Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

booklover
25. jún 2010

@petzi ani Ty nesledujes serialy? lebo ja tiez netusim o com bola rec, ale aspon sa tu na fore dozviem co prebieha v TV, ci futbal, ci serial 🙂

maxara
25. jún 2010

@petrap001 Dobre ranko, Petka podla mna rodis.. 😵

booklover
25. jún 2010

@maxara ahoj Maxi, tesim sa, ze Ta vcera potesili v nemocnici!

maxara
25. jún 2010

@booklover 🙂 ja tiez veru.. Mm ma za to zobral na zmrzku 😀
fuu, prave som sa naranajkovala a tusim sa idem este vyvalit.. veeelmi dobre sa mi spalo.

Dala by som si na obed PIZZU, lela co ty na to? 😉

alllexa
25. jún 2010

@petrap001 - fuha... a neprechadza to ani po teplej sprche? Sleduj si tie intervaly, a ak sa skracuju a neprestavaju, tak asi pojdes rodit... Drzim palce!

@booklover - a to nepichaju v kazdej nemocnici epi?
No, asi by som sa mala troska na tych poradniach postazovat, aby ma vysetrili🙂

petrap001
25. jún 2010

tak ja idem.drzte prsty 😵 😵 😵 😵

maxara
25. jún 2010

@alllexa Ahoj Alexik, no ja som celkom prekvapena, ze ta takto len pozeraju.. aj ked mne vcera dr povedal, ze povinne UTZ su iba v 10,20,30 tt, co vieme a potom iba v pripade potreby a ani tu hmotnost babatka neriesia, ze vraj to az v nemocnici, ked ides uz na prijem (ci uz rodit alebo v termine..), aby zhodnotili, co a ako.. takze vlastne si asi naozaj optimalna tehulka 😉

maxara
25. jún 2010

@petrap001 Peti 😵 😵 😵 😵 drzime, boooze budem na teba veeelmi mysliet. A cakame na infosky a hlavne nech ti to dobre dopadne 😵

janka_michal
25. jún 2010

ahojte zienky a babatka...dlho som tu nebola a ked, tak len na skok..GRATULUJEM k uz narodenym miminkam..dufam,ze posluchaju a robia mamičkam len a len radost...ako sa mate a co nove???idem si precitat cosi no asi sa aj tak ku vsetkemu nedostanem...kufre do nemky uz nachystane???my sme sa k tomu este volako nedostali..aj ked vecicky uz mam poprate a vsetko pokupene do toho kufra to nie a nie zbalit...a mala bysom, lebo som uz raz lezala v nemocnici kvoli tvrdnutiu bruska..jedna otazocka kedy vam kleslo brusko??

maxara
25. jún 2010

Booze ja som aka trapka.. prave tu pozeram reprizu sprav a davaju to o futbale vcerajsom a ja som taka dojataa az slzim 😅 som to nevidela a teda ocividne som dobre urobila, ze som to nepozerala, lebo neviem jak by som tu rumazgala, krava.. 😔

booklover
25. jún 2010

@alllexa ak sa Ti to nevidi, tak sa na to spytaj, nech ta na to sono poslu. ja chcem rodit v Banskej Stiavnici a oni uprednostnuju ine sposoby ulavy od bolesti - vyslovene epi nepichaju.

alllexa
25. jún 2010

@maxara - no aj ja som to citala, ze 30. tyzden a dost. Len potom minejde do hlavy, ze co tie prietoky, ctg, mnozstvo plodovej vody a zrelost placenty, ako to zistia? Alebo to az vtedy, ked budem prenasat?
Mas dnes pizzu?🙂 Ja zemlovku🙂

booklover
25. jún 2010

@janka_michal mne o zostupenom babätku vravel dr. uz tusim v 35 tyzdni. vtedy mi dal lieky, tak odvtedy mi ani tvrdnutie nic nevravi. uvidime ked ich vysadim.

booklover
25. jún 2010

@alllexa prietoky a voda sa zistuje tiez sonom, ja som to tiez nevedela. povedal mi, ze pridem na prietoky, tak som si lamala hlavu, co je to za vysetrenie a ono to bolo sono 😕

maxara
25. jún 2010

@janka_michal Ahoj Jani, ja som z vacsej miery pobalena, pre babatko do porodky beriem len malinko, len ponozticky, rukavicky a ciapocky, no a plienky, vlhcene obrusky.. a zbytok nam daju. Na cestu domov mi mm donesie, to uz mam tiez nachystane. A brusko mi nekleslo. Chvilku som si to myslela, ale to sa malinka len prevalila, ale je este pekne vysoko a prsa mi vyslovene sedia na bruchu a mam pod nimi na bokoch normalne take velke cervene vyrazky 😝 blee

alllexa
25. jún 2010

@janka_michal - ahoj, mne tiez este nekleslo a to mam o tyzden termin... A tasku zbalenu mam🙂 Skor tie veci pre maleho este nemam nachystane, lebo sa stahujeme...

mirka285
25. jún 2010

dobre ranko..vyspinkane?ja aj ano celkom,este polezim a budem upratovat dnes,Maxi pizzu som aj ja mala vcera 🙂 dnes si spravim spagety,to je rychle ...

maxara
25. jún 2010

@alllexa No za normalnych okolnosti, ked si po vsetkych strankach v poriadku, priberas a brusko rastie, to je signal, ze aj babo rastie, ze je teda vyzivovane a teda s najvacsou pravdepodobnostou su prietoky ok. Robia sa prietoky vzdy v tom 20tt pri morfo sone a ked su vtedy v poriadku, ze by si nemala nejako zmensene hodnoty alebo tak, tak sa predpoklada normalny vyvoj, coho dokazom je ten rast babatka a jeho pohyby a teda vseobecne priznaky ze zije. Preto vravia, ze ked zacnes badat v takomto vysokom stadiu nejake zmeny v pohyboch, bud vyrazne menej alebo take sklbanie a trhanie (ak je to pre babo neobvykle), tak treba utekat do porodky a vtedy robia ten monitor a sono na prietoky. Lebo prietok je vlastne mysleny prietok v pupocniku a ten mozes mat uplne v poriadku a potom sa ti babo nejako pretoci, pohybe alebo ty urobis nejaky extra pohyb prudky (spadnes..) a vtedy sa moze pupocnik pripucit medzi napr nejaku tvoju kost a babatko a hned su prietoky zle.. babo sa zacne pravdepodobne metat, preto to treba sledovat. Tym nechcem strasit, je to mala pravdepodobnost, ale preto je neopodstatnene tie prietoky robit pravidelne, ked nemas nejake komplikacie ako napr ja mam tlak vysoky.. mne ten tlak vlastne najviac ohrozuje placentu, moze sa mi odlucit a mozme obe vykrvacat. Tak preto napr.. A aj tak sa na ten tlak prislo az teraz v 38tt.

Inak pizzu nemam, ale dala by som si, keby sa niekomu chcelo so mnou ist 😒

maxara
25. jún 2010

@mirka285 😀 ja mam na nu bohovsku chut.. ked nikoho neukecam, asi si objednam..

maxara
25. jún 2010

nemam totiz doma syr a pizza bez syru, to asi tazko.. 😒

lela1809
25. jún 2010

bre ranko kocky 🙂

@maxara ahoj maxi 🙂 tak ty si tu 🙂 to je super tak vcera si dopadla na kramaroch dobre 🙂 sa mi snivalo s tebou 🙂 ze sme rodili naraz 😀

@petrap001 peti drzime palceky 😉

booklover
25. jún 2010

@mirka285 ja uz varim a priebezne vsetko nadbytocne pokladene kde kade odkladam. chcela by som dnes brusit lak z postielky, aby ju muzik mohol natriet a poskladat 🙂 velmi prijemne starosti, uz sa tesim.

maxara
25. jún 2010

baby to telerano na markize, to je aky debilny freestyle? akozeeee.. ved ten host tam bol naco? ze pod zhodnotit este tento obraz a trepala celu cestu k nemu, ze zabudla mikrofon a tak.. a potom dosli k tomu obrazu, typek povedal, ze rybohad (to akoze uvidel na tom obraze) a uz aj tam tej Adriane niekto gratuloval, pustili hudbu a dvaja typci tam tancovali brejkdens a do toho vsetkeho kameraman behal 10 minut s nejakym lietadielkom pred kamerou a cele to akoze zaroven natacal.. akozeeeeee.. kam som sa mala pozerat? co mi vlastne uslo? 😲

maxara
25. jún 2010

@lela1809 😀 leli, ved nam to realne hrozi 😀 😀 😀 a dnes mas cas? mam aj auto, mohli by sme zbehnut do modreho domu, hm?

lela1809
25. jún 2010

@maxara no teoreticky aj hej 😉 len musim nahodit aspon nejake papiere 🙂 ale poobede by sme mohli vybehnut co ty na to? teda ak vydrzis dovtedy... este cakam ci mi pride segra... tak by som ti dala vediet ci to plati ...

janka_michal
25. jún 2010

@maxara, @booklover, @alllexa.. no ja berem pre malicku aj take ako bodicka a pod..zavreli nam porodnicu tak musim ist rodit inde, tak zatial neviem co vsetko presne treba..asi mi povedia, ked tam zacnem chodit na kontroly..a preto som sa pytala na to brusko, lebo sa mi zda ze mi padlo nizsie..aj pred tym som pri rebrach mala take tvrde a teraz tam mam ako keby prazdno tak neviem ci mam ist s tym doktorke lebo kontrolu mam az 30teho a potom uz kazdy tyzden, alebo zbytocne panikarim..no a zacala niektora z vas dostavat krce do noch pocas tehu???ja som to nikdy nemala a teraz a v noci budim (sem tam) na prisernu bolest a tou je krc v lýtku..hrozne nieco :(

lela1809
25. jún 2010

@janka_michal to s tymi krcmi je normalne..... skus si davat magnezium s vitaminom B6 😉 mne to pomohlo....
brusko ti bude pomaly klesat.... tak si myslim ze ak nemas nejake ine priznaky ako spinenie, silne krce, krvacanie tak je to OK.... neboj... ale ak mas z toho vyslovene zly pocit ze sa nieco nedobre deje tak skus zavolat svojmu lekarovi ... 😉

janka_michal
25. jún 2010

@lela1809 dakujem 🙂 no ja som sa tak zlakla..nemam ziadne spinenie ani krvacanie a citim sa stale rovnako, len ma sem tam zacne dost pichat v brusku a hlavne tak dole tak neviem ci to je normalne alebo nie..chcela som ist uz vcera doktorke ale potom,ze nepojdem a stale nad tym akosi uvazujem..dnes pride kamaratka co ma babatko nedavno narodene tak ta mi hadam povie ci mam padnute albo sa mi to len zda

luminkasp
25. jún 2010

@alllexa, vobec ti nerobili prietoky? uz by mali, sak ty uz budes mat zrelu placentu

alllexa
25. jún 2010

@maxara - jaj, no mozno mi tie prietoky aj kukali, ale nikto mi nic (klasicky) nepovedal... Ale na tie pohyby sa ma pytaju, tie su ok, aj dnes rano o stvrtej uz babo buntosilo🙂.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre