Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

zrzulka
25. jún 2010

@petzi dakujem si zlatucka, vsak ukecavam 😀 😀 😀 len ked bude taky tvrdohlavy jak ja tak neviem ci sa mi to podari 😒 ale vraj zajtra je spln a ten ma vplyv na porody tak uvidime 😀

petzi
25. jún 2010

@zrzulka
ahaaa, tak to neviem co je,ale hlavne aby teda tomu ten lekar rozumel.
No a drobec asi nema miesto,ked sa malo hybe.alebo je pripraveny na start 😀 a len caka do tej nedele.... 😀

alllexa
25. jún 2010

@petzi @zrzulka - no presne to som tu dnes riesila - ze ani mne nerobili sono, ani neodhadovali velkost babatka, ani na tych pasoch som nebola, ani nezistovali cinnost maternice, ani prietoky... Posledny ultrazvuk bol v 30. tyzdni.

petzi
25. jún 2010

@zrzulka
noo, hned si ma tym splnom naplasila, dufam, ze na mna nezaberie,ja mam este cas...
Ale teba budem drzat palce,nech sa ti to teda rozbehne 😀
@alllexa Alex a pytala si sa preco si mala posledny v 30tt a viac nic? Ved ja si myslim,
ze to nie je normalne, mali by ta pekne komplt skontrolovat, nie? Ja si myslim aspon, lebo ja teda chodim kazdy
tyzden a som aj ja pokojnejsia,aj lekar vie, co a ako...nech na mna necumia v porodnici
ako truhlici.pekne mam pozapisovane co treba a nemusia sa ma pytat, zoberu knizku a vedia...

zrzulka
25. jún 2010

@petzi 😀 😀 😀 zeby ???? mala je teda dost tvrdohlava tak maly by mohol mat povahu po ockovi, snad to pochopil ako to myslim.... vsak to je len pre jeho dobro... ak sa nepoponahla a bude lenivy tak ho vysturia z brucha nasilim 😠

@alllexa v 30??? V ruzinove nerobia sono??? kedy mas poradnu? skus sa opytat lebo myslim ze v tom 38tt je dokonca povinny...

zrzulka
25. jún 2010

@petzi neboj nic ten spln ma asi vplyv len na mamicky pred koncom :O)))) to mi len tak kamaratka povedala

petzi
25. jún 2010

@zrzulka
ale aj ja som o tom pocula a osprchuj alebo sa okup pred spanim vo vrelej vode , haaa 😀 a to ho snad posunie.... 😀

zrzulka
25. jún 2010

@petzi alebo sa uvari vo vlastnej stave nie??? chudatko male....na nas nema horuca sprcha vplyv. ja sa vzdy horucou sprchujem (az takou ze mam niekedy cervene brucho) a nic....

petzi
25. jún 2010

@alllexa
ano v 36tt ti mali robit ster na streptokoka a v 38tt monitoring a kontrolu,ci si otvorena,
prietoky, skontrolovat moc, tlak ci ti nestupa a sono...Pekne na nich nabehni,ze to chces a hotovo... 😠

petzi
25. jún 2010

@zrzulka
jaaaj,tak to si ako ja, ja to mam po ockovi mojom.tak ja neviem, chod umyt okna,
alebo volaco,po schodoch si zabehni.... 😅
no voolaco.do zajtra si nieco naplanuj, nech je maly v nedelu vonku 😵

booklover
25. jún 2010

@alica26 @izira@lenkaaninka @katkaking@nebbia @petzi tak som nas naratala dnes 7, co planujeme rodit bez epi.
@petzi myslim, ze je fajn kupit si tlakomer. my sme ho kupovali v UK,kym sme zarabali s muzickom. jeho bolievala hlava, tak sme chceli zistit, ci je to z tlaku. v tehotenstve je to tak, ze ak Ti zistia bielkoviny v moci, prudko priberies a puchnes a mas vysoky tlak, tak hrozi eklampsia - tehotenske krce (ako epilepticke), co nie je dobre. to nestrasim, len je fajn si tlak sledovat iba pre istotu.
@adelaine peniazky posielaju spätne. za predosly mesiac 20.teho v nasledujucom mesiaci. inak bez epi je to viac vychodisko z nudze, lebo tam kam idem ju nepichaju. ale mna sklamal system. ja keby chcem epi, tak chcem istotu, ze mi ju daju. a aj tam, kde pichaju epi povedali rovno, ze anesteziolog je len jeden na celu nemocnicu, cize nevedia zarucit, ci bude k dispozicii. a ked by som sa na to spoliehala a nedaju mi ju, tak ma asi uchyti.
@mima89 fajn, ze mozes byt este domka! 🙂 babo mozno reaguje na Tvoje pocity. hybe sa mozno, ked si pokojna?
@zrzulka velkost babätka zo sona, ale nie je to presne. moze to byt inak aj o pol kila.
inak musim sa pochvalit, dostala som dnes krasnu cervenu ruzicku 🙂 kolegovia sa manzelovi cudovali, ze naco to kupuje, ked nemam sviatok. zlaty je.

petzi
25. jún 2010

@zrzulka a ananasovu stavu si skusala?? zevraj,ze pomaha.. 😕

zrzulka
25. jún 2010

@booklover krasna ruzicka, vsak si ju zasluzis!!!!

@petzi nieco poriesime 😀 nedela patri nam .... 😀

zrzulka
25. jún 2010

@petzi ananasy a aj stavu jem a pijem pocas celeho tehu....

booklover
25. jún 2010

@zrzulka dakujem 🙂 velmi ma potesila.

petzi
25. jún 2010

@booklover
noo, ja pokial som bola na slovensku tak som si tlak merala,ale tiez uz silne uvazujem,ze si zaobstaram tlakomer aj tu ,lebo teda dnes mi skoro dekel vyrazilo...A dakujem za vysvetlenie,aspon viem, co sa mi moze stat, no veru epilepticky zachvat som mala raz v zivote a to bol teda iny sok,ked ma nasi s toho prebrali... 😢 nikomu to neprajem zazit...
Takze dakujem, ze si reagovala,lebo som myslela,ze si ma s mojim problemom opat nik nevsimne... 😅
AAAA krasnu ruzicku si dostala, 😉 zena nemusi mat sviatok,aby bola obdarovana,aj ja za tym stojim 🙂

montinka
25. jún 2010

ahojte dufam ze sa mate vsetky ok. ja hej ale uz ma bolieva strasne brucho ked sa maly otaca a jazva ma dokonca zacina stipat.☹ hmmm v pondelok mozno skoncim v nemocnici uvidime tak mi drzte palce

booklover
25. jún 2010

@petzi ja len dufam, ze som Ta nevyplasila. to teda vobec nemam v umysle, mamicky v ocakavni by mali byt hlavne pokojne 🙂 ja som hrda na muzicka, ze je taky pozorny, ze ho to nepreslo ani skoro dva roky po svadbe. uvidime, snad vydrzi aj nadalej 😉

petzi
25. jún 2010

@zrzulka
do kelu zrzka,ty si ako ja, ja neviem, ked budem mat taky problem ako ty, ako to poriesim.tiez na mna nic nezabera, no musis len ukecavat teda..... 😀
No a aj ja mam meninky,tak sa tesim, ale budem na teba mysliet a drzkat palceky....len nech to vyjde...
😵

petzi
25. jún 2010

@booklover
nie,nie ja som hlavne rada, ze viem, co sa moze stat.ked si zmyslim, ze mam tlaky a neviem,co
ake je to vazne,je to horsie ako ked viem, takze som rada,ze si mi poradila a ked mi bude zase dekel
vyrazat,tak skocim na kliniku (ved ju mam cez cestu) A poviem, nech mi odmeraju tlak.a v pondelok si
ten tlakomer kupim ,ved sa zijde predsa.lebo ja som teda trpievala migrenami na slovensku a bojim
sa ze po porode nastupia znova.Booklover dakujem za vysvetlenie.mne mozes vsetko popisat, ja sa
nevyplasim...az na porodnom stole budem asi na neocakavanie 😀 zmenena....

booklover
25. jún 2010

dobru nocku zienky! idem sa uz venovat muzickovi.

alllexa
25. jún 2010

@petzi @zrzulka - praveze posledny povinny ultrazvuk (ako spominala aj Maxi) je v 30. tyzdni. V 36. mi robili stery, ale inak nic, len vzdy skontroluju moc, tlak, ci som otvorena a pocuvaju babo, aky ma tep. Preto sa cudujem, ze skoro vsetky viete vahu babatka... Poradnu v Ruzinove mam kazdy pondelok, teraz to bude uz stvrta.

booklover
25. jún 2010

@petzi tak na porodnom stole budeme asi vsetky nervoznejsie. mozno si kazda hovori, ze chce byt kludna, ale iba tam uvidime, kolko budeme kricat alebo hystercit. hormonalnu burku hadam v porodnici poznaju a asi su zvyknuti.

montinka
25. jún 2010

@alllexa mne povedali vahu vzdy lebo skoncim vzdy po monitoringu na prietokoch a kedze mam velke brusisko tak da vzdy aj biometriu zistit preto viem vahu

petzi
25. jún 2010

@booklover
no ano , som zvedava ako to zvladneme.
Inak pekne si nas napocitala 7 bez epi....to je ako s toho filmu 7 statocnych 😀
No pekne sa venuj, pa a dobru nocku.... 😉

montinka
25. jún 2010

@petzi no kebyze idem aj ja normalne tak asi tiez bez epi.🙂

petzi
25. jún 2010

@alllexa
no mne tiez vzdy pozrie vahu maleho, dlzku ,priemer hlavicky, prietoky,moc,tlak,moju vahu, kontrola zo spodu ,3D,4D sono a krv mi bral v 37tt.monitoring teraz uz kazdy tyzden.tak povedz ze to chces,oni ti to spravia, uvidis.

montinka
25. jún 2010

no idem sa ja umyt a spat. tak ahojte a dobru noc

petzi
25. jún 2010

@montinka
a preco nejdes? nejak mi to asi uslo prepac... 😅

stanka33
25. jún 2010

@alllexa ani mne od 30 tt nerobili UTZ, nic neviem o malej iba ked som bola v 35 mi narychlo pozrel ci je hlavickou dole, na ja ani neviem ci sa otocila, ani mi panvu nemerali ani prietoky,skratka nic ...no co uz hadam je to ok...
baby super ste zhodili, mne staci dat dole tych 8 kg co som nabrala, len sa bojim ze pri mojej konzumacii sladkeho to nepojde a ktovie ako je to pri druhom asi to ide tazsie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre