Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

janka256
19. júl 2010

@lenkaaninka tak to fakt bola hnusna bolest ked som kojila tak mi to este aj krvacalo ale napriek tomu som malej davala pit z toho prsnika som sa bala zapalu a pri kojeni som az zuby zatinala od bolesti a slzy mi isli ale zvladla som to 🙂 hej da sa kupit v lekarni normalne mne to poradila moja gyndoska a fakt mi pomohla 🙂

lutsine
19. júl 2010

chcem sa spytat,ako casto papa vas maly, ako casto ho prezliekate,co pouzivate pri kupani -my sme zatial umyvali len cistou vodou a po tom sme povytierali tie miesta kde hrozi riziko zaparenim liehom,osetruje sa nejako aj pupcek? este nam neodpadol. a ako osetrovat tie male biele vyrazticky na kozi-asi potnicky.....ak viete tak poradte.... 🙂

23bambuliatko
19. júl 2010

Tak som späť babulky...nič z toho, zaznam bol ok, maly dokonca zaspal tak mi sestričky masírovali brucho aby sa zobudil 😒
Len nechapem preco mam stale tie ms bolesti a tlaky dolu...už mi to lezie na nervy 😢

tadotami
19. júl 2010

@lutsine kazde dieta papa vtedy ked je hladne.len nezacni porovnavat svoje dieta s inym.prezliekam ked je pogrckany alebo spoteny a podla potreby.kupes v pohode.robis to dobre.ked popcek odpadne treba ho len vycistit tamponom a liehom.nic viac.a tie malicke biele bodky sa neosetruju.zmyznu same.nevytlacaj ani nic podobne.maju to vsetky deticky.a nestresuj sa moja.robis urcite vsetko tak ako mas.

zuzanapp
19. júl 2010

@lutsine nam na potvicky doktorka poradila kupat v hypermangane ale len stipku davame aby bola vodicka ruzova aj tak ich stale mame , ale mozes skusit a pupcok striekame 3krat denne septonexom aby sa cim skor zasusil a odpadol

zuzanapp
19. júl 2010

@janulienocka no sudocrem uz pouzivame a stale ich mame vela, mozno ze to ani potnicky nebudu,
nevie niekto poradit ako vyzera alergia na detskom telicku?

merikac
19. júl 2010

ahojte babulky,,,idem si vas precitat,,mam co robit,ste pisali cely vikend 🙂

@zuzanapp aj moja Emka mala potnicky,,,tiez mi poradili sudokrem,,ale po tom sa jej to este zapalilo...3 dni som jej varila harmancek a cez den jej to vatickou potierala a ked som ju sla vecer kupat, do vanicky som vyliala zbytok harmanceku, po kupani som jej to zlahka vyutierala a potrela zlahulinka liehom a teraz mame cistu tvaricku

zuzanapp
19. júl 2010

@merikac no tak dakujem musim skusit lebo sme mali krasnu tvaricku a teraz sme cely ohodeny

robika
19. júl 2010

@karinnka ja som po cisarskom a mozem povedat, ze taky 10-ty den som uz bolo vsetko super, ziadne bolesti ci uz pri vstavani ale ukladani sa... ja som mala mliecko uz tusim na 4 den tolko, ze nemuseli prikrmovat, ale brala som tie homeopatika, pila vineu a jedla hroznovy cukor...

merikac
19. júl 2010

tiez asi po tyzdni ked sme boli doma,,,sa mi cela vyhadzala, a bola som z toh nestastna,,,skusala co iny radili ( sudocrem, pytiol, aj dubovu koru)- nic nezaberalo,,az ten harmancek,,,kazde rano som uvarila za malinky hrncek, zliala, nechala vychladnut a ked som malu kojila,,namocila som si vaticku a potierala a nechala preschnut a zas potrela,,,asi aj 3x za kojenie som to tak zopakovala ( harmancek mam sypany - nie porcovany,,,vraj lepsie zabera)

oacka
19. júl 2010

@lutsine také malé biele vyrážky na tvári? ak áno,to sú mílie,moja to má a malo by to samo zmiznúť. ja umývam tiež len čistou vodou,ale baby včera písali, že mydielkom tam, kde sa najviac potí,tak som začala aj ja trochu mydielkom.
moja mala celý krk vyhádzaný potničkami,ale doktorka usúdila,že to môže byť aj pleseň,ktorú má aj na jazyku, a dávala som jej na to canesten, za 3 dni tie potničky či pleseň zmizli. Vytieram jej jazyk tou vodičkou proti plesni,ale nedostanem sa až hlboko na jazyk,furt tam má biele......
@merikac tvoja už nemá pleseň?

oacka
19. júl 2010

teraz som sˇmalou spala hodinku a pol, malá cicka v ústach, spí a saje. a ke´d jej náhodou v spánku vypadla cicka z pusinky,taký hysák chytila! nechápem,že si too vobec všimne,veď ona normálne spí. hneď ju začala hľadať a pučiť sa, rukami rozhadzovať....
karrinka,tak to je teda na prd, to by ťa nemalo tak bolieť... baby po skecii tu spomínali,že týždeň po zákroku už skákali ako laňky... mňa rez tiež nebolel, skôr teraz ho začínam viac cítiť... dúfam,že sa ti to zlepší....

mirka285
19. júl 2010

@lenkaaninka najhorie je ze ked tam uz je candida tak maly to uz ma aj v ustach a darmo sa ty budes preliecovat ked Patko ti to bude prenasat naspat...preto mi dali tu mast lebo ta sa neumyva a tym padom sa lieci aj babatko...ale mozno ty to nemas este v takom katastrofalnbom stadiu ako ja,tak skus tu masticku co poradila Janka a uvidis....l
@cigaretka5 dakujem za info tak ja som jej davala iba 60 ale pytala kazde dve hodinky,teda pokial nespala...tak jej musim pridat,chuda ona bola hladna ☹
@karinnka mna to tiez dost bolelo ale ako pise Robika na ten 10den to uz bolo znesitelne,uz som vedela spat aj na boku a potom sa tu uz zlepsovalo kazdym dnom 😉

merikac
19. júl 2010

@oacka nie nema plesen, ja jej jazycek cistim kazde rano namocenou plienko,,dam ju na ukazivak a posucham jazycek a mala sa naucila odcucavat vodu 😀 ...presne takto mi cuca aj ona,,spi a len tak si dudluje, vidim, ze nepraglga,,tak ked jej ho vytianem , hned je hore a hlada ako keby bola najviac hladna,,,,potom sa zas na mna vrhne, potiahne a zas len podudkava,,,,,,, 😀

montinka
19. júl 2010

@karinnka ahoj mna prestalo vsetko boliet az pred tromi dnami asi a to ma maly uz tri tyzdne. ale este ked kychnem tak zbohom to ma este boli. takze to mas v pohode jka som mala problem so spanim este aj po siestich dnoch co nas pustili domov nemohla som este spavat na boku iba na chrbte a vstavanie z postele tiez nebolo ok. neboj sa to ta prejde ale este to mas cerstve

leanax
19. júl 2010

Ahojte žienky. Mám taký problém, že od piatku sa mi na bruchu vyhádzali malinké červené vyrážky a strašne to svrbí. Neviem z čoho to môže byť, ale keď si ich rozškriabem tak potom to už strašne štípe a bolí. Neviem sa ovládnuť pri škrabaní, lebo to svrbenie je neznesiteľné. Mali ste niekto niečo podobné???? K doktorovi idem až v stredu, teraz dovolenkuje.

oacka
19. júl 2010

joj, baby, to som nevedela,že máte s tým sekciovým rezom také problémy... ja sa začínam trochu obávať,lebo mňa to zas teraz začína nejako viac pobolievať, teda brucho nad jazvou..... a tá jazva sa mi tak čudne na jednom konci vytiahla - krivá je...
@merikac ja mojej potieram prstom obaleným v gáze a ona to normálne cucá, ťuťko,myslí,že to prsník.... ale nejako sa nedostanem na to najširšie miesto na jazyku... a stačí raz denne?

merikac
19. júl 2010

@oacka ja potieram raz denne- rano, ked ju umyvam,,,,tiez to tak cuca,,sa smejem a ked jej dam ten prst na zadne dasienka,,zak sa mi do prastu zacucne- ma riadnu silu, este ze nema zubky 😀 .......inac ked si spominate sitie,,sice ja som mala prirodzeny porod a doteraz som bola ok,,tiez ma zacina ta jazva teraz pobolievat ☹

lenuss84
19. júl 2010

@kukucka26 ahoj.to je strasne.obavam sa ze ja budem na tom nekako podobne ako ty.termin stredu.ak nic nastup do nemocky vo stvrtok.a bojim sa toho ze tam budem trcat este dlho a nic sa nebude diat.mna tiez tak brutal tlaci dole.kazdy vecer.niekedy viac niekedy menej.mne na kontrole pred 2 tyzdnami doki povedala ze som na 1 prst otvorena.ze sa to pomalicky rozbieha...tak neviem...ale verim, a viem si predstavit ako sa asi citis....

lenuss84
19. júl 2010

@leanax ahoj.ja som mala asi 2 tyzdne dozadu na bruchu take vyrazky.tiez som sa nemohla ovladnut s skrabanim.ntierala som si brucho asi 3 krat denne - indulonou nechtikovou.riadne hrubou vrstvou.a aj v noci ked som sa zobudila na wecko tak som si to natrela a nechala vsiaknut riadne.uz mi to chvalabohu preslo.stratili sa vyrazky.tak skus mozno to aj tebe pomoze...

oacka
19. júl 2010

mne sa normálne začala na bruchu nad jazvou šúpať koža, ako keď sa opálite a potom sa to lúpe...

kukucka26
19. júl 2010

@lenuss84 ta vidis nakoniec skoncime pod nozami pre nepostupujuci porod co sa moze stat babo tlaci a porodne cesty sa neotvaraju

miki060707
19. júl 2010

ahojte, no ja som tiež po sekcii a ja som bola fakt rýchlo zotavená, ale to bude tým, že to bola druhá sekcia....po prvej som bola fakt jak zdochlina a teraz som fakt bola rýchlo zotavená....
mne v nemocke povedali na potničky, že ich mam prejsť len gázou, čo som dávala na pupok a ked nepomôže tak mam si tú gázu namočiť do liehu a s tým prejsť
nam začalo trošku očko tiecť, sa tam také karpinky spravia a včera sa mu s tým aj očko zalepilo, ale nieje to nič hrozné, ked bola doki na návšteve, tak vravela, či mu netečie očko a ja som si nevšimla a malý spal, tak to nemohla vyšetriť, ale kupila som si repik a potrem mu to s tým...

kukucka26
19. júl 2010

@miki060707 ak kojis kvapkaj mu dokutika ocka materske mliecko je to najlepsi liek na oci

miki060707
19. júl 2010

inak aj moja dcéra ma také vyrážky a svrbí ju to, ale to sa jej spravi ked sa spotí, aj teraz ked som ju obliekala, išla s mm von na bicykel a celý chrbát červenýcvh vyrážkov a stále "poškráb ma" tak jej to repikom potrem, síce som jej to umyla a vysušila a dala ten lieh a ona, že to štipe, ale pochybujem, šak lieh neštipe, ale ona je spotená, to z toho, a ked je ako v klude, tak jej zmiznu....

oacka
19. júl 2010

@miki060707 som ti minule zabudla pochváliť fotku,ako držíš malého na ramene. veľmi pekní ste tam obaja! ty taká šťastná mamina! 🙂

kukucka26
19. júl 2010

@lutsine ahoj ty to uz mas za sebou ? ako ti fajne pri kom si rodila ? ja idem zajtra za primarom do VT asi vyvolavacka

mirka285
19. júl 2010

@miki060707 my mame presne to iste,chystam sa do lekarne a nie su lepsie kamilky nato?ja som chcela kamilky kupit....

miki060707
19. júl 2010

@kukucka26 no dnes som to čítala, som tu našla diskusii, no dávam nutrilon, ale kvapku nájdeme, tak skusim to niejako dobojovať, aby tam bolo viac kvapiek...

lenuss84
19. júl 2010

@kukucka26 no je to mozne.ale ja som nechcela cisarak.ale poviem ti ze ked ma to tak brutal tlaci tak uz aj premyslam nad tym ze mi to je uz jedno.nech hlavne nieco robia.ja idem zajtra na monitor.tak som zvedava ci bude vsetko ok.a potom ten stvrtok na poradnu a nastup do nemocky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre