Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

23bambuliatko
17. júl 2010

@maxara maš užasneho manžela...tak karsne to tu opísal 😀 😀 😀
Strááááááááááááááááááááááááááááááášne velikanska gratulka k malej ninke a samozrejme aj všetkym mamičkam....
veru rozrodieva sa to tu 😀 aj ja už chcem mať mojho trpaslíka pri sebe 😉 aj ked je pravda že v tychto horucavach mam dost roboty sama o sebou 😒

janka_michal
17. júl 2010

ahojte baby..tinka349- a vsak na vyvolanie nemusis mat zazmluvneneho dr..to by ti tam mali napisat a ty sa dostavis na terim do nemky..no neviem ci to tak je vsade a odrodi ta kto bude mat sluzbu..

u nas bola vcera party...mali sme tu znamych, ale rano uz o 7 hore :( este som sa vyvaolavala..no idem do sprsky a trosku sa rozhybat..musim popratat tento brajgel co tu ostal :( a taaaaaak sa mi nechce..som nejaka vycerpana..

@kukucka26..ak si nie si ista,tak ja by som radsej zbehla tiez na tu pohotovost alebo tak..aj ked tristo krat zbytocne lepsie ako raz a neskoro..ver mi,viem co hovorim nedavno sa znamej stala hrozna vec a to tiez bolo takto..takze nenehavaj nic na nahodu ak sa ti nieco nezda alebo si si nie ista bez do nemocnice!

tutifruti
17. júl 2010

Caute baby... tak som mm a deti vyprevadila na túru.... po včerajšku sa im nejak zapáčilo a som sama doma.... Tak veľmi by som chcela byť aktívna a niečo upratať, alebo dačo dobré navariť... ale som ako lemra lemravá... ani hnúť sa mi nechce... už teraz som opuchnutá... čo bude do večera? Včera som si dala aj červené víno a nič 😠

tutifruti
17. júl 2010

A ozaj zabudla som... Maxi ešte včera písala, že pôrod zvládla bez EPI... a váha Ninky bola 4200g.... 🙂

janka_michal
17. júl 2010

jaaaaj zienky strane ma boli brusko ako na ms az do krizov mi ta bolest ide...aaaaaaaaaaaaau..sibne ma :(

oacka
17. júl 2010

GRATULUJEM Maxare ku krásnemu úlovku! 😀 😀 😀 dúfam,že sa rýchlo zotaví a malá im bude robiť veeeeeľa radosti! ešte niekto porodil?
Oficiálne sa hlásim do klubu" nenávidím tieto sk....ené horúčavy!" prepáčte za silné slová,ale toto je des, šak to sme na slovensku hádam nikdy nemali! malá celú noc nesppala,pučila sa ostošesť, chcela piť.... dala som jej tri lyžičky vody a tvárila sa,že jej dávam piť močku... tak sa kojíme v jednom kuse....asi sa k tomu pridala aj tá laktačná kríza... včera cicala dve hodiny v kuse!

tutifruti
17. júl 2010

@oacka hlásim za pokladníčku 😉 ja uz nemám miesto
@janka_michal poslíčky? či už

janka_michal
17. júl 2010

@tutifruti no tie poslicky to tak vyzera :( no mohlo by to uz prist..ale ak nie do stvrtku tak sa dr dohodnem na termine planovaneho porodu..aj tak ako citam tak detickam sa samým nechce do tohto tepla takze im tak ci tak pomahaju..a ty si ako na tom???

tutifruti
17. júl 2010

@janka_michal no ja pevne verím, že si ma v pondelok nechajú v nemocke a utorok ma robia... lebo ja uz som úplne hotová z tohoto tepla.... sa osprchujem a za pat minut som mokrá... Ráno som sa zobudila s total mokrými vlasami.... akoby som vyliezla zo sprchy.... 😠 Paradoxne som spala ako drevo.... asi z toho červeného vína, čo som si včera dala... 😅

petrap001
17. júl 2010

@oacka my sme mali tiez strasnu noc,akurat co maly dlhsie pospal bolo ok 5tej do pol 9,inac celu noc sa stale budil a pucil a jedol a dookola 😖 este stastie,ze nemame ziadne horucavy,krasnych 15stupnov 😖 aspon keby slnko svietilo,ked uz je ten jul...no co uz.

petrap001
17. júl 2010

@tutifruti ja mam zasa stavy,ze je mi uplne horuco,ze ma az oblieva a tak zasa sa skoro klepem od zimy..no hormony robia svoje..
baby,mne to to blbe spinenie uz ide na nervy..to,co som nemala kramy 9 mesiacov sa pekne krasne vratilo aj s urokmi 😀 a ja tak neznasam vlozky 😠 😠 😠

janka_michal
17. júl 2010

@tutifruti jaaaaj no to poznam, a ides mat teda planovany porod?aj y si si dala z vinka??no aj ja som si dala ale len taky slaby strik..lebo mne samotne vinko nechuti...a je fajn,ze si sa vyspinkala..hovori sa,ze telo potrebuje pred porodom nacepat sily tak spis pred porodom dobre..no uviidme ci to bude platit aj u teba 🙂

janka_michal
17. júl 2010

no dobre zienky, tak sa teda opatrujte..ja sa idem chystat ideme totiz na zahradu..vobec, ale vobec sa mi nechce do toho tepla..tak dufam,ze to budem zvladat 🙂 vecer piiiseme 🙂 papa cmuk

tutifruti
17. júl 2010

@petrap001 no to si presne pamatam pri babách.... Mne je teraz len horúco.... 😠

@janka_michal no dala som si pohár červeného.... na krvinky 😀

tinka349
17. júl 2010

ja dnes vrzgam ako stara dochodkyna - ja newem co sa mi stalo, ale ked som sa postavila z postele a zacala chodit tak mi praska kost v panve - normalne ajtaky zvuk ako praskot 😒 akoze neboli ma to , len som sa kus zlakla ze dufam ze sa do porodu nerozpadnem ....

lulu1983
17. júl 2010

Ahoj tehulky a maminky,

11.7. o 17.18 sme sa s manzelom stali hrdymi rodicmi prekrasneho chlapceka - Riška, po narodeni vazil 3880 g a mal 53 cm.
Rodili sme na Kramaroch a to pocas vikendu, ked mali vyse 50 porodov. Par slov k porodu: do porodnice som prisla otvorena na 4 cm, krcok spotrebovany a otvoreny, isla som hned na salu, t.j. o nejakej jednej poobede a nieco po piatej sa maly narodil. Porod bol fantasticky, jednak vdaka manzelovi, ktory sa o mna staral a samozrejme vdaka uzasnemu personalu z Kramarov. Rodila som u MUDr. Rukavicovej a pocas tlacenia prisiel aj MUDr. Cunderlik, lebo maly mal dlho vysoko hlavicku a trochu sme sa trapili, kym vysiel von. Po porode sme mali trochu problemy, lebo sa Risko nadychol nazelenalej plodovej vody a museli ho dost dlho odsavat a par dni potom vydaval taky sypavy zvuk ako cajnicek, ale lekari ho poriadne sledovali a vysetrili a nemalo by mu to ublizit. Podmienky v nemocnici boli trochu bojove, lebo porodnicke sa preraba a tak sme lezali, na pooperacnom oddeleni 4 mamicky a 4 deti spolu na izbe pre maximalne 3 osoby, ale sestry aj lekari za nami stale chodili, pomahali, starali sa. Treti den po porode nabehlo mliecko poriadne, takze zatial kojime. Z pravej strany uplne okk, z lavej strany bojujeme, lebo pravdu povediac, maly je dost velky a tazky a neviem si ho vlavo tak dobre ulozit. Verim, ze sa to zlepsi coskoro. Inak je Risko poklad, po nakojeni spava aj 2 - 4 hodinky. Sme druhy den doma a neskutocne stastni. 🙂

Takze, ked zhrniem tu moju odyseu: porod bol vynikajuci a nelutujem ani na sekundu, ze sme rodili na Kramaroch, mozem len vrelo odporucat. Obrovska vdaka patri Mudr. Rukavicovej za porod a Mudr. Bohacikovej za sledovanie, starostivost a vsetky vysetrenia maleho pocas pobytu v nemocnici, verim, ze bude zdravy a krasny ako doposial 🙂

Lucia a Risko

tinka349
17. júl 2010

@lulu1983 to sa doooobre citalo, ze taky super porod 🙂 v kutiku duse aj ja verim ze budem mat normalny porod ...ved uvidime...tak nech ste zdravucki

merikac
17. júl 2010

@lulu1983 velka gratulacia k uzasnemu pokladu, ktory ste si doniesli domkov....zvaldla si to nosalantne,,,,klobuk dole 😵

luminkasp
17. júl 2010

@lulu1983 , jej, lulu gratulka a tesim sa s tebou, ze si mala taky super porod 😉

petrap001
17. júl 2010

@lulu1983 aj ja gratulujem k Riskovi 🙂 hlavne vela zdravicka

tutifruti
17. júl 2010

@lulu1983 pridavam sa k ostatným 🙂

strasska
17. júl 2010

@lulu1983 aj ja sa pridavam 😉

krish
17. júl 2010

@lulu1983 obrovska gratulka, som rada ze si bola spokojna na kramaroch kedze sa tam chystam rodit aj ja. 😉

oacka
17. júl 2010

@petrap001 akú máš krásnu fotku! hotová modelka! 😉
@lulu1983 no paráda! to sa dobre číta,keď má niekto také pekné zážitky z porodu,gratulujem a prajem veľa zdravíčka pre mamu i synčeka! 😵

oacka
17. júl 2010

@strasska tvoja malá ako zvláda tieto horúčavy? veď to sa ani neoplatí otvárať okná, ešte väčšie teplo príde zvonka...

petrap001
17. júl 2010

@oacka ale tak modelka nieee 😀 to bola nasa prva spolocna kulturna foto,tak som sa musela dat do laty 😀 😀
jooj to moje chlapcatko vobec nechce spat 😖

any23
17. júl 2010

ahojte mamičky a zatial ešte tehulky 🙂 v prvom rade gratulujeeem všetkym kočkám ktoré majú svoje pokladíky už v náručí a kinderkám prajem nech to majú rýchlo a hlavne šťastlivo ya sebou a ydravučké krásnučké bábatenká pri sebe 😵 😵 😵 pozerala som našu tabulečku a pekne sa nám zaplna 😵 😎 🙂

my už máme tiež naše júlovčiatko domka-naša Emka sa narodila presne na ttermín 9.7. o 10.00 a teda som dostala ten najkrajší narodeninový darček-kedže som mala narodeniny v ten deň 😅 😵 a naše miery-3400g a 50cm 😉 @maxara maxi pre teba údaje do tabulky 😉 pôrod bol prirodzený, bez EPI, ráno o 4.07 som dostala prvé bolesti, hneď po 8min, pred 7mou sme prišli do nemocky a o 10.00 bola naša princeznička na svete 🙂 🙂 bol oooveľa bolestivejší ako pri alexíkovi, dávalo mi to riadne zabrať, no ale tatinko bol pri nás, tak sme to nakoniec všetci traja úspešne zvládli, všetka tá bolesť bola hneď preč len čo som ju uvidela 😎 od utorka sme domka, malinká je hrozne zlatučká, zatial ani poriadne nevieme že ju máme, väčšinu dňa aj noci prespí, plačká len ked je hladná, proste anjeliček 🙂 všetci sme z nej unesený, nevieme sa vynadívať 😅 alexík ako správny velký brat by stále len pomáhal - odnáša špinavé plienky do koša, pri kupkaní mi podáva čo potrebujem, som zvedavá dokedy ho to bude baviť 😝 no ale som rada že nežiarli, aspoň zatiaľ klop klop klop 😉
nejdú mi pridať fotečky k príspevku ☹ chcela som sa pochváliť so svojou princezničkou, tak skúste nakuk do albumčeku ked to takto nejde 😒

luminkasp
17. júl 2010

@petrap001 , peti fakt vyzeras nadherne na tej fotke s malym, aj rodinnu foto mate krasnu, prave som dokuk vas album 😉

cigaretka5
17. júl 2010

Dievčatá pridavam sa k pozitivnemu zážitku z kramarov. Zazmluvnenu som mala mudr bohacikovu tá ale bola na dovolenke. Do nemocky má prijali v pondelok s vysokým tlakom, bola som na nervy až do stvrtka večer, keď mi ráno odtiekla zatka a pôrod sa pomaly spustal. Mala som kontraindikaciu na sekciu tak nechceli riskovať a o 18,00 mi naplanovali sekcii. Do hodinky som bola na izbe a malú
mi doniesli okolo 22,00 na kuk. Mala ale bola furt strašne spáva a potom necucala a chudla, ja som bola ešte viac na nervy, až sme začali s prikrmovanim , sestricky boli úžasné chodili pýtali s pomáhali. Ležal som
na nadstandarte takze dve na izbe a servis ako v hoteli. Lekári boli Fasa sestricky ochotne no Kramáre fakt môžem iba doporucit

luminkasp
17. júl 2010

@any23, gratulujem aj tebe, super, ze ti to vyslo na termin a aj si mala celkom rychly porod, nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre