Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

sunnygirl
26. jún 2010

tak vy ste tu toho popísali. Ja len tak som nazrela a prečítala.
Mojalili, tlatí ste 🙂

sunnygirl
26. jún 2010

tak vy ste tu toho popísali. Ja len tak som nazrela a prečítala.
Mojalili, tlatí ste 🙂

tinka349
26. jún 2010

@petzi no al lahko sa hovori nech sa nerozculujem nad magorom.....on je vazne takyyy magor.....on to cele sprepacenim doserie a este ma aj ignoruje??? to je uz vrchol drzosti.....a som mu napisala ze nepoznam takeho hajzla ako je on, ze je mu prednejsi chlast a stetky, a ze na zenu co ma par dni rped porodom zvysoka serie....a on sa neraci ani odpisat 😠

tinka349
26. jún 2010

@meruska nie nieeee, ja est enechodim do nemocky.....este v pondelok mam poradnu normalne u svojej lekarky a az potom v nemocnici....

izira
26. jún 2010

@meruska jasne... ja som tiez uvazovala, ze to necham plavat, ale nakoniec som objavila jedneho porodnika - gynekologa - teda bol mi doporuceny a zatial som spokojna - je na Rastislavke...vacsinou ho volaju ku komplikovanym porodom. Ale este neviem, ci radsej nepockam na prirodzey porod - bez vyvolavacky a tym padom nemam istotu, ci bude akurat v sluzbe - sa snim chcem dohodnut buducu stredu, kedy idem k nemu do poradne

alica26
26. jún 2010

@booklover dáme si vedieť ako sme to vydržali bez tej epi.... 😝

izira
26. jún 2010

@tinka349 ked som posledne cakala na mojho do poradne, tak chudak Mikulova nestihala... mi jej bolo normalne luto... mozno len mala taky blby den.
A pozeram, ze aj terminy mame celkom pri sebe, tak sa tam mozno naozaj stretneme... Ja mam ale prvy termin uz teraz 1.7. tak neviem neviem... aj prvy sa mi narodil o 10dni skor...🙂

maxara
26. jún 2010

Ahojte krasky, tak som tu..
Idem vas docitat, takze neviem co sa zomlelo. Vcera poobede som isla na gardenparty, bolo tam 40 mm kolegov a este zo 10 rodinnych prislusnikov a frajeriek, tak sme sa celkom pobavili, akurat ze nas komare zrali jak nikdy.. niekomu som tam slohla repelent a nastriekala som sa s nim cela a zial ked sa striekal jeden podnapity trupik, tak mne rovno do huby, tak dufam, ze kedze som tu hubu hned zavrela, ze sa malinkej nic nestalo.. ale dnes kopkala, tak hadam je ok. Inak som cely vecer hovorila s kazdou babou o tehu, o porode, o konikovi a pod.. takze tato tema ma uz nebaviii 😀 😀 😀 domov sme dosli o 23tej, tak som hned zalomila asi este s jednou nohou v lufte a spala som az do 8:20. Potom dosli svokrovci a my sme sa chystali na chalupu. Ja som sa valala v hojdacke a mm kosil travnik. No a potom som kecala so svokrou o hocicom.. ma pobavila, lebo mi vravela, ze mm sestra kupila malinkej nausnicky, take kvetinky a ze maju modre ocko, ze vraj keby to bol nahodou nakoniec chlapec 😀 😀 😀 😀 sranda..
Potom sme sa zastavili v restike na obed, jedla som len cistu zeleninu s volskym okom a ani to som nevladala dojest.. no a odtial sme isli k nasim, kedze oco mal tie narodky, isli sme gratulovat. A u nich som sa potom na chvilku prihlasila na konika, ze aspon docitam, no furt ma kvoli niecomu volali a vyrusovali a ked uz videli, ze sedim pri kompe, tak nech stiahnem fotky s fotaku a pod... tak som ani moc nestihala citat..
Takze teraz vas idem postupne docitat a postupne aj doreagujem, oki? 😉
@kafoditka maly je kraaasny, velmi chutne buclate babatko 😵

petzi
26. jún 2010

@tinka349
Neviem, tie bolesti krizov a kosti,to sa asi roztahuje panva a poslovia su ,ked sa ti pripravuje maternica...aspon tak som to pochopila.
A neboj aj ja poznam takych debilov, ako je ten tvoj magor, tiez tomu nerozumiem,ako vobec mozu taky ludia zit sami so sebou,ale ved co narobime.Ja keby som bola taka,tak uz sa asi odkraglujem,...
Ale tak ser na neho,ja by som ho ani na rodny list malej nedala na tvojom mieste...na co? aby sa za neho hanbila cel zivot? Radsej tam dat niekoho normalneho,ak si najdes neskor a on bude chciet,ved dopisat otca jej tam mozes koedykolvek...Ale to ta samozrejme nenavadzam.... 😝 🤐
Ale si sikula ked sa drzis... 😎 ved vlastne, on ti k tomu dobre dopomaha, keby sa vtieral ,tak by to bolo tazsie.

meruska
26. jún 2010

@tinka349 jej tak aspon niekto 🙂 teda tebe este tiez nerobili tie pasy, alebo ozvy? ci ako sa to vola?

izira
26. jún 2010

@meruska mne to robia kazdy tyzden posledne 3 tyzdne... aspon som kluda, ze vsetko je v poriadku... lebo na sone som bola v 30 tyzdni

meruska
26. jún 2010

@izira ved aj aj by som bola kludnejsia, ale ked moj Dr sa rozhodol ze ma bude takto natahovat obycajnou poradnou...a tam sa vlastne nikdy nic nedozviem a ultrazvuk som mala v 31 tyzdni..odvtedy neviem o drobcovi nic, iba to ze ho citim ze kopka..preto sa uz neviem dockat kedy konecne pojdem do nemocky

maxara
26. jún 2010

@denisse aj ja ta musim pochvalit, aj ked trosku oneskorene, ale musim.. zasobnik je kraasny, si sikulka 😉

tinka349
26. jún 2010

@meruska pasy myslis ako monitor? srdiecko s pohybmi? to mi robili uz davnejsie....asi mesiac dozadu myslim...a odvtedy nic... ale stery mi uz robila lekarka

izira
26. jún 2010

@meruska to ti verim.. kedy sa tam chystas? budem ti drzat prsty..dolezite je ze citis pohyby a tlak mas v poriadku
Ja by som uz tiez chcela vediet aky je malicky velky, ale nemozem toho mojho zas nejako prinutit robit mi sono...vzdy sa obaja (moj gynekolog aj porodnik - chodim paradoxne este stale k obom) vyhovoria, ze je v rmaci normalu.... 😒

tinka349
26. jún 2010

@petzi ja ho raz vazne zabijem ! no co vie robit take cely vikend ze sa vlastnej tehotnej zene ani neozve???? normalne by som mu odrezala teraz vtaka ! dakedy bol taky ze sa mi hned doprosoval...nosil mi obrovske kytice a taaak....zobral ma na veceru.... ale odkedy som tehotna je uplne iny....kytice a vecere dava asi inej predpokladam....od utorka nespal ani u nas ani u jeho rodicov...

meruska
26. jún 2010

@tinka349 pasy ci co to je sa robi ku koncu tehotenstva kazdy tyzden...teda este asi ani tebe nerobili, to je to co spominala izira , ze jej uz 3 tyzdne kontroluju

tinka349
26. jún 2010

@meruska takze to nie je ten monitor co lezim a daju mi taky pas cez brucho, co to robia asi 15 minut? 😕

meruska
26. jún 2010

@izira no k mojmu sa chystam vo stvrtok a hned od neho chcem pobehnut do nemocnice sa objednat, lebo podla mna uz meskam...uz som tam mala minimalne raz byt...verim ze tam si vdaka terminu porodu na mna najdu cas a aj neaky skory den 🙂

meruska
26. jún 2010

@tinka349 hej to by malo byt toto, ale mali by ti robit kazdy tyzden, nie raz za mesiac

izira
26. jún 2010

@meruska @tinka349 ano kontroluju..to je normalne..teda malo by byt. Odkedy chodim aj k porodnikovi, tak kazdy tyzden mi ozvy zmeraju priamo v porodnici. Rovnako to bolo s prvym bambulkom a to som rodila v BA.

tinka349
26. jún 2010

@meruska no mne to robili len 2x, aj to raz co som dobehla na pohotovost asi 2 mesiace dozadu co som mala bolesti....a druhykrat som sa musel aobjednavat 2 tyzdne vopred...

petzi
26. jún 2010

@tinka349
No tak ked nespal ani tam ani tam, tak mas asi viac nez pravdu, kam dava kvety a vecere...
Ale tak ,dobre sa na neho vyser.
Inak je mi ho luto...take dievca ako si ty si on veru nezasluzi, takze ta to trapit ani nemusi ....
Len skoda, ze si za takeho vola vydata...
Ale ucime sa na vlastnych chybach, kazdy ma nejake a kazdy nejake robi....
Ale zostan silna, vyplati sa zotrvat, urcite.... 😉

izira
26. jún 2010

@meruska byt na tvojom mieste tak odskocim do porodnice uz v pondelok. Aky mas zatial nalez, vsetko v pohode? Porod v termine?

meruska
26. jún 2010

@izira aky nalez?

petzi
26. jún 2010

@tinka349
Ano, monitor,alebo inym slovom v skratke CTG su tie pasy, co ti daju na brusko a lezis 20,30 minut,.ten pristroj zapisuje babenka srdiecko,tvoje kontrakcie .
Chodi sa na to kazdy tyzden,aby vedeli,ake caste mas kontrakcie....

meruska
26. jún 2010

@izira a to nemusim mat neaky papier od mojho Dr.?
to tam mam len tak prist ze chcem aby ma vysetrili?

izira
26. jún 2010

@meruska myslim, ci uz si otvorena, alebo mas uz skrateny krcok, ci ti hrozi porod pred terminom a tak...

meruska
26. jún 2010

mne CTG este nikdy nikto nerobil :(

meruska
26. jún 2010

@izira tak o tom nemam ani sajnu...lebo moj Dr. to pri poslednej poradni ani nespomenul, zhodnotil ma iba vetou..vsetko je v poriadku

izira
26. jún 2010

@meruska Ja som ziaden papier nikam neniesla...Sla som rovno do nemocnice i ked pravda je, ze som napred zavolala lekarovi - porodnikovi, ktoreho by som chcela mat... ale viem, ze tam niektore prisli len tak bez toho, aby to dohadovali...boli uz po 36.tyzdni a vedeli, ze chcu rodit v tej nemocnici tak prisli. Oni tam potom zalozia rodicke kartu a absolvujes vysetrenia - tlak, krv, moc, ozvy, vysetrenie odspodu a ides domov.. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre