Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

alllexa
8. júl 2010

Volala som prave s adelaine a stale je v Ruzinove, maly ma zltacku. Je na nadstandarde, ale vraj sestry nic moc. A ten porod bol dost drsny, kedze maly mal 4,5 kg. Ani jej epiduralku nemohli pichnut, lebo mala na nu alergicku reakciu:(

alllexa
8. júl 2010

@alica26 - aha, tak asi preto, ze si otvorena... Mna nechavaju asi este nech sa trosku otvorim... Len nech maly/mala nie je moc velky ako ten adelainin...

alica26
8. júl 2010

@alllexa Aj ja si myslím, že sa si otváram, ale nepovedal nakolko ani nic. Pritom som bola doteraz tak, že žiadny poslovia, žiadne padnuté bruško, žiadne otváranie sa a v pondelok budem už po termíne, tak uvidím... Som sa bála, že sa to bude dlho naťahovať... Uvidíme, ako to bude v pondelok prebiehať... 😅

petzi
8. júl 2010

@alllexa juuj chuda, to musi byt teda uzas, ked je na nadstandarte sestricky mrchy a malinky chorucky...potom ju pozdrav,ze jej drzime palceky,nech uz su doma...

mirka285
8. júl 2010

tak to jej nezavidim,inak podla mojho nazoru sestricky su mile len ked od nich nic nepotrebujete,a myslim si ze je to tak v kazdej porodnici...

izira
8. júl 2010

caute kocky 🙂 tak som sem prisla na chvilu si vas precitat... co si pamatam, tak v Ruzinove boli dobre tak 2 sestricky, ostatne boli najradsej, ked som im dala pokoj...na jednej strane verim, ze ich bolo malo na tak vela pacientiek, nemaju to ani zaplatene a pod...ale zas na druhej, ak to nechcu robit, nech si najdu inu robotu...vela mamiciek bolo po porode vystresovanych (aj ja) mali sme kopu otazok a nakoniec bol to len moj lekar, ktory sa vazne staral... 😒

dnes tu asi dlho nepobudnem, mam est ekopu prace, co chcem stihnut, lebo zajtra idem do poradne a mam si doniest aj veci..tak si ma tam uz asi nechaju...stihla som ale dnes aj kozmeticku doobeda - som rada, ktovie kedy sa tam opat ukazem... a teraz poobede ma uz prehana...len na zachod stale chodim...kontrakcie cely den - to sa vtedy vazne zle soferuje - som manzelovi volala, ze po maleho ide do skolky uz on 🙂)) tak uvidime....
mozno si ma uz v porodnici nechaju, mozno sa to uz rozbehne do zajtra aj samo 😀

tak som sa vyrozpravala.... 😀 😀 😀 hned sa citim lepsie

Novym mamickam blahozelam k babatkam - a buducim drzim prsty. Ozvem sa vam zajtra z nemocky - z casu na cas sa pripojim na net, ak bude nieco nove 😀

alllexa
8. júl 2010

@alica26 - a kedy si potom pocitila, ze Ti padlo brusko, a kedy si zacala mat pocit, ze sa otvaras?

petulka_1
8. júl 2010

@alllexa A ty si uz 8 dni po termine? Este sa nechystaju ti vyvolat porod alebo daco?

alllexa
8. júl 2010

@petulka_1 - oni to prenasanim ani nenazyvaju, az po 42. tyzdni. Oficialne som mala termin v pondelok, takze podla nich som asi v pohode. A ked sa neotvaram, nemaju preco mi to vyvolavat. Podla spravnosti sa vyvolava az po 42. tyzdni, 14 dni po termine.

nika23t
8. júl 2010

Zdravim 🙂 Tak som otvorena na 1 prst alebo cm, uz neviem, ako mi to povedal, mam to uz cakat kedykolvek. Inak bol dost mimo z toho, ze v mojej teh. knizke nie je takmer nic zaznacene, ze mi moj dr nerobil kultivaciu, ktora mala byt robena pred mesiacom a z inych vysetreni, lebo vlastne mne okrem mocu, tlaku a vahy nezistovali nic. Este cukrovku a tripple test. Vzal mi vyter s tym, ze pravdepodobne porodim skor, ako budu vysledky 😅 Tak neviem, no bola som z toho dost znechutena, ze tyzden pred porodom mi povie iny doktor, ze ten moj je neschopny.... Idem narychlo prebehnut, kolko novych mamiciek je 😉

petulka_1
8. júl 2010

@alllexa ani nesranduj... Ja som sa pytala dr., ze ak neporodim do terminu tak ze dokedy ma necha tak povedal, ze zalezi od maleho ako na tom bude. A co ak je uz aj velky?

petulka_1
8. júl 2010

@nika23t tak to mas naozaj "dobreho" dr. Ale ty to uz aspon mozes cakat kazdu chvilu ked sa uz otvaras.

nika23t
8. júl 2010

@petulka_1 Ved prave, cely cas sa tu na neho stazujem, mala som ho namiesto toho zmenit. A teraz sa dozvediet, ze co vsetko mal vysetrit a on na to kaslal... No veselo. A manzel sa ma pytal hned, ze co som nepovedala, nech mi tie vysetrenia urobi. Ale tak som si myslela, ze doktor vie lepsie ako ja... Joj, truba som. A pritom vsetko je na konci jazyka... Tak mam. Mozem len dufat, ze babatko je v poriadku... Ale tak hadam ano, ked vcera robil sono. A vahu mame 3050 g. Pricom moj dr mi cely cas hucal, ze je velke. Samozrejme nic take ako vahu babatka nespomenul... Ako viem, ze je to len orientacne a je tam tol. 500 g, ale aj tak...

petulka_1
8. júl 2010

@nika23t a teraz uz budes ku tomuto chodit? To si bola v nemocnici? Tak to nie je take velke... A urcite je v poriadku, ked robil sono, tak by tam daco videl, keby nebolo. A to sa divim, ze ti tu kultivaciu nerobil, ked som bola v nemocnici v stredu tak tam hned pytali vysledky od zien

alllexa
8. júl 2010

@petulka_1 - no tiez sa cudujem, ze to teraz dost casto vyvolavaju a nenechaju na prirodzeny porod, hoci je to len den po termine. I ked tyzden po termine je uz clovek nervozny, najma, ked nevie velkost babatka. Tak niektori doktori asi povazuju za lepsie, ked sa zena potrapi s porodom vacsieho baba a ide prirodzene, ako vyvolavat o par dni skor a robit to cez vseliake umele pripravky... To telo nie je pripravene na porod a vela zien vravi, ze je to s vyvolavackou bolestivejsie.
Mozno to babo odmeraju az pri prijme a na zaklade toho sa rozhodnu, ci pojde na cisarsky alebo normalne.
Ale fakt vo vsetkych knihach a na nete citam, ze vyvolava sa az po 42. tyzdni.

alllexa
8. júl 2010

@nika23t - kokos, ved ten vyter je dost dolezity... Vysledky by Ti mali povedat do tyzdna. To snad este neporodis...

alllexa
8. júl 2010

@izira - no tak Ty budes v nemocnici hotova kocka🙂 Drz sa tam!

petulka_1
8. júl 2010

@alllexa ty ides zajtra do poradne vsak? Tak sa uz hadam dozvies kolko vazi babo, ak ti spravi sono. Mozno sa potom aj rozhodnu podla toho ake velke bude, ze co a ako.

alllexa
8. júl 2010

@petulka_1 - ano, tak snad sa nieco dozviem🙂 Mozno mi povie, aby som dosla do nemocnice v pondelok... Ale na ten ultrazvuk by som rada isla, hlavne nech kuknu prietoky. Inak aj moja mama rodila asi tyzden po termine a bracho mal 4 kg. A vraj siel von celkom dobre.

Prave som volala s Katty, ona bola dnes na ultrazvuku, vraj tam moc toho nie je vidno, ale aspon jej pozreli prietoky.

petulka_1
8. júl 2010

@alllexa aj moja sestra rodila po termine asi 3 dni a maly mal 4,2 kila. Doktor uz chcel, ze jej vyvolaju, ale maly sa vypytal sam.

petulka_1
8. júl 2010

@petulka_1 No som zvedava ako zajtra dopadnes.... Mne ked robil sono tak mi uz neukazal, lebo vraj tam uz aj tak nic neuvidim ☹

petulka_1
8. júl 2010

@alllexa No som blba, sama sebe pisem. 😲 . Som zvedava ako dopadnes

alllexa
8. júl 2010

@petulka_1 - ano, vraj tam nic moc nevidno kvoli plodovej vode ci co...
Ja len striehnem na tie pohyby, ze ked sa hybe, tak je to ok... Ale dnes poobede vyvadza asi tri hodiny v kuse, tak sa nemozem stazovat. Vraj ked je nejaky problem, tak sa pohybuje pomalsie a malo.
Snad to u mna pojde este prirodzene, uz aj drepy robim...

petulka_1
8. júl 2010

@alllexa to aj moj zvykne vystrajat aj 2-3 hod. vkuse. Ja sice nerobim drepy, ale nachodim sa dost, este som aj na hriby bola minule.

merikac
8. júl 2010

ahojte babulky....

chcem sa spytat...mate kupeny monitor dychu- vedeli by ste mi nejaky odúprucit?

adkatarabka
8. júl 2010

ahojte. pozeram, ze nie som jedina po termine... Zatial sice len 1 den, ale aj tak...

petulka_1
8. júl 2010

@merikac no tak to nemam kupene...

alica26
8. júl 2010

@alllexa Ja taký pocit nemám stále, že by sa niečo dialo... 😅

nina88
8. júl 2010

@krish ja som vedela,ze s tym bude problem, tak som si pekne obvolala lekarne na okoli a mala som to bez nervov... 😉 Lekaren na Bajzovej, pri zimnom stadione. Ta je naj aj co sa tyka homeopatik... Teraz jem kazde 2 hodiny Caulophilum uz 2 den, podla jednej homeopatky by som mala do soboty ist, tak uvidim, ak to pomoze, dam vediet... 😉

nina88
8. júl 2010

ja som zas pocula,ze ked sa menej hybe, tak sa pripravuje na porod, tak neviem... 😕 akurat dnes je taky kludny, tak som sa aj zacala tesit... 😕
ale tvrdneme stale, niekedy bolestivo a dlho, niekedy len chvilku... Uz to fakt chcm mat za sebou, je to hrozne toto napatie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre