Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mojalili
30. jún 2010

@merikac Hej, po mesiaci idem na kontrolu. On to kaze balit kazdemu, co som si vsimla.

mojalili
30. jún 2010

@oacka Neboj, bude krasne priberat, chodis ku lekarovi na prevazenie, ci mas doma vahu? JA chodim kazdy tyzden na prevazenie, tak viem, ze pribera.....Ale urcite sa neobavaj, ked papa, tak urcite pribera... 😉 😉 😉

tatianka.g
30. jún 2010

holky prosim poradte mi, pri nastupe na matersku som odniesla papiere na socialku v dvoch kopiach lebo si platim aj dobrovolne zdravotne poistenie.
Ale platim si aj dobrovolne dochodkove poistenie, s tym netreba nic riesit?

oacka
30. jún 2010

@mojalili mám doma váhu,ale ešte som ju nevážila. mliečkozatiaľ prúdom nestrieka,ale beriem tie homeopatiká,zatiaľ len dva dni, a asi budem prikladať vždy len k jednému prsníku...alebo mám pri jednom kojení prikladať k obom? stolicu má občas zellenú a občas praženičkovú. zelená vraj znamená,že pije len predné mliečko... ona hrozne dlho pije,aj hodinu....ja ju zatiaľ nechávam,nech bere,čo tam je...

denisse
30. jún 2010

@oacka neboj sa a nevzdavaj sa ... ona si to roztaha, hlavne, ze sa prisaje a saje .. nechaj ju ako dlho chce aj ako casto chce a bude to urcite dobre 😉

oacka
30. jún 2010

@denisse dík,ona totiž na prsníku aj zaspí,tak ju nechcem naučiť na taký zvyk,ale na to je zatiaľ asi malá. strašne chce dundať,ožižláva si prsty, keď jej hneď nedám prsník,ale cumeľ nechce, z neho nič nejde. 😀 trochu sa bojím,aby nebola dehydrovaná,kontrolujem jej fontanelu na hlave,či nemá prepadnutú. hádam sa z toho aspoň trochu napapá... takže nemám ju vobec obmedzovať,nech papá aj hodinu?

mojalili
30. jún 2010

@oacka - Hm, ja kojim tak, ze pije 5 minut z jedneho, potom ho hodim na druhe a potom opet vratim spet, lebo by mi zaspal pri prse.Ale mne tecie prudom, este sa nestalo, ze by pil len predne mliecko...

A co keby si to predne mliecko vytlacila, nech papa to zadne. Pijem VIneu pravidelne, meltu kavu kazde rano a aj caj pre KOjacie matky. Homeopatika je dobre, ze beries, vydrz to, to sa polepsi.....a skus teda prevazit za tyzden...vraj kojene deti by mali priberat 100 - 150 -200g/ tyzdenne, my sme vynimka, ja mam zruta doma 🙂 oACKA, tak ako Deni pise, nech papa ked si zapyta, cim viac bude tahat, tym viac bude stimulovat tvorbu mliecka.... 🙂

tutifruti
30. jún 2010

@oacka hodinu nie.... budú ťa za chvíľu bolieť prsníky.... ale ked myslíš, že chce piť, tak ju prilož aj každú hodinu.... nech pije.... bude sa ti viac tvoriť mlieko... ona si potom interval upravý....

mojalili
30. jún 2010

@oacka Práve som sa pozrela, ze KRistínka ma len tyzden......Oacka, ked len zuzle prsnik, to nie je dobre, tak by s rychlo s bolestami dokojila, ale pokial vidis, ze sa jej hybe sanka aj preglgava, tak nech pije aj hodinu......my sme tez pili na zaciatku s prestavkami dlho.....5 minut, potom vyplul, vypytal za 10 minut a tak....

denisse
30. jún 2010

@oacka
ja by som ju zatial nechala, ved sa to chuda len uci 😉
uvidis casom ...
nasla som toto (na www.kojeni.net)

Dotaz: Dobrý den,máme měsíční holčičku(por.délka 49cm,váha 3,15,nyní 3,45),prošly jsme různými problémy ohledně kojení a vše se nakonec daří.Jediným problémem zůstala délka kojení-malá si vyžaduje minimální hodinové papání.A opravdu mě nemá jako dudlík-celou tu dobu intensivně saje a polyká,když jsem ji zkoušela násilím odstavit po půl hodině,tak kříčí,je hladová a nelze ji utišit-pláče,mlaská a saje si ručičky či cokoli v její blízkosti.Tak nám paní doktorka doporučila,že po kojení mam přidat ve formě přikrmu Nutrilonem HA (jsem alergik na pyly)-50ml.Je to zprávná volba?Mám pocit,že mám zřejmě řídké mléko,nebo jí to málo teče a má s tím sátím dost práce,protože se mi ani nedaří odstříkat-pouze nějaku kapku po kojení,ale je vidět,že si to dokáže vytáhnout..Malá bude zřejmě i takový ten nerváček a uplakánek,protože jen co se vzbudí,tak hledá a okamžitě křičí,dokud nedostane bradavku.Také mívá koliky-při spánku se kroutí a knučí-kamarádky radí 2 lžíčky fenyklového čaje..jaký je váš názor,děkuji nováková

Odpověď: Dobrý den, 50 ml UM po kojení je jistý konec s kojením. Dítě, které má váhu jako to Vaše vypije při jednom kojení zhruba 70-80 ml, takže sama vidíte, že by to byly 2/3 této dávky a na kojení by zůstalo jen 1/3. Pokud holčička opravdu saje, tak jí prostě nechte, některým dětem to trvá déle, než se to pořádně naučí. Měňte polohy a prsa nahřívejte, pijte při kojení teplý nápoj, tím mléko lépe poteče. Doporučuji návštěvu laktačního poradce, aby se podíval na techniku kojení, zda je opravdu v pořádku a dcerka má možnost správného sání. Pokud by dcerka přesto neprospívala, je teprve na místě dokrm, zatím je ještě brzy.
Čajík si dejte Vy, dítěti ho nedávejte. I když 2 lžičky nejsou moc, tak protože jste alergik, je ideální plné kojení bez jakýhkoliv přídavků - to je nejlepší ochrana dítěte před alergiemi.

noemarta
30. jún 2010

ahojte babule, podavam hlasenie o poradni,
@adelaine, allex, nie asi ale urcite budete prve ruzinovcanki, lebo my s katty sme este zatvorene, takze my mame rezervu dva tyzdne, jedine ak by motyka vystrelila. 😀 😀
ja som vcera zacala pit cajik a homeopatika, tak uvidime. len napr. vcera mi robil gynekolog usg a mala bola pekne dole s hlavickou a dneeeeees, koncom panvovym, skoro som odpadla u porodnicky, ze mam sidlo male, hyperaktivne.... a katty je v poriadku, az na bolesti chrbta, ale ide k neurologovi, lebo s kontrakciami to nema nic spolocne. takze tak sme dopadli dnes.
tak sa drzte a adelaine drzime moooooooc palce aby sa to v sobotu vseeetko podarilo a aby si bola uz so svojim malickyyym!!!! 🙂 🙂

tutifruti
30. jún 2010

@oacka a ja som napríklad pri Dorotke vôbec nemala pocit plných prsníkov a to som ju kojila úplne v pohodke rok.... a dr. sa smiala či mám smotanu, lebo pekne priberala....
Ale mala aj obdobie, že nepribrala predpisovo /menej/.... potom bol mesiac, že si to dobehla.... hlavne bud v klude ty...

ribike
30. jún 2010

@oacka Ahoj berieš asi ricinus,mala by si od neho mat viac mliečka ale kebiže sa ti to neupravý existujú super kapsule na nedostatočnú tvorbu mlieka nak navýšeniu dochádza už po 24-48hodinách je z liečivých bylín...volá sa More Milk Plus🙂 a neboj sa mliečko máš v poriadku,každá žena ho má iné...

alllexa
30. jún 2010

@noemarta - takze si uplne zavreta, ci si aspon na spicku otvorena? Kolko mas CS? A Katty mala tiez dnes poradnu a tiez je zavreta? No to je blbe, ze sa Ti to zmenilo a male je KP... Snad sa este otoci naspat...

oacka
30. jún 2010

@denisse veľmi pekne ďakujem za ten príspevok,veľmi sa to podobá na našu situáciu,ale ja si hovorím,že som len 7 dní po sekcii,takže všetko sa ešte upraví. zatiaľ nestresujem,len nechcem nič urobiť zle.

@tutifruti uvidíme,či bude priberať.

adelaine
30. jún 2010

@noemarta
no teda! to su spravy, to sa ti ako stihla otocit? co tam ma kolotoc vnutri?
fakt mas male sidielko 😉 😀
a to je sila s Katty, to jej doteraz ta porodnicka nevedela povedat, ze
tie bolesti v chrbte nema nic s kontrakciami? 😠 sa mohla
trapit o niekolko dni menej....
ja ked som mala poslov, tak mne to vyrazalo riadne do chrbte, ale to je
ina situacia, ona tam ma zrejme nieco pricviknute.... 😖

tak sa obe drzte, opatrujte sa, pozdravujem vas obe 😵

kibuk
30. jún 2010

aaaa tu je Martinko 🙂

tutifruti
30. jún 2010

@oacka hlavne klud.... ja som mlieko pri Dorotke dostala az doma... v nemocke vôbec /2 sekcia a psychika urobili svoje/.... doma som si ju prikladala.... no furt 😅 a rozkojila som to.... takže naša Dorotka pila BEBU a až na nejaký 12 den som ju začala plne kojiť...

ribike
30. jún 2010

Ahoj baby ja som bola na poradni v piatok,som 37tt a maličká má už 3200gramov môj lekár mi dost naznačoval že podla neho by bolo lepšie keby som šla sekciou aby som sa moc nepotrhala kedže malá dovtedy môže mat aj 4 a pol kg,neviem čo mu mám na to povedat ja osobne sa sekcie bojím...☹

bebulik
30. jún 2010

@ribike aj mne to doktorka povedala pri nasej dcerke asi v takom tyzdni ako si Ty ale pri ultrazvuku den pred porodom nasa dcerka vazila podla vypoctov ako ostatne priemerne babatka tak aj ked kazdy organizmus iny verim ze Vase miminko bude take aby buduca mamicka mala co najlahsi porod.... ja som ten moj mala bez epiduralu a zvladli sme to 🙂

ribike
30. jún 2010

@bebulik Dakujem za podporu,už mi viac báb hovorilo že sa môžu mýlit,kamoška porodila bez problémov dcérku a mala 4400gr,takže neviem ale aj ja by som chcela porodit radšej prirodzene ako sekciou,no však v utorok idem na poradňu tak uvidíme čo mi na to povie...

karinnka
30. jún 2010

Dievcence,zacalo ma prehanat,dala som si cierne uhlie ale akosi mi zacala stupat teplota....mam 37,8 mam s tym ist na pohotovost ci rovno do porodnice?

meruska
30. jún 2010

@karinnka juuuj to po vcerajsku nepreslo?

agika1982
30. jún 2010

@lela1809 ja som tiez dost opuchala, teraz je to lepsie ako som vymenila mineralky...nohy ked som vypodkladala, to nepomahalo.....mne doky vravela ze som tiez riadne nabrala, ale co uz..a to posledny mesiac furt papam melon a tak...a na strie uz kaslem...co uz..koli malinkej mi to stoji za to 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

petrap001
30. jún 2010

@karinnka mna tiez prehanalo den pred porodom a teplotu som si nemerala,tak neviem

zuzaxa
30. jún 2010

Ahojte dievčence!
Ericica už má bolesti, ale zatiaľ nič nové.Akurát je napojená na CTG, tak nemôže dvíhať telefón, ale poslala sms.
Hneď ako bude niečo nové, Vás mám informovať. Myslite na ňu aj naďalej.

agika1982
30. jún 2010

@alllexa no ona sa hybala malo..respektivne vobec dnes..som si aj poplakala...potom som sa nahnevala, lajla som si a strkala do nej a pak sa raz hybla...vecer sme jej pustili hudbu, to tiez zareagovala a teraz som robila palacinky a trochu som si zatancovala( doslova ) a cuduj sa svete, mala so mnou xixi..ono je to skor lenivost ...ze stale spinka...

petrap001
30. jún 2010

@tutifruti a ja som malemu nedavala nic ine len to co som mala,takze je to mozne ze aj tpeto schudol,neviete?? lebo aj kamoska mi vravela,ze na slovensku sa uz v nemocnici prikrmuje,kym nemas dost mlieka.no my sme to prezili aj bez prikrmovania 😵
idem hodit nejake fotecky 🙂 🙂 🙂

agika1982
30. jún 2010

@salonka myslim ze to neublizi, bo malinka je v obale...a to ju chrani..ved pred porodom ti aj lekar povie, ze treba viac xixi...len ak sa nieco deje, vtedy povie ze nemozes...inak je to ok 🙂 🙂 🙂

oacka
30. jún 2010

@petrap001 moju tiež neprikrmovali, schudla 10%váhy a to je v norme, možno,keby schudla viac,tak by dačo dávali. že vraj prvý týždeň dieťa necíti hlad... povedala mi primárka novorodeneckého. ja som sa bála,aby mmalá netrpelaa hladom. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre