Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

booklover
29. jún 2010

@merikac
@pepppe ze vraj jedna znama pred 30timi rokmi si s kolegynami mydlom sama v umyvadle prala plachtu, lebo to tam vobec nemenili. no verim, ze dnes je to uz inak a dufam, ze vsade. @izira fiha, ja som zila v omyle, ze dnes uz moze byt vsade a stale ocko pri porode 😨 no som prekvapena. my sme sa rozhodovali medzi nemocnicami a toto ponukali obe. len v jednej Ti nechaju dieta ak nema zdravotne tazkosti a v tej druhej ho na par hodin beru prec. tak ideme tam, kde bude babo s nami. vravela som to znamej a ona mi na to: "to uz dnes vsade Ti velmi skoro daju dieta! aj ja som (pred dvoma tyzdnami) rano porodila a UZ NA DRUHY DEN mi priniesli dieta!" tak som bola v takom soku a rozculeni, ze som jej na to ani nic nepovedala... 24 hodin ani nevidiet svoje dieta! to je fakt ustretova nemocnica... 😠 @zuzik1983 aj my sme planovali do najblizsej, ale ta vzdialenejsia bola pre nas presvedcivejsia 🙂

patresko11
29. jún 2010

@katkaking no mne doktor povedal presne to iste co aj tebe...tak som zvedava kedy sa mu uraci ist vonku,uz by som ho chcela mat pri sebe...

ericica
29. jún 2010

@stanka33 nooo mn sa mala narodila v noci a tie 4 dni a noci v porodnici boli pre mna muky 😝

dugyna
29. jún 2010

@stanka33 hej stani prestudovali a na najblizsiu poradnu sme ju doniesli podpisanu

miki060707
29. jún 2010

@ericica eriiiiiiiiiiiiiii, tak zajtra bude mala Edinka na svete, jeeej rebecka bude mať sestričku, budem na váás od rána myslieť a hneď mi píš smsku, hned dám vedieť tu na konikovi, ja idem o jednej do GA, ale mi potiehneme asi týden, ak sa nebudem otvarať.....

maxara
29. jún 2010

Ahojte bambulky, tak ako sa dnes citite v takom upeku? Ja som poctivo doma zasita a von sa nechystam uz ani len nos vystrcit, prechadzku som si uz dala.. Rano som vstala o 6:00, isla som urobit leco s vajcom na ranajky, mala som nan velku chut. Potom som dala do kosicka nakrajany chlebik, zapalila som sviecku, zarobila som bazovy sirup do dzbanika.. (popritom som dala do pekaca opecenu cibulku, kyslu kapustu a na to kurca, pekne som ho nasolila, nakorenila a prespikovala cesnakom a dala piect - mala som k tomu este zopar loksi, takze o pol osmej som mala obed hotovy) a isla som si zobudit mojho krasnika.. juuj a zabudla som na ruzicku v sklenenej miske. Takze prekvapko sa mu pacilo a dnes ma ma na svete najradsej 😀 O 8:00 som uz mala umytu a uz aj vysusenu hlavu a isli sme do mesta kupit darcek mm sestre na promocie.. podarilo a sme spoko s vyberom. Takze dnesne povinnosti hadzem za hlavu, lebo po prechadzke mi uz nebolo vsetko jedno.. v noci som mala poslickov a rano trochu tiez (preto som vstala skor) a inak bolo to pre mna trosku aj nepoznane, predtym mi len mozno dvakrat tvrdlo brucho a asi raz bolelo ako pri kramoch, ale teraz to bolo take opakujuce sa, take cudne.. ale zatial drzim pokope, mam aj zatku aj vodu aj vsetko.. len posol 🙂 (mozno po vcerajsom tutu mutu, kedze som sa rozhodla trosku tomu dopomoct).
V meste som si rano kupila aj cajik z maliny @lela1809 ak by si ho chcela a nemohla zohnat, tak v pluse na 100% .. @ywett no ja neviem presne, kedy sa pit ma, ale ja som si povedala, ze zacnem az od ukonceneho 38tt, pre istotu.. az tak sa ponahlat nechcem 😉 Cize od stvrtka idem cajikovat.
Inak ako som sa tak hodinu flakala s mm po tom meste, tak som mala divne stavy, dost sa mi zacalo liat z hlavy (pot) a nakoniec som si doma zmerala a mala som nizky tlak 😲 😲 😲 az som ostala v soku, ze jeeej ake super.. takze mi svita nakoniec aj na spontanny prirodzeny porod, asi treba verit 😵 @cigaretka5 a ty co s tym tlakom? nedali ti nic? mne dali dopegyt a celkom sa drzim, ale tiez ma strasia, ze ked spodny budem mat nad 90 - 92 tak si ma beru lezat..

No a este by som chcela vsetkym Petkam @petrap001 @petzi @petulka_1 a Petrikom @bellablonde a Palkom @janulienocka popriat k dnesnemu sviatku mena vsetko NAJ 😵 samozrejme naj v najlepsom zmysle slova.. a samozrejme aj vsetkym skrytym Petkam a vsetkym maminkam malych Petkov a Palkov, na ktorych som zabudla. A aj vasim Petkom a Palkom manzelikom, nech vas lubkaju...
@adelaine @katarina7777 dakujem za gratulku 😉

Samozrejme som vdaka asistencii mojich sarmantnych asistentiek neprehliadla nove prirastky, sikujem ich hned do tabulky a maminkam @takyna @zrzulka k ich pokladikom zelam blaho, stastie a veeela zdravia a mliecka, ziadne komplikacie a skory prepust domov 😉

Este jeden technicky detail @sunnygirl albumik je uz zalozeny, merikac ho vcera urobila a uz su tam aj nejake fotocky, staci len kuk.. @kafoditka @oacka pridajte si ratolesti do juloviek.. tak ako bruska..

@ericica zajtra budem na teba upenlivo mysliet a nech to mas bezbolestne za sebou.. cakame infosky 😵

tinka349
29. jún 2010

@nina88 mna boli panva ked dlhsie lezim, ci na boku, ci na chrbte a ked sa mam pohnut, tak to mam pocit ze mi praskne od bolesti...ale po case sa to rozchodi...

nina88
29. jún 2010

@tinka349 tak presne aj mňa... Cez deň to niekedy ani nepostrehnem, ale nesmiem si lahnúť... to sa len ťažko viem posadiť a bolíííí...

maxara
29. jún 2010

@dugyna vlastne na teba som zabudla, aj tebe zajtra budem drzat palce.. nech ste co najskor fit po tej sekcii.. nech ta to moc neboli.. 😒 a manzelik nam hodi info? 😉

tinka349
29. jún 2010

@nina88 no to mam aj ja . . .ked sedim a chodim tak som ok, ale ked lahnem . . . 😖 to sa nam asi roztahuje panva....len ja uz mam takeee siroke boky, ze uz by aj mohla prestat 😀

zuzaxa
29. jún 2010

@ericica No moja zlatá!!!
Ale si mi dala vedieť, že čo, ale mám na to ľudí, hihi!!!!
Ty sa pekne vyspinkaj, aby si zajtra mala veľa sily, budeš ju potrebovať!!!
CMUK veľmi na Teba myslím a aj budem, ešte aby to nezačalo aj dnes v noci.... Držkaj sa! Už chceme vidieť Edinku, tak rýchlo šup šup šup sem s ňou!!!! Erička ty to zvláááádneš!

dugyna
29. jún 2010

@maxara maxinka dakujem 🙂 velmi pekne ano manzelik vam hodi info..ale ideme az poobede tak aby ste necakali od rana..az poobede..

mima89
29. jún 2010

babulky dnes som bola opat na kontrolnom CTGcku a zasa sa im nezdala ta krivka a asi mi budu vyvolavat porod...tak sa bojim a som z toho nestastna ☹ ☹ ☹

stanka33
29. jún 2010

@ericica vsetci hovoria ze z druhym to bude v porodnici ako na dovolenke, tak som zvedava ja to urcite horsie mat nebudem ako som mala z malym, to bolo tiez hrozne a aspon si polezim co doma nemozem

maxara
29. jún 2010

@dugyna oki 😉

janulienocka
29. jún 2010

ahojte babulky, gratulujem k dalsim babatankam, uz nestiham sledovat kto kedy kde 😅 😵
@maxara, maxi, dakujem moc za svojich chlapov, aj tebe vsetko najlepsie k meninkam, a hlavne rychly, lachky porod, zdravucke babatko Ninku a skore zotavenie 😵 😵 😵
my sme dnes s mojim drahym maleho supli do jasliciek a hajdy na nakupy 😵 kupili sme si oblecko, ja spiralu na oci, malemu furik na zahradu (bo stale chodi ku susedom brat - tiez maju male deti a vlaci k nam) a aj malemu kopec oblecenia, a boli sme na kafco a u svokruse na obed a tak, no uuuzasny den 😵 tak som si to uzila 😵

maxara
29. jún 2010

@mima89 nebud nestastna, ved radsej vyvolat ako keby sa malo nedajboze nieco stat.. preboha.. to nie je cisarak, to je len vyvolavacka, injekcia a tabletka.. nic sa neboj..

mima89
29. jún 2010

praveze sa bojim lebo je to umelo vyvolane a ja som si to predstavovala ze to bude spontanne a prirodzene..... hlavne sa bojim o malinku ci je uz pripravena.... o nu sa bojim najviac aby sa jej nepohorsilo....
@maxara

janulienocka
29. jún 2010

opravujem - ze lachky, lahky 😕 a takisto gratulujem k meninkam aj dalsim Petkam 😵 je vas tu dost @petrap001 @petzi @petulka_1

strasska
29. jún 2010

Ahojte, tak pozeram, ze sa nam rozporodnieva 😀
Ale ako tak registrujem, tak uplne prirodzene sa to rozbehne asi malo komu...neviem mam z toho zmiesane pocity, akoby ani lekari neboli trpezlivy. Nemajte mi to za zle, ja rozumiem, ze ked sa citite zle, ze to uz chcete mat za sebou...len sa spytujem, ci to uz nie je aj akasi pohodlnost zo strany lekarov. Nic nas neboli, citime sa niektore v pohode a aj tak na nas tlacia. 😨

strasska
29. jún 2010

@maxara vseeeeeeeeecko naj, cmuk

ericica
29. jún 2010

@zuzaxa ja som ti chcela vecer volat a prekvapit ta a ty to uz vies 😲 diky ze na mna budes mysliet 😀
@miki060707 jasne hned ako bude mala na svete sa ti ozvem... 😉
@maxara diky ze na nas budes mysliet....si poklad 🙂
@stanka33 bodaj by si mala pravdu a islo to cele bezbolestne 😉

tinka349
29. jún 2010

@mima89 neboooj, oni snad vedia co robia 😉 myslia hlavne na zdravie babatka...no ja urcite nechcem prenasat, a podla slov lekarky na porod voooobec este nevyzeram... 😖 😖 takze ja by som aj o tyzden brala tu vyvolavacku 😝

alllexa
29. jún 2010

@maxara - no Ty si toho hned rano dost postihala🙂
Ja som bola u zubarky, odpadla mi cast plomby, tak mi to prerabala. Uz som taka paranoicka, ze ma v porodnici zacnu boliet zuby, ze teraz uvazujem, ci som si nemala dat spravit este druhy zub, lebo obcas citim taku tlmenu bolest. Blbe je, ze na rtg sa v tehotenstve neodporuca ist a takto zvonku tam vraj nic nevidi.
Potom som sla este zhanat caj z ostruziny malinovej a do predajne Pre deti, lebo som vcera zistila, ze pre babo nemam ziadne ponozky🙂 No a z tohto vyletu som bola uplne hotova, smadna a hladna, a sla som rovno do sprchy...

janulienocka
29. jún 2010

@mima89 neboj sa, dobre to dopadne 🙂 takze aj ty budes mat drobceka za chvilocku pri sebe 😵 a co bolo s tou krivkou? Nevies? Ci zvyseny tep babatka alebo co, ja tiez pozeram vzdy na tie ciary, skace to tam hore dole, raz tam je 180 za min. raz 140 za min. hadam je to ok

katkaking
29. jún 2010

Ahojte babulky,
gratulujem vsetkym dnesnym oslavencom....a samozrejme aj mamickam k novym prirastkom...

@straska suhlasim s tebou, ja to uz tiez chcem mat za sebou lebo sa stale potim jak somar v kufri a uz ani nevladzem a vsekto ma boli...a hlavne uz chcem drzat bambulku v naruci, ale bojim sa tomu pomoct hoci aj horucou sprchou alebo behat po schodoch a pod.... stale cakam ze to pride kazdu chvilu same od seba...
a ja to uz aj trochu potrebujem mat za sebou, ved o 2,5 tyzdna mame doma svadbu, tak nech som aspon z porodky doma...

Drzkajte sa vsetky co budete v najblizsej dobe rodit, nech je vsetko ok...

maxara
29. jún 2010

@mima89 Prirodzeny je cez cikulu, ci uz je spontanny alebo vyvolavany.. a prepac, ale osobne si myslim, ze len tak ti ho vyvolat nechcu.. co myslis, ze si povedali, ze no zajtra by sa nam hodil nejaky porod, vyvolajme tejto.. ?! urcite maju na to taky dovod, ze povazuju za lepsie ti vyvolat porod ako nechat malinku vnutri.. mozno mas uz prezretu placentu, ze ti malinku skor dusi ako vyzivuje.. tak ja neviem, JA by som toto urcite nezanedbala a urcite by som sa nebranila, ved si uz 39tt. Od 38+0 sa babo povazuje za narodene v termine a riadne donosene..

maxara
29. jún 2010

@strasska 🙂 😀 dakujem

mima89
29. jún 2010

@janulienocka @maxara zevraj je to silentny typ krivky co znamena ze mala ma zevraj malo pohybov....darmo im vysvetlujem ze to by som sem musela prist vecer o 11 a to by ste videli ako mam malo pohybov.... uz mi v nedelu povedali ze sa mam pobalit, tak uz som s tym bola zmierena ze tam ostavam, urobili mi este raz CTG a zrazu bolo vsetko v absolutnom poriadku... tak ma poslali domov a ze dnes mam prist znova.... a ako som tusila malej sa nechcelo hybat-je to nocny vtak tak ma doktor prehovaral na indukciu porodu...zajtra mam ist zas... ☹

maxara
29. jún 2010

@mima89 mysli pozitivne, skus napr rano vypit kavu alebo kolu, nech sa zobudi a je hore.. alebo aspon cierny caj.. ale vacsie mnozstvo, nech si si ista.. a ked predsa len to budu chciet riesit, tak radsej ich posluchni... nie je to sranda ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre