Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

krish
2. júl 2010

@23bambuliatko jasne ide len o tu pozornost a nejake to mile slovo ci povzbudenie ze to bude dobre, ze to zvladneme a nie ze ty buchta atd ... 😖

23bambuliatko
2. júl 2010

@krish ved ... nemusi mi pripomínat ako vyzeram-ved sa kazdy den vidim v zrkadle 😎
Ale ja sa branim a po kazdej pripomienke na moj batôžtek mu poviem ,,počkaj ak budem po pôrode zasa kocka!!! 😀

adelaine
2. júl 2010

..mne manzel nikdy nepovedal ze "buchta, alebo ze mam celulu", co si vsak mysli, ze druha vec...
on sa snazi byt taktny nastastie ( na jeho stastie 😀 ),
a musim povedat, ze klobuk dole pred nim, v posledne dni ma stale obskakuje, stara sa....

maxara
2. júl 2010

Takze ale aspon uz viem aky je postup.. tak som spoko..
este som chcela..
@sunnygirl ano som zahradny architekt 😀 , ale to je pre domom fotka.. len cesticka od domu k brane a pred garazou

Inak ste super, ako ste ma vsetky pochvalili aj s dvorom 😀 😀 😀 ma to pobavilo..
@carrie84 tak dufam, ze doviezli tie regale.. mne chyba este asi 2 tony nabytku do tohto domu.. 😀 no ale postupne
@strasska je to velmi pohodlne, ked nemusis riesit puder na stehna a pod.. 😀
@cigaretka5 no tu branu som si vyboxovala 🙂

bambola
2. júl 2010

@maxara ja som bola minuly tyzden a ja mam doniest tie tlaciva az po porode ale u mna to asi bude ine tym, ze nemam narok na matersku 😒 snad mi povedali dobre lebo ten druhy pilier by ma mrzel. aj to som tam sla len kvoli tomu, ze tie pos.... tlaciva nevedia dat na internet 😠 inac mam vsetko z netu.

maxara
2. júl 2010

@bambola no ja ti neviem aky je naozajstny postup.. 3 tam stali a kazda ine mlela, ale tak moj prvy dojem ma riadne nasral, lebo som sa vybrala k tej najdoveryhodnejsie vyzarajucej a bola to totalna vypatlanina.. nebyt tej blondiny, tak ani nic podpisane nemam.. 😒 katastrofa..

23bambuliatko
2. júl 2010

@maxara pre milosť to je ale uroven...kriste čo sa týka týchto úradov tak tam by mohli na miesta niektorých zamestnancov posadiť aj volov (česť výnimkám-samozrejme) ale mam s tym podobnu skusenosť...

krish
2. júl 2010

@bambola mne tiez povedali nieco ze 45 dni po porode a to mam narok na matersku, uz mi aj rozhodnutie prislo. no ja neviem, mam v tom bordel... 😅

merikac
2. júl 2010

@maxara 😀 tak mala si dnes o zazitok postarane......................... 😀 mne tiez tak jedna zamestnankina povedala ke som uz bola v 35tt, ze jeej a ty si tehotna??ze ona si myslela ze som tak pribrala 😀 😀 😀 😀

maxara
2. júl 2010

@23bambuliatko akozeee, mna ta zenska dorazila tym, ze a co ja viem, ci nie taka tucna? 😲 ako keby ona bola fifipierko, co nikdy nevidelo tehulu.. ved to bola cista krava.. Ja som tym chcela povedat hlavne, ze chapem, ze je trebars niekto niekde novy a tak presne nevie, ale tak nech nevystupuje ako najvacsi suveren, ze 100pro je to takto a pritom JA som mala vacsie znalosti ako ona a to mam v tom teda riadny bordel.. 😖

lenkaaninka
2. júl 2010

@maxara to akože aké tela na tej SP??

merikac
2. júl 2010

@maxara usli mi nejake fotecky?

maxara
2. júl 2010

@merikac 😀 no ved ja to chapem, ja som do 7meho bola u nas v robote v podstate inkognito, lebo vsetci si mysleli, ze som zbravela, ze som sa prezrala na obede a tak.. len nasi zamestnanci vedeli, ale ostatni co su tam v kancloch, tak len znechutene kukali, ze neviem hadam kedy mam dost a dokedy sa chcem vyzierat.. aj tu som sa stazovala, ze si ludia myslia, ze som prezranina.. No ale toto? Aby na urade, kde bezne chodia tehule toto riesit a teraz, dva tyzdne pred porodom? Ved si videla tu foto, co som vcera pastla? tak presne som vyzerala aj dnes, len v hnedom..

krish
2. júl 2010

@maxara akoze sorry ale niektore tetusky zo socialky jake blbe... zozrali vsetku mudrost sveta a aj tak na hovno povedia. ja som mala neposledy nervy, menila som trvaly pobyt kedze sme sa stahovali, nahlasila som im to tam teta ze oukej, ze ma to poznacene a kam mi prislo rozhodnutie o materskej? na moju staru adresu, akoze keby som to nemala napisane aj na tej ziadosti od gyndosa tak nic nepoviem... 😠

bambola
2. júl 2010

@krish presne toto mi povedali. ja som isla akoze na matersku uz v 32tt tak som im bola odniest ten papier priamo na okienko aby sa to niekde nestratilo. teta prevzala s tym, ze pride rozhodnutie (maju na to 60dni) minuly tyzden, cize po 5 tyzdnoch asi prislo domov k nasim (kedze som tam mala trvaly pobyt), ze to odstupuju pobocke v mieste mojho trvaleho pobytu. a toto im trvalo 5 tyzdnov!!! 😲 medzitym som uz bola doma som mohla odniest sama alebo keby som to poslala sama postou tak by to bolo rychlejsie. ja viem, ze narok nemam ale ak by niekto mal tak ho moze aj porazit 😒

najlepsie je, ze tie tlacivka co mi dala tak sa tam nepise o II.pilieri ale vyslovene som sa jej potom este s tymi tlacivami v ruke pytala ci je to na druhy pilier tak povedala ze ano.
to, ze my mame v tom bordel je podla mna normalne ale oni by teda nemuseli 😠

maxara
2. júl 2010

@merikac jednu som vcera hodila do fora okolo 1251- 1252 a donutila som baby, aby mi pochvalili dvor

23bambuliatko
2. júl 2010

@maxara no a potom že nerozčuluj sa!!! Ved z takych krav by jedneho porazilo 😲

lenkaaninka
2. júl 2010

no inak mne ešte žiadne rozhodnutie neprišlo či mám nárok či nie tak netuším vôbec...už je to 33 dní nejakých

krish
2. júl 2010

@lenkaaninka mne to prislo do 14 dni. obycajne, inak dost dolezite tlacivo. mohli by to posielat aspon doporucene, nie?

merikac
2. júl 2010

@maxara 😀 😀 tak v tom pripade sa pridavam aj ja a chvaaaalim...dvor aj uces "ala bezdomovkina" a aj vzdusne satky 😉

lenkaaninka
2. júl 2010

a to neposielajú do vlastných rúk či čo??? hmmm to mám ja iné skreslené predstavy o dnešných úradoch a to som si už užila svoje...
nuž kríza je kríza aj na poštovnom šetria

maxara
2. júl 2010

@krish 😀 no ja ked som robila na zivnostaku, tak som si nedovolila podat matucu info, vzdy som letela k niekomu, kto to zarucene vie.. ALE tu v PK som mala kolegynu, ktora k nam dosla zo socialky a ona bola a aj je neskutocne vymetena.. takze kedze viem, kto vacsinou pracuje v statnej sprave a za akych podmienok sa tam dostava.. no dovi.. beru pol na pol, polku sikovnych perspektivnych ludi, snazivych (vacsinou su to mlade baby, co chcu ist na matersku) a druhu polku svojich vymetenych znamych a rodinnych prislusnikov, od ktorych ziadne vysledky neocakavaju.. ale premie su rozdelene opacne, ak vobec nejake su.. 😠 😠 😠 😠

@bambola presne, oni by v tom mali mat jasno.. a nie aby ja som z konika dosla tehudementna s lepsimi info, ako zamestnankyna

merikac
2. júl 2010

@lenkaaninka
mne rozhodnutie prislo len nedavno a to som mala skor peniaze na ucte,,,,,,,nevedela som o tom, len som sa tam bola osobne spytat, ze uz som porodila a este neviem, ci mi peiznavate matersku a ona ze ved vam uz nabehli aj peniaze na ucet a rozhodnutie vam iste pride.......................

krish
2. júl 2010

@lenkaaninka mne to prislo obycajne 😖

petrap001
2. júl 2010

a tu su zasa urady ako pre matersku skolku.vsetko vybavis za 5 minut.este aj pozicku ti daju ze net a ani ta nevidia 😀 my sme vcera boli vybavit rodny list,tak len sme priniesli pasy a vyplnili jedno tlacivo a za 5 minut sme mali rodny list.a este sa nas ptyala ze kolko ich potrebujeme,ze nam moze spravit viac 😕 😕 😕 tak sme dali spravit 2 😅 ako toto sa mi tu paci,ze nevymyslaju ako na slovensku.a tie nase uradnicky...nedaj boze,ze nieco zabudnes alebo zle vypises,tak sa este z toho tesia,ze tu mas!!!

krish
2. júl 2010

@maxara to ja ked mam ist nieco riesit na socialku ma s prepacenim srajda chyta. 😀

bambola
2. júl 2010

@lenkaaninka maju na to 60dni. ak si odvadzala odvody min.270dni pred tehu tak narok mas.

@maxara ja teda viem co je pracovat za okienko resp. ked od teba ako kompetentneho niekto vyzaduje nejake info a ja by som sa bala povedat nieco cim som si nie ista alebo co neviem. len tym starym ochechuliam je to asi jedno 🙄

maxara
2. júl 2010

@lenkaaninka no pokial viem, tak maximalne doporucene a to moze prevziat aj suseda..

@23bambuliatko ono ja som nebola napodiv nasrata, za normalnych okolnosti by cumela ta ovca, ale beriem lieky na tlak a ten sa mi drzi krasne dole 😀 😀 😀

@merikac dakujem za pochvalu 😀 😀 😀

Inak si baby predstavte, ze keby som tu vypatlanu posluchla a potom by ma nakoniec do toho druheho piliera nedali a ja by som isla robit poriadky, tak by som sa nedohadala.. to ma na tom sere..
A inak vraj to rozhodko mi zatial na nic nie je, ze toto staci bez toho.. no aspon to

merikac
2. júl 2010

@petrap001 no a ja som si bola vybavit rodinne pridavky a bonus na dieta,,vsetko som im tam krasne vypisala a tetulou, ktora ukazovala kde co a ako vypisat,,,a vcera cuduj sa svete mi prisolo domov tlacivo presne take iste ako som tam vypisovala, ze urychlene vypiste a doructe,,,,, 😀

bambola
2. júl 2010

jupiiiiii, burka 😎 leje ako z konve, vsetky okna dokoran, konecne bude dobry vzduch 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre