Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

stanka33
25. jún 2010

@mima89 dobre si si myslela ma byt ukonceny 38tt, maly sa narodil 37 a 5dni a brali ho ako predcasne aj ked mu nic nebolo...
aj keby ti to vyvolali skorej neboj uz to bude ok...

ja idem s epi, jedine keby to nabralo neskutocne rychly priebeh si nedam...

katkaking
25. jún 2010

@mima89 neboj, vsetko bude ok. Mne pri malej zacala pomaly odtekat voda a tiez mi museli dat vyvolavacku na rozbehnutie porodu...

lenkaaninka
25. jún 2010

@stanka33 ja som teraz čítala že ukončený 37tt je donosené ale asi to je aj tak podla mna individuálne nie podla dátumu...každé babo je ine

katkaking
25. jún 2010

ja som sa minule na to dr. pytala a povedal mi,ze donosene babo je po ukoncenom 37tt...takze ziadne strachy.

mima89
25. jún 2010

aj tak si myslim ze babo ma ist spontanne...ah jaj... co mam zjest aby bola aktivna??

stanka33
25. jún 2010

@lenkaaninka ja som tiez tak pocula, aj vtedy som si myslela, az na papieroch z porodky som tak mala napisane ze predcasne a moj dr. mi iez v stredu povedal ze vydrzat do ukonc. 38Tt
inak aj mne vtedy odtiekla voda a museli vyvolavat, ale aj tak simyslim ze 37 je v pohode...

ja mam krcok dobry, pevny ale som otvorena to je normalne??

alllexa
25. jún 2010

Dieta je akurat, ked sa narodi +- 2 tyzdne od terminu porodu..🙂

alllexa
25. jún 2010

@mima89 - vraj nieco sladke, lebo vtedy ma vela energie... aj u mojho to tak funguje...
Alebo kavu🙂

stanka33
25. jún 2010

baby ja kazdy den zjem celu milku cokoladu, keksik nejaky a este dam k tomu aj zmrzku som normalna????

alllexa
25. jún 2010

@stanka33 - to je zvlastne... ja mam praveze vraj zmaknuty krcok, ale som uplne uzavreta...

izira
25. jún 2010

@mima89 moj je aktivny ked si dam trocha koly, alebo slabsiu kavu...🙂

alllexa
25. jún 2010

@stanka33 - no a babo Ta moc nekope, ked ho takto zasobujes?🙂 Lebo ja som tiez mlsala zmrzku (teraz nie, lebo som bola nachladnuta), alebo som si to nahradzala niecim inym - keksikmi, palacinkami a pod🙂

izira
25. jún 2010

@stanka33 robim to iste..🙂 moj manzel sa uz zacal stazovat, ze mna radsej satit ako zivit... 😀 😀 😀

nebbia
25. jún 2010

@izira
@alica26 aj ja idem bez epi

lenkaaninka
25. jún 2010

no ja som aj otvorená aj krčok skrátený alexa môže byť aj tak aj tak nemusí byť zákonite aj krčok aj otvorená...

mima prijmaj cukor od toho by mala byť aktívna...aj ja som teraz zožrala polomáčané keksy s pomarančovou príchutou...a včera som mala hamburger aj hranolky a vanilkovy shake z mc don. furt ládujem potom mi je zle a ked to prejde tak odznova

stanka33
25. jún 2010

@alllexa teraz ma zacalo po tej cokine kopat, ked maju v bille za 0,69 eura no nekup si tri a nezjedz ich....a ja ich jem od nervov teraz, vcera som si vobec nevsimla ze by ma kopala, ked ja furt beham okolo maleho ma to ani nenapadne, a este ten futbal do toho, tak mi bolo zle pri nom.. 🙂
@izira no to moj muz nepovie lebo vie, ze radsej mi kupi cokoladu a zmrzku na den ako drahe handry tak ja som v norme...

nebbia
25. jún 2010

@stanka33 neboj,si uplne vpoho,keby si len vedela,kolko sladkeho pozerem ja.....Inak baby co cakate chalanov,je to pravda,ze vam viac chuti slanne ako sladke?

mima89
25. jún 2010

oki skusim, mamina mi kupila milku tak ju celu zjem kym budem v aute na ceste tam...a potom si kupim aj kavu v automate....snad to pomoze...
baby a su toto dobre vysledky??
vag.krcok-ms,skrateny na 1,0 cm, branka na tesny prst
CTG - BHFR-130/min, silentny typ krivka, nst nereakt, redukcia pohybov
F, PS, prietoky: RI - 0,71...PI - 1,24
zá - grav. hebd. 37 - susp. záznam ctg, hranicne prietoky

sak ja tomu vobec nerozumiem ci je to dobre aleo zle...

izira
25. jún 2010

@stanka33 😀 ten moj ano..saty som si kupovala sama....ani nevedel co stoja - radsej sa ma ani nikdy nepytal... len teraz chodi na nakupy vacsiou on a vzdy mu poviem, aby tam prihodil aj nejaku cokoladu a taaak 😀

izira
25. jún 2010

@nebbia ja som bola na slane vysadena aj pred tehu..teraz uz kombinujem aj jedno aj druhe..tazko povedat 😀 😀 😀

nebbia
25. jún 2010

@izira lebo svagrina caka chlapca a zo sladkeho jej je zle,ale ona tiez bola na slanne uz pred tehu

mima89
25. jún 2010

co znamena ked mam skrateny krcok na 1cm? a branka na tesny prst?

adelaine
25. jún 2010

..ja tiez pojem toho kvanta, sladke najradsej 🙂
teraz ficim na ovoci, jahodky, melon, broskyne, urobim si vela ovocneho salatu,
sama ho doslova zozriem a potom sa uz neviem ani pohnut...
alebo zmzlinka, tu mam furt v mrazaku..ved kedy si dame, ked
nie teraz, potom to bude problem pri kojeni ...aj s ovocim, aj s
cokinou...tak nech nam chuti 😀

nebbia
25. jún 2010

@mima89 ja som si tiez vsimla ,ze ked menej jem tak sa hybe menej akoby setrilo energiu.A akonahle zacnem nieco jest tak zacne nadskakovat od radosti.Rozumiem len tomu,ze sa ti uz krcok skratil o 1 cm t.z.ze sa ti zacina pripravovat na porod,ale to moze este trvat dlho.Otvorene si na 1 cm.Malej bije srdiecko rychlostou 130/hod,co je vpohode a ze mas slabsie pohyby a prietoky.Vsak len sa chod dat cez vikend odsledovat aby si bola spokojna

lenkaaninka
25. jún 2010

@mima89 že pôrod sa blíži ked budeš mať spotrebovaný ten krčok celý tak nastupuje pôrod a otvorená minimálne na 4 cm...tesne pre prst je tuším 1cm a volne pre prst je 2cm sa mi zdá...aj ja som tak ved chalupu si to malé nepostaví tam no nie? 😉

ja mám z prietokov RI au 0,63 BFC:O to je všetko

adelaine
25. jún 2010

@mima89 to znamena, ze sa postupne porodne cesty otvaraju...
na tvoj tt je ten nalez co sa tyka krcku celkom norma

merikac
25. jún 2010

ahojte babulky

....vas precitat,t je pre mna z casoveho dovodu, coraz tazsie..Moj kolobeh je stale okolo malej - kojenie, kakanie cvicenie aby nas brusko nebolelo, pripravy na krstiny....takze ak mate novinky, pls- napiste mi ich, ci sa niektora z Vas vcera alebo dnes nerozhodla porodit.

A este vas chcem poprosit, ci nemate nejaky dobry link, kde by som mohla doobjednat dazdnicek na kociar.............
Vopred dakujem 🙂

ericica
25. jún 2010

@maxara maxi my sme 7.7.2007 teda nasa rebi...pekny datum 🙂
petzi ako pise maxi zatka moze mat roznu farbu a konzistenciu 😉

adelaine
25. jún 2010

@adelaine a ta poznamka, hranicne prietoky a redukcia pohybov..veru
nevymyslala by som, ked treba chod sa dat kuknut, lebo ak placenta uz
prestava plnit svoju funkciu, a je prezreta, babo je menej vyzivovane,
treba tehotenstvo ukoncit....lebo babo je ohrozene,
nechcem ta strasit, ale v tomto treba posluchnut lekara

ericica
25. jún 2010

@merikac ja som niekde citala ze aby nemala mala koliku je dobre aby matka jedla probiotika....idem si to aj ja vyskusat bo aj nasa rebi mala silnu koliku 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre