Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

alllexa
19. júl 2010

@kafoditka - to si fakt slusne zhodila!
A brusko sa Ti stahuje?

@noemarta - drzim palce, nech sa to rozbehne!
Ty mas ale nadherne fotky!!!

@denisse - ja som bola nutena dat, lebo to, co robil moj maly, tak to sa inak nedalo riesit - on mi "visi" na prsiach aj dve hodiny... Potom uz len tak pospinkava a obcas si potiahne, a ked ho chcem ulozit do postielky, tak strasne zacne plakat, stale otvara usta akoby chcel tahat...

@tinka349 - tak Ty sa tu este stale trapis?:( Ja uz som Ta tipovala na porod...

@nika23t @merikac @ericica - dakujem za gratulacie!

zrzulka
19. júl 2010

@alllexa vitajte doma... 😉 prajem rychle zotavenie,uff tak ten tvoj porod ... 😒 hlavne ze to mas uz za sebou ... drobceka v naruci... uz bude len dobre... a ako potom tlacenie? v pohode? toho si sa tak bala

zrzulka
19. júl 2010

@noemarta nadherne fotky fakt uzasnu spomienku budete mat ty katty aj alexa... mimochodom co je s Katty??? nevies?

zrzulka
19. júl 2010

@denisse ja tiez oddolavam ale neviem ako dlho, na prechadzku by sa hodil cumlik asi lebo maleho len co vlozim do kocika tak uz place... my ani von nechodime 😒 muz je uz aj nahnevany kvoli tomu na mna ale ved ja za to nemozem ze furt place

luminkasp
19. júl 2010

@tinka349 , ja uz v sobotu nemam kontrolu, v sobotu mi uz vyvolavaju, uz ma nemozu nechat dlhsie 😉

luminkasp
19. júl 2010

@alllexa , ahoj alexa, ako sa mate? dufam, ze dobre, prebrala som tvoju stafetu 😉

denisse
19. júl 2010

@alllexa
@zrzulka
nasa mala zas, ked nema v puse prsnik, tak si tam napcha co ma najblizsie .. prsty, rukav, lubovolnu cast ruky svojej aj mojej ... tak zvazujem, ci nie je dudka lepsia ... ja teda nie som nijak proti, aj nela mala dudlik a velakrat nam veeeelmi pomohol .. len nepamatam, ci som jej ho davala takej malickej aleboi az neskor ... ale to je asi jedno, nie?

alllexa
19. júl 2010

@zrzulka - diky! To tlacenie bolo neprijemne, lebo mi tlacili strasne na brucho, ale bolo to dost rychle - na tri kontrakcie... Inak nastrih som ani necitila...

@luminkasp - fuha, tak Ty uz tiez prenasas?:( Tak v sobotu to mate s noemartou iste...

alllexa
19. júl 2010

@denisse - presne, aj moj si kuse ruky, rukav a pod...

zrzulka
19. júl 2010

aj nas si cuca ruku ked nema prso nablizku deni niektore maminy davaju uz v porodke cumel... ja to tiez asi skusim ci to nepomoze, len ja nemam ziadnu skusenost s cumlami lebo mala necumlikovala

denisse
19. júl 2010

inak moj porod bol cista kovbojka 😀
v piatok 9.7. na poradni ma doktorka nechala hospitalizovat pre priecnu polohu ... tak som ostala v nemocke .. cez vikend sa v podstate nic nedialo, bola som tam len pre istotu, lebo priecna poloha je nebezpecna ...
v pondelok rano vysetrenie .... dieta dole hlavou .. ja som mala radost, myslela som, ze mi hned vyvolaju porod a budem to mat za sebou ... ale nalez na krcku bol na vyvolanie prilis "uzavrety", tak to zhodnotili, ze je zbytocne skoro to vyvolavat ...
v utorok stale dole hlavou, na vyvolanie stale skoro ... ale urobili mi oxytocinovy zatazovy test ...
v stredu ... priecne ... na nervy ... tak mi poobede prisla doktorka povedat, ze vo stvrtok mi urobia sekciu, ze to dieta sa tam strasne vrti a na polohu hlavou sa neda spolahnut ...
tak som v stredu vecer dostala yal gel namiesto klystyru, absolvovala celu predoperacnu pripravu nejedla, nepila, nejake lieky zjedla ... vo stvrtok rano znova yal, lieky .... mala som ist na rad o 10.00, na 9.00 mal prist mm ...
o 7.30 ma vysetrili a ... mala dole hlavou!!!! ... tak v tom pripade je sekcia skoro hriech ... tak mi dali par minut na rozmyslenie, ci chcem hned vyvolat porod, alebo cakat do terminu, co je az dnes (a uz sme doma 😉 ) ... tak som sa rozhodla necakat, bala som sa, ze nakoniec bude zase priecne a zas budem tam kde uz niekolkokrat .... tak som do toho sla ... o 8.00 mi dali nejaky vaginalny gel prostaglandinovy na opotrebovanie cipku ... zacali slabe kontrakcie, pomaly silneli, boli dost caste ale dalo sa to vydrzat ... okolo obeda dalsiu vaginalu tabletku, lebo som sa malo a pomaly otvarala a poslali ma na porodny sal ... tam sa bolesti zvacsovali, ale stale som sa nic moc neotvarala .. ked za mnou asi o tretej prisiel mm, tak som uz mala vcelku silne bolesti, ale nijak rychlo to nepostupovalo ... tak mi pustili okolo 16.00 vodu a to zacalo to byt fakt sila ... ale nastastie sa to aj rychlo rozbehlo ... otvarala som sa fakt rychlo, o 16.45 mi pichli epi, ale takmer nijaku ulavu od bolesti som nezaregistrovala, ale myslim, ze to pomohlo v tom otvarani, lebo za pol hodky o 17.25 bola mala vonku ... takze posledna hodina a pol bola fakt veeeeelmi bolestiva, ale nastastie to bola "len" hodka a pol 😀

zrzulka
19. júl 2010

@alllexa pri tej vsetkej bolesti sa to straca, ja som tiez uz nic necitila, resp nevedela indentifikovat co je to za bolest... ake to bolo ked vam povedali ze je to chlapcek???

ericica
19. júl 2010

@denisse mne malej dali uz v porodnici....oni si ho pytali ked bola mala mrzuta 🙂

zrzulka
19. júl 2010

@denisse co je to za test???
dalsi akcny porod 😀

denisse
19. júl 2010

@zrzulka
ten oxytocinovy? to ti daju infuzku s nejakym mnozstvom oxytocinu a sleduju reakciu maternice a babetka na monitore ... ja to chapem tak, ze maternica aj dieta musia nejak reagovat, aby vyvolavanie porodu mohlo byt uspesne .. ak na ten oxytocin nezareaguju, tak je asi priskoro na vyvolanie ...

noemarta
19. júl 2010

@luminkasp ahoj, vidim ze sme dve co prebrali Allexinu stafetu, ja tiez, ak sa nic neudeje, tak v sobotu to vyvolaju... tak si drzme navzajom palce. mohlo by to prist same skoooor. 🙂
@zrzulka katty je doma s malinkou, ma trosku problem s kojenim, mala je furt hladna, a nejak jej netecie mliecko, tak dnes alebo zajtra sa ma stretnut s laktacnou poradkynou co a jak dalej. 😉
@denisse nooo tusim sa to vase dieta zahravalo s tebou ako to nase. mna tiez pred tyzdnom prijali ze je koncom panvovym, v utorok som mala ist na sekciu, a rano spravili usg a mala dole hlavou. a presne ako u vas, vyvolavat to nechceli, lebo som uplne zatvorena, tak ma poslali domov..... a odvtedy presiel tyzden a niiiic. je chvala bohu dole hlavou, ale von sa jej nechce.

noemarta
19. júl 2010

@alllexa dakujem za pochvalu, mame ozaj peknu spomienku na nase bruska..... hm.... vy s katty a vobec s ostatnymi babami co vas uz je vacsina, mozete spominat na bruskaaa, ja si ho este furt vychutnaaavam, aj ked..... uz by som si radsej vychutnavala malinkuuuuu v naaaaruciii.

zrzulka
19. júl 2010

@noemarta drzime katty palceky... a pozdravujem!!!

@denisse aha :O) mne nic take nerobili tak preto ma to zaujalo.baby ked to tu tak citam tak mozem byt fakt stastna ze som mala porod taky rychly ked mi ho vyvolavali lebo to ako ste si pri tom vytrpeli vy kym sa to cele vobec rozbehlo, tak mate fakt moj obdiv!!!!

zrzulka
19. júl 2010

@noemarta neboj uz to nepotrva dlho a malicka bude spokojne spinkat v tvojom naruci... Mne je niekedy aj smutno za bruskom.... Uz take nikdy mat nebudem ☹ 😒

oacka
19. júl 2010

@denisse moja malá sa mení na upíra,keď ju dvihnem na plece, tak mi žužle krk, potom prejde na líce, na nos, na pery, stále chce cucať, ale cumlík nechce ani za svatého.... už ani v kočíku ju neukľudní, lebo zistila,že to je len taká akože ciccka a nič z neho nejde, nenormálne ju to rozčuľuje....

noemarta
19. júl 2010

@zrzulka preco ze uz nikdy???? nechcete alebo uz nemozete zo zdravot.dovodov???
ja sa tiez teskujem z bruska, ved to bolo vytuzene, cakali sme na neho tri roky, ale ked tu vsetky pisete ze uz mate v naruci babatka a uz mate ine problemy, radosti ako kojit atd. tak uz aj ja chceeeem, a duplom, ked sme uz po termiine.

oacka
19. júl 2010

@alllexa a malý chce dudlík? nevadí mu? bože, moja malá je teraz taká istá, cucá celý deň,ja sa už ani nevzrušujem, hádam to prestane a budem mať zas dosť mlieka.

alllexa
19. júl 2010

@zrzulka - no nejako som to uz tusila, ked nechcel von, ked tak silno kopal... i ked zo zaciatku tehotenstva sme si mysleli, ze to bude dievca🙂 Inak, ked si hovorila, ze sice si si nevedela predstavit, ze budes mat syna, tak ze uz by si ho nemenila, tak to chapem, lebo aj moj je taky chutnucky, ze som sa musela do neho zalubit🙂

alllexa
19. júl 2010

@oacka - no vyslovene si to vyziadal, lebo ja uz som bola zufala, co robit, ked sa nechce odpojit od satia...

stanka33
19. júl 2010

Ahojte,
dnes sme sa vratili z porodnice,
Porod bol celkom v pohode, stvrtok rano som mala ist k dr. na vystrenie, bola som otvorena na 3 cm tak si ma tam rovno teda nechal, bolo trosku volnejsie a mal sluzbu, najprv robil 3 cisarske po sebe a medzitym mi dal okolo 10 tej vyvolavacku, po tristvrte hodke zacali slabe bolesti, potom ma supli na monitor a zacali trosku tlaky nic neznesitelne zatial, potom mi napichli epi aj som isla na salu, poslali za mnou muza a cakali sme na dr. kedy pride a pusti mi vodu cca okolo pol 2 to bolo, potom nastali kontrakcie co som uz citila dost ,sice som mala epiduralku ale vobec mi nezabrala tak ako pri malom, tu som vsetko citila, ale nejako som predychavala, okolo 16tej prisiel dr, pichol oxytocin, a to uz som bola na 8cm otvorena , tak si vsetko behom 5minut nachystali na porod, a kazali mi tlacit, tlcila som asi 2 minuty v kuse, vobec som neoddycholala a necakala na kontrakciu a malinka bola hned na svete, ani ma nemuseli nastrihavat, ale kedze isla ako superman rukou dopredu tak ma trosku potrhala a mam 4 vrchne stichy
takze nejake slabe 3 hodky bolesti stali za to, bolo to uplne ine ako pri Jurkovi, viac v pohode, lebo som vedela co bude...
dostala som nadstandard nahodou sa uvolnil, dr. bol super, na oddeleni sestricky mile aj hnusne, podla toho ako mali vela porodov
a malinka je suprova, hned sa prisala, pekne papa, v nemocke iba papala a spinkala, normalne som sa tam nudila...uvidime ako bude dalej...
ak stiahnem nejake foto hodim sem ...
citat vas nebudem ,dufam ze vacsina uz mate babatka pri sebe

miki060707
19. júl 2010

allexa, veľká gratulka...
malemu sem tam dam dudlik, ale tiež moc nechce.....
denis, to bolo zaujímavý pôrod, ale našťastie ste to zvládli

noemarta
19. júl 2010

@alllexa to znamena, ze ked nase dieta robi premety, kopance su na beznom poriadku, a tiez sa mu nechce ze to bude chlapeeec, hm... to bude sok..... hi hi

alllexa
19. júl 2010

@stanka33 - ale ved Ty si sa mala stretnut s Maxi v nemocke este minuly utorok, nie?

zrzulka
19. júl 2010

@alllexa ja som sa zalubila hned na porodnej sale ako mi ho dali :O))) je to take ine ako mat dievcatko ale rovnako krasne... a Miskovu fotku nepridas???
inak v den ako si rodila sa mi snivalo ze sa ti narodilo dievcatko a aj v tom sne taka sklamana ze to nie je pravda ved to bol jasny chlapec a potom som tu vo fore precitala ze sa narodil Misko 😀

alllexa
19. júl 2010

@noemarta - 🙂) no ale to som bola v tom, ze ma 4 kg, tak aj to ma utvrdilo, hoci potom sa ukazalo, ze sa teda riadne sekli... Inak, do porodnice sa fakt zide viacej nocnych kosiel, oblecko a plienky pre maleho, bol s tym dost problem. A hlavne potom ziadne stresy pri dojceni, lebo tam je to doslova taka nahanacka - vsetci odsavaju, vazia deti, v noci je to tam culy ruch🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre