Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

denisse
26. jún 2010

@kafoditka tiez si urcite kupim len rucnu ...
aj kvoli cene, aj kvoli tej regulacii ako hovoris .. elektrickej by som sa bala 🙂

alllexa
26. jún 2010

@kafoditka - a v nemocnici si pouzila uz svoju odsavacku, ci tu ich?
Podla mna vobec nevadi, ked babo pije pomocou klobucikov, hlavne je, ze pije...
A bolia Ta este tie rany?

kafoditka
26. jún 2010

@alllexa ahoj, odsavacku som mala svoju.. a rany bolia uz menej, ale stale nesedim.. 😉 oplachujem stale v repiku, snad pomoze..

ericica
26. jún 2010

@zrzulka a ty moja sa este nechystas rozpadnut....bo uz mas najvyssi cas 😀

zrzulka
26. jún 2010

@ericica mi hovor ak sa to neudeje cez vikend tak v pondelok mam volat porodnikovi co dalej... takze mi bude asik vyvolavat porod 😒

ericica
26. jún 2010

@zrzulka no bojim sa ze dopadnem podobne...uz v utorok mi povedal ze mam krcok mekky zrely.a este nic len slabe krce cez den....v utorok som trochu krvacala ale aj to preslo......dnes v noci ma moj porodnik nocnu a zajtra dennu takze cely den upratujem zdviham malu,uz som bola peso aj v obchode a vlacila som domov velku tasku a zati m nic len tie slabe krce......som dakde citala ze ak vela čupis ze sa skorej otvaras a moze ti odist skorej aj voda tak uz skusam,som robila malej v pieeskovisku torticky v podrepe ale stale nic......vecer dojde mm z ciech ale toho by som už ani na tutumutu nenahovorila 😒 😒 😒 poradte mi co este zabera aby sa rozbehol porod,lebo sa chcem vyhnut vyvolavacke 😒

zrzulka
26. jún 2010

@ericica baby radili ricinovy olej ale to som neskusala, potom ten malinovy cajik... frtana... ja inak dost cupim vsak pri malej alebo ked umyvam podlahu a nic nezabera.... takze my sa tomu vyvolavaniu pravdepodobne nevyhneme. zase nechcem riskovat a ani cakat na porod v nemocnici.... takze sa uz aj zmierujem s tym planovanym porodom... ved to zase nie je az taka tragedia. maly je uz donoseny, len mu trosku pomozu.... 😠 ☹ 😒

robika
26. jún 2010

@zrzulka ved to vyvolavanie nie je zle, lepsie ako keby Ta to chytilo a ledva stihate... a dobre je, ze Ta nenechaju zbytocne cakat, ze ci sa to nahodou nerozbehne... vraj niekde sa lekarom vyvolavat nechce...

miki060707
26. jún 2010

ahojte,
no tiež s tým darčekom od bračeka nieje až také úžasné, ale ja SOni k narodkám nekupujem veľa, ale tak jej nepoviem, že to má od bračeka, ale niejak tak, že kufrik spomienok dostal braček a kufrik s dobratami ona, ked som bola v pôrodnici a ako to pekne doma zvládla bezomňa.....alebo ja skôr bez nej..xi, ona celkom chápe, minule mi povedala, že načo pôjdem do nemocnice, že ona mi bábo vybere a budem doma....jaaj da, keby sa to dalo...

Zachvilu pojdeme na kolotoče, došiel brat s malým a potom svokrovcom, tam je mm brat s deťmi a potom na takú oslavu kamarátom, .....

Pekný dník,
no eri, možno ešte pár dni ostaneš celá, nie? i keď ťa viem pochopiť, že chceš to vyskúšať bez vyvolávačky, ....

denise, malá ma kedy narodky????? nevidela som ten tvoj vreckár, musim pokukať....ale je to určite super nápad, možno mi mama stihne ušiť, ja som nato antitalent...

adka1311
26. jún 2010

@zrzulka tak ta mozno stretnem v nemocke....ja musim v pondelok nastupit na Antolsku, lebo ma pobolieva obcas jazva po prvom cisarskom, a mam ju stencenu - ma len necele 4 mm a mam aj vela plodovej vody, tak sa lekari boja aby mi ta jazva doma nepraskla, takze az do porodu musim byt v nemocke pod dohladom....ale snad sa ocas tyzdna rozhodnu, co so mnou - a ak sa rozhodnu pre sekciu, snad ju naplanuju co najskor...

Takze ak niekto z vas pride na Antolsku, zastavte sa 🙂
ja tam asi nejaky cas pobudnem....
a ak tam budete rodit, pridem na vas mrknut, teda na babatka....zrzi, nehodis do IP na seba cislo 😉
kto sa inak este chysta na Antolsku?

stanka33
26. jún 2010

Ahojte....
mne tiez radili kamosky nieco pre maleho ze mu babo donesie z nemocnice tak sme mu kupili taky maly rybolov,nic prevratne dokonca to mali v akcii za 5 euro v ELC obchode v eurovei
@kafoditka aj mne pil maly najskor cez klobuciky, potom asi po mesiaci som mu skusala dat najprv prsnik a potom klobucik a postupne sa naucil, vyskusaj aj ty ked bude trosku vacsi, a aventku rucnu som mala aj ja je fakt dobra...

baby umyvajte okna, behajte po schodoch, navarte si nieco z kari dobre tam toho nakydajte, ani moj nehce sexovat, musim ho nejako donutit ale az o tyzden, este ma napada cervene vino a ten caj malinovy, ja som v podrepe cele tehotenstvo a som v pohode takze to nezabera, mamina ked videla ako krmim malehoze tak nemam byt lebo porodim a to bolo v nejakom 25tt a nic sa nestalo....

akurat dopekam pernikove muffiny tak vonaju mnam nepridete????

mojalili nech vam krstinky dobre dopadnu...

stanka33
26. jún 2010

@adka1311 no skoda ja na antolsku nejdem, inak by som prisla, tak sa drz, nech ti to dobre dopadne, ved aj tak si pekne vydrzala na to, ako si to mala min.tehotenstvo 🙂

adka1311
26. jún 2010

@stanka33 jej, ahoj stani...no uvidime, ktory z nasich drobcov sa vypyta skor...a veru, vydrzala som velmi dlho...
moj prvy syn uz mal v tomto case 2 tyzdne.....takze sama nechapem...a najme to ako ma stresili s predcasnym a teraz nic - zatvorena, v podrepe som tiez stale, aj sa mi mm venoval, a nic 😀
tak uvidime...a kedy mas dalsiu poradnu ty???
akurat neviem, ci tam budem mat net, asi nie, tak sa potom niekomu z vas ozvem cez sms, ked sa maly narodi.....mam cislo na minline a na dugynu..tak skusim cez ne.... 😀

denisse
26. jún 2010

@miki060707
uz mala, narodila sa 21.6 .. ale bola cely tyzden u nasich, tak oslavujeme az zajtra ... 😀

stanka33
26. jún 2010

@adka1311 no mne teraz v utorok co bude akoze s malym odtiekla voda a vo stvrtok sa narodil, inac ja som na 2 cm volne pre prst otvorena uz dva tyzdne krcok este neskrateny, hovori mi ze na druhorodicku je to v norme, ale aj nemusi ale stale podotkne ze mam vydrzat do ukonc. 38TT takze neviem z jeho reci usudit ako to je. mne je tento tyzden celkom dobre minuly to bolo horsie, aj som to musela nejako vydrzat kvoli malemu ked bol taky chorucky, este tyzden a je mi to jedno, varim caj a pijem cerv. vino...okna sa mi umyvat nechcu to urobi drahy, budem sa z malym nahanat a dvihat ho...inak mozem ti napisat cislo do IP keby daco...

erytrea
26. jún 2010

Ahojte kocky 🙂

tak my uz to mame za sebou, mame malickeho Damiana, narodil sa 15.6. o 21:13 vazil 2950g a meral 51 cm, narodil sa o 3 tyzdne skor, kvoli zasadnej chybe gynekologa, NESPRAVIL mi kultivaciu na streptokoka a to mi sposobilo odtok plodovej vody a tym padom aj vcasny porod, maly sa nakazil pri porode, cele to trvalo 20 hodin, som si to pekne odtrpela celu noc a skoro cely den, malemu sa zvysili zapalove parametre, dva dni bral antibiotika, v hlavicke mal zapichnutu ihlu cez ktoru mu to tieklo, nemohla som si ho ani zobrat na ruky, len ho hladkat, do toho mi pristupilo mlieko ktore som si sice odsavala ale bol to des, do toho maly chytil zltacku cize bol strasne spavy a ked mi kazali prist na oddelenie aby som ho nakojila tak ho nebolo mozne zobudit a tym padom ani nakojit, tak mi ho dokrmovali ale nastastie sa mi potom dobre chytil, zapalove parametre mu ustupili aj zltacka a nakoniec ma pustili na 10ty den domov, mala som nadstandart cize som mohla mat navstevy na izbe aj manzel tam par krat spal cize celkovo pobyt bol v pohode ale o maleho som sa bala ako este nikdy pred tym o nikoho, ten pocit neprajem akoze nikomu, cele to sposobil moj GYNEKOLOG ktory mi debil do 38 tt nespravil kultivaciu cize mi v nemocnici nic nedali no a odskakal si to vsetko maly, dopichane rucicky, kazdu chvilu nejaky odber atd........ ale

uz sme druhy den doma, maly pekne papa, mliecka mam dost, je strasne krasny skratka nasa laska 😵 😵 😵

a este k porodu, v noci o pol druhej mi odtiekla plodova voda, bolo jej asi kubik a nijako sa to nedalo zastavit, valila a valila, cely den som mala 5 az 10 minutove kontrakcie az do vecera do 7, potom kedze sa nic nedialo mi pichli oxitocin no a potom to uz bolo strasne, bolesti ako blazon, az som sa s pomocou doktora konecne otvorila a prisiel samotny porod, ktory az tak moc nebolel to uz bola pohoda najhorsie boli tie kontrakcie, mam len tri stehy cize na druhy den som sedela a dnes uz ani neviem ze som rodila, doktora som mala perfisneho, strasny fesino 😀 😀 😀
aj sestricky boli v pohode, za 11 dni nas tam uz vsetci poznali aj maleho na oddeleni vsetci zboznovali, ale uz som po tom vsetkom rada ze sme doma.

takze tak, tolko v kratkosti, mala som pri porode kamosku ktora mi velmi pomohla ako opora, urcite doporucujem, no a po tom vsetkom urcite by som chcela aj druhe babo, to som povedala aj doktorovi ked ma zasival, ze urcite chcem mat aj druhe, ten aj zabudol ze na co drzi tu ihlu ked to pocul 😀

a na zaver, baby je to zazitok na ktory sa neda zabudnut a ten pocit ked potom drzite ten uzlicek na rukach sa neda opisat slovami...... teda da, jednou vetou: KONECNE MA ZIVOT ZMYSEL 😵

adka1311
26. jún 2010

@erytrea gratulujem,a krasny popis vsetkeho...
prajem vela mliecka, zdravia a pohody...a kde si vlastne rodila???

petzi
26. jún 2010

@booklover
Dobre ranko,ja som do teraz spala.No musime to potom dat veru na papier ako sme sa drzali,ale ja by som mala asi velke problemi s migrenou po epi,tak aj preto som si nechcela davat.... 😒

stanka33
26. jún 2010

@adka1311 chudiatko to ste si s malickym museli vytrpiet, hlavne ze je v poriadku, doma a papa mliecko.....aj ja som mala streptokoka a odtiekla mi voda takmer 3tt skor, aj som mala taky isty nepostupujuci porod s bolestami, no to ma nenapadlo ze kvoli streptokokovi to mohlo byt, a epi si nemala??? mne vtedy pomohla
a zltacky sa neboj my sme mali 2 mesiace a pekne presla..

petzi
26. jún 2010

@zrzulka
No pekne,ten si supne pivecko a ty si v ocakavani 😀 no co narobime,chlapi,ale ved by si si mohla sanitku zavolat, nie?
Ten moj ked prisiel domov,tiez si buchol pivo,ale len tretinkove, ale tu sa moze jezdit,ked vypije max po litra ,viac nie, ale ja mam kliniku cez cestu,tak som kludna....uz sa ma aj pytal,ze ked to na mna pride a nebude doma,ci mu zavolam do prace, tak som mu povedala,ze ak bude posluchat,ze ano 😀 ,tak teraz poslucha.....uvidime kolko... 😀

lenkamarkusova
26. jún 2010

@erytrea ahoj.veeeeeeeeeelmi gratulujem.obdivujem ta ze si toto vsetko v nemocke musela zvladnut.verim ze to bolo narovne ale neboj teraz uz bude vsetko len a len krasne.mna to o chvilu uz caka.a zacinam mat velky strach...tak sa drzkaj.papa

robika
26. jún 2010

@erytrea gratulujem k syncekovi, je to hrozne, ze ste si toho museli vela vytrpiet, hlavne malicky, ale je super, ze ste domka, pekne papka a uz bude vsetko ok a bude zdravucky ako rybicka 🙂

meruska
26. jún 2010

@erytrea ani ja este nemam tie odbery, az v 37+0 tt mi budu brat...tak ja dufam ze stihnem mat tie vysledky..lebo vlastne to uz bude 38 tt ci nie?

meruska
26. jún 2010

@erytrea a samozrejme blahozelam k Damiankovi 😉

strasska
26. jún 2010

@meruska kedy ides do novej na kontrolu?

meruska
26. jún 2010

@strasska ja som tam este vobec nebola ☹ ..az vo stvrtok mam poslednu poradnu a tam mi budu este len brat ster na toho streptokoka..a hadam uz ma konecne poslu i do nemocnice..alebo to sa musi najprv pockat na vysledky?

strasska
26. jún 2010

Inak caute, gratulujem maminkam, dufam, ze uz aj Petka to ma uspesne za sebou.
Ja som bola vcera na poradni v nemocke a Dr. ze som na dva prsty otvorena a vraj to moze byt kazdu chvilu. A potom srandista, ze ci si trufam dojst vcas do nemocnice, kedze byvam 30km od Kosic 😨
Tak ja si verim, ale pre istotu si uz dnes pobalim tasku do porodky 😀

strasska
26. jún 2010

@meruska asi si po ne iba zbehnes a krv ti uz brali?

meruska
26. jún 2010

@strasska to si bola prvy krat v nemocnici ci uz si bola viac krat?

meruska
26. jún 2010

@strasska ani krv mi nebrali ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre