Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

lenuss84
19. júl 2010

ahojte baby,gratulujem novym babatkam aj ich maminam.zelam vela zdravia a mliecka.cez vikend som na vas vobec nemala cas.prerabame kurenie tak bordel vsade a tak.no idem si vas teraz na cvhvilku pocitat.ja uz som nervoznejsia a nervoznejsia.ale aspon uz taky hic nieje.teda aspon tu v ZA.termin mam teraz stredu 21.ak dovtedy nic,tak stvrtok na poradnu a aj musim uz nastupit do nemocky.mam opuchnute nohy este od toho tepla.dnes uz troska lepsie ale aj tak.zajtra idem na monitor.tak uvidime co mi povedia...

mojalili
19. júl 2010

@ericica Ahojte kočky, veru Ericica, davno som tu nebola, prerabame svagrovej dom, aby tam mohla do roka byvat a my mohli zacat s prerabkou mm rodicovskeho domu.....takze som piatok cistila cihle a v sobotu sme skladali šindel zo strechy,stale nieco.. Maly tuto noc ma sal kazu 1,5 hodinu, mame laktačnú krízu v 6.t, a je to riadne vidiet.....

Maly si narokuje vacsi objem mliecka, tak stale saje a moje prsia sa musia opet prisposobovat.... ☹ Som unavena, neviem co skor, ci varit, starat sa, upratovat, denne zehlim....ach jaj....1. nech je šk. rok - školka.....:2. nech maly uz vnima hracky a zabavi sa aj sam trosicku......:3. nech uz byvame na rodinnom dome, tu je stale na skapanie..

A vy ako sa kočky mate?
GRATULUJEM NOVYM MAMINKAM, UZ PEKNE FINISUJETE KOčKY 🙂

mojalili
19. júl 2010

@oacka - v 3.tyzdni, 6. tyzdni a v 3. a 6. mesiaci si baba zvacsuju objem pitia mliecka (je to sposobene prastom), tomu sa hovori laktacna kriza.....prekonali sme ju v 3.t, a teraz ju opet prekonavame v 6.t, v noci bol maly kazdú hod hore, aj teraz je stale hore, bud reve alebo saje...nic ine ho neupokoji a necche mi tiez zaspat......treba len kojit a kojit, aj pit a hlavne jest a pit,aby sa ti tvorilo mliecko...mne sa do 5 min utvorilo trocha, aby opet odpil..no tiez bojujem..... 😠 😒 ☹

ericica
19. júl 2010

@mojalili moja rec mojej este staci kazde dve hodinky sat ale tento tyzden nam naskoci treti tyzden a pri rebece sme mali vtedy prvu laktacnu krizu takze uz sa tesim 😒 to bude kolko hore ☹ ???,
@oacka ja my sme zaspali o pol jedenastej a o pol druhej uz bola hore 😖
no u nas ked nastupi laktacna kriza mam doma bebu ha,tak dokrmim a prsia su casom prisbosobia,len treba mat dostatocny prijem tekutin 🙂

meruska
19. júl 2010

dobre ranko... tehulkam ktore maju dnes kontrolu..Lumi a Tinka drzim palce aby im uz povedali co s nimi, kedze prenasaju 😉

mojalili
19. júl 2010

@ericica jaj, ja este som stale v pyzame, lebo hojdam malehov autosedacke, aby kooooonecne zaspal 😠 😒 a ranajkujem a este varim polievku, esteze dcerka sama pozera telku, poobede chcem vyrazit do mesta....uz si si aj kavu dala, inak by som sa nevedela prebrat..... Musime to hold nejako vydrzat, nech uz ma cca 3 mesiace, bude vnimavejsi...

mirka285
19. júl 2010

@lenkaaninka ja ked som mala bradavky take ako ty opisujes,nepomohla mi uz ziadna volne predajna masticka.laktacna poradkyna mi povedala ze ma to stale boli a nehoji sa to lebo tam uz mam candidu a ze asi aj mala v pusinke,tak mi namiesala mast podla receptu dr.Newmana normalne s ibalginovou zlozkou a az to mi pomohlo...

mirka285
19. júl 2010

kocky chcem sa spytat mala ma tri tyzdne a stale sa tvari ze je hladna,myslite ze aj ona i ked je na UM si vyzaduje vacsie davky...?

23bambuliatko
19. júl 2010

Ahojte babule ja mam od vcera bolesti v podbrušku, už to bolo aj v intervaloch aj mi to preražalo do krížov, ale stalo som to nejako rozchodila, noc bola hrozna a dnes nam odstavili prívod vody ☹
Idem do nemocky na ctg...uvidím ci to su nejake kontrakcie, alebo si so mna ten nas trpaslík robí ,,dobrý den"!
Držtze palce 😉

lenuss84
19. júl 2010

ja mam obcas asi tak 3 krat za den akoby take krce do stehien.mozu to byt kontrakcie.raz to mam do pravej raz do lavej ohy.neviem...poradte....diky.

johanka331
19. júl 2010

ahojte, pozeram že nás mamičiek je tu viac 🙂
chcem sa spýtat tie co kojíte čo jedávate lebo moju malinku bolieva bruško

mojalili
19. júl 2010

@mirka285 MIrka, tak toto by som bud skusila dat viac, alebo prebrala na poradni s pediatrom....ale mozne to je...

lenkaaninka
19. júl 2010

@23bambuliatko držím palec 😉

@mirka285 no len ked on rozťahá tak to už nebolí len ten prvý druhý úchyt a mám tam takú škvrnku červenú...uvidím čo a ako som si to teraz namastila keby ste ma videli ako že dovi dopo cicik namastený a tričko na gumku zviazané nad kozami a tak pochodujem a pracem.. 😀

mojalili
19. júl 2010

@johanka331 ja uz som skusala pridavat cokolvek, ved uz nie sme novorodeniatko, ale som sa na to vykaslala, lebo maly mal take krce, ze som ostala pri tom, co je zakladne, nestoji mi to za to... ☹ ☹ ☹ takze veci, co nenaduvaju.... 😒

lenkaaninka
19. júl 2010

@mirka285 ved skús možno viac už potrebuje a ked to nevygrcká tak je to ok podla mna

petrap001
19. júl 2010

@mojalili tak mi mame ten isty problem s tym papanim.ako vcera to bola uplna katastrofa a aj noc predtym.vobec sme nespali,az som nechapala ako moze byt tolko hore a len jest a jest,som sa bala ci nemam mlieko alebo co.ale plienky plne za kazdym prebalovanim.tejto noci bol uplne super.napapal sa a hned zaspal.aj teraz spi,co nechapem,lebo posledne dni,ked sa rano zobudil,do 12tej vobec nespal..takze sa dnes tesim,dufam,ze nezarieknem 😅
inac gratulujem novym mamickam,uz nestiham sledovat kto pribudol,lebo ste sa rozbehli 😀 ale uz je len par kinderiek zvysnych,co? tak uz len vydrzte 😉

petrap001
19. júl 2010

@oacka moj maly robi uplne to iste 😀 vkuse otvara usta,ako keby nikdy nejedol a pritom jedol 5 minut predtym.to bude ta laktacna kriza si myslim...neprikrmuj,pokial nemusis,lebo potom sa ti nebude tvorit viac mlieka,ale len menej ☹ neboj sa,malo mlieka nemame,len malicki chcu viac a viac,tak si telo musi zacat tvorit viac.pokial priberaju,nic sa nedeje 😉

kukucka26
19. júl 2010

tak caute babenky nakoniec som sla do nemocnice a prisla som domov tacilo ma nenormalne dole a stale kontrakcie kazde 5 min . no krcek nezrely a na spicku prsta hrdlo na 2 cm, tak ma poslal domov cakat dala som si nospu aby mi to trochu uvolnilo a pospala si aby som mala sil no dnes sa napina zas bolesti su miernejsie ale su zajtra mam ist rano na 7.00 a zvazi sa indukcia vyvolavacka alebo nakoniec sekcie ak krcek nechce povolit uz tomu nechapem dufam ze ma uz zajtra nechaju a nieco budu robit ☹

janka256
19. júl 2010

@lenkaaninka skus masticku cicaderma je super nemusi sa umyvat a mne sa to stihlo medzi kojeniami aj zahojit ja som mala mormalne prekusnutu bradavku a to bola fakt brutal bolest normalne sa mi ta bradavka odlupovala ked som z toho malu kojila ale ta masticka mi pomohla 🙂

cigaretka5
19. júl 2010

@mirka285 no podla sestriciek na kramaropch dita ma jest kazde tri hodky a davky sa rataju tak , ze prvych desat dni - kolko dni mam babo krat desat- teda ak je 8 dnove kazde tri hodky by malo schrustnut 80 ml a potom od desiateho dna az po skonceny prvy mesiac 100 ml. a vraj je jedno ci je to materske mlieko alebo UM.
Inak baby dnes sa vam pochvalim mala si odomna vytahla 40 ml, co je v porovnani s 10 ml v nemocke neuveritelne

lenkaaninka
19. júl 2010

@janka256 normálne sa dá kupiť v lekárni???

lenkaaninka
19. júl 2010

@cigaretka5 tak sa vám to pekne rozbieha super...
no nám zasa v nemocke že netreba každé tri hodky ale ked si bábatko vypýta vtedy dať a postupne sa to upraví..ale každé babo je ine treba poskúšať a tak zistiť čo potrebuje..

lenkaaninka
19. júl 2010

@janka256 ou ale to muselo brutál bolieť normálne ma to bolí len to čítam ochhh 😢 😢

zuzanapp
19. júl 2010

@oacka no náš malý robí to isté spinka minimálne a stále chce jesť, nemáš možnosť vážiť si ho či dosť papká, tak zistíš či máš dosť mliečka

zuzanapp
19. júl 2010

inač nevie niekto poradiť čo na potničky my sme sa celý ohodili v tých horúčavách

janulienocka
19. júl 2010

ahojte dievcata, dlho som tu nebola, pri malom nestiham, stale nieco 😔 , @zuzanapp, skus sudocrem, ja som potnicky zacala v sobotu malemu natierat a uz to ma ovela lepsie, tiez je cely chudatko vyhadzany 😒
moc gratulujem novym maminkam 😵 😵 😵

janulienocka
19. júl 2010

a tiez hlasim laktacnu krizu, od vcera, prsia mam pocit ze uplne prazdne, prikladam maleho kazdu pol hodku, cosi potiahne a hned place takto stale dookola, hadam sa to zase rozbehne 😖 , a to este v sobotu som nevedela co s mliekom, prsia mi sli prasknut ...

lenkaaninka
19. júl 2010

@mirka285 a framykoinovu mastičku môžem skúsiť ??? jasné zakaždým poriadne umyť a mam aj mydlo detol a riadne čistou vodou potom ...skúsim no aj tu mastičku som si dala kúpiť čo mirka poradila....lebo ozaj kojenie nemá bolieť a ked bude menej mlieka že bude stále pytať si neviem predstaviť že stále bude ťahať...

cigaretka5
19. júl 2010

@lenkaaninka tiez uz som neni uzkostliva na kazde tri hodky mala pomaly pribera. ja hystericka matka ju kadze rano vazim a potom este pred a po kojenii. aspon mam prehlad kolko si cucla a kolko este treba dokrmit. SOm rada za kazdy mili svojho mliecka a manzelik je happy ze aj s flasky cuca, lebo to si zasa uziva on..............

karinnka
19. júl 2010

Dobry den dievcata 🙂 Chcem sa opytat,tie ktore ste rodili cisarskym,kedy ste sa zacali citit fajn....ja sa citim mizerne...neviem si najst polohu na spanok...cize od stredy som spala dokopy asi 6hodin co samozerejme nie je ktovie co,pretoze som uplne vynervovana a hormony sa mi buria.... ☹ Na 7den idem vybrat stehy tak snad to bude lepsie....Vy ste sa citili potom lepsie?Dnes sme spali prvu noc domka a bolo to teda vesele.....A este, dokrmujete drobcov cajikom ked ich kojite?Nam sa mlieko len rozbieha....Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre