Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

merikac
28. jún 2010

dievcata,tie co ste si objednavali nieco z pampyShopu, neviete mi povedat za kolko dni mi dorucia tovar, ked pisu, ze objednavka je uz pripravena na odoslanie?

agika1982
28. jún 2010

@merikac mne to pak doslo do troch dni

merikac
28. jún 2010

@strasska vies mi nieco blizsie povedat o mirke?- ved hladam prispevky do zadu o nej co a ako a nejasko sa mi nedari....

merikac
28. jún 2010

@agika1982 -dakujem-tak sa uz tesim,,najviac hadam asi na ten zasobnik plienok- zial nie som tak sikovna ako mojalili a denisse, aby som si ho usila,,,,a plienocky v postielke mi zavadzaju a daleko do skrinky sa mi pre ne nechce- proste ich potrebujem po ruke

strasska
28. jún 2010

@merikac maxi napisala: Ahojte BABYYYY, mame malu Lindusku.. Mirka mi dnes rano o 8:00 poslala sms, ze mala sa narodila po 12tich hodinach trapenia nakoniec akutnou sekciou, kvoli omotanej pupocnej snure Ale vsetko dobre dopadlo.. ma 49cm a 3030g

merikac
28. jún 2010

@strasska+uff- hlavna vec, ze su obe v poriadku- dakujem za info 😉

strasska
28. jún 2010

@merikac rado sa stalo, akurat som pozerala do tabulky a neviem preco som si myslela, ze si rodila sekciou a ty si isla prirodzene, tak super 😉
Inak bolelo ta to zavinutie maternice, lebo ja som pri prvom nic necitila a teraz ma tu vsetci strasia 😒

maxara
28. jún 2010

@merikac ano take nieco.. akoze nemusia to byt rodinky, len foto babatka a nick maminy a meno babatka do popisu, hm?

@stanka33 @denisse a naco novu temu??? ved jul 2010 nebude predsa uz pre nikoho ineho aktualny, len pre nas..
ci toto je akoze v oddeleni tehotenstvo a tam by sme boli v oddeleni babatiek?

@achojka no len ked mi ju meral som bola presne 37+0 😒

@tatianka.g no tak ak ti mozem este odporucit, pridaj tam kyselinu citronovu.. mne sa zdala byt jedna varka malo kyselkava.. ale inak je dobry, len ja som nakoniec davala to do hrnca od oka, lebo by sa mi to nezmestilo, kedy som dala vodu a cukor 1:1 (dala som trosku menej cukru, ale nakoniec aj tak sa to pise v recepte)

@lela1809 no ja som momentalne ok, dalsiu poradnu mam v piatok, na Kramaroch

@booklover myslim, ze by mali, moja svokra je Janka a to uz ma vyse 50, tak hadam by mali..

@agika1982 no ved aj ja sa toho bojim, ze bude gigant.. ale zas bol to len odhad, takze mozno aj nebude taka obr

patresko11
28. jún 2010

@katkaking ahoj pozeram ze mas podobny termin ako ja....uz mas nejake priznaky ze by si isla uz rodit?pretoze ja stale nie a este stale som zatvorena...

merikac
28. jún 2010

@strasska uz som sa tu k tomu zavinovaniu vyjadrila,,,,bolelo,,,a miestami mi mi az vykrucalo prsty na nohach, hlavne ked sa mala dobre prisala a tahala mliecko,,,ale neni to nic az take aby sa to nedalo vydrzat,,je to individualne - kazda mame iny prah bolesti- baba co somnou lezala sa nalakala, ze ide znova rodit, ale potom ked som jej vysvetlila, o co ide, si na tu bolest zvykla a na druhy den to uz brala tiez ako samozrejmost,,,

lela1809
28. jún 2010

@maxara takze super 🙂 som zvedava co ti povie v piatok 🙂 ozaj maxi v tehu knizke pod CS mas aky bod???

merikac
28. jún 2010

@maxara ja by som sa rada na to dala,,,ale nie som priebornik prace s pc,,takze potrebovala by som navod ako na to,,,,,,,,

liluu
28. jún 2010

jéééj dievčatá,
práve som došla z poradne, krčok skrátený na polovicu, hvavička poriadne tlačí, doktor mi dáva maximálne týžden 🙂
No už len aby to bola pravda 😀

lela1809
28. jún 2010

@liluu jej tak to je super 🙂 drzim palceky 😉

pepppe
28. jún 2010

@liluu parada aj to citis ??malinkej hlavicku???aj ja chcem uz porodit,ja idem v stredu do nemocnice avo stvrtok estena proadnu k mojmu gynekologovi

strasska
28. jún 2010

@liluu potesim Ta? Tak s navlas rovnakym nalezom som ja porodila o 15 dni 😀

strasska
28. jún 2010

@merikac dik, nevsimla som si, ze si to uz pisala, prepac.

patresko11
28. jún 2010

@aalexis007 ako vidim si na tom presne ako ja....malemu sa tiez nechce a tiez som zatvorena...

denisse
28. jún 2010

@maxara
nejde o oddelenie, lebo sme v oddeleni "spolocny termin" a to sa nezmeni 😉
mozno mas pravdu, ze novu temu netreba ... kedysi bol na konovi pocet prispevkov v jednej teme obmedzeny a po jeho dosiahnuti sa musela vzdy vytvorit nova tema ... ale teraz to uz nie je, tak to asi nie je nutne ...
iba ak kvoli prehladnosti, ze o babetkach uz piseme inam ako o tehotenstve ... 😉

maxara
28. jún 2010

@izira ten sirupcek..
Nazbieras kvety bazy, take fajn pelnate.. na jednu davku ich treba 25-30 podla velkosti. Tieto namocis na 24 hodin do 2 litrov vody, nakrajas k tomu citron alebo nasypes kyselinu citronovu.. tazko povedat kolko, podla toho, ako chces aby bol kyselkavy, ale znesie to dost.. (ja som davala asi 80 kvetov do 6l vody a tam som dala asi 3 velke citrony a aj za polievkovu lyzicu kyseliny citronovej a podla mna je to tak nahrane, ja som este pri vareni tam supla za lyzicu) Takto to nechas odstat 24 hodin. Potom to cele precedis, ja som aj citrony a kvety poriadne vyzmykala, ostane ti v hrnci len taka zlta nevabne vyzerajuca voda, do nej nasypes cukor (na dva litre vody ide asi 1,5 az 2 kg cukru) a das varit.. Cely cas miesas (v tejto faze je dobre ochutnat, ze ci tam nechyba ten citron) a ked to uz zacne vret, odstavis a naberas do flias. to je vsetko

@strasska ty si moja sarmantna asistentka 😉

liluu
28. jún 2010

joooj @strasska a mám po radosti 😀
@pepppe no necítim, len mi stále tvrdne bruško, a mám poslíčkov.
@lela1809 😉

pepppe
28. jún 2010

@liluu jaaaaaaaaj no tak drzim palceky 🙂 nech uz mas drobceka cim skor pekne pri sebe 😉

strasska
28. jún 2010

@maxara to aby si nemala pocit, ze si tu na to vsetko sama...lebo ja si velmi vazim, co pre nas robis 😉

strasska
28. jún 2010

@liluu zo mna si neber priklad, u Teba to bude uplne inak 😉

liluu
28. jún 2010

@strasska tak sa budem tváriť, že som to nepočula, ved aj tak je to indi vindi 😉 ale pretahovať hádam nebudem😀

booklover
28. jún 2010

@maxara dakujem za priklad z praxe, budeme dufat, ze nam Janku zapisu 🙂

adelaine
28. jún 2010

@liluu
napodobne, mam skrateny krcok, som na 2 cm otvorena,
a som furt v celku kurnik 😖
ja uz som mala mat podla slov doktora 2 x porodene...a nic ☹
minulu stredu mi povedal, ze o tyzden sa v poradni uz neuvidime....a o
chvilu o 2 dni idem zase...aj ja by som mala radsej za tym...

inak vas kocky nebolieva brusko, ked lezite na boku?
na chrbte nemozem lezat, tak sa otacam len na jeden ci
druhy bok, ale potom ma priserne boli a taha brusko, aj ked
ho mal podlozene tym kojacim vankusom......asi je to tym,
ze ho ma brutal velke 😒

maxara
28. jún 2010

@lela1809 no tento moj porodnik mi tam napisal nejaky hakibak a to precitatelne je pre spic prsta. Ale nemam tam cisielko.. len mi povedal, ze to pekne zodpoveda tyzdnu a ze dozrievame..

@merikac keby som nemala teraz este robotku, tak zalozim.. ale je to jednoduche, odhlasis sa a prihlasis spat ako julovky2010 heslo jul, tak ako ked si pridavas brusko.. tam si das pekne zalozit novy album, nejako ho nazves, napr. julovciatka2010 a pridas fotku malej. Do popisu fotky napises svoj nick a meno malej, cize merikac - Emmka , alebo ak chces, si pridas fotku teba a malej spolu..

agika1982
28. jún 2010

BAByyyyyyy prosim vaaas, kt. robite teda pred materskou ste robili sestricku?? min.5 rokov???

lela1809
28. jún 2010

@maxara no mne tam zase nacmaral ze CS 1bod.... a ked si pozrem v tej tabulke tak to je pri prvorodickach tak okolo 22tt no proste sa tej malej nechce 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre