Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

agika1982
20. júl 2010

ahojte...baby prosim vas, co treba davat na zapalenu sundulku? adrika ju ma celu cervenu, neviem ci je dobry zasyp ci sudocream....a posledne dva dni pyta stale viac papat...je umrncana, pozrem jej plienku a ked je cista tak reku ok...ale pak spusti zase..a ked jej dam do pusinky malicek, hned cuca...samozrejme prsnik nechce...a ja sa s mlieckom nemozem stale rozbehnut...asi to uz nepojde....mala spi hodinu a pak zas mrnci..a to predtym spavala aj 5 hodin....

oacka
20. júl 2010

@agika1982 asi rastie,tak chce aj viac jesť...neviem veru,čo na pišulu... a nemáš vobec mliečko? netreba to vzdávať....prikrmuješ?

agika1982
20. júl 2010

@oacka mam par kvapiek....snazim sa odsavat ale je to minimum...a malu ked dam na prsnik absolutne nechce sa prisat....trapi ma to...davame jej bebu....

mrk11
20. júl 2010

agika1982 - skus kupit jekorisku, ja to malej pouzivam na ritku od narodenia a este som s nou nemala problem, mala ma skoro 16 tyzdnov. Myslim, ze ju dostat v lekarni, je to detska pasta - Pasta cum olei jecoris aselli, sice nevonia dobre, ale je ucinna a urcite pomoze

oacka
20. júl 2010

@agika1982 ja som včera skúšala odsávať,a skoro nič som neodsala... ale malá pije,tak čakám, či jej to bude stačiť... tento týždeň menej priberá ako minulý... počkám do kontroly u lekárky na budúci týždeň. moja mam kúpila na zapálenú riťku pytiol,ale netuším,či sa to ešte dáva alebo nie... ja som zatiaľ nepotrebovala,veď v lekárni ti isto poradia..

agika1982
20. júl 2010

@mrk11 ok vyskusam...ja len ze ci mozem nieco davat bo v nemocke vraveli ze nic, len umyvat vodou..ale ma napadlo ze ci ju to nestipe a neboli a preto je umrncana

alica26
20. júl 2010

Ahojte,
chcem sa s Vami podeliť o šťastie, ktoré vyplna náše životy od 12.7.2010 od 19,20 hod. Volá sa Dominika a prišiel medzi nás s mierami 3450 g a 51 cm.Sme šťastní a trochu nevyspatí rodičia... 🙂

oacka
20. júl 2010

@alica26 gratulujem a prajem veľa zdravíčka!

miki060707
20. júl 2010

gratulkaaa k novým mamičkáám, tešime sa s vami......
agika, a kde to ma červené, myslim, tak kde sa kaka alebo ciká, lebo viem, mi sme dávali pri malej rybiu, ale teraz sudokrem, ale veeru aj pitiol som kupila a to sme dali, lebo to mala fakt červené, tam kde sa kaka 🙂 a tam kde sa ciká, tak tam sa nemá asi nič dávať, aby sa to donútra nedostalo, viem, že len vodou opláchnuť, malá ma teraz tiež ritulu začervenanú, tam oplachujem vodou,..ale nemá to strašné, keby mala tak idem k doktorke....
no ja tiež dávam z prsníka, ale čo pritom vyvádza a tiež ma to trápi, tiež mam pár kvapiek a dokonca mi z jedného aj streklo, ale potom už ani kvapka....tak sa stáále dokrmujeme a vidim to na stálo.....

adelaine
20. júl 2010

@kafoditka
kafko, my sme boli hore v noci od pol 3 skoro do 9.00 hod., tiez vykon 😠
mavame zle noci, ale hadam to nemoze byt tym, ze si cez den schrupne 😕
a ze novorodenci vela spia 😔

inak, chcem sa opytat, kocky co mate ten stahovaci pas,
ako casto a ako dlho ho nosite, aby mal efekt?
ci len, ked idete von?

miki060707
20. júl 2010

dnes sme boli vo vedl. mestečku vybaviť úrad a malý spal v aute,tak sme boli radi,
a ešte v piatok pôjdeme druhý urad vybaviť a hadam to už budem mať všetko povybavované......
dostali sme dnes papiere, kt. treba vyplniť, ked sa dožije 28 dní a potom mame dojsť až po pol roku, keď pôjdem na rodičovsku....

stanka33
20. júl 2010

Ahojte...
mame prvu noc doma za sebou konecne som sa vyspala,aj ked nie vela ale lepsie ako v nemocke
mala zaspala o 11 tej do pol 4tej potom sa napapkala a zaspala do pol 7,stihli sme aj detsku doktorku obehnut, som doma sama ale na pocudovanie je mi celkom dobre, boli ma iba ked si idem sadnut...
inak ja zasa cpem do seba pribinaciky, teraz som mala cestoviny zo smotanou, mne sa mliecne ziada...
@agika1982 a to umele znasa dobre mozno jej nesadlo...
@alica26 gratulujem

adelaine
20. júl 2010

@agika1982
agi, ja som vystriedala Rybilku, Sudokrem aj tu Jekorisovu pastu,
ale na podrazdenu a zaperenu ritku nam dobre robi obycajna kalciova mast

bellablonde
20. júl 2010

ahojte kocky
novym maminkam a detickam blahozelam 😵

@agika1982 cista voda, nepouzivaj vlhcene obrusky, nechaj ju rozbalenu prekrytu susulku len latkovou plienockou
a tiez sa pripajam k jekorisovej masticke, zasyp ju moze drazdit
este moze byt pricina v znacke plienok ..ake pouzivas?

co sa tyka pytiolu... niekto nan nevie dopustit, ale podla mna je to prezitok a existuju aj ovela setrnejsie nove pripravky ako kedysi za komancov

miki060707
20. júl 2010

mi spinkáme celkom dobre,vždy sa budu v rovnakých intervaloch a som rada, že po mlieku a po prebalení zaspinka zachvilu a že aj keď je hore, tak vie vydržaž len tak ležať v postielke, to pri Soni som sa nedožila, ta vrieskala a nosila sa len na rukách......
ale zas tie naše bábenka nám budu spinkať stále menej a menej...... 🙂

luminkasp
20. júl 2010

@noemarta, tak snad nam to obom dobre dopadne, ja neverim, ze sa mi to same do soboty rozbehne, mne sa ani pri malej nerozbehlo, len ma stve, ze ma nechali do uplne posledneho mozneho dna, min tyzden ma tak potesili, ked mi povedali, ze v ut alebo str sa ide na to a teraz zas este cakat a parit sa 😖

luminkasp
20. júl 2010

@stanka33 , jej, stanka vitaj doma 😉

luminkasp
20. júl 2010

@alica26 gratulka a nech len a len tesite

mirka285
20. júl 2010

tak uz sme doma a pribrali sme za dva tyzdne 600 g 🙂 Linda uz normalne vazi 3540 g,no ja viem ze porodna vaha niektorych vasich deticiek boa vyssia ako nasa teraz ale aj tak som rada ze priberame 🙂
@adelaine ja ten pas nosim doma stale a ked idem von si davam stahovacie nohavicky,iba na noc si nic nedavam..

stanka33
20. júl 2010

@luminkasp chudiatko moje ty sa este trapis ako kinderko???? drzim palce nech to dobre dopadne

luminkasp
20. júl 2010

maminky, co mate domka lehatka, kresielka pre babatka, kedy ste ich zacali davat? a ako dlho tamm mozu tie babatka potom byt? ste s nimi spokojne? ja som pri tere pouzivala autosedacku namiesto lehatka, tak nemam vobec skusenost, ale rozmyslam.

agika1982
20. júl 2010

@miki060707 vonkajsie pysky ma cele cervene.... my sme na bebe....vidim to tak, ze ine to nebude....

zrzulka
20. júl 2010

inak mame v lekarni povedali ze ta rybacina sa moze pouzivat aj na potnicky ja som tym maleho ponaterala a naozaj zmizli.... skus v tenkej vrstve aj na susku namazat ked to ma take.... malemu sa inak dobre supe koza v zahyboch, mastim mu to nechtikovym mlieckom a nic. dnes este vyskusam ten oilatum dat do kupela a uvidime. inak paradox je ze ritulu mu nenatieram nicim , len po kupeli rybacou a ma ju krasnu... hmmmmmmm

luminkasp
20. júl 2010

@stanka33 , stani este stale, nechavaju ma cakat az do posledneho mozneho dna, co je v sobotu, nevidim to na spontanny porod, tak snad aspon tie teploty nepojdu tak prudko hore

agika1982
20. júl 2010

@stanka33 znasa.. uz aj pribrala.... aj stolicu mava...vseko ok

agika1982
20. júl 2010

@bellablonde babylove a obycajne tesco... ale problem bude asi v tych vlhkych obruskoch..tie pouzivam...necham ju spinkat nasucho a uvidim ci to prejde

zrzulka
20. júl 2010

@luminkasp my sme ho dali len v nedelu 1 krat.... to mal 3 tyzdne a je v nom len chvilinku. tak do 30 minut ... ale paci sa mu v tom, vcera tak aj zaspinkal a ja som si tiez spravila vibrujucu postel lebo som dala lehatko na postel. tak sme takto spali obaja 😀

stanka33
20. júl 2010

@mirka285 to ste pekne pribrali, neboj aj nasa je ma iba okolo 3 kil ved oni to dobehnu...a mojejdokine sa zdala velka dneska....
inak z tych kramarov mam take zmiesane pocity aj z toho nadstandardu, ty si tusim tiez nebola nadsena??
a inak ja si musim nejaky pas objednat cez net, muz obehol polku ba a pasy nikde nie su...

zrzulka
20. júl 2010

@alica26 gratulujem k dominike !!!!Zelam vela zdravicka obom!!!

stanka33
20. júl 2010

@agika1982 este predavaju v lekarni Imazol krempasta aj to je na vypareniny, je to trosku silnejsie, skus keby ine nepomohli, neviem ci je to v letaku napisane ze sa pouziva aj na to ale decky dr to predpisuju, aj ja som malemu davala ked mal raz zapareninu pri hnacke

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre