Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

katarina7777
26. jan 2010

Aj ja by som bola rada "zatabulkovana".... diky 🙂

dugyna
26. jan 2010

terina AHOJ a do akej tabulky?

katarina7777
26. jan 2010

Zdravim vsetky buduce julove mamicky.

Kocky , kedy ste zacali citit pohyby babatka? Ja uz druhy vecer ked si lahnem do postele citim take skrabkanie v brusku... zeby to bolo ono? Alebo si to len nahovaram?
Pozerala som v albumoch vase bruska, velmi pekne gulatucke, som rada ze ho nemam take sama 😉 I ked s takou krasnou jazvou aku mam ja ho nemate ani jedna 😀
Inak zavidim vam ten sneh co tam mate ...
Vy vsetky robite ten AFP test? Lebo rozmyslam ze ho odmietnem, som citala na nete ze je strasne nespolahlivy a ja som uz mala toto tehotenstvo stresov dost.... vy ho budete robit alebo ste ho uz podstupili?

Diky za rady

terina25
26. jan 2010

baby,posielajte mi údaje do tabuľky:

vek,počet detí ak máte,TP,dlžka snaženia,pohlavie ak viete,vybraté mená,mesto.

terina25
26. jan 2010

katarina:neviem,či už možeš cítiť pohyby,keďže je to len tvoje prvé tehu.aspoň podľa tvojich údajov.bolo by to veľmi skoro už v 15 tt cítiť pohyby.ja som pri malej cítila až okolo 20 tt a teraz som už v 18 tt a ešte nič necítim.a to sa hovorí,že pri druhom bábu cítiť skor...

afp testy myslíš tie tripple testy alebo tie na downov syndróm,čo sa robia okolo 13 tt.mne na downov teraz nerobili,len dnes akurát ten tripple test.

dugyna
26. jan 2010

terina diky...a este som sa chcela opytat..ze ako sa dostat do toho albumu..ze julovky..lebo ani tie junovky som nenasla..
a tie udaje mam poslat tebe?

duja
26. jan 2010

Ahojky Teri,
vek: 30 rokov
deti: 0
Termin porodu 25.7
Dlzka snazenia:0
POhlavie: este nevieme
mena: Ivan/Alžbetka
Mesto: Nemecko Dusseldorf

Dikyy

terina25
26. jan 2010

dugyna:údaje do tabuľky posielaj mne.ja ich potom dám do tabuľky Júlovky 2010.a do albumu,ak chceš pridať fotku bruška,tak nick je julovky2010.heslo jul.

terina25
26. jan 2010

duja:dík za údaje.ale baby píšte ich do IP a nie tu.lebo ja nemám čas čítať všetko spätne.už som si ťa poznačila 😉

terina25
26. jan 2010

ale sa nás odrazu zbiera do tabuľky 😉

janka256
26. jan 2010

teri mas ip 😉

katkaking
26. jan 2010

ahojte zienky, som tu opat... 🙂
dnes som mala namahavy den, som uz teraz velmi unavena, tak len v skratke...

wolfi, ja by som tiez skusila niekoho ineho...nestoji to za to po tom vsetkom nieco riskovat...
ja som mala prve tehu rizikove, a chodila som do poradne kazde 2 tyzdne...a ta starosltivost...dal mi doki aj sukromne cislo, ze KEDYKOLVEK budem nieco potrebovat, mam zavolat...raz dokonca prisiel kvoli mne do ambulancie v nedelu vecer o 22:00 hod a ma vysetril.. 😅 skus sa opytat nejakych kamosiek, snad ti poradia...drzim palce, fakt!

lumi, gratulujem...

drzkajte sa babenky a nech je vsetko v poriadku.pa

katkaking
26. jan 2010

duja, byvas v Dusseldorfe? tam mame rodinu, ale uz sa nenavstevujeme, je to dost daleko...ale sem tam si volame a piseme...

katarina7777
26. jan 2010

Terina poslala som ti udaje do IP...diky

Co sa tyka tych double testov v 13 tt tie mi robili a vysli mi dobre..... 1:3500 je sanca ze male ma Down.

Tie triple uz by som nechcela robit... inac aky je rozdiel medzi double a triple testami? Inak to male mam uz tak rada ze by som si nedala zobrat ani keby mi povedali ze ma Downa na 100%... a ked su vyvojove chyby tak to podla mna lepsie vidiet na sone, hlavne na tom morfologickom.

Nemoze to byt tym ze ma operovali (ranu mam jak po cisarskom porode) a mam brucho viac napate a preto citim pohyby skor? No co uz pri druhom baby budem vediet 😉

lumi gratulujem k chlapcovi... aj ja som uz videla "vercajg" toho nasho.

lucka_o
26. jan 2010

baby co treba napisat ako udaje?do tej tabulky? 😀

lucka_o
26. jan 2010

uz som to nasla..... 😀 😀 😀 😀

ericica
26. jan 2010

ahojky ste toho zase popisali 🙂 vitam nove tehulky 😉
ja som dnes cely den citala to nase slniecko ako sa mi v brusku hmyrilo je to uzasne 😀
co porabate mala pozera krtka ale o chvilu pojde spat a ja asi s nou....
teraz som sama doma muz mi odisiel na sluzobku do francuzka a dojde az na vikend ☹

wolfskinka
26. jan 2010

takze baby odpisal mi ten doktor z olomouoca je nahrada amniocentezy, ktora nohrozuje babetko ale robi sa v 12 tt a to som uz prepiskla povedal, ze uz jedine amniocenteza, dnes som volala o heliosu, kde sme chodili na umele tak aj doktorka povedala, ze sa nemam nicoho bat, ze aj ona bola na amnio a tak snad to zvladneme aj my, teda z toho pichnutia nemam strach ale z toho aby to babetku neublizilo

katarina7777
26. jan 2010

neboj sa wolfskinka, vsetko dobre dopadne... mne pred mesiacom museli vybrat cystu aj s vajecnikom a babetku to nijako neublizilo... skor to ublizilo nam dospelym co sme sa stresovali... nasi malicki su bojovnici !

Prepac ale necitala som diskusiu dozadu, tak sa spytam preco ti musia robit amnio...vysli ti zle double testy? Mala si na sone nosovu kosticku a NT bolo v norme?

mirka285
26. jan 2010

wolfskinka vies co je mi cudne?ze si 15 tt a poslali ta na amnio mne v 15+5 opakovane brali krv lebo povedali ze vtedy ja najvhodnejsi termin...tebe nezoberu este raz krv?lebo mne tie vysledky na druhy pokus vysli dobre...vitam nove julovky 😉

katarina7777
26. jan 2010

Uf,wolfskinka az teraz citam cim si presla kvoli babetku ... muselo to byt velmi tazke... tiez sa mi to zda divne ze ta hned posielaju na amnio, nemozu ti zopakovat testy?

Inak aj my sme sa velmi snazili o male posledne 2 roky, nakoniec som uz volala aj do centra asistovanej reprodukcie lebo uz som bola rozhodnuta aj pre umele oplodnenie, lebo vsetky vysetrenia boli v poriadku len malinke nikde. 😒
Nakoniec som tyzden pred terminom vo ferticentre zistila ze som tehotna ...

Neviete mi poradit nejake potraviny vhodne pre tehulky ktore maju vysoky obsah zeleza? Lebo ked ho beriem v tabletkach tak mi sposobuje zapchu ... co nie je teda bohvieco, a ked ho neberiem tak mam monokle pod ocami, som unavena a toci sa mi hlava... vy nemate ziadna problemy s chudokrvnostou?

strasska
26. jan 2010

katarina7777 a terina25: poslala som IP!

dugyna
26. jan 2010

mirka wolfskina ide na amnio urcite preto ze mala 2krat potrat..ak si dobre pamatam z toho co si chudatko prekonala kym sa dostali az sem..a tam sa robi amnio, ci je babetko zdrave atd..a nielen koli down

katarina..za to ze ti spravia AFP nic nedas..a odvazne slova nechat si downika..oni su sice zlaty..ale ak maju vyvojove chyby..vacsinou srdiecka je to dost velka komplikacia..vacsina z nich zomiera do 30 rokov..su aj taky co ziju dlhsie..su aj atky co si cisty downici..ale 80% z nich ma ine pridruzene vyvojove ochorenia..castokrat mavaju respiracne zlyhanie akoncia na JIS alebo ARE..a s tracheostomiou..a dalsia vec okrem toho ze maju krasny usmev..a su zlaty..sice v celku dost rozumeju..a vedia byt ok..ale ak chytia svoj nervovy amok/zachvat vedia byt velmi agresivny tazko zvladnutelny a utisitelny..castokrat byju svojich rodicov..atd..nehovoriac o tom ze su plienkovany..a mavaju obezitu sice nie uplnu ale mavaju..potrebuju celodennu starostlivost....vedela by si si predstavit ze budes mat vacsne dieta a v 60 rokoch sa budes starat o 30 rocne dieta a prebalovat ho..atd..
aj ked je to kazdeho osobny nazor lan tolko v skratke...

katarina7777
26. jan 2010

dugyna viem co to obnasa mat downika, nasi znamy maju takto chore dietata... myslim ze je to debata na dlho ale ja si neviem predstavit dat si zobrat male, mozno kvoli tomu co uz som si prezila toto tehotenstvo... ako som napisala vyvojove chyby vidiet na sone a o AFP som citala ze vyjdu casto chybne ... a zbytocne stresuju buduce mamicky.
Moj manzel mal sestru tazko postihnutu po reakcii na ockovanie, takze vieme co to obnasa mat tazko postihnute dieta (fyzicky aj dusevne)... to by bolo tazke rozhodnutie a zohladnovala by som hlavne kvalitu zivota dietatka a nie to co by som musela pre neho urobit.
ale ako si napisala je to kazdeho osobny nazor a kazdy si so svojim rozhodnutim musi zit... dufam ze niktora z nas nebude nikdy stat pred rozhodnutim ci si nechat zobrat kvoli chorobe babetko

Mimochodom moj lekar mi povedal po double testoch a NT je na 90% iste ze male neni down a len amnio da 100% istotu ze plod je v poriadku.... a mne 90% staci.

dugyna
26. jan 2010

katarina ..ja som ti to pisala len koli tomu ze som myslela ze nevies co obnasa..nechcela som ta urazit ani nijako dotknut...ako si pisala..amnio je 100% istota..AFP moze byt falosne pozitivne hlavne u mladsich zien..neviem kolko mas rokov..ale na amnio mozu zistit aj ine ochorenia..vyvoje chyby na morfo..
neviem co vsetko si si vytrpela koli tomu aby ste mali babetko..ale..AFP ked si das spravit..tak nic tym nestratis..ak by vysli 1:300 ci 500 vtedy sa odporuca amnio..a tam ti povedia 100%
nie je lepsie vediet ako nevediet?

katarina7777
26. jan 2010

Inak co tak dat nejaku "lahsiu" temu pred spanim? 😉

katarina7777
26. jan 2010

Dugyna jasne ze si ma neurazila, ved nikto z nas nepozna kto je na druhej strane...ja som to cele zobrala ako "sestersku radu"...takze pohoda. 😉 ... mimochodom ja sa este povazujem za mladu zenu... mam 29 😀
A ta tvoja posledna otazka je tiez na dlho a neviem ci na nu existuje ta "spravna" odpoved ...
Prajem dobru noc.

dugyna
26. jan 2010

katka mas pravdu tazka tema pred spanim..ja verim ze vsetky budeme matkrasne zdrave babetka..
ja mam zajtra mat vysledky AFP.A inak u teba by to afp nalo mat celkom hodnovernu vypoved..nie ze by sibola stara to vobec..si mladucka a praveze mas krasny vek..afp skresluje vo veku nastrocnych hlavne
to som rada ze si to brala ako sestersku radu..su totiz ludia co si nevedia predstavit co obnasa mat doma downika..
vediet ci nevediet..byt ci nebyt...a niekedy je ine rozpravat sa aine ked je to skutocnost--
tak dobru noc

sunnygirl
27. jan 2010

Ahojte bábiky,
tak ja tu čítam tie vaše testy čo vám robili a budú robiť a pozerám vaše týždne tt a zisťujem, že mne nič také nerobili (skoro som si všimla 😀 ). Naposledy mi brali krv na nejaké testy pomocou ktorých mi vylúčia inú infekciu v tele. Ale idem v pondelok do poradne, tak možno tam 😨

IP adresy máte hneď po ruke, stačí si kliknúť na obálôčku so šípkou 🙂

sunnygirl
27. jan 2010

inak ja sa niekedy obávam, či je všetko OKej, lebo ja sa vôbec necítim ako tehotná, iba večer keď mi napuchne bruško.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre