Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
29. jún 2010

@alllexa no bola som dnes akcna.. ale to preto, ze vcera som nemohla vecer zaspat z tych poslov, mala kopala a dnes rano ma mala tiez kopala o 106, vobec asi nespala a ani doteraz akoby nespala.. navyse ma tlaci strasne pri mechuri dole, ked sedim, mam ju uplne medzi stehnami.. aj mm povedal, ze mam dnes nejako nizsie brusko.. tak zeby sa zacinalo nieco diat? 😲 no ak mi zajtra pukne voda na promocii, sa obesim.. akoze v pohode, rodit mozem ist, ale asi odpadnem od hanby..

mima89
29. jún 2010

@maxara skusala som aj kavu, aj celu milku som zjedla aby bola aktivna ale ona si spinka.... len jeden raz ked som tam bola vecer o siestej sa vrtela jak diva a to ma domov poslali....bojim sa ze mi budu vyvolavat porod zbytocne a ublizia mne aj malej...

janulienocka
29. jún 2010

@mima89, hm, to je tazko, ved aj moj maly ma minule vystrasil, sa strasne nezvykle trhal a zrazu sa prestal, som do neho stuchala ale ani sa nepohol, uz som myslela ze sa mu cosi stalo a ze pobezime do nemocky, tak ma to strasne vylakalo
ale potom uz bolo vsetko ok, takze babatka maju svoj rezim ... ale zase na druhej strane, pre istotu a v tvojom stadiu v 39 tt sa uz nemusis bat toho vyvolavania a budes uz mat babatko pri sebe a istotu ze je ozaj vsetko ok 😉

bellablonde
29. jún 2010

caute zeny! 🙂
blahozelam vsetkym novym babatkam aj mamickam
menovite NATY, OACKA, ZRZULKA, a prajem vela radosti s malymi pokladikmi 😵 😵

Oacka, musela som sa smiat, ked som ta videla na foto v izbe.. vyzeras tam ako by si fotila promo na hotelovu izbu 😀 strasne podarene foto ...

@maxara maxinka dakujem menovite za prianie pre mojich chlapov... samozrejme odovzdam 😉
rano som im dala darceky. Neviem, kto sa potesil viac. Ci moj velky Peto ked zbadal model plachetnice Bounty alebo maly Petko novym kockam 😀 no ale tak som rada, ze som sa trafila do vyberu darceka 😎

Tebe na oplatku posielam boztek na licko z druhej strany (kedze jedno lico ti uz okupuje strasska) 😀
a prajem, aby ste si s krasnikom onedlho oci vyocili na malickej krasulienke ninulke 😵
Tiez bozteky Petkam do Irska a do Austrie, vsetko NAJ! 🙂))

strasska
29. jún 2010

@bellablonde 😀 😀 😀
aj ja gratulujem ostatnym oslavenkynam 😉

bellablonde
29. jún 2010

A do Ziliny Palkovi vsetko naj k meninkam samozrejme! 🙂

@mima89 bud rada, ze sa tak o teba staraju. Vzdy lepsie ako keby si mensiu aktivitu nevsimli a potom by ste museli riesit vacsie problemy ako vyvolavanie porodu.
Kazdopadne drzim ti moc palce, neboj, ty to zvladnes!

nebbia
29. jún 2010

jeeeeej aj zrzulka uz ma? nemam cas citat tak mi prosim niekto napiste co a ako prebiehalo-pliiiiis.bo sa musim ist postavit ku sporaku a potom utekat gratulovat svagrovi a synovcovi. 😉

strasska
29. jún 2010

@mima89 aj ja Ti drzim palce...a trosku rozumiem Tvojim obavam...ale tak si povedz, hlavne aby bolo malicke v poriadku a ako na svet pride, nech len pride, hlavne aby ste boli zdrave 😉

bellablonde
29. jún 2010

Musim rychlo pisat, kym sa mi maly nezobudi este 😀 😀
budem tu mat asi siahodlhy monolog

Ja som sa tu tusim cez vikend chvastala ako mi je teraz v tehu dobre (bambola 😉 ), nic ma neboli a bum
cely zvysok dna aj noc som prebdela co ma bolela tlama - dve osmicky horna aj dolna, najhorsia bolest na svete su zuby, porod je oproti tomu malina
a moj zubar dlhodobo PN,
tak som hned v pondelok nabehla prvej lekarke, co bola ochotna ma zobrat a dala mi oba zubky do poriadku

ALLEXa tiez by ma trafilo, kebyze pri porode este riesim aj zubne problemy 😠
do porodu musim stihnut jeden zakrok 😒

maxara
29. jún 2010

@bellablonde Bellinka dakujem 😀 😀 😀 si ma pobavila.. a tie zuby veru.. aj ja som mm hovorila, ze lepsie je rodit ako mat zuby pokazene.. des

@mima89 neboj, dobre to dopadne, trosku im ver..

@nebbia Alllexa pisala iba tolko, ze sa narodil vcera okolo 14tej si uz nepamatam a ze Zrzik mala rychly a bolestivy porod, ale su OK

nebbia
29. jún 2010

@maxara dakujem za info.som rada,ze su v poriadku a ze to ma uz za sebou.Gratulka

alllexa
29. jún 2010

@bellablonde - a co Ti budu robit? Vytiahnu Ti osmicku?
S osmickami som si tiez dost uzila - tahali mi dve naraz, potom som bola tyzden PN, cela opuchnuta...
A akurat ma tie problemy zvyknu zastihnut pred niecim dolezitym - pred statnicami, pred dovolenkou, alebo cez Vianoce, tak sa to snazim riesit nejako preventivne, i ked ani klasicka polrocna kontrola obcas nepomaha...

@maxara - ani ja som vecer nemohla zaspat, male mi tlacilo na brucho, na mechur, nevedela som si najst polohu. Som nevedela, ci je to tlak toho babatka alebo nejake tvrdnutie brucha. To je na tom to najhorsie - ze cloveka napadne, ci je to, co citi prirodzene, ci to tak ma byt, a potom zistit, ci je to nejaky poslicek, alebo tu bolest babo sposobuje svojou vahou. A cez noc som este 3-4 razy vstavala, co tiez nepotesi...

bellablonde
29. jún 2010

@alllexa este budem mat konzultaciu so stomatochirurgom, ktory rozhodne, ci sa ten zub oplati zachranovat, ...
ale tentokrat to vyzera tak, ze si ho asi necham vytiahnut. sklovina je velmi slabucka a cely sa mi triesti.. no uvidime 😔

mne sa zase malicka vcera hemzila cely vecer akoby menila polohu. Zas mam dojem, ze je tam dajako priecne poskladana. Pretoze necitim ziadny tlak dole. Pri Petovi som stale mala pocit, ze ked si kychnem, tak mi vyleti von...

Som brutalne zvedava na piatkovu kontrolu.

bellablonde
29. jún 2010

@alllexa plus je to gangrena 😒

adelaine
29. jún 2010

@alllexa uplne najlepsie je, ked sa spoji tlak v brusku podla toho ako sa
male ulozi, do toho tvrdnutie a nedajboze nejaky posol....to som uz zla ako
pes...ja to tiez tak mavam, neviem, ci mi je lepsie sediet, lezat, chodit...ani
jedna poloha mi nie je pohodlna 😒

inak, nechcem to zakrizknut, ale dnes mi je sqvele 😀 (klop klop)...
zeby ticho pred burkou?
tiez mam zajtra poradnu, tak uvidim, co nove zadrie doki...
najradsej by som bola, tak ako to ma ericica 🙂
sokova terapia

bellablonde
29. jún 2010

@adelaine idealne prides tam a dr zahlasi "mamicka, ved vy uz rodite" 😉 otvorena na 5, chcete epi? ideme na salu 🙂 🙂

adelaine
29. jún 2010

@bellablonde dolne osmicky su potvory 😒 to ze byva clovek aj tyzden PN je
dost standartne, dole v sanke je kost inej konzistencie, su tam zuvacie svaly a
prebieha tade jeden dolezity nerv, ktory inervuje celu sanku....to znamena, ze
aj zakrok, teraz myslim trhanie je zlozitejsie ako vytiahnutie napr. hornej osminy...

nedajboze, ked je ulozena lezato v kosti a musi sa trosku viac odpreparovat,
aby sa dala vybrat, potom su ludia trosku pripuchnuti, uzivaju obvykle ATB a
leky na tlmenie bolesti....

bella, tebe to musia robit teraz? mas v tom zube bolesti, to preto?
lebo aby stomatochirurg videl, ako na tom zub je,
musi mat panoramaticky RTG, co je v nasom stave nepristuopne, nehovoriac
o liecbe po zakroku....

mozno by ti ho mohli len provizorne vycistit a zavriet a po porode ho treba
dat von, lebo sa ti to moze zopakovat hocikedy....

ericica
29. jún 2010

@adelaine no bola som trochu ako obarena ale aj som to v kutiku duse cakala ,lebo som uz citila hrozne malinku ako dole nalieha......tak uz to len prezit v zdravi....dnes v noci toho asi vela nenaspim,a zajtra musime s mm vypadnut z domu kym sa mala zobudi lebo keby sa s nou mam lucit asi by som prerevala celu cestu do nemocky 😢

ericica
29. jún 2010

@bellablonde 😀 😀 😀

strasska
29. jún 2010

@bellablonde
@adelaine to by bolo uplne idealne 😉 horsie by bolo, keby dr zahlasil "mamicka, ved vy uz rodite" otvorena na 6, chcete epi? zial neskoro.....ideme na salu 😠

adelaine
29. jún 2010

@bellablonde aaaano, tak to chcem, presne 😀 epi rovno dveri, potom vyskocim na
stol...a pojdem na to 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

adelaine
29. jún 2010

@strasska inak bolo mi povedane, ze v ruzinove, tam idem rodit,
podavaju epi aj ked je otvorena na 7 prstov, ak zena chce...
tak dufam, ze je to tak 😎

izira
29. jún 2010

@bellablonde @adelaine tak presne tuto hlasku som zazila posledne 🙂 teda myslim pri predchadzajucom porode...to bolo niekedy poobede o druehj a maly sa narodil o druhej v noci....a to som si sla medzitym domov po veci a odniest aj auto a potom uz len taxikom, lebo som bola akurat sama 😀 😀 😀

miki060707
29. jún 2010

@ericica kamarátka tiež takto išla plánovane a malý v okne jej kýýval, celú cestu revala aj za seba aj zaňho, jaaaj da, to sme mi mamičky, mne je porád tiež do plaču 🙂 ale zas to bude iné, lebo nejdeme na žiadnu operáciu, veď tam budeme mať svoje drahé pokladiky, ked dojdeme domov, tak si budeme vravieť, že tie 4 dni sme mohli vydržať aj bez plaču......no ja ako plakať by som nechcela, lebo potom to nejde zastaviť 😉

bellablonde
29. jún 2010

Adeli mam to tak, ze je to horna 8 (nastastie)
Ta spodna bola len maly robko kazik.
Jaj vidis, ten rtg mi zase vyfucal, ze musi byt. Esteze ta tu mam od fachu. 😉

Teraz ho mam len otvoreny, ani mi ho nevyplnila, takze ta jedna navsteva do porodu bude, ze mi kanaliky precisti vyplni a zavrie a potom po porode pojdem na rtg a uvidi sa...

alllexa
29. jún 2010

@adelaine - no to som tiez zvedava, co Ti povedia... A nema nahodou aj Katty zajtra poradnu?
Z ruzinovskych ma dnes kontrolu neomarta...

@neomarta - ako bolo na poradni?

bellablonde
29. jún 2010

@adelaine no ved
nejaka spravodlivost musi existovat.
Ked sa uz tolko dni a noci! trapis s bolestami, tak samotny porod musi byt zakonite s usmevom na tvari 🙂

ericica
29. jún 2010

@miki060707 ved hej ja viem ze mas pravdu ale ked s tebou tie hormony budu hadzat ako len budu chciet, a ja ako si poznam dceru tak viem ze ich doma moc posluchat nebude,,,vsak ju poznas akak je niekedy hysterka.....a ani to nemoze byt ze susedka je stale u nas ved potom nemame ziadne sukromie.....ale ona to nepochopi....
a v nemocnici budes mat casu habadej a po rozume ti bude chodit stale aj co je doma atd 😝 😝 😝

alllexa
29. jún 2010

@bellablonde - mne tiez osmicku riesili provizorne, lebo som sla na dovolenku, a nechcel imi to robit tesne predtym, keby nastali nejake komplikacie, tak mi tam dali taku drenaz a kazdy den rano som si ju chodila menit az do odchodu na dovolenku, proste radost🙂

merikac
29. jún 2010

@ericica moje porody sa nedaju porovnat,,,,prvy som mala v 35 tyzdni,,odtiekla mi doma plodova voda , tak mi vyvolavali porod a nemala som vobec bolesti- doteraz som nepoznala kontrakcie,,,ale teraz som si to uzila plnymi duskami,,ale neni to az take hrozne ako niekto popisuje,,proste bolelo a moc,,ale ta boles stala za to 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre