Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

noemarta
5. júl 2010

@mirka285 tak to potom ozaj nie je mozno len o hrckach zo zapalenia.... radsej chod hned k lekarovi zajtra, lebo sa budes len trapit, plakat.....
drz sa.

janka256
5. júl 2010

@mirka285 mne sa krvacajuce bradavky velmi pomohla mast cicaderma rychlo sa to zahojilo a netreba ani umyvat 🙂 miri este skus napisat annag ona ti urcite poradi mne velmi pomohla skor bude vediet co s tym je to laktacna poradkyna tu na mk. 🙂

lenkaaninka
5. júl 2010

@alllexa no ved práve že si aj furt lietala a nič tak ozaj si záhada 😉 ale ja vravím ked má prísť tak príde či vyvolaním či normálne ale babatko to vie najlepšie..

mirka285
5. júl 2010

@lenkaaninka veru asi nebude nieco v poriadku s tymi mojimi prsiami lebo pri Tomasovi mi vtedy aj pichali nieco aj tabetky dali a nepomohlo...ja by som chcela strasne kojit tak som z toho sklamana ☹

merikac
5. júl 2010

@alllexa - drzim ti palceky, nech sa uz malinke rozhodne ist na svet urobit kuk za maminkou-uz to dobojuj a vydrz 😵 😵 😵 ,,,,,,

mirka285
5. júl 2010

@janka256 laktacnu mam na telefone kazdy den,aj masticku mi vyrobila podla receptu Dr. Newmana

lenkaaninka
5. júl 2010

@mirka285 je lepšie ak pôjdeš k doktorovi čo a ako nech ti to pozru lebo to nieje len tak čo tu opisuješ

noemarta
5. júl 2010

@alllexa to je tiez pravda, ak ti nic nie je, a neotvaras sa tak ta nechaju cakat. ale nezavidim ti, to cakanie....
ja zas cakam ci sa mala otoci....... takze cakame dve, hi hi

monline
5. júl 2010

@oacka aj daniel má pokakanú každú plienku, považujem to za normálne..aspoň ho vtedy nebolí bruško..večer ho občas trápi
@mirka285 niekde som čítala, že ak sa vytvorí hrča v prsiach, treba pri kojení nasmerovať noštek bábätka k tej hrči..len neviem, či to je aj tvoj prípad, ono to vyzerá, že je to vážnejšie..ale myslím, že by si mala prikladať malú a nie iba odsávať, to sa môžeš s mliečkom rovno rozlúčiť..

keď sa mne malý riadne prisaje, cítim, že mi chvíľu tečie mlieko aj z druhého prsníka..to sanie stimuluje obe prsia..a mlieko mi strieka občas, keď som veľa pila a malý dlhšie nepil..stačí, že zaplače a mne sa to spustí..ale keď chcem odsať, nie je to nejak veľa, musím vyťahovať obe prsia, aby som odsala dosť..zrejme pusou vytiahne oveľa viac

merikac
5. júl 2010

@oacka - tak mne robi toto mala tiez,,,,,,,,,nahlce sa a potom jej ide mliecko aj nosom a zachvilku si pyta zase,,,,,,,,,,,,,,Ale citala som tu na mk, ze je to ok,,,a ze je potom aj normalne, ze ma babo riedku stolicu /take co ma intervavy medzi papanim mensie ako 2 od)..Ja som bola z toho najskor nervozna, lebo som sa bala, ze malej nieco je,,,ale som sa upokojila a zacala to brat, ze to tak ma byt,

ywett
5. júl 2010

@maxara sa cudujem, ze po takom vykone este nejdes rodit... 😉 ja len prejdem par krokov a som hotova a musim si lahnut, ziadna ina aktivita ako chodenie nehrozi

monline
5. júl 2010

@lutsine všetko je úplne v poriadku..neboj sa...ak sa to rozbehne, bude to preto, že Maxim chce von..že dozrel, že mu už v brušku nie je dosť dobre, ..mne museli vyvolať pôrod a nakoniec spravili sekciu, malý sa von nepýtal..ale kvôli mne to bolo nutné...

mirka285
5. júl 2010

@monline ja ju prikladam,a vysledok su krvave bradavky,mala nechape ze ja potrebujem nech mi to skusi tahat aj na prazdno...ona chce mliecko ☹

monline
5. júl 2010

@mirka285 chuderka je hladná a chce mliečko hneď..a ty máš bolesti..nutrilon pije z fľašky?

tutifruti
5. júl 2010

@cigaretka5 zdravím ťa to nemodky... vydrž to tam, možno lepšie ako mat obavy doma....

@mirka285 skus aj horúcu sprchu na prsníky ako vydržíš... mne to pomáhalo no a nahrievat.... tie chrasty na bradavkách to je des.... z toho mám nočnú moru... som mala pri Alžbetke... to je brutálna bolesť.... hlavne sa snaž ukludniť....ty musíš byt v pohode.... Ja som nemala vôbec mlieko... Dorotku som iba krmila Nutrilonom a rozkojila som to.... a navyse, ak sa to nepodarí nebude prvé ani posledné dieťa na UM..., proste sa nestresuj....a bud v klude... od hladu isto neumre

@oacka malá moze byt prejedená... ale len predným mliekom... ked tak často kojíš, skús jej po tej hodinke a pol dat s toho istého prsníka, aby sa zasýtila zadným mliekom.... ona totiz len tahá predné... potom je o chvíľu hladná... .žalúdok plný.... a ak striedaš tak skoro prsníky, zasa jej dáš len predné.... a kakat môže do každej plienky a potom môže byt obdobie, že aj 10 dní nič....

lenkaaninka
5. júl 2010

@mirka285 miri ved práve že máš hrče a mliečko nie či nemáš nejako mliekovody alebo čo upchaté

lenkaaninka
5. júl 2010

@tutifruti to je potom materialu po 10 dnoch 😀 😀 😀

tutifruti
5. júl 2010

@lenkaaninka no mi hovor... 😀 to aj na chrbte bol co umývat... 😅

lenkaaninka
5. júl 2010

😀 😀 😀 😀 a tá aroma 😀 😀 😀

maxara
5. júl 2010

@mirka285 boooze ako sa len trapis.. ☹ to je strasne.. pijes dost? skusas asi vsetko, homeopatika, cierne pivo.. nic nezabera? pivo je aj na zapaly dobre.. no moc poradit neviem, ale hlavne sa skus prekonat kazdy den viac a viac a este sa nevzdavaj.. ☹ drzim ti palce. A zaves si zase cervenu snurku na ruku..

@lenkaaninka ☹ vies ako vcera vyzerali moje nohy? videla si niekedy tie cinske stare tety, co im od malicka zvazovali prsty a chodidla, aby mali malilinke nozky? Tak tie nohy mali zboku taky trojuholnikovity tvar, ako kopyta.. tak moje nohy mali svoju obvyklu dlzku, ale boli naliate od prstov az po lytko ako v jednom kuse.. zboku normalne kopyto.. az stipali.. otrasne.. 😢 a tebe sa ten tvoj kontrakcny den zastavil?

@ywett no aj ja sa cudujem.. ja som myslela, ze pri tej prvej skrini uz idem na to, ale potom som dala este jednu a este stolik a neviem co a Ninka drzi.. 😀

@montinka @saperlipopette gratulujem k babatkam a vela bezproblemoveho mliecka prajem

Inak pisala som si s Katy1979 a mi vravela, ze jej porod zacal tak, ze bola v piatok rano (v den terminu) na poradni a dr sa spytala, ci ma so sebou veci, lebo je na 4 cm otvorena a ze o 13:30 bol maly vonku.. bez vyvolavacky, infuzky a EPI.. ze sice hystercila a kricala poslednu hodinu, ale ze super.. v podstate hladko..

maxara
5. júl 2010

@lenkaaninka @tutifruti mne mama hovorila, ze ja som bola presne ten pripad, ze som sa presrala az po lopatky.. a nie raz.. ze som zboznovala popucene prezrete broskyne a potom sajza az po usi.. bezne v kociku si sladko spinkam a mama pozera, co to tam okolo mna lezie 😀 😀 😀 dufam, ze taketo stavy budem zvladat, lebo zatial som na hovna hakliva, hoci Larinka ma poctivo cvici 😀

zrzulka
5. júl 2010

babulky tak my kakame tiez do kazdej plienky... niekedy pri prebalovani miniem aj tri ks.... 😀 a to potom idem kojit a opat nalozi. toto sa mi uz nejako nezda. v stredu mame pediatra tak sa jej na to opytam.... Ale bolesti bruska nemame lebo ja si ho vzdy necham pekne odgrgnut a ked neodgrgne tak si ho polozim na brusko a masirujem mu chrbatik....
inak dnes rano ako som ho kupala tak mi nalozil aj do osusky tri razy takze to je u nas velmi zaujimave....

@mirka285 ☹ ☹ ☹ je mi luto ze sa takto s Linduskou trapite.... nemoze prist ta laktacna ku vam domov, predsa je to ine po telefone a ine ked ti ukaze co a ako. V akej polohe kojis???? niekedy staci zmenit polohu lebo poranene bradavky su vacsinou dosledok zleho prisatia babetka. mne ked sa maly len " ucil" tak tiez som ich mala dost citlive. Potom sme poskusali rozne polohy a teraz super. uz mu to krasne ide a mna to neboli....Skusala si nechat zaschnut na bradavke svoje mliecko??? to ma hojive ucinky. natierat nahrubo Avent mastickou (vraj aj ta z DMky je velmi dobra)

oacka
5. júl 2010

@tutifruti ja som čítala,že zelená stolica je znakom toho,že bábo pije len predné mlieko. ale Kika kadí praženicu, zelené už nekadí. Ona pije minimálne 20-30 min. z prsníka. a ak menej,tak jej potom dám z toho istého. ale fakt mám ich také mäkké,že netuším,či je toho mliečka dosť...odvčera pije kratšie, v noci jej stačilo aj 15 min... každý deň je iný,uvidím,ako sa to ustáli.....

@merikac to som rada,že aj ty máš skúsenosť s tým vracaním z nosa... ja sa toho veľmi bojím,ale ona sa tvári,že jej to moc nevadí....zajtra sa opýtam lekárky, čo s tým. keď ju mám na pleci,aby si odgrgla,tak si grgne len tak nasucho,aj viackrát, a potom keď ju o dve hodiny prebaľujem,tak zvracia také hrudky mliečka a vodičku.

zrzulka
5. júl 2010

@maxara supis porod, ze ju pozdravujeme ked s nou budes 😉

merikac
5. júl 2010

@oacka neboj,,,ma toho vela v brusku, tak to musi ist von, len musis davat pozor, aby jej to mliecko nezabehlo

lenkaaninka
5. júl 2010

@maxara práveže nezastavil je to raz za pol hodinu ale je to celkom v pohodke aj to trochu bolí ale teší ma to že sa pritom krčok skracuje teda aspon si myslím tak sa vytešujem 😀
no mne chvalabohu nožky napuchli tak dva krát ale ti verím že to musí byť brutál a tie japonky som raz kukala dokument to je ozaj ako koníky to majú 🙂

zrzulka
5. júl 2010

@oacka to ma aj maly ze vracia niekedy aj z nosteka. nepije pachltne?? lebo nam sa to vtedy stane ked ani tahat nemusi a same mu tecie...mne v porodke povedali ze je to u malych babetiek normalne. ale to v nemocke ine "sable" hadzal... tiez ma to vylakalo, lebo pri malej som nic take nezazila

ywett
5. júl 2010

Tak Katy blahozelam, super porod, ja idem na poradnu v stredu a tiez by som si priala taky priebeh 😀

oacka
5. júl 2010

baby,akoo dlho ste brali tie homeopatiká??? ja som si kúpila dnes druhé balenie... pomôže to? a vineu pijete? nebude od nej malú nafukovať?????? v porodnici mi ju napr. neodporúčali...že radšej čierne pivo alebo nealko. ale nebude ju nafukovať z bubliniek? ja ináč nejem skoro žiadnu zeleninu ani ovocie,iba kuracie mäso, kuraciu polievku,jogurty, mrkvovú polievku,mrkvový šalát, syry.... stala som sa obeťou povier,normálne sa bojím dačo zjesť...

tutifruti
5. júl 2010

@oacka aspon nebude mat sople... 😅 Alzbetka ked mala, tak mi kázali mm dávat do nosa, že najlepšie pre bábo... Kika je samoliečiteľka 😀
A zelená stolica je podla mna normál..... Niekedy je zelená inokedy praženica.... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre