Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

petzi
2. júl 2010

@adelaine
ved si si davala pozor, nechcela si si udriet brusko.... 😕 tak si sa skoro dolamala ☹
ale ked sa nic nestalo,to je hlavne, ze si v podstate v pohode,len ubolena a male je
ok tiez, to je super, som rada, ze ste v poriadku...
Zajtra sa drzkaj ,prajem vsetko dobre a kto da info? muzik?? ci budes mat net v porodnici??

petrap001
2. júl 2010

ahojte kocky,tak my sme doteraz lenosili a teraz si davam moju krupicku 😀 😀 maly spinka,ale taku hodinku predtym len kuka a kuka po svete s tymi ockami,hoci este asi nic nevidi 😀 jooj taky bol zlaty celu noc,papkal len o 2 a o 5 a potom o 8mej,takze ja musim poklopat aky je spokojnucky.to asi preto,ze ja pocas tehu som sa vkuse len rozculovala a nervovala a on cisty opak 😉 len dokedy 😅
vcera sme boli vybavit rodny list pre nasho irika maleho.asi sa rad vozi lebo ani ocko neotvoril za 4 hodiny a tak sa len napapal a zasa spal 😎 no ja sa pri nom normalne doma nudim 😀 😀 ja viem,nech si to uzijem teraz pokial este spinka,lebo ked ozije o par tyzdnov,cirkus zacina 😀 😀 😀
a vy mate co nove??? jooj len tak zbezne vas precitam.nejake nove babatka??? naposledy viem o silvii veselej. a dugy uz ma??

adelaine
2. júl 2010

@petzi asi mm tu hodi infosku,
a na allexu mam ciselko, tak aj jej napisem 😉

petzi
2. júl 2010

@miki060707
no ty sa veru nenudis....mas vtipalka muzika 😅

petzi
2. júl 2010

@adelaine
Ok tak sa teskame.... 😵

petzi
2. júl 2010

@petrap001 No Peti,mas ty doma anjelika, ako sa mas dobre, len tak dalej...pekne si
to uzivaj 😵
Dugy ma Misku malu, ved kuk tabulku, maxi spravila vcera....Prva skoro plna....
Peti aj teba prehanalo pred porodom? Mna uz 3 dni ,ale iba rano,ale ved mam 9 dni cas
este...
Ale ty si vlastne vynimka,ty si to mala bleskove.... 😀

oacka
2. júl 2010

@mojalili poviem ti,že mi je normálne ľúto,že už nie som tehotná...bol to super čas, žádna zodpovednosť,keďže som prvorodička... dnes sme boli na očkovanie, som nejaká kľudnejšia,ale včera som mala dosť nervy,lebo Kika bola doslova celý deň na prsníku...desila som sa noci....
na jednej strane som bola rada,že veľa ťahá, aby sa mliečko lepšie tvorilo, no a druhej strane som sa bála,že to tak bude furt, ona chytí prsník,zavre oči a poťahuje dvakrát za minútu,ona sa pritom aj vyspí,ale ja čo? skúsila som aj dojčiť v ľahu,išlo to na jednej strane,na druhej neviem. večer sme ju okúpali, nadojčili, ľahla ku mne na posteľ,dala som jej cumeľ a spali sme spolu od siedmej do jedenástej,úplne spokojne. v noci sa budí každú hodinu a pol... dnes sa napapá a zaspí, každý deň je iný, stále mám také nejaké vnútorné nervy alebo čo...nič už nie je tak ako predtým...je to čudné,.hoci sa z malej veľmi teším...

petrap001
2. júl 2010

@petzi no aj mna prehanalo,den predtym urcite a mozno aj par dni predtym..som sa cudovala,lebo nic take som nejedla 😅 to sa uz cistis,si myslim.
no aj ja osm mala este cas 2 tyzdne a aha 😀 😀 jooj neviem si teraz ani predstavit,zeby som bola este stale tehotna.
a alexa uz prenasa,ze??? ci uz sla aj ona?

meruska
2. júl 2010

baby, ak mi nadskakuje brusko v presnych 2 sekundovych intervaloch..malemu sa asi cikuta, ze? mam to brat tiez ako pohyby?

petrap001
2. júl 2010

@oacka aj ja mam taky pocit obcas,ako keby som nevedela,co ma caka,taky vnutorny stres..ale teraz ma moj zivot ovela vacsi zmysel a nie len take prezivanie z dna na den.a mojho maleho este neockovali,chapete??? ale mam ist na kontrolu vo stvrtok,tak asi tam,ze??ci tu uz ani neockuju ti irski odbornici??? 😲 ale musia,ze?

petrap001
2. júl 2010

@meruska moj sa nacikutal az az 😀 😀 😀 a niekedy dost dlho sa mu ckalo.

petzi
2. júl 2010

@petrap001
no tak mna prehnalo uz 3 den,takze to uz pojdem 😵 aj ked som chcela do terminu vydrzat,
lebo to ma ocinko narodky, ale aj malinkeho sa neviem dockat.
Alexa prenasa nooo.5.7. ma kontrolu este, je v pohodke....

meruska
2. júl 2010

@petrap001 aj ja to beriem ako cikutku..ale ci si to mozem pocitat ako pohyb..lebo v tychto teplach sa mu neako nechce hybat tak si to pocitam ci mam aspon 10 pohybov

krish
2. júl 2010

@meruska no, ja som vcera na pohotovosti povedala dokymu ze citila som maleho stikutku a on ze co? aku stikutku? si robil zo mna srandu ze to nie je pomaly mozne a ked som sa pytala ze co to mohlo byt take pravidelne tukanie dole v podbrusku tak nevedel povedat. meruska podla mna je to stikutka. moj dnes stikutal uz 2x. 😉

petzi
2. júl 2010

@meruska
no stikuta chrustik....moj stikuta kazdy den,uz mi to niekedy dost vadi...ale ved sa hybe,nie? tak aj to su pohyby...teda moj sa pri stikutani hyba dost,asi mu to tiez vadi....ako mne.. 😅

meruska
2. júl 2010

@krish presne ako pises, je to take pravidelne tukanie v podbrusku 😉

krish
2. júl 2010

@meruska ja to pocitam.

meruska
2. júl 2010

tak ja si to budem ratat ako pohyb 🙂 a take ked citim ze vystrci nozicku? taky hrbol mam ..aj to sa rata?

petzi
2. júl 2010

@petrap001
jasne Petka, musia ti ho zaockovat.prinajhorsom sa vo stvrtok opytas,ak nic nespravia,ze kedy ti ho zaockuju,...
nemaj strach.inak si myslim,ze ten vnutorny stres je normalny, telo sa zase meni a ukludnuje, musi vytvarat mliecko a
hormony su este poblaznene.Ved mas za sebou aku velku vec - porod....to sa ukludni uvidis....
Moja znama mala taky stres,ze prisla o mliecko ,ale to plakala ako diliny od rana do vecera a salela ako cvok.....to sa teba ani Oacky netyka 😀

krish
2. júl 2010

@meruska jeeej ten hrbol je suprovy. 😀 ja ratam kazdy jeden pohyb, vcera som sa skoro scvokla ked sa vobec ale vobec nechcel pohnut.

petzi
2. júl 2010

@meruska jasne,vsetko rataj, ved ked vystrci nozicku,to sa pohol,nie? aj ty ked si pprekrizis nohy sa musis pohnut predsa...rataj vsetko a je..... 😵

meruska
2. júl 2010

mne sa zda ze strasne zlenivel v tieto horucavy, predtym tam robil diskoteku a teraz len take tie vypuklinky...raz trci nozicka, raz rucicka, pripadne ma stikutku........viem ze tam ma uz malo miesta, ale tak predtym som o nom rtiadne vedela a teraz len sem tam

jeiny
2. júl 2010

@alllexa
@zuzik1983

sa pridavam do klubu prenasajucich, dneska som bola na poradni, vobec sa este neotvaram, dalsia poradna 6.7., potom sa uvidi co dalej ak dovtedy neporodim.

meruska
2. júl 2010

ale na dfruhej strane som zlenivela aj ja 😀 spim celu noc, doobedu nieco porobim, medzitym hodinka spanku..obed...zas spim aspon 2 hodinky a takto sa to opakuje 😀

meruska
2. júl 2010

mozno bude spachtosko po mne 😀

petrap001
2. júl 2010

@meruska ale jasne,ved ked sa mu cikutka,tak je to tiez prejav pohybu.ja som posledne tyzdne citila ovela menej pohybov,ale boli o to silnejsie,uz som citila ako sa cely hybe.a dovtedy vascinou len kopkal s nohami.potom uz aj hlavicku dole som citila a vlastne celeho.ale neboli to uz take cast epohyby.ved uz nemal kde sa pohnut 😀

petrap001
2. júl 2010

@meruska no tak ked nerobis,tak potom sa mu nebude chciet vonku 😉 chod sa prejst kazdy den a hyb sa.poupratuj,povysavaj.hlavne sa hyb.terda ak nechce byt este dalsich par tyzdnov tehotna 😀 ja som chcela uz tak v 39tyzdni porodit a aha hned ked mi skoncil 38 tak osm sla. ale ja som sa s malym dohodla 😉 😉 😉 a zobral ma doslova vazne 😀

nina88
2. júl 2010

Ja som práve doumývala okná, tak snáď sa niečo pohne... 🙂

petrap001
2. júl 2010

@petzi noo tak zasa az take stavy nemam chvalabohu 😀 ale sem tam mi pride do placu,ale to od stastia 🙂 tak sa tesim,ze maly je zdravucky a ze sme to zvladli.strasne som sa bala pred porodom,aby bolo vsetko ok.takz esom strasne stastna

petrap001
2. júl 2010

@nina88 mna vytrsalo auto 😀 😀 taka jazda po rozbitej ceste zarucene pomoze 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre