Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

strasska
26. jún 2010

@meruska tak sa opytaj, ci ti nebudu robit aj krvny obraz, aby ta potom tam opat neprehnali. Mne robil na poslednej poradni, potom tam iba MM zbehol, aby mi to zapisali do knizky. Sestricka vravela, ze mam trochu menej zeleza, ale ze v poho a ked to videla porodnicka, takze okamzite mam nasadit zelezo, lebo ze mam velmi nizke hodnoty a pri porode by to mohlo robit sarapatu 😠

petzi
26. jún 2010

@erytrea
Gratulijem k uzlicku, zvladli ste to vyborne,po tom vsetkom .....
Prajem nech ste sily a zdravunky 😉

meruska
26. jún 2010

@strasska to bola tvoja prva navsteva v nemocnici? ja beriem zelezo cele tehotenstvo, ja sa liecim totiz na hematologii

strasska
26. jún 2010

@meruska nie uz druha...sak pozeram, ze ty si tazden po mne a este si nebola. A dalsiu mam v utorok. Rano o 7 😲 Som zvedava kde necham Miska?

meruska
26. jún 2010

@strasska moj lekar ma riadne sklamal teraz na konci ☹ hadam vsetko stihnem a drobec sa nepoponahla na svet

meruska
26. jún 2010

@strasska ked mam stvrtok poradnu, to mozem ist napr. hned v piatok sa ukazat do nemocnice?

strasska
26. jún 2010

podla mna v poho, len tam sa objednava vopred

meruska
26. jún 2010

@strasska aha :( tak tam skocim hned vo stvrtok a sami usudia podla mojho datumu kedy ma objednaju....idem na grilparty...ahojte

strasska
26. jún 2010

@meruska ja uz chodim za svojou Dr., ale na prietoky ma poslala klasicky na prijem, ako by si isla aj ty, ak nikoho nemas.
Takze minulu sobotu som bola u nej, a teraz v piatok na prijme a odtial som jej niesla vysledky z prietokov. Ona si ma naordinovala v utorok ale na prijme ma objednali aj na piatok.
Takze mozno si vsetko vybavim v utorok a mozem ti moj termin presunut 😉

mirka285
26. jún 2010

babule mohli by ste mi poradit co si mam zbalit do tej tasky ku porodu?ja som si nachystala vsetky veci podla zoznamu ale chcem sa zbalit do dvoch tasiek,lebo je toho pozehnane vam poviem a ja vobec neviem co mam zbalit do tej co si zoberiem na porod???poradte...

kafoditka
26. jún 2010

@mirka285 na porod si vezmi uterak, koselu, slapky, nejaku mineralku, mobil. vsetko osatne budes potrebovat az na 600nedeli..

mirka285
26. jún 2010

@kafoditka dakujem vsak som z toho sprosta kolko veci,no idem si to teda roztriedit,nervozna som dnes od rana ☹

kafoditka
26. jún 2010

@mirka285 miri ale zas naco vela veci zo sebou? sak ti treba kozmetiku pre teba, plienky, vlhcene servitky, aspon 3 kosele, zupan, slapky, sietove nohavicky, vlozky, latkove plienky zo 2, vlozky do podprdy, nepremokave podlozky pod teba, uteraky aspon 2, ja by som odporucila aj odsavacku mat zo sebou...

booklover
26. jún 2010

@petzi mavas migreny? ja mam zas nizky tlak a akonahle ma nieco boli, alebo mam strach, tak sa mi este znizi. preto som bezne odpadavala pri menstruacii, alebo u zubara. tak si myslim, ze ma budu aj bez toho preberat, lebo epi znizuje aj tlak, tak s tym by som asi uz ozaj nebola pri vedomi. no a mam dojem, ze pri porode sa zide, ked je clovek pri vedomi ak ma teda tlacit 😒

lenkamarkusova
26. jún 2010

@mirka285 ahoj.aj podla mna nepotrebujes vela veci.ja urcite zoberem len 5 latkovych plienok,5 podložiek pod pacienta,vložky po porode 2 balenia,vložky do podprdy,2 košele,sietove nohavicky 1 balenie/tam je 5 ks/,2 uteraky,pre male 1 balenie pampersiek,slapky a prezuvky do sprchy,krem na bradavky,krem na zadocek pre babo,rosalgin /6 sáčkov/-to mame my v Žiline predpisane ze musime doniest,mobil,sprchac,sampon,a to je asi tak vsetko.

tinka349
26. jún 2010

baby akurat som si pozerala z netu nejake videa porodov a taaak som sa rozrevala 😢 😢 😢 este dobre ze som sama doma ☹

lenkamarkusova
26. jún 2010

@tinka349 minule som to aj ja kukala a nebolo mi z toho dva krat najlepsie.tak som si potom vynadala za to...uz take veci pozerat nebudem...

booklover
26. jún 2010

@mirka285 prepac nezaregistrovala som ako rodis? ak CR, tak veci stacia. ale ak prirodzene, tak sa zidu aj take drobnosti ako hroznovy cukor, termofor a tak...@zrzulka aj my riesime mena, ale kedze nam vo stvrtok povedali, ze bude dievka, tak sme usudili, ze to urobime na preskacku - dievke po ockovi a ak bude syn, tak po mne. lebo tiez je uz v rodine vela Janov, tak bude Janka a Daniel este nie je tiez. @meruska fiha, krasne kvety. mas aj studovaneho muzicka, aj vyzdobenu obyvacku 😉
@kafoditka vdaka za skusenosti s mlieckom, aj ja som velmi zvedava ako to bude. klobuciky aj odsavacku mam, kupili sme aj tenucku hadicku v lekarni podla rad Newmana (mame CD). no uvidime. a vdaka citaniu MK si este planujem kupit stahovaci pas, lebo to este nemam a ktosi si to tu chvalil po porode.
@tinka349 @lenkamarkusova ja zo zasady necitam katastroficke pribehy porodne a nepozeram videa, lebo aj bez toho som psychicky dost biedne na tom, pri porode mi totiz zomrela starsia sestra (pred 27 rokmi sa nerobili CR v nemocnici, kde rodila mamina... 😢 )

booklover
26. jún 2010

@zrzulka aj my riesime mena, ale kedze nam vo stvrtok povedali, ze bude dievka, tak sme usudili, ze to urobime na preskacku - dievke po ockovi a ak bude syn, tak po mne. lebo tiez je uz v rodine vela Janov, tak bude Janka a Daniel este nie je tiez

mirka285
26. jún 2010

tak uz som pobalena,no vsak ja som si nic navyse nabalila,to sa nezda ale ved dve osusky a zupan vam zaberu pomaly jednu tasku ☹

booklover
26. jún 2010

@mirka285 no veru a ja mam taky baculaty zupan, ze mi veru zabral skoro sam celu tasku. ale bola som v BS na vysetreniach a tam zeny chodia bez zupanov, je teplo... tak ja som ten moj vybalila.

mirka285
26. jún 2010

@booklover no lenze ked mi pride navsteva tak sa nechcem promenadovat len v kratkej kosielke,takze ja som si ho zbalila.....v BA je to ine ako v BS..a este som si zbalila Solux lampu tak aj to dost zabralo miesto a to nemam vobec odsavacku...snad mi pozicaju ked bude treba alebo mi kupia a donesu...

luminkasp
26. jún 2010

ahojte bruska, dnes mame spln, kto sa chysta?

booklover
26. jún 2010

@mirka285 odsavacku maju urcite vsade. to sa isto najde.

mirka285
26. jún 2010

@booklover tiez si myslim,pri prvom som mala a bola mi k nicomu,tak tentokrat som dopredu nekupovala,ved dokupit neni problem....hlavne nech to mam za sebou,najhorsie je ze ja si ten prvy porod pamatam len velmi matne tak sa trosku bojim 😢

luminkasp
26. jún 2010

@mirka285 a kedy ides?

mirka285
26. jún 2010

@luminkasp zajtra rano 😉

luminkasp
26. jún 2010

@mirka285, drzim palce teda

@zrzulka, babulky a preco vam chcu tie porody vyvolavat tak skoro, sak ja som prenasala dva tyzdne a az potom 😎

mirka285
26. jún 2010

@luminkasp dakujem...no a mne presne kvoli tomu aby som tie dva tyzdne neprenasala,placenta aj plod je zrely a po skusenosti s prvym porodom nikto nebude cakat kym bude mala viac ako 4 kilova,lebo by som ju uz taku velku neporodila..takze u mna preto...

luminkasp
26. jún 2010

no, tak ja keby som prenasala, by som mozno mala opat normalne dieta, nasa mala 3200 po 2 tyzdnoch prenasia za ktore nastatie pribrala 400gr 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre