Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

luminkasp
8. júl 2010

ahojte, tak ja som sa prave vratila z nemocnice

luminkasp
8. júl 2010

omylom som to uz odoslala nedopisane, no cely den som mala aj trochu krv, takze otvorena som na 2cm a vraj do 2 dni bude, tak uvidime, kontrakcie pravidelne nemam, len sem tam, bolesti mam ako pri ms

luminkasp
8. júl 2010

dobru noc, uz tu asi nie ste, ale skor som sa nedostala a teraz ked su tu nasi, neviem, kedy sa k vam dostanem 😉

petzi
8. júl 2010

@luminkasp
no tak ty sa mas, teda ti to krasne vychadza,tak ti drzim palce...
ja teda zatial nic, no otvorena som, krize bolia,zatka ma opusta potroskach uz dlhsie,
tlak v podbrusku tiez je ale teda kontrakcie ziadne caste,takze este cakam,...

petzi
8. júl 2010

@luminkasp dobru noc,veru vsetky zdrhli a uzivaj si vasich,ja budem mat tiez o zabavu
postarane na bud.tyzden.
😀

cigaretka5
8. júl 2010

@maxara vraj 24 hodin tak uvidime. Inak baby
konecne sa citim ako v 21 storoci . Ked porovnam izby na 8 a 9 je to brutal rozdiel.........

tinka349
8. júl 2010

no prave som dopozerala filmik a idem do hajan...newem ako rano vstanem na siedmu 😕 😕 😕 bru noc dewcata 🙂

sunnygirl
9. júl 2010

@tinka349 brutál video 😖

ja som sa zobudila už 2x na to, že mi tvrdne bruško. Neviem či je to oki,
skoro som sa pocikala, taký tlak je to, ledva som dobehla, no tvrdne mi len vrch bruška, spodok nie,
malé si teraz pukoce a mrvinká sa 😅 ,
v pondelok mám poradňu, tak uvidím, čo mi povie,
inak, v noci z utorka na stredu som mala asi dve hod. ms bolesti a potom aj cez deň,

gratulujem všetkým novým mamičkám 🙂 🙂 🙂

lenkaaninka
9. júl 2010

čaute babule dobré ránko
tak ja dneska noc že brutálna najhoršia od 2O.OO do 4.OO kontrakcie každých 6 minút stále a potom neviem ako som zaspala a celú noc ma prehánalo a teraz som bola na wc a odišla mi asi zátka...už som rozbitá na totálku a ochvilu idem na poradnu ma tam j...e ked tam budem ale dve hodinky čakať...idem stopovať či mi pokračujú ale tuším že hej ...dufam že prídem domov len pre kapsu...

sunnygirl
9. júl 2010

@lenkaaninka
Budeme na teba myslieť držkaj sa nech ťa Dr. vezme hneď, a aby si mala malého Patrika čím skôr v náručí. Teš sa 🙂 🙂 🙂

Chcela som sa Vás opýtať:
Tie čo ste už porodili, bola vám treba fľaška a cumlík? (Ja si myslím, že nie) a čo terau doma, čo kojíte, treba vám?

lenkaaninka
9. júl 2010

@sunnygirl díky moja idem ...ooochhh začínam mať bobky 😅 ale malý kope tak asi je všetko ok....ozvem sa 😵

cigaretka5
9. júl 2010

Baby tak Ja mam za sebou noc po sekcii. Asi o 2 som si vypytala analgetikum prot bolesti. Mirka oxito je na maternicu des len neviem ci v mojom pripade to nie je viac o strachu z bolesti -si ma vcera vydesila - alebo o skutocnej bolesti........

janka_michal
9. júl 2010

@cigaretka5 a ako sa citis??male si mala pri sebe?ja mam uzsiu panvu no dr mi povedala,ze mala je zostupena dole a som otvorena na jeden a pol prsta,tak ze to nevyzera na cisarak..zatial som doma, brusko ma boli na ms tak uvidime..no stale sa toho bojim,ze aj ja tak pojdem..hlavne co by mi prekazalo by bolo,ze babo nemozem mat pri sebe hned ako zeny co rodia normalne..ako to mas ty???

alllexa
9. júl 2010

@lenkaaninka - fiha, tak Ty uz asi ides rodit! Drz sa!

@cigaretka5 - no tak to najhorsie mas za sebou, uz bude len lepsie, neboj...

@luminkasp - tak hlavne, ze si stihla vasich🙂 no a vyjde Ti to akurat k terminu, a asi aj pekne prirodzene...

@tinka349 - Ty mas uz o siedmej poradnu? Ja az poobede... Tak potom daj vediet!

alllexa
9. júl 2010

@sunnygirl - inak ja som nad tym tize uvazovala, ze ci kupovat aj nejaku flasku. Ale keby som chcela odsavat a dat potom babatku pit, tak asi hej. Pre istotu som kupila, ale len jednu. Mozno skor tie pohariky na uskladnenie. Ked som bola na prednaske o dojceni, tak vraj nie je uplne idealne davat z flasky pit, ale cez taku tenku cievku (dostat to v lekarni) a dat si to potom na prst.

jjana17
9. júl 2010

ahojte kocky,,,,idem vas pozriet sem do temy,,,lebo v nasej asi este vsetky spia ,,prvy krat tehotne,,
ako sa mate???aj vy uz tak napatim cakate kedy to pride? ja velmi,,,jaj toto cakanie je strasne

janka_michal
9. júl 2010

@jjana17 - ahoj ahoj..no v tejto teme su dievcence ranne vtacatka...ja osobne som velmi netrpezliva a moc sa tesim na nasu malu krasavicu 🙂 uz by som to brala aj hned..a to z roznych dovodov...niektore dni ani len nevnimam, ze som tehu a inokedy ma to vie velmi potrapit...tieto noci su asi najhorsie..rano vstavam viac unavena ako ked si idem vecer lahnut...ako si na tom?aj sa otvaras alebo nieco podobne?mas nejake bolesti a tak pod..ides rodit s epi ci dokonca cisarskym..?

alllexa
9. júl 2010

@stanka33 - tak mam asi zlu vahu, lebo teraz mi ukazuje o 3 kg menej ako vcera🙂
Inak, ja som mala povodne 57 kg pri vyske 167 cm, takze to bolo tak akurat. A to som dlho bojovala, kym som sa na tych 57 kg pred par rokmi dostala, vzdy som mala par kg navyse, okolo 63... A je pravda, ze pri tej vyske tie kila dost vidno. U mna aj tych 6 kg bol dost rozdiel, lebo hlavne na bokoch a stehnach to bolo vsetko sustredene.

jjana17
9. júl 2010

@janka_michal ahoj, vies co takto by ma ani nic pocas tehu nejedovalo ako opuchy, v stredu som sa vratila z nemocky, tyzden ma tam pozorovali ci to je len opuch normalny ze klasika alebo aj nieco sa k tomu pridava ako moc vysoky tlak, alebo ci mi oblicky stihaju, ale nastastie je vsetko oki a som doma na par dni este
ale ako som tam lezala aj som si priala aby to uz na mna prislo a bude maly na svete, no nestalo sa tak,,,vsetko okolo mna to tam rodilo, a ja nic, tak musim pockat na den D kedy sa malemu bude chcet ist uz za mamou a tatom
ja nemam bolesti ziadne, brusko mi netvrdne, len ked som strasne unavena alebo nieco dlho robim v predklone inak nic, krcok mam uz skrateny ale ze vsetko je oki, maly ma u cez 3kg cize riadny macko to bude a rodit chcem s epiduralkou

janka_michal
9. júl 2010

@jjana17 no tak to veru poriadny chlapisko sa ti narodi...moja malá vazila v 36ryzdni 2535g cca takze ona nebude az taka velka asi..no mne staci ked bude mat nejake tri kg..a to mas opuchy kazdy den?ja som mala raz dost ze som ani clenky "nemala" ruky spuchnute...ale inak moc nie..a to verim, ze si si priala porodit ked si bola v nemocnici..ja som bola tiez, ale este v 32tyzdni lebo mne brusko velmi tvrdne..vtedy mi povedali, ze mam kontrakcie kazde dve,tri minuty..ale bola som zatvorena aj sa to potom ustalio trosku a tak som sla domov a vybavili sme to ambulantne..az teraz na poslednej kontrole povedali, ze som otvorena..a asi sa otvaram, lebo mam tie bolesti ako ms a vcera rano som citila take ako pichanie dole v brusku pri nohach tak vraj to su stahy a asi sa dalej otvaram..ale od vtedy len take mensie pobolievanie aj v noci ma nic nebolelo,,tak uvidime v stredu co povedia.. no a porod s epi aj ja nad tym uvazujem..pred tym som chclea potom, ze nie a teraz zase ze ano..naco trpiet ked nemusim..a ty budes mat velke dieta tak pre teba je to asi ta najlepsia moznost..a nemala si niekedy uz take myslienky ze vybehnes po schodoch alebo cosi pod a pomozes tomu porodu?

alllexa
9. júl 2010

@jjana17 - vitaj u nas! Tak to je blbe byt v nemocnici, ked sa este nic nedeje a len sledujes, ze ostatne rodia a Ty nic... Sice niekedy sa tak citim aj tu, ze som asi posledna, co ma rodit a nerodila🙂 Ale ked este nie si otvorena, tak si asi to chvilku potrva, to by ani nebolo dobre, keby ho nasilu durili von🙂.

jjana17
9. júl 2010

@janka_michal tak bude to taky macko nas
inak ked tak citam ja som vcera vybehla po schodoch a potom ale o par hodin tak cca 4 som mala take bolesti malinke dole take stipkanie no take cudne to bolo tak mozno je to pomale to otvaranie, tak hadam sa to rozbehne nechcem cakat az do terminu,,,,,to bude moc velky si myyslim,,,,no nerobim pre to nic aby sa to spustilo,,mozno len to ze s mm sa k sebe teraz mame odkedy som sa vratila z nemocky, mozno to tomu pomoze, no neviem uvidime a nechame sa prekvapit
rodit idem s epiduralkou, naco trpiet a zbytocne sa vycerpat ked to ide aj takto

janka_michal
9. júl 2010
https://www.youtube.com/watch?v=J7_k5tUeoUc


toto si kuknite..jaj az ma mrazilo...uzasne

jjana17
9. júl 2010

@alllexa no ved to clovek uz taky zmiereny s tym ze co ho caka a neminie a nic, len cakas a nic,,,,,,,,teda ved no ja som tam nelezala ze by som sa otvarala len som puchla, ruky a nohy som mala tak no dost naliate, ale ved to uz vydrzime nejako,,,,najlepsie by bolo ako v nemocke len a len lezat ale to sa neda doma,, teda mne vobec tam som mala nohy normalne neopuchnute a tuto prejdem z izby do izby a hned je to naliate

janka_michal
9. júl 2010

@jjana17 noo tak mozne to je..a veru pravdu mas to malicky bude velky chlap..a neskusala si sa s dr dohodnut na vyvolani porodu?u nas sa to tak robi.no neviem ci by to vyvolali v 38 no myslim,ze mozno aj hej vsak to uz je babo donosene..a ma aj dobru vahu...ci to nechces???mojim kamoskam dvom vyvolali porod a boli radi..vedeli presne kedy ich to caka..vedeli sa na to psychicky pripravit, prisli rano do nemocnice s tym, ze idu rodit..a ziadne stresy kedy co a ako..tak skus nad tym porozmyslat..mozno aj to by bola cesta..mna ked sa pytala sestricka kedy by som chcela rodit..hovorim no ze aj hned..a dr, ze no ale to este nie este mame nejaky tyzden cas 🙂

nina88
9. júl 2010

Alexa ty čo tu ešte oxyduješ??? 😀

jjana17
9. júl 2010

@janka_michal vies co nic take mi nenavrhla ale spytam sa jej na to,,,,,ved uvidim, co mi povie na poradni ,,,,,

jjana17
9. júl 2010

dobre kocky idem i na na chvilku lahnut nech sa mi nozky znormalizuju,,,,,,,,,

alllexa
9. júl 2010

@janka_michal - jej, to je zlate🙂 Mala ma super hlas!

@nina88 - no, nikto ma nechce vziat do nemocnice, ostala som na ocot🙂

janka_michal
9. júl 2010

@jjana17 no vsak skus.za to nic nedas..ahooj

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre