Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

pepppe
8. júl 2010

@maxara a dobre prietoky su ake??ja mam 0:48,,aspon to tak bolo min,tyzden

patresko11
8. júl 2010

@pepppe len aby mi ho hned vyvolali...

maxara
8. júl 2010

@alllexa no ved aspon tak.. budem ti drzat palce.. hlavne neodid z ambulancie bez toho UTZ a prietokov a nech ti povie presne, ako je na tom placenta.. a co si o tom mysli.. aj ked bude mat toho vela.. teba to nemusi zaujimat, si predsa tiez jedna z jeho pacientiek, tak nech sa ti venuje ako ma..
Nejdem s taskou, len si ju idem dat doporiadku, lebo sa mi tam niektore veci nezmestili, tak preto.. ze keby nahodou si ma tam nechal, tak nech mm len chyti tasku a donesie, lebo by som sa hanbila, keby som ju taku otvorila 😀

@cigaretka5 aj tak okolo 14tej?

pepppe
8. júl 2010

@patresko11 nooo bude to lepsie,,tak drzim palce na zajtra 😉

luminkasp
8. júl 2010

@alllexa, po 17 uz mozem, to uz budu nasi tu, mozu pekne s tereskou, a mm pojde so mnou do nemocky

alllexa
8. júl 2010

@maxara - no aj mna zaujimaju tie prietoky... Lebo ani v tehu knizke nic take nemam, ze by mi to kukali este v tom 30. tyzdni. Ale zase si hovorim, ze fakt ide o dobreho doktora s 30-rocnou praxou, ze on by zase nieco take nezanedbal... Ved aj niektore vysledky si este dodatocne pytal, co mi v ProSanuse zabudli dat. Mozno inym tie prietoky robia kvoli nejakemu problemu - ze sa im nezda tlak alebo ozvy... A je fakt, ze aj babo sa mi stale dost hybe.
Fiha, Ty si teda riadne ohybna!! No nechapem, ako Ti mohli tie ruky tak presahovat...

patresko11
8. júl 2010

@pepppe dakujem potom sa ozvem.....aj tebe drzim palce

alllexa
8. júl 2010

@luminkasp - tak este 5 hodin, to zvladnes!

mirka285
8. júl 2010

@cigaretka5 samotna sekcia v pohode,len potom ked ma zasili mi bolo na vracanie,ale nevracala som nakoniec,drobceka som hned videla co bolo suoer aj vahu a dlzku mi povedali,potom ma obliekli a previezli na RESKU,tam som zazila najhorsiu noc lebo ma strasne vsetko bolelo,celu noc som ohkala a bola strasne smadna...na druhy den to uz je lepsie,aj pit sa moze,po 12 hodinach prisli sestricky a postavili ma na nohy,vsetkych svatych som pri tom videla a najhorsie boli tie horucavy vonku,inak personal tam bol v pohodicke...no a po 24 hodinach ti vyberu cievku ta prevezu na standart alebo nadstandart,podla toho co je volne a hned ti daju babo na izbu a staraj sa....tam sa uz sestricky netrhali ☹ nikto mi neebol schopni ukazat spravne prikladanie ...a ked chces aby ta prepustili musis mat stolicu 🙂 na nadstandarte je jedna starsia laktacna sestra,nosi okuliare,ta je velmi mila,akurat ze robi obden....a priprav sa ze kazda sestricka hovori nieco ine,takze ja som sa z niektorych rad nevedela vysomarit 😠

cigaretka5
8. júl 2010

@maxara On chodi na hulvata a furt rano obed vecer ako oral cez urgent .......

maxara
8. júl 2010

@pepppe to neviem.. vzdy mi len povie, ze super.. mna sleduje kvoli vyssiemu tlaku, takze mne preto robia tie prietoky aj monitor, inak to nie je standardny postup na poradni.. do terminu. Ale kuknem sa do knizky ak chces..

@krish aj ostatne babulky vdaka za palceky 😉 inak hmotnost babatka sa odhaduje az vtedy, ked idete na prijem. Tak mi povedal, ze to, ze to pomeraju skor, tak bud maju nejaky zdravotny dovod (napr ja som mala ten vysoky tlak, takze sa mi mohla odlupovat placka a tym padom by bolo babo mensie, keby bolo zle vyzivovane, tak napr preto mi ho meral) alebo len tak, ze povedia maminke.. ked su zvedavi ti dr. alebo su sukromni a je to akoze platena sluzba.. skratka standardne to robia az vtedy, ked sa ide rodit, aby vedeli, ci nie je babo privelke na panvu alebo tak..

cigaretka5
8. júl 2010

@mirka285 Dakujem za infosky no uvidime ako to zvladnem ale bojim bojim

krish
8. júl 2010

@maxara tak ja sa neda necham prekvapit 🙂
ale jednoznacne musim porodit do 27.7. lebo to MM odchadza na sluzobku a mna by tu prdlo samu 😀

petzi
8. júl 2010

@alllexa jee ty uz si 42tt? ale to leti...so mna zase dnes ta zatka vysprtla,tak uvidim ,kolko
este...no aj ja pojdem na vzduch, musim do obchodu som zistila, predsa ma to neobide,..
ale nevadi,trosku pohybu mi neuskodi...
Tak sa drz, snad sa ti to rozbehne uz... 😉

krish
8. júl 2010

@cigaretka5 zvlaaadnes. neboooj, musis! 😉 zvladli to ine, a my nie sme ziadne B-čka!!! 😉

mirka285
8. júl 2010

@cigaretka5 pre mna bolo zo vsetkeho najhorsie ked mi na RESKE davali oxitocin...to sa mi vtedy rolovala maternica a mna to strasne boleo,ja ked som len zbadala flasu ze mi to idu napojit,hned som mala slzy v ociach 😢

nina88
8. júl 2010

@lenkaaninka ricin vyskusam v sobotu... uz ho mam... 😉

petzi
8. júl 2010

@pepppe to aj mne vsetci hovorili, ze porodim v polovicke juna..a tu uz pomali polovica jula a ja nic, pekne sa spacirujem po nakupnom centre ako keby som mala este mesiac cas...
Inak som aj ja velmi zvedava,kedy a ci vobec porodim.... 😀
jedna zenska sa robila taka dokonala, mi hovorila pred 3tyzdnami, no za 7 dni je to vonku,ja uz to poznam, ja mam 2 deti a vidim,ze vy mate brusko riadne dole... 😀 jaaaj moja, taka sikovna bola,ze ked ma zbadala v pondelok skoro obreptavela...jaky su vsetci odbornici... 😀
Inak ty si uplne,uuplne zavreta?alebo aspon trosku pootvorena si??

maxara
8. júl 2010

@alllexa ano, ja si tiez myslim, ze ked ta dal na ten monitor a vsetko bolo ok, tak preto to zatial neriesil, ale teraz predsa len si uz 42tt a to uz by som ja osobne zacala byt velmi nervozna na poradni.. Urcite vie co robi, len som to myslela tak, ze ty si pisala ako ze si nechcela otravovat, lebo mal naponahlo.. tak preto. No kazdopadne, zajtra sa pokus to vybavit tak, ze aspon pre klud tvojej duse, aj ked si mysli, ze babo je ok, co je samozrejme super, ale ty si uz na prasky.. aj ked nie si, ale mozno ho to trosku nakopne k nejakej akcii.. mojej sestre keby nevyvolavali, tak by neporodila nikdy.. v 42tt prezreteho novorodenca 4500g s plackou LTT.. (len tak tak)..
no a to moje hadie telo.. mam hypermobilitu, napr kolien a chrbtice, cize mam uvolnenejsie vaziva a stavce sa mi pekne krutia ako im nakazem.. aj vlastne tie medzery medzi nimi, co posobia na ohybnost chrbtice mam tym padom elastickejsie.. a kolena sa mi prehybaju dozadu.. a navyse mam kratke nohy, takze ked sa to vsetko zrata, tak to tak vychadza

petzi
8. júl 2010

@nina88 tak ti prajem prijemne straveny cas na wc 😀

krish
8. júl 2010

@nina88 v ktorej lekarni si ho zohnala prosim ta? kamoska ze obehala pol bratislavy a ze vsade na nu kukali ako na magora. 😕

alllexa
8. júl 2010

@petzi - hej, vyzera to desivo, ze 42. tyzden, ale verim, ze je vsetko ok, podla mna kriticke by to bolo 14 dni po termine, co bude az v stredu o tyzden. Tak to popisuju aj na internete - ze oficialne sa robi vyvolavanie az po tych dvoch tyzdnoch, asi ked je ukonceny 42. tyzden.

alllexa
8. júl 2010

@nina88 - no to som zvedava, co to s Tebou urobi🙂

cigaretka5
8. júl 2010

@mirka285 To ako po sekcii ti davali ten ocitocin? A ako je to s anestezou? To si mixes vybrat ci uplne umrtvenie alebo iva spinal?

tinka349
8. júl 2010

@sunnygirl aaaale cosiii, ziadne mliecko nepomohlo.....este o 3tej rano somn pozerala na hodinky a uz o 7mej bol u nas v dome hluk takze som toho naspala bieeedne 😖 a k tomu som raz v noci tak skocila z postele - som mala taky zvlastny pocit ze rodim 😕 neskutocne zivy sen to bol 😕 😕 😕

tinka349
8. júl 2010

@maxara heeej? si 13.7.? waaaw, ja som 22.7. ale dovtedy cakat urcite nechceeeem 😖 hoci mam taky pocit ze mala mi chce dat darcek v jej podobe az na moje narodky 😀

maxara
8. júl 2010

@tinka349 nie, 13.6. ale bolo by fajn, keby sa narodila 13teho, ked nie dnes..

Inak dnes som mala vypocitany termin podla prvych pohybov, tak by som sa nenahnevala..
Tie prietoky som mala 0,59

mirka285
8. júl 2010

@cigaretka5 ano po sekcii mi ho davali dva krat denne ☹ neviem ci si mozes vybrat,kedze ja som rodila najprv normalne,mala som pichnutu epi,takze mne ju iba dipichli aby som necitila nic od pol pasa a isli nato..a necitila som naozaj nic,len take akoby trhanie

mirka285
8. júl 2010

@maxara maxi ty sa chystas uz porodit ci nieco mi uslo?

petzi
8. júl 2010

@alllexa aha, tak je dobre...a poslikov mas? alebo nejake priznaky?
Ja som odhodlana na tu nedelu 😀 alebo skor...no tiez som ale zvedava

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre