Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

tutifruti
8. júl 2010

@merikac my máme kúpený babysense II.... údajne je to monitor, ktorý má certifikát na používanie ako zdrav. pomôcka... vraj ho využívajú aj nemocnice.... Takže uvidím... pri babách som nemala... ale kedže ma naplašila dr., že malý môže mat problém s tlakom po narodení, ked užívam prednison... tak som hned mm poslala niečo kúpit.... No a aj v obchode mu poradili tento....

nika23t
8. júl 2010

@petulka_1 Nemam noveho, to uz som zacala mat poradne v porodnici-na prvej mi robili len ozvy, nevysetroval ma, a teraz tam bol opat iny doktor, ale prvykrat som mala pocit, ze sa o moje babatko naozaj zaujima odbornik...

@alllexa No ked mam pravdu povedat, rada by som to do tyzdna uz mala vsetko za sebou... Povedal, ze sa otvaram, a ze je to velmi dobre, lebo to znamena, ze uz je to blizko. Tak uvidime 😅

lela1809
8. júl 2010

ahojte 🙂
tak po dlhej dobe, oprave netu som tu 🙂
dnes sme mali poradnu tak CS 3, vsetko vraj v poriadku... ze ak nic do 19.7. tak mam prist do poradne a potom mi vypise papiere do nemocky....

ked som prisla domov tak po hodke sa mi pustilo krvacanie.... je to normalne??? trochu ma picha v podbrusku.... ale nemam ziadne kontrakcie.... len ma picha v podbrusku.... moze to byt vysetrenim??? nechcem panikarcit....

nika23t
8. júl 2010

@lela1809 No na Tvojom mieste by som sla na vysetrenie, ved ked to nic nebude, poslu Ta domov. Ale krvacanie by som urcite nepodcenovala....

lenkamarkusova
8. júl 2010

@lela1809 ahoj.ja som bola v utorok v poradni.doktorka ma tak akosi dlhsie a hlbsie vysetrovala.som na 1 prst uz otvorena.tiez mi asi po hodine zacalo krvacanie.prvy krat po vysetreni.ale o chvilku mi to preslo.aj bolest v podbrusku.takze ja si myslim ze to bolo tym vysetrenim.ale keby ti to nepreslo,tak ja osobne by som radsej na druhy den isla na kontrolu.pre pokoj...ahoj

lela1809
8. júl 2010

@nika23t no neviem ci to nemoze byt spinenie...lebo neni toho nejak vela len ked som isla na wcko tak som mala na nohavickach.... nechcem tam letiet a oni mi povedia ze to je po vysetreni a ze co panikarim....... tak pockam na mm kym pride z prace e prinajhorsom by sme vybehli do ruzinova ze ci je vsetko OK.... aspon uz len pre ten pocit...

lela1809
8. júl 2010

@lenkamarkusova dakujem 🙂 pockam a ak to neprejde tak vybehnem zajtra.... preistotu

kocky mate niektora monitor dychu angel care401??? ako ste s nim spokojne???

izira
8. júl 2010

@lela1809 mne sa to tiez stalo po vysetreni. Som volala mojmu lekarovi, vravel, ze to je ok, ze to prejde. A mal pravdu, na druhy den nic. Potom o tyzden na poradni bolo vsetko v poriadku. Problem by bol, ak by krvacanie neprestalo a krv bola jasnocervena, vtedy treba ist rovo do nemocky.

alica26
8. júl 2010

@lela1809 ...mna práve dnes kamočka, ktorá už porodila upozornovala, že pri poslednom vyšetrení trochu krvácala, že sa nemám plašiť, keby som aj ja, že je to normálne a malo by to prejsť samo... Tak dúfam, že je to aj tvoj prí´pad... 🙂

kukucka26
8. júl 2010

@petzi hernia je ludovo povedane pruch diera v bruchu

tinka349
8. júl 2010

@lela1809 ja mam ten monitor, a celkom sa mi pozdava 🙂 a som bola prekvapena ze to aj sleduje zvuky, nielen pohyb

patresko11
8. júl 2010

dneska mam cely den tvrde brusko......

lenka23
8. júl 2010

@lela1809 ahoj... toto isté sa mi stalo po vyšetrení na poradni minulý týždeň... trvalo mi to asi 2 dni. Bol to len taký občasný hnedý výtok. Potom to prestalo... a dnes keď som prišla z poradne tak presne to isté.

maxara
8. júl 2010

Ahojte kvakulky..
Tak som doma z poradne.. teda uz dlhsie, uz som aj nakupila a uvarila krupicove slize a uhorkovy salat 😵 mnaaaam
Mam tu synovca na navsteve, takze s mm nosia nabytok, tak sa budem musiet aj ja trochu postarat, hoci moj nariadeny kludovy rezim nadalej plati.. TOTIZ.
Tlak posledne dva dni som mala malinko vyssi, ten spodny okolo 85. Opuchnute nohy mam nechutne, uz od pol lytok a vyzeraju ako prasacie labky, co som vcera varila psom.. 😒 No ale aspon moc bol v poriadku, takze bielkoviny zatial nemam. Vysetril ma aj odspodu a nalez nezmeneny, teda krcok na spic prsta otvoreny, ale aspon makksi..A to som bola presvedcena, ze sa muselo nieco udiat, lebo citim dole ovela viac tlaky a babo.. no skratka som trosku sklamana..
Ale co je najhorsie, tak v pondelok nastupujem do porodky, lebo mam ten tlak vyssi a nohy jak prasnica. Povedal mi, ze ved nech sa doma na to naladim, ze v pondelok mi vezmu krv, urobia mi testy, krvny obraz a biochemiu a podla tychto vysledkov sa potom ukaze, ci mi porod vyvolaju alebo urobia sekciu, ale rozhodne ma nenechaju prenasat, vraj si to nemozem dovolit.. Asi klasika kvoli tlaku a opuchom.. 😒 Nuz a ako bonus, ze ved nakoniec mozem byt rada, lebo som uz mala byt tyzden v nemocke a pekne som to zvladla doma. A navyse vraj v pondelok uz mozem byt po porode 😵, ze ani toto nevylucuje..

@tinka349 takze mne toho 13.7. vyzera velmi realne, lebo ak do pondelka nepride sama, tak vdaka Stanke viem, ze moj dr sluzi v utorok a ja ho poprosim, nech mi to nenatahuje.. ak by boli vysledky take, ze ma nechaju cakat na prirodzeny, tak nic neriesim, ale ak mi povie, ze musia riesit, tak poviem nech hned, nech tam nesarapatim..

maxara
8. júl 2010

@lela1809 Ajoj, ak je to len vytok s primesou krvi, tak pockaj, ale ak je to cista krv, normalna jasna cervena ako keby si sa porezala, tak utekaj hned do porodky.. a kludne radsej bud za hysterku..

maxara
8. júl 2010

@alllexa som zvedava, ked budeme naraz v porodke, kto nam ustriehne nove babatka 😒

agika1982
8. júl 2010

@maxara som cakala co napises..a este som si a myslela ze ostanes v nemocke....takze si ma sokla xixi..ja mam poradku zajtra tak som zvedava...

Kocky my ideme kupovat angelcare...ten novy....su tam dve tie podlozky, plus aj svetlo, plus vysielacky a este nieco....vsetko som si dako nezapametala, ale priatelov bratranec ho ma a ze je s nim velmi spokojny...tak dufam ze aj my budeme 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

@tinka349 ako si na tom??som zvedava, kt. budeme skor v nemocke xixi...zartujem...myslim podla terminu 🙂 🙂 🙂 🙂

agika1982
8. júl 2010

@lela1809 toto iste sa stalo aj mne...mala som to po vysetreni a dokonca to trvalo asi styri dni.....chvalabohu nebola to jasne cervena krv..ak hej, tak hned by som sla na pohotovost

tinka349
8. júl 2010

@maxara no ja som strasne zvedava co mne povie zajtra lekarka na poradni....dnes som mala extremne zivy sen ze rodim 😖

tinka349
8. júl 2010

@agika1982 jooooj u mna nic noveee 😖 mala sa zakuklila a hotovo . . .mozem ja chiet zeby uz bola vonku 😀 uvidime co mi zajtra povedia v nemocnici na kontrole....ale ziadne zmeny necitim zeby som sa otvarala alebo daco....akurt akrize ma dnes o hodne viac boleli ako normalne 😖

petrap001
8. júl 2010

caute baby,tak ja som sa tu az teraz dostala..dnes sme mali perny den..rano sme boli v poradni,tak sme pribrali 500g od nemocnice,co som veeelmi rada.vsetko ok,uz mi aj dala recept na antikoncepciu,ze mozem zacat o 2 tyznde 😕 hm tu asi sestonedelie nepoznaju,no co uz 😀 a tak sme sa boli fotit na pas...ach jaaaaj to bo cirkus 😀 😀 😀 nase zlate tiche babatko ako keby niekto vymenil.maturovali s nim skoro hodinu,pokial neplakal,mal otvorene oci a tvaril sa ako cloviecik.ja uz som myslela,ze sa to nepodari,ale podarilo sa.tak sme museli ist na policiu,po ziadost na pas a tak zasa do Corku,co je asi 55km do passport office a tam das odprdli,lebo nam chybala jedna somarina,ktoru nam nikto nepovedal,ze potrebujeme.takze sa tam musime trepat zasa.a ku tomu este tak strasne prsalo,ze som myslela,ze zrusim nervy.ale prezili sme to 🙂
no a noc sme mali tiez strasnu..asi som to zariekla,ze aky je dobrucky.kazdu hodinu sa budil,len sa pucil od nervov ci co,ale neplakal,takze neviem co mu bolo.a aj kakal normalne,tak neviem.to bolo take ako z nervov.lebo ked som ho vzala na ruky,tak bol ticho.a tak ho polozim,ked zaspi a o 5 minut zas to iste.takze od piatej sme uz nespali vobec.a tak ked sme museli vstavat pomalicky do poradne,tak on zaspi 😠 no co uz.dufajme,ze dnes to bude lepsie,lebo som uz taka unavena,ze odkvecnem ochvilu 😔
ziadne nove prirastky?? idem si vas precitat 🙂

tinka349
8. júl 2010

@agika1982 a kupujete angelcare AC401? ja ho uz mam doma, ale ono to nie su dve platne, to je len jedna a v nej su spojene dve 😀

agika1982
8. júl 2010

@tinka349 viem ze angelcare ale neviem ake cislo je za tym....ta predavacka vravela ze su tam dve tie platne...mozno som to zle pochopila....ked to kupime, tak ti dam presne vediet

petrap001
8. júl 2010

@maxara ale uz je nas dost 😀 😀

cigaretka5
8. júl 2010

Dnes 18.18 sa narodila nasa dorotka s mierami 3080g 51cm . Fotecky neskor. V podstate to bola planovana sekcia .........

tinka349
8. júl 2010

@agika1982 no ja ho mam doma a na nete tiez pisali ze su tam dve platne, ale dosla mi jedna a v podstate v nej su akoby dve 😀

agika1982
8. júl 2010

@cigaretka5 jeeeeeeeej GraTULUJEEEm

agika1982
8. júl 2010

@tinka349 nemozu to byt dva druhy?? ale vlastne to je jedno....ta predavacka vravela ze to ma dve podlozky, bo ked sa babo zacne aj same otacat tak to je cez celu sirku postielky

petrap001
8. júl 2010

@cigaretka5 aj ja gratulujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre