Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

alllexa
25. jún 2010

@maxara - ja som akurat vcera bola v Ikei a bola som prekvapena, ze co je tam tolko ludi🙂 Ale osusky som nepozerala, nakupovala som skor veci do novej kuchyne - dozy a take blbosticky🙂

petzi
25. jún 2010

@maxara
Dakujem maxi.... 😀 dnes som vyrehotana ja, ty si bola vcera....
Inak chodila si mic curat s melonu? Ja som bola iba raz,aj to o 5ej rano a hned som si aj palacinku dala 😀
nenazrana som...

maxara
25. jún 2010

@petzi no ved ono tam preteka.. preto sa to vola prietoky.. pupocnik mas zlozeny zo zily a tepny (do a z babatka) a cez ne preteka krv.. a meria sa ake mnozstvo za aky cas pretecie, cize prietok.. a preto mnozne cislo, lebo je tam viac ciev

lenkaaninka
25. jún 2010

@maxara no ved práve o tom vravím že sa to nedá stihnuť aj ja to potrebujem vedieť aby som tam nemala nedoplatok keby mi materská nevyšla aby mi to poistenie trvalo riadne ako má abysom potom mala nárok na marodku nech ich aspon z toho vyždímam 😅

booklover
25. jún 2010

@petzi nic si z toho nerob, ani ja som to nevedela. som sa cudovala, co mi to budu robit. a ono to bolo sono. pozru pupocnikovu snuru, ci cez nu preteka vsetko tak ako ma.
@lenkaaninka tak uz pomalicky chystaj. mne sa to paci hladiet na tie veci - mame to pri posteli - to mi priblizuje, ze vazne budeme mat babo 🙂

alllexa
25. jún 2010

@maxara - materska by mala prist do 20. nasledujuceho mesiaca po mesiaci, v ktorom ides na matersku a das im vyrozumenie. Teda ak si sla na matersku v maji, tak by Ti materska mala dojst do 20. juna. A to Ti este nedosli peniazky?

booklover
25. jún 2010

@alllexa oni to vraj doplatia ja spätne, v co dufam, lebo cas na vyrozumenie maju 60 dni. ja som aj v zdravotnej poistovni bola a povedala som im, ze ja im to vyrozumenie rada dam, ale kym mi ho SP posle, ja uz budem kojit 😖

petzi
25. jún 2010

@lenkaaninka jeeee, aj moj ma riadne vajgulky 😀 som sa rehotala, ze doktor nemohol dalej sono robit.....
a malemu tak nadskakovali,ked som sa smiala 😀 no mala som dost....ale mne robi aj 3D aj 4D naraz.tak vidim ho aj presvieteneho aj normalne Ozi v kozi.... 😀

maxara
25. jún 2010

@petzi no ked som napisala, ze idem spat, tak po ceste som sa vyliala a potom az o piatej rano. A teraz tusim idem na zbytok melona 😀

@alllexa a si ikea family?

@lenkaaninka no tak tam chod a ked ti vynadaju, ze nemas to rozhodko, tak im to takto vysvetli, resp. ze tu informaciu potrebujes a co mas teda robit.. a narob bordel.. ja s tym problem nemam..ja viem, ze oni za to niekedy nemozu, ale mile a slusne byt MUSIA a informacie poskytovat musia tiez. Ze nemas papier nikoho by nemalo trapit, lebo maju pristup k tvojmu spisu, resp. do kompu

lenkaaninka
25. jún 2010

@alllexa my sme tuším s maxi až v júny ale ja som to 30. teho 5. tam dala lebo mi to doktor skôr dal tak tam je dátum prebratia 30 . 5 maxi neviem kedy to tam dávala...

@booklover ale kapsu cestovnú už mám v druhej izbe ale prázdnu 😀 furt si poviem že počkam na poradnu čo mi povie a tak a nikdy ju nenachystám ale teraz idem v stredu tak hádam ma nejako nastraší lebo asi mi nič iné k tomu nepomôže...lebo stredu a vo štvrtok malujeme tak aj preto ešte nie síce by nezavadzala ale to mám takú vnútornú vyhovorku 😉

petzi
25. jún 2010

@lenkaaninka
no viem,ze pred tym tu v noci strasila,ze mala na toaletaku zafarbenie a tak sla do nemocky
potom ju domkov poslali a uz len viem ze mala poslov stale intenzivnejsich a ze sa musela
prechadzat a potom som uz len citala,tak ja idem....tak som si nebola na 100 pro ista ci
do tej nemocky abo co.
Ale ma to super,ze? Dobre jej to nastupilo,to by som brala aj ja asi...no ale ja mam cas este 😅

lenkaaninka
25. jún 2010

@petzi no ten môj sonografista sa včera ponáhlal lebo tam mal kooopa žien tak len také zobrazenie že kostrička a dovi dopo..

@maxara no ved že si to naťuka v kompe kukne či hej či nie...normálne mám tam nechuť isť asi tam mm pošlem lebo mne nikdy nič nepovedia ale ked príde chlap tak hádam z nich niečo dostane 😀

maxara
25. jún 2010

@alllexa nie, ja som isla az v juni, 3.6., ale ja potrebujem len to rozhodnutie (teda samozrejme aj prachy, ale s tymi tento mesiac ani nepocitam, to som uz zmierena), aby som mohla ist na socialku vyplnit to blbe tlacivo do druheho piliera.

petzi
25. jún 2010

@maxara ahaaaa, no ty si odbornicka,ako to vies aj pekne vysvetlit 😉
tak uz som zase o nieco mudrejsia....len ma poucte baby,este som neporodila,este mozem nasavat
info... 😀

petzi
25. jún 2010

@booklover
no ono mi to mozno aj lekar povedal,ale ked ja po nemecky neviem ako sa to vola,tak som nevedela,ze su to tie prietoky,ale uz vieeem 😀 .Ale teraz mi zase robi starost,ako sa povie po nemecky klystir... 😅 to som akosi este
nezistila a uz by som aj mala ale nejak sa mi nedari.... 😨

lenkaaninka
25. jún 2010

@petzi no ja som pohrozila doktorovi lebo sa spýtal a viete čo budete mať??? a ja že chlapca a nech sa mi neopováži mi povedať že dievka tak kukol na mna že nie je to chlapčisko a ukázal vajká mu to tam tak plávalo a ja že no vidíte aký fešáčisko som zakričala 😀

petzi
25. jún 2010

@maxara aj ja nad tym rozmyslam, ze ho dorazim... 😀 mame ale zmyslanie....

booklover
25. jún 2010

@lenkaaninka ja som si to zbalila davno, aby som nestresovala, keby nahodou. a priebezne som si doplnala veci, lebo zoznamov je vela a boli sme aj na dvoch pripravach pred porodom, tak aj tam som sa dozvedela este, co mi moze v prvej dobe pomoct, tak som pridala aj to.

janulienocka
25. jún 2010

@maxara, maxi takze do toho 2.piliera sa mam ist nahlasit pred porodom aj ked este nemam papier zo socky hej? lebo ja som taky speci pripad, u mna sa caka ci splnim tych 270 dni alebo nie, potom mi vraj poslu papier a to bude urcite po porode, takze by som tam tiez mala ist co najskor?

maxara
25. jún 2010

@petzi
klystír → Darmeingießung, die
→ Darmeinlauf, der
→ Klistier, das
→ Klysma, das
klystír s kontrastnou látkou → Kontrasteinlauf, der
klystír s výživným roztokom → Nähreinlauf, der
→ Nährklistier, der
klystírová rúrka → Klistierrohr, das

petzi
25. jún 2010

@lenkaaninka
nooo, je to radost veru.Ty mas doma dve dievky tak bude aj chlap.tesia sa??
A manzel?? 😉 bude mu mat kto pomahat majstrovat....

lenkaaninka
25. jún 2010

@booklover aj zoznam mam špeciálny presne do našej porodky čo treba v compe a aj tak nič to so mnou nerobí... 😀
ja ti poviem mne v prvej dobe asi nepomôže nič...najlepšie mi robila horúca sprcha som bola ako vechet vymočená

maxara
25. jún 2010

@janulienocka ☹ ja neviem.. ja viem len, ze to mozes aj nestihnut, cize je to nejako casovo ohranicene.. takze ja sa tam chystam.. nechcem vas popliest ani spanikarit, len niekedy je tazke sa v tom vyznat co oni popisu na tych tabuliach.. vsetko v jazyku zakona a co ja viem, co som z toho JA?

lenkaaninka
25. jún 2010

@petzi už mu dohovára pod von už 😀 miláčik kedy vylezie??? a také otázky...a baby no jasné už mladšia vraví tatinko ked bude maminka v nemocnici tak ja som tu šef a poviem ti ako urobiť paťkovi postielku 😀

moje malinké bude mať rok a určite mu dajú ušiť malinke monterky...moj zlatý..

booklover
25. jún 2010

@lenkaaninka kedze my mame mat prve babo, ja este neviem, co mi bude pomahat, tak sme pridali termofor, hroznovy cukor, balzam na pery, sprej do ust, masazny olej... a tak.

petzi
25. jún 2010

@maxara
A ty to od kial vies? Co ty menka?
Ja tu zijem 3 roky ,ale teda este som sa s tym nestretla,ale velmi pekne ti dakujem, moooc si mi pomohla, tak teraz
si mozem v klude ten melon dat a nemusim tu na nete spilat,lebo teda ja som talent na pc.... 😀
A este sa len naserem na buduci tyzden.za 2 tyzdne mam rodit a oni si uracili mi oznamit s uradu,ze potrebujem
moj rodny list prelozeny do nemciny a vselijake papiere,inak mi maleho nezapisu a ja 😀 papiere na slovensku.
Nie ze by to bolo daleko v mojom stave 😀 oni si asi myslia,ze mam helikopteru.... 😝

lenkaaninka
25. jún 2010

@maxara no ved práve každý prípad je individuálny v podstate ako janulienocka alebo ja tiež čakám či čo

maxara
25. jún 2010

baby ja si musim ist umyt bliznu, mam tak mastne vlasy, ze keby som si panvicu posuchala po nich, tak aj hranolky upeciem.. 😝

booklover
25. jún 2010

@maxara ja som sa rovno pytala na SP, ked som bola podat matersku, ci sa mam zapisat do 2.piliera. a ona mi povedala, ze netreba!? neviem, co si mam o tom mysliet. asi musim byt viac drza.

ericica
25. jún 2010

ahojte kocky ja sa dnes citim blbo boli ma uz podbrusko a aj mala strasne nalieha...akurat som zvliekla postelne pradlo kebyze msuim utekat do nemocky tak aby som dosla domov do cisteho 🙂 ale kazdu chvilu si musim sadnut bo sa mi uz neda stat 😒
nebudem vam teraz citat dozadu....ak mame nove spravicky alebo porod tak mi dajte vediet.....cakam na pikosky.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre