Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

adelaine
9. júl 2010

@alllexa ved to ano,ale oblecenie pre babetka nebolo, bolo ich tam vela...
@noemarta dakujem za privitanie 😉
ja som rano jedla velmi malo, skoro nic....tebe by som vsak asi odporucala nepapat, kedze nevies, ci to bude cisarsky...

baby, musim koncit, ak sa mi podari,nakuknem este vecer. 😉

alllexa
9. júl 2010

@noemarta - mne povedali, ze nie nalacno, lebo v pondelok ma este nebudu "robit"... Tak podla toho, ze ci uz v pondelok pojdes na to, alebo nie...

alllexa
9. júl 2010

@adelaine - a ake je najlepsie oblecko pre dieta - body?

noemarta
9. júl 2010

@alllexa no ved to mi nepovedala, ci nalacno ci.... radsej dojdem nalacno.
myslim si, ze asi budu stacit bodynka, lebo na buduci tyzden ma byt najvacsi vypek.... 😕 😕
idem este nieco poupratovat, nachystat nejake tie veci a a a allex, keby daco volaj, piiiiis. paaaa

ericica
9. júl 2010

@oacka no lebo taha dlho a z oboch prsnikov a potom este vzdy hlada.....vytiahne este 10 max 20 ml umeleho a zaspi....
aj mne prva mala papkala kazde dve tri hodinky a stacilo jej aj z jedneho prsnika a pekne zaspinkala,ale Edinka uz len tym ze mala vacsiu vahu a je aj ovela vacsi papkac,takze asi jej to nestaci ☹ no a tu laktacnu krizu sme mali aj my ale prekonali sme ju 🙂

ericica
9. júl 2010

no a porod som mala ovela ale fakt ovela taszi ako pri malej......rano mi dali infuzky cely den som mala bolesti okolo 10 vecer mi prepichli vodu no a tie bolesti sa potom stupnovali cim dalej tym viacej 😖 😖 😖 okolo 1 ma vysetroval moj dr a moc nebol spokojny ze vraj mala ma velku hlavicku a nevojde sa do panvy tak ma hned vystrasil.to ma dali uz na kreslo a pustili mm za mnou tam sme sa trapili polhodku , potom ma zase dr vysetril v tej najvecsej kontrrakcii a povedal ze asi to pojde ,len musim silno tlacit,takze na tri ci styri zatlacenia bola mala vonku aj s jeho pomocou tlacil mi totiz na brucho 😝 co pri prvej malej vobec nemusel robit....vacsiu bolest si ani neviem predstavit...no ale uz je to za nami a predstavte si mam len dva stichy ale zlatu zilu jak hroom 😲 😲 😲

tinka349
9. júl 2010

@lutsine brusko som opalovala asi len pol hodinku, trosku slniecka malej neuskodi, mozno dozreje skor na porod 😀

juuuuj ale inak ma spieklo doooost za dve hodinky na slnku 😝 😎

tinka349
9. júl 2010

@stanka33 ja som uz aj pocula teoriu, ze detom treba ukazovat svetlo aby vedeli ze maju ist z bruska z tmy von 😀 tak som krasulke dopriala slnecne luce, nech vie co ju caka von, a nech sa neskryva uz v brusku 😀

tinka349
9. júl 2010

@alllexa
@pepppe nooo uz sa vam to krati 🙂 sa to zacalo pomaly nejako rozbiehat 😀 do tyzdna porodime skoro vsetky na druhej strane tabulky co sme 😀 😀 😀

tinka349
9. júl 2010

@mirka285 juuuj no urcite nie si vacsi placko ako ja....mne len dnes doktorka povedala ze uz aj kontrackie mam a ja som mala slzy v ociach....a ked to na mna pride tak sa s vmai stavim o co chcete ze u nas doma bude slzave udolie a to nehovorim o porode a potom to vsetko a taaaak. . . . 🤐

tinka349
9. júl 2010

@izira ja bolesti krizov v noci nejak nevnimam, akurat ked sa prevalujem z boka na bok 😖 no ale dnes sa neviem ani posadit, ani vstat zo stolicky, akoby mi tam cvaklo nejaky nerv a taka otrasna pichlava bolest to je 😠 Ozaj - co si beries pre sbea aj pre maleho do nemocnice? chcem pokontrolovat, ze ci mam vsetko 😀

tinka349
9. júl 2010

noooo som sa nejak rozpisala ci coooo 😕 kocky kde ste? na poobednej sieste ? 😀

zrzulka
9. júl 2010

@ericica presne ako pises hlavne ze to mame za sebou. ja som mala tiez tento druhy bolestivejsi. A to sa skor opacne zvykne hovorit ze druhe porody byvaju "prechadzka ruzovym sadom" A to preco ta nechali tolko "trapit"??? mne vodu prepichol hned...

mojalili
9. júl 2010

@oacka Pijem Vineu od porodnice....takze v pohode... 😉

zrzulka
9. júl 2010

@mirka285 ja placem furt este aj teraz, ja mam total poporodnu depku, pri malej som to nepoznala a teraz furt len revem jak blazniva

zrzulka
9. júl 2010

inak tie co idete na antolsku (teda neviem ci je tu taka mamina) tak tam oblecko netreba. Ked som ja bola tak vzdy bolo dost... A to som tam chodila casto lebo maly vela grcal... ale toaletak nemali ani na Antolskej. Akurat na pripravovni tam bol ale uz na izbach nie. zase ja som to ani necakala zeby tam bol.... V podstate som ho ani nepotrebovala 😀 😀 😀 utierala som sa vlhcenymi utierkami kvoli ranam a potom sup do sprchy osprchovat pekne intimnym gelikom....

zrzulka
9. júl 2010

@adelaine Vitajte domka :O)))) Aky bol porod? sme ta tu obdivovali ako si mohla zvladnut porod bez epi pri 4.5 kg babetku. Ja som tlacila 3840 a mala som veruze dost....

zrzulka
9. júl 2010

babulky ako obliekate na von deti? ja davam malemu mikinu a este je zavrety aj tym krytom ... rozmyslam zeby som mu davala len body s dlhym rukavom... ved aj tak je este prikryty letnou dekou....

zrzulka
9. júl 2010

@alllexa na prsia ked mas stuhnute (zatvrdnute) tak tepla sprcha a treba odsat prebytocne mlieko nech sa nevytvori zapal....

zrzulka
9. júl 2010

@adelaine inak ako to ze si zasobovala novorodencov? to davali mliecko od teba inym detom?spravne som to pochopila?

alica26
9. júl 2010

ahojte kočky, no ja som nachystaná na pondelok... ešte som vyvarila odsávačku, dudlík ,flašku a lyžičku ...beriem so sebou do pôrodnice..., skontrolovala kufor a som ready....! Dnes aj psychicky... 🙂 Ale u mna sa to každý den mení, tak neviem ako sa zobudím zrovna v pondelok. 😝 Ako vá s tak čítam, tak budúci týžden tu pomaly zostanú len mamičky, ktoré už porodili, lebo dosť nás už nastupuje do nemosky... 😅

tinka349
9. júl 2010

juuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuj baby ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ som skoro odpadla pred chvilou . . . isla som na wecko a taaaak ma pichlo do krizov ze som ostala stat a ani krok som nevedela spravit . . . normalne som sa rozrevala ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

alica26
9. júl 2010

@tinka349 včera som také krížové stavy mala aj ja... 😝 Som si myslela, že sa rozpadnem a dnes nič... 😖 Mám totál nechápačku! 😅

tinka349
9. júl 2010

@alica26 no ale to ked tak budu boliet kontrakcie tak sa asi zbesniiiim 😢 ked sa nehybem tak je to celkom oki, ale kazyd pohyb je moemntalne dost brutaaaal 😖

alica26
9. júl 2010

@tinka349 ...ti verím, aj ja som si včera myslela, že to už nerozchodím a vyspala som sa z toho...ale mám taký tichý pocit, že teraz k večeru mi to zase začín pomaly nastupovať...Dúfam, že to je znamenie začínajúceho sa pôrodu... 😅

noemarta
9. júl 2010

katty17 akurat odtiekla krvava plodova voda, ide dnes rodit, len aby ste vedeli!!!
allex, asi sa tam ozaj vsetki stretneme....

alica26
9. júl 2010

@noemarta držím paste, nech všetko dobre dopadne!!!

zrzulka
9. júl 2010

@noemarta waw drzime palceky a cakame na spravicky od nej ... dufam ze nas budes informovat!!!!

tinka349
9. júl 2010

@alica26 😢 😢 😢 😢

noemarta
9. júl 2010

@alica26 @zrzulka , jasne hned dam vediet co a jak. mna to caka v pondelok, ak sa teda same nic neudeje. ale katty17 mala termin az 19teho a a a je z nas prva.... 🙂 len nech vsetko dobre dopadne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre