Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

alllexa
7. júl 2010

@luminkasp - tak tie horucavy Ti nezavidim, my mame dnes trosku pod mrakom, ale od zajtra to ma zase vypuknut cez 30 stupnov... Ja mam dnes dokimu zavolat, ci mam prist na kontrolu zajtra alebo v piatok...

alllexa
7. júl 2010

@agika1982 - stale nic:( ani nejake kontrakcie/poslickov necitim, ani brusko neklesa...

lenkaaninka
7. júl 2010

@pepppe ja mám kamošku teraz bola na poradni celá nadšená tam išla a 11 teho má termín a tiež už čaká a čaká a hovorí že ju doktor nejako silne vyšetril tak že možno aj...ale je to určite hrozné...ved ja mám dva týždne do termínu a som už zničená ale zas ked lietaš okolo dvoch detí je to ešte horšie som na nich sama...teraz som akosik nahovno aj žlčník ma bolí aj ma štipe v nose ako keby niečo na mna išlo..
už by sme to asi chceli mať všetky za sebou

@izira no ja som čakala že ked to príde tak šup šup a nie takéto naťahovanie...pomaly tri noci som nespala a cez den sa to u nás nedá dobehnúť tak nie divu že sa cítim prechladnutá možno aj únava alebo čo..

pepppe
7. júl 2010

@lenkaaninka ja uz necham vsetko na krpca 😉 vsak aspon,ze teraz niesu tie horucavy,chvilku mame od toho oddych...

izira
7. júl 2010

@lenkaaninka to ti nezavidim.. moj maly je este tento tyzden v skolke, tak mam doma aspon klud... inak by to bolo o drzku, on potrebuje stale pohyb a aktivity...by som to nezvladla asi a on by sa unudil... 🙂))
nemas moznost zverit deti starym rodicom aspon? a oddychnut si trocha...po porode toho bude este viac

yvonn
7. júl 2010

@pepppe ...mne hovorili ze sa narodi uz koncom juna - cca 10dni skor a zatial nic🙂 takze ja sa uz len spolieham na tento tyzden alebo vikend... Inak tieto posledne tyzdne mi uz fakt pridu ako nekonecne, obcas uz mam pocit, ze to brusko mi uz asi ostane navzdy🙂🙂🙂🙂 Celkom sa uz tesim na to, ako sa budem moct normalne hybat a byt aktivnejsia ako teraz🙂

agika1982
7. júl 2010

@alllexa nestresuj...vies prenasanie sa berie az po 42tt....moja doky vravela, ze 40-42tt je vlastne doba kedy je ta odchylka ze moze byt vypocitan zle termin a po 42tt je prenasanie...takze si este v norme

lenkaaninka
7. júl 2010

@izira moji rodičia obidvaja robia a svokra bez debaty a svokor robí 12 hodín denne s mm tak sa nedá ...a oni su so mnou doma od nejakého decembra tak už som tak vyčerpaná že si to nikto nevie predstaviť...lenže vieš ja som si naivne myslela že mi svokrovci alebo naši alebo mm pomôžu ale hold človek mieni pán boh mení ako mama si berie volno dva tt ked pôjdem rodiť ale to budem len dva týždne počúvať ako ju všetko bolí a bude to skôr pre mna príťaž ako pomoc to viem...

alllexa
7. júl 2010

@agika1982 - lenze presny termin bol podla mna 1.7., co som ratala od datumu pocatia, takze tam by ziadna odchylka nemala byt, preto som trocha nervozna... Citala som jeden clanok, ze jedna tyzden prenasala a uz mala nefunkcnu placentu a dietatko jej zomrelo...

oacka
7. júl 2010

@alllexa neboj,mňa mama prenášala dva týždne a tu som!!! 🙂 len som sa narodila trochu zošuverená,čo som bola dlho vo vode. 😀 😀

pepppe
7. júl 2010

😒 @yvonn noo vsak tie ich odhady,keby boli radsej ticho a ozaj by to prislo skor,nie ze cakam a nic ja si teraz hovorim,ze isto budem prenasat,pri mojom statsi 😀 tak uz by bolo dobre,,keby brusko nieje,,pekne sa obut,hybat,lebo ani neviem co to je a pri vsetko co robim len funim,lebo nevladzem pomali aqni stat na nohach,,,ked vstavam nohy ma bolia,pod tou vsetkou vahou 😠 tak ale raz von pojde 😀 teraz to ide ozaj pomalicky,,ale tak cele tehu ubehlo strasne rychlo ,vsak som len teraz bola na zaciatku

nina88
7. júl 2010

No u mňa je termín isto dobre vypočítaný, malý je plánovaný neskutočne, merala som teplotu, viem deň ovulácie aj oplodnenia, ja teda nenechám,aby som čakala do 42 tt, to bude mať cez 4 kg a urobia mi cisársky, prd, toto ja nedovolím. Idem si kúpiť ten ricínový olej, doktor sa len smial, vraj to neublíži, maximálne sa dobre pos...m... 😝

nina88
7. júl 2010

@alllexa na tvojom mieste už dávno mám po vypití toho oleja... ja sa hrozne bojím týchto vecí... (stará placenta atď)

lenkaaninka
7. júl 2010

@nina88 a nieje to aj jed vo väčšom množstve???

lenkaaninka
7. júl 2010

@nina88 a to sa poserieš porát či do dvanásť hodín aby ta pôrod nechytil skôr ako ricín

katkaking
7. júl 2010

ahojte,
vidim ze akurat riesite ako pohnut porod...ja by som uz asi tiez rada...ale nic zatial nepomaha.

@nina88 a ako funguje ten ricinovy olej? to som este nepocula... nemoze to nejako ublizit?

dajte este tipy co robit, lebo ja uz vysavam, prezliekam periny, malu natahujem na rukach, chodim hore dole po schodoch, do kopca....a stale nic....

alllexa
7. júl 2010

@nina88 - no presne, to nema vyznam cakat do 42 tyzdna. Ja idem zajtra alebo pozajtra na kontrolu, tak ak ma objedna na pondelok do nemocnice, tak to este nejako dovtedy vydrzim. Zase si hovorim, ze on ako spickovy lekar musi vediet, co hrozi, aj som mu povedala, ze presnejsi termin je 1.7. a nie 5.7. ako mam v knizke. Mozno ma da na sono a tam bude tiez vidno, v akom stave je placenta.
A take nieco nepomoze - ze napoj zo skorice, klincekov, zazvoru...?
A budes si ten olej mixovat s tym marhulovym dzusom?

petrap001
7. júl 2010

dobre ranko babenky 🙂 chudatka este stale ste vsetky 2v1?? 😀
@alllexa nesmies mysliet na take veci,len toho,ze babo bude velike 😀 este budes v predstihu pred vsetkymi s vahou 😀
@nina88 ja by som uz tiez vypila ten olej.ja som uz mala v plane ked mi zacne 39.tyzden a aj pit l´ten cas z malinovych listov,ale nestihla som nic 😀 moj maly ma uz zacal pocuvat este v brusku,ked som mu povedala,ze nemusi vydrzat az do konca,ze ak sa citi ready,ze kludne mozme ist na to 😀 😀 😀 a skoncil 38.tyzden a hned bol na svete 😉

nina88
7. júl 2010

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/napoj-k-...

tu si to preštudujte, ja čítam stále a zatial som pevne rozhodnutá ísť do toho... POldeci oleja ešte nikoho nezabilo...

katkaking
7. júl 2010

Inak mna mamina prenasala presne dva tyzdne... a bola som uplne v poriadku ked som sa narodila, myslim ze ani rozmocena som nebola...

petrap001
7. júl 2010

@alllexa ty by si si mala ten napoj namiesat,vziat si vsetky veci so sebou ked pojdes do poradne,sadnut do cakarne a vypit to 😀 😀 😀 a mas o problem menej 😝

nina88
7. júl 2010

@alllexa ja pijem každý deň ten malinníkový čaj a dávam si do neho klinčeky, škoricu a kus zázvora... Ale toto neberiem ako vyvolanie, skorej ako uvolnenie pôrodných ciest, čo uvidím až pri samotnom pôrode či pomohlo, ale chutí mi to, tak mi to nevadí... 😉
Hej zmiešam poldeci oleja, poldeci džúsu marhulové, hlt slivovice a uvidím čo to spraví...

pepppe
7. júl 2010

@nina88 znie to lakavo,ze by to malo pomoct,ale tak nechce sa mi ist koli tomu do obchodu a nakupit vsetko,,ten caj mam a nejak ho zanedbavam,,ty si ho chces dat kedy???

alllexa
7. júl 2010

@petrap001 - hej a ovraciam tam svojho lekara🙂

agika1982
7. júl 2010

@alllexa lekari babetko sleduje..keby sa nieco dialo, vzdy je nejaka predzvest..takze nepanikar...

petrap001
7. júl 2010

@alllexa 😀 😀 😀

nina88
7. júl 2010

@pepppe ja to chcem vypiť v piatok alebo v sobotu ráno... A kvoli tomu sa mi teda do obchodu aj chce ísť, už to chcem mať za sebou a nejak tomu verím...

agika1982
7. júl 2010

@nina88 ved si este v termine, tak nespekuluj....ked chces riesit napoje, co to neriesis az po termine??rodit chces prirodzenou cestou tusim, tak skus pockat.... 😉 😉 😉 😉 😉

pepppe
7. júl 2010

@nina88 vsak hej,len ja u zani nevladzem ist do toho obchodu ....ale tak raz sa vypyta von,tak uvidime kedy,som si myslela ze dnes rano,lebo som mala bolesti,ale nejako ustali,uvidime co nove do vecera

izira
7. júl 2010

@lenkaaninka tak to mi je vazne luto... musi to byt velmi narocne pre teba uz teraz... ta obdivujem a drzim prsty, aby si to zvladla. Ja mam nastastie uzasnych svokrovcov, ktori kedykolvek pribehnu aj maleho si zoberu a moja mama tiez pomaha, ak moze - lenze ona ma zdravotne problemy, tak ju velmi nechcem otravovat.
Ked si takto a deti sama, je to strasne tazke...manzel si nezoberie dovolenku???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre