Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

zrzulka
15. júl 2010

joj kocky dnes som cely den aj noc s malymi sama idem si ku nim lahnut lebo fakt mam dost po celom dni. Vobec si to neviem zorganizovat. Take veci ako kupanie obidvoch a ked kojim aby som niecim zamestnavala malu. ona si teraz vyzaduje ovela viac pozornosti. Furt mu taha nohy a ruky. Rozbaluje mu plienku... Uz nech ma aspon rok nech je to lahsie :O)))

tinka349
15. júl 2010

zasa vsetky spinkate? 😕 😕 😕 😕

tinka349
15. júl 2010

no tak nic nooo . . . potom dobruuu

sunnygirl
16. júl 2010

ahojte bábiky,
už aj sowicka spinká, tak ja som si vás trocha prelúskala, idem spať 🙂 , gratulujem novým maminkám (stanka33, denisse)

tinka349
16. júl 2010

@sunnygirl jeeeeeeeee 😕 ty co este nespis tak neskoro? a ja nespim uz ta skoro . . . kazdu hodinu vstavam, napit sa, potom akoze ne wecko hoc mi netreba....teraz akurat ranajkujem keksik...pred chvilou ma zobudila mucha lebo som si nechala otvorene dvere do izby nech je trochu prievan . .. 😖

sunnygirl
16. júl 2010

@tinka349 sowicka ja spím tak na etapy a toto je môj čas keď sa zobudím a som hore asi hodinku, hodinku aj pól a potom opäť zaspím 😅

janka_michal
16. júl 2010

ahojte zienky..no kukam, ze niekto zase ponocoval 😀 ja uz hore asi tak hodinku..hrozna noc..straaasne teplo..ale dnes je zamracene,tak to vyzera ze bude lepsie..t@inka349 no co kedy uz ides na to konecne??vsak prehovor tu malicku,ze na tomto svete je fajn nech uz ide von 🙂

mirka285
16. júl 2010

ahojte..jezis to zas bude dnes den,mna uz z toho tepla porazi,esteze mala mi pekne spi v noci takze aj ja sa dobre vyspim...snivalo sa mi ze som sa celu noc kupala v obrovskom bazene 😉

janka_michal
16. júl 2010

@mirka285 no ono je super tak pocasie..ale ked si ako sa ti snivalo niekde pri volakom bazene,mori alebo pod...u nas nastastie nejak fuka chladny vietor tak zatial je fajn..na teba prisiel porod sam od seba ci ti volavali ?

krish
16. júl 2010

ahojte, toto teplo mi uz vaaaazne lezie krkom. 😒 ani von nemozem ist ani nic. som kardiacka a minule som mala v meste take tocaky ze som sa uz videla v sanitke. babyyyyy ja uz chcem mat drobca pri sebeeeeeeee, uz mi je brusko tazke, kazdym dnom len priberam a opucham a som stale viac a viac nervozna ☹

mirka285
16. júl 2010

@janka_michal tiez mi vyvolavali....no ved pave ze keby som tuzila po takomto horku,idem do Egyptu....toto pocasie znasame zle my co uz mame deticky ale aj vy kinderka...

janka_michal
16. júl 2010

@krish ale neboj vsak uz mas len 5 dni..to uz sa ti premelie..aj ked tieto posledne dni su ako tyzdne..aaach..ale este oddychuj kym sa tida..ja ivem to sa len tak lahko hovori..ja som mala posledne dva dni celkom ok naladu..pred tym som uz bola na prasky..uz som revala,ze chcem porodit..a dnes mam zase taku cudnu naladu..hold musime to zvladnut..a davas si porod vyvolat ci cakas kedy sa mu samemu bude chciet ist von?

krish
16. júl 2010

@janka_michal nic ine nam neostava iba vydrzat. ja nemam zazmluvneneho dokyho takze cakam co sa bude diat 🙂 v pondelok mam poradnu. a ked nic tak az 28,-29. nastup do nemocnice na vyvolavanie. no... takze tak.

ty to mas ako? cakas tiez na den D alebo uz ho mas predom urceny ? 😉

janka_michal
16. júl 2010

@mirka285 napisem ti ip

janka_michal
16. júl 2010

@krish no to mas veru este dost cakania..no ja som mojej dr spominala,ze by som chcela planovany porod..lebo musim ist do ineho mesta a bojim sa,ze nestihneme :D aj ked to je asi malo pravdepodobne..radesj by som isla do nemocnice s tym ,ze mi to vyvolaju a som pod dozorom..mozem sa psychicky pripravit riadne nato..a nie ze ma to chyti niekde vmeste alebo tak pod..no a ja som bola teraz na poradni v 38tt a idem o tyzden vo stvrtok a tam povedala,ze sa dohdoneme na termine porodu..chcem to tak ked bude mat moja dr sluzbu,aby som jej nemusela platit za to,ze pirde len k mojmu porodu..ale proste bude mat sluzbu to sa tak zvykne u nas robit..alebo sa len dohodnem na vyvolani a nech ma odrodi kto chce..ale nam sa to komplikuje s tym,ze drahy ma novu pracu a nema narok na dovolenku, no budu mat celozavodnu aon bude zatial taky dispecer v pohotovosti,ale mohol by byt s nami doma ked uz dojdem z nemocnice..bo od 26teho maju dovolenku..takze by som to chela nejak posurit nech uz vo stvtok rodim 🙂 uvidime..ale povodne sme chcei rodit az 28 bo vtedy ma on narodeniny..tak to by bol moj darcek pre neho 🙂 ale neda sa to tak a neviem ci milovanie pomoze k vyvolaniu, lebo ked som skusala vinko nic, upratovat to mi tiez nepomaha lebo ja som s bruchom oskrabavala seteny v byte co sme kupovali a prerabali a malovala izby a milion krat za den umyvala na kolenach podlahy a tak pod..takze take ze umyt schody alebo co mi nic nerobi..skusla som uz pred par dnami :D ty skusas nieco take ?

krish
16. júl 2010

@janka_michal ja to mam tiez pestre, moj drahy ide 28 na sluzobku takze mozno ani pri porode nebude 😖 ja som skusala upratovanie, behanie po schodoch ked sa nam pokakal vytah, pijem ten caj z ostruziny malinikovej, arnicu montanu pred porodom, kazdy den si poskakujem na fit lopte a neviem co vsetko este. 😀 a to ma pomaly do 35tyzdna strasili s predcasnym porodom, mala som nariadeny prisny kludovy rezim, nohy vylozene a ja este aj prenasat budem teraz 😀

inak baby, jaj mam panicky strach z injekcii do zadku, kolko ich bude pri alebo po porode? 😅 prezradite?

janka_michal
16. júl 2010

@krish jaaaaaaj no ty ako keby si moj pripad pisala..ja som bola v 32tt v nemocnici lebo mi strasne tvrdlo brucho som mala kontrakcie kazde dve tri minuty a silne..ale to nebolelo ma to len som to citila..a tiez som amal magnezium a prisny kludovy rezim..ktory som ovsem dodrziavala tak par dni..ja som aktivny clovek..a fak tma len tak lezat nebavilo..a hlavne ked som videla prach alebo co..tak to ma dvihalo zpostele :D ani milovat sme sa nemali..a aj to sme robli :D a vidis to stale drzime..tiez pijem cajik z ostruziny..aj vsetko robim..no citam akurat o tom semienku a pisu ze to pomoze,ale ked je telo pripravene na porod uz..ze niekomu to zabere (ked uz sa schyluje k porodu) a niekomu zase nie..tak neviem..vyskusame uvidime..a si aj otvorena?lebo ja som od minuleho tyzdna na 1,5 prsta.a mysella som ze teraz budem na viac a nie sa to nejak zastavilo som stale rovnako

janka_michal
16. júl 2010

a inak injekcie do zadku nenavidim aj ja..to je najhorsieeee...
baby co idete robit na obed.ja uz som zufala nic mi nechuti :(((( vcera som zjedla jeden keksik a potom az vecer okolo pol 7 som mala cestoviny s kuracim mäsom na smotane..a potom kolacik :D a to je vsetko

krish
16. júl 2010

@janka_michal ja ti ani neviem ci som otvorena, u nas v nemocnici su tie kontroly ako na beziacom pase. ja iba viem ze mam CS7 a ze maly nalieha hlavickou, nic viac...

a ake semienko? ja som citala iba o ricinovom oleji, kamaratka ho vypila a nic. podla mna babo samo vie kedy ma ist von a ten nas lenivec - po tatovi 😀 si dava nacas.

krish
16. júl 2010

@janka_michal ja v tieto horucavy ranajkujem a veceriam, obed mi velmi nechuti, max si spravim daky zeleninovy salat alebo nieco lahke.

ja som si injekcie do zadku uzila ked som prve mesiace grckala o zivot. a ten hnusny pocit ked sestricka povedala ze teraz sa nezlaknite 😀 😀 😀 😀 😀 a sup ju tam. 😢 😠 😀

janka_michal
16. júl 2010

@krish no ja som CS5 a neviem co to znamena..no citam aj ja cim dalej viac o tom oleji tak neviem a tym semienkom som myslela spermie..lebo moj drahy si teraz dava pozor,aby to nahodou neurychlilo no uz by sme to aj chceli..vsask vyskusat mozme..a uvidime..ale vraj to zabera,len ak je telo pripravena a schyluje sa k porodu 🙂

krish
16. júl 2010

@janka_michal ja truuuuba 😀 😀 😀 😀 nevadi, lebo ja som citala aj o nejako lanovom semienku ci co 😀 ja som v 38tt mala tiez CS5 a v 39 uz CS7

tutifruti
16. júl 2010

Caute baby.... tak ja som detičky s mm vyprevadila na túru do Terchovej a môžem po nich pol dna upratovať aký brajgel tu nechali 😠 No pri mojej rýchlosti to bude skôr do večera....
Ešte som dokopy nič neurobila a už som opuchnutá.... Nohy mám jak dva balóny..,. o prstoch ani nehovorím.... Potím sa brutálne.... kedy toto skončí?

krish
16. júl 2010

@tutifruti ahoj, to sa pytam aj ja 😉 musime vydrzat sme predsa nejake ŽENY! nie? 😀

janka_michal
16. júl 2010

@krish no hej aj ja som citala o tom lanovom 🙂 a vsak no uvidime..ja napisem ked pojdeme na to..ak sa ptom nebudme ozývať tak to asi zabralo :D dnes akurat idem po kolenach poumyvat podlahy..no neviemci po kolenach moc sa mi nechce do toho..lebo mne stale tvrdne to brucho a je mi to nepridjemne..to sa ledva zohnem potom aj obratim na posteli..tebe tvrdne brusko?

tutifruti
16. júl 2010

Baby ja som včera mm nahovorila aj na tutumutu /v naivnej viere, že to možno zaberie/ aj ked sa chudák bránil 😅 a nic... .iba sa mi snívalo, že som porodila....dcéru... 🙂
Tak ráno hovorím mm, že som rodila, a že máme dievčatko a on...no a? ved máme plno ružových vecí po babách.... 🙂

mirka285
16. júl 2010

kocky pre mna je toto lehatko na nezaplatenie,ako tam polozim malu tak mi za chvilu spinka 😉

krish
16. júl 2010

@janka_michal mne tvrdlo veeeeelmi, ale potom akoby prestalo, a teraz uz iba ked nieco robim, ked dlho chodim alebo tak. ked sa iba tak vyvalujem na gauci tak nie. no, my mame sexik zakazany lebo ze maly je velmi nizko. 😝 takze my to skusat nebudeme.

krish
16. júl 2010

@tutifruti mne sa od zaciatku sniva len o dievcatku, aj moja babka mi v kartach vycitala ze sa mi narodi dievca, tak som zvedava ale zatial kazdy lekar povedal ze to bude chalan ze ma vajciska ako svet 😀 😀 😀 ale ja by som aj dievcatko velmi chcela. malu Klaru 😵

@mirka285 miri ake lehatko?

janka_michal
16. júl 2010

@tutifruti no a si uz otvorena?lebo vraj aj to milovanie pomaha len ak si uz otvorena alebo co ja viem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre