝

zrzulka
20. jan 2010

... ja platim rocny poplatok u mojho gynekologa ktory je 100€ potom neplatim uz nic.(akurat za 3D budem platit lebo moj dr ho nema) za bezny ultrazvuk som neplatila, ani za vysetrenia....vsetko je v tej cene rocneho poplatku zahrnute....A som objednana presne na hodinu, nemusim cakat kym pridem na radu cize to je velke plus...

dior
20. jan 2010

ahojte, kedy zacina 5mesiac?

ericica
20. jan 2010

zrzulka aj ja mam objednavku na presny cas a hovorim ze platim len tri ci styri krat 5 eur sa uzv lebo to nepreplaca poistovna....ale si myslim ze sa mi to oplati lebo sa nemusim trepat este do nemocky na ten uzv a urobi mi ho spolu s poradnoua tak ziskam aspon cas .....v nemocnici by som musela vela cakat.....

ericica
20. jan 2010

a inac 100 eur je este v pohode ale ta kamoska platila v nitre 200 😲 😲 😲 to su co za sumy ....mne sa to zda predrazene....

liluu
20. jan 2010

Dievčatá, teraz mi musíte niečo vysvetliť... Ako je to dnes s detičkami dávajú sa do perinky či zavinovačky či ako ??
A máte nejaké skusenosti s baby šatkami na nosenie detičiek ?? celkom sa mi pozdávaJú len či to nieje somarina.Hmm??

rybaanka
20. jan 2010

zienky, idem sa dobalit a ked sa krpec zobudi a pride tato vyrazame na donovaly 😎 Majte sa tu pekne zatial 😉

ericica
20. jan 2010

jej ryban to ti v dobrom zavidim my sme tam boli v lete a v zime som tam bola este ako slobodna,....

sunnygirl
20. jan 2010

ja keď som chodila k Dr. v Lučenci platila som si len za objednávku na čas. Mal aj sono. Teraz chodím do Zvolena a hneď som si zaplatila ročný poplatok 10€, ale neplatím za objednávku. Aj keď to presne neviem posúdiť, lebo teraz sa naobjednávam na prehliadku, ael ma automaticky zapíšu na ďalšiu prehliadku, keďže som tehotná.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre