Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

vierkaha
21. júl 2010

@janka_michal ani mne mm nechce pomôcť my máme poschodový dom - a ver že schody nezaberajú, z vína mi je zle to nepijem ani ako netehu.
Dnes od obeda ma bolia kríže a vaječníky ako keby som mala dostať menzes, tak som si ešte dala horúcu sprchu - kamoška mi hovorila, že jej sa takto rozbiehal pôrod tak uvidím či nepôjdeme v noci do pôrodnice - ja by som už aj prijala 😀 , aj keď termín mám podľa 3D utz 25.7. v nedeľu a podľa menzesu až 28.7.

NO idem aj ja spať, snáď sa tu už zajtra neuvidíme, lebo budeme v pôrodnici 😀
Dobrú noc.

dugyna
21. júl 2010

caute kocky prosim poradte nejaku dobru gynekologicku alebo gynekolga v BA, moja je totiz uz ide na matersku..cize v sukromnom centre nepredlzila zlmuvu...
a ja nutne potrebujem riesit gyndosa...lebo po sestonedeli nemam kam ist na kotrolu.
prosim napiste mi ale cez ten zavinac lebo forum nestiham citat dakujem

inak mame sa super a uzivame si s mm malicku 😉

dugyna
21. júl 2010

@vierkaha vierka drzim plceky 🙂

strasska
21. júl 2010

zienky, ja kym docitam, tak vzdy odkvacnem...tak aspom pozdravujem.
a oacka, mame presne taku istu stolicu, tak si ma ukludnila.
zrzulka tvoj postoj k zehleniu a upratovaniu mam asi celozivotny a veselo v tom pokracujem dalej. Su predsa dolezitejsie veci 😉

dugyna
21. júl 2010

@stanka33 no stani konecne som nsala foto malicka zlatucka 😉 tak si to uzivajte

luminkasp
21. júl 2010

@janka_michal , hihi, no u mna osobne nezabera nic, prenasala som malu a prenasam aj teraz a myslim, ze zajtra ani v piatok sa nic neudeje a v sobotu mi to uz musia vyvolat 😉

luminkasp
21. júl 2010

@vierkaha , tak mna tak pobolieva uz vyse 2 tyzdnov 😉

luminkasp
21. júl 2010

@robika , myslim, ze sa mozu, ja som pri malej jedla v poho

luminkasp
21. júl 2010

@bellablonde , ja tu este staaaaaaaaaaaaaaaaaaaaale som 😎

luminkasp
21. júl 2010

@tinka,@meruska, gratulujem, tak uz aj vy mate babatka

danielkom vsetko naj k meninkam, nech sa vam dari tak dobre ako doteraz 😉

petzi
21. júl 2010

Caute kocky, ako sa mate??
Gratulujem novym mamickam...
Dlho som tu nbola, mam tu nasich,tak mam plno, este ze je malinky super...som spokojna na
mieru.
Drzte sa a pekne sii to uzivajte...
Dobru nocku...

janka_michal
22. júl 2010

ahojte zienky..tak ja som mala hroznu noc..som bola nervozna nejaka..a bolo mi teplo hrozne, som sa o pol noci vybrala pozerat film som si lahla pred druhou az ase som len cumela do steny..uz nech je mala vonku bo ma sibne...vazne som spala mozno tak dve hodky...tak som prisla precitat co ste vcera este popisali a idesm skusit zaspat..uz som aj prat dala :D @vierkaha no vsak my sme boli s mm dohodnutí, ze v stredu vecer hupneme na to 😀 alebo vo stvrtok rano, no isiel do prace uz pred piatou..no a on ze sa boji,lebo isiel az do cz a ze by to nestihol keby nieco..ze mam vydrzat on ma narodky 28 tak chce nech sa mala narodi vtedy.no ja uz sa asi zblaznim z toho..ako niektore dni su v pohode..ale inokedy mi uz veeeelmi vadi to tehulkovanie..a ked aj tu sa pise o babatkach a tak pod..sa mi dnes chviiiilku snivalo,ze som malu kupala 🙂 no a kedze mi mm nechce pomoct tak som si povedala,ze dnes skusim vybehnut schody, umyjem dlazky, ked tak okna..ale pochybujem ze mi to pomoze..alebo pockam co mi dnes dr na poradni povie a podla toho.. ja mam tiez jeden termin teraz 25.7 a druhy podla sona mam az 31.7 takze ked to tak berem tak mam este v podstate tyzden cas :( aj som sa s dr chcela dohodnut na vyvolavacke..no neviem neviem mama mi povedala,ze priroda to nejak zariadila aked mala bude mat ist von tak pojde a nemam ju nasilu tahat..z jednej strany to tak berem..ale na stranu druhu si vravim,ze sa nemusim stresvoat co ak nestihme do porodky (idem do ineho mesta) alebo tak pod..no tak neviem vcera v noci som bola rozhodnuta,ze si to dam vyvolat cim skor..a dnes zase som taka,ze neham to na prirodu..nevieeeem..co si o tom myslis ty o tom vyvolavani?
@luminkasp no tak to mas fajn ked uz vies,ze v sobotu ides na istotu..vsak uvdis..budem silno drzat placeky 🙂

23bambuliatko
22. júl 2010

@janka_michal no ja som už aj mm prehovorila, aj sexik bol-a nič! aj vínko som si dala, aj upratane kazdy den mam....no proste je ten nas trpaslik lenivy!!!

23bambuliatko
22. júl 2010

@janka_michal a k tomu vyvolaniu...ja si myslím že na vyvolaní nie je nic zle...hlavne po 40 tt...ved babo je už ,,komplet" vyvinute a tiež nemože byt v brusku vecne!

leanax
22. júl 2010

@janka_michal ahoj. Ja som už tiež uvažovala nad vyvolaním, ale mám z toho strach vraj je to bolestivejšie. Mám problémy so svrbením celého tela a je to neznesiteľné tak preto by som už bola rada keby bola malá na svete, aby ma mohli nato liečiť, lebo vraj kým neporodím nič nemôžu robiť. Nemám však odvahu sa na vyvolávačku opýtať doktora, aby ma nevyhrešil. Neviem čo robiť, ale už nevládzem. Termín mám v stredu a ak do vtedy neporodím tak mám prísť už s taškou. Len neviem či to svrbenie dovtedy vydržím ☹ ☹

kevama
22. júl 2010

Ahojte, tie ktore to uz mate za sebou blahozelam, tie ktore to este len caka, zelam nech porod prebehne hladko a rychlo a nech to nie je ten najstrasnejsi zazitok vo vasom zivote.A mam vam odkazat od Tinka349 ze uz to ma uspesne za sebou.Mala Rebeka sa narodila 20.7 o 20:35 s krasnymi mierani 4090/53 cm je nadherna a robi mamke len radost.

mojalili
22. júl 2010

@denisse Deniska, ja som tiez plakala zo zaciatku, kym som si zvykla na to, ze mam dve deti a bordel v byte....nespavala som v noci......proste som si zvykla.....a @deniska, @zrzulka - zvyknete si aj vy, nebojte sa....a viete predsa, ze ja som na baterky, nie? 😉

Prvorodicky, uzivajte si svojich drobcekov.....teraz som kočky pochopila, že i ked som bola s LILI sama, myslim ze ked ma manzel opustil a ja som ostala sama na vychovu, domacnost......bolo to super, venovala som sa LEN LILI, ze som mala doma bordel??? no a? nik ho nevidel.....bolo mi super. Teraz sa musim riadne obracat, ked mam doma č člennu rodinku, ale to nevadi, ved konecne sme rodinka... 😉 😉 😉

@zrzulka - to zehlenie aj mne lezie na nervy, moja mama mi zo zaciatku chodila zehlit, teraz sa snazim stihat, ked maly deti spia. SOm rada, ze mam nauceny rezim u LILI, o 18.30 najest, , 18.45 - umyt, o 19 hod spat, podobne je na tom uz aj DAnko.....manzel kupe LILI, ja Danka....

JA si stale hovorim kočky, ked m vlasy dupkom vstavaju, ze "TO PREJDE", 😀 ked bude Danko starsi a bude moct prilozit ruku k dielu aj mm... 😉 A tesim sa, zacnem o chvilkku chodit pravidelne plavat, mozno uz buduci tyzden 🙂 🙂 🙂

mojalili
22. júl 2010

Inak my sme spinkali od 20 - 1hod, - 4hod, a potom akosi sa nemol uspat, tak som odvtedy hore, i ked Danko zaspal nachvilku, ja som hore....a teraz sa snazi zaspat, aby som mohla ist upratat byt... 😉

Kočky, ja som ale strasna matka, mne vcera skoro Danko spadol, dala som ho na gauc na brusko, bola som pri nom na zemi a ked som vstavala, tak som sa oprela o gauc a on sa skoro zosmykol dole, zachytila som ho, inak by siel hlavickou dole ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ strasne som si nadavala.....fuuuuuuuu, chvalabohu sa nic nestalo.. 😕 🤐

mirka285
22. júl 2010

ahojte...
@mojalili nie si prva ani posledna,mne sa minule zase mala skoro vysmykla z ruky ked som ju balila do uteraka po kupani,tak sa metala ☹ a to je super ze zacnes plavat,ja este nemozem po tom cisarskom cvicit,vraj najskor o mesiac tak som sa zacala stravovat podla 90 dnovej rozlisovacej diety aspon,lebo ked tie kila nezhodime teraz ,potom neskor sa uz budu tazko zhadzovat...ale zatial pohodka lebo aj mm sa tak zacal somnou stravovat ze aj on potrebuje schudnut trosku a Tomas ide na dovolenku cez vikend tak mu nebudem musiet zvlast varit,tak snad niake kila zhodim 🙂

liluu
22. júl 2010

ahojte mamky, mi spinkáme strasne dobre, budíme sa kazde 4 hodinky.
Len posledné 2 dni strasne grckáme, kým ho nakojím si poriadne grcne aj 5 krát a potom ho troska ponosím a zasa si 2 krát poriadne grcne, je to normál či???
no včera som si konečne po 9 dňoch sadla na ten moj opuchnutý zadok

miki060707
22. júl 2010

@zrzulka no zrzi, mna to tiež čaká od augusta, teraz ma mm dovolenku, takže je s malou a ja s malým a v noci tiež so mnou stáva, kym sa pokušám kojiť, tak on je nachystaný v kuchyni a čaká na povel "sprav mlieko" 🙂 a tiež nemám upratané, aj prach by sa zišiel utreť a povysávať, ale nemáme tu niejak bordel, tak to je v norme, ... 😉 a dnes idem dať oprať..
ja som nášho anielika chválila kade tade a včera som ho mala furt na rukách večer, aj teraz sa niejak durdí, že chce isť na ruky a to mi bolo luto, že sám zaspinkával a bol v postielke a bol hore, no možno ma aj bolesť bruška......

miki060707
22. júl 2010

@mirka285 ja som jak hovorila, že po pôrode musim zhodiť, lebo šak aj zo zdravotnej stránky a tak......a mne nenormálne začína chutiť jesť, až si nadávam, tak dávam do seba minerálku a už musim cvičiť, ked sme išli z postele po reze, tak sme mali rehabilitačnú a ukázala nám pár cvikov, kt. máme cvičiť počas 600nedelia......a už sa musim dať nato a dobre sa stravovať, lebo ozaj, ked nezačnem teraz, tak to budem oddialovať...

bellablonde
22. júl 2010

@luminkasp lumi ja som sem uz vecer nepachla 😖 este ma chytilo skladanie puzzlakov
mam obraz od jan mclaughlin monday morning
http://imagecache6.allposters.com/LRG/13/1338/G...
, zmurila som nad tym do polnoci,
no uplna maniacka 😀 😀
inak som ti uz minule chcela povedat, ze sa mi straaasne pacia vase obrazy ... mate velmi pekne zariadeny dom 😵

alllexa
22. júl 2010

Ahojte, ani vas nestiham sledovat, maly mi stale place:( Nic nestiham, niekedy sa mu musim v kuse hodiny venovat, aby konecne zaspal... Po kojeni zacne plakat, asi ma fakt tu koliku. Stale som nevyspata, za posledne tri dni som schudla 3 kg.
Vcera som bola u detskej lekarky a ked som je to opisala, tak ho odvazila a hned to vyhodnotila, ze maly je hladny, ze moc nepribral (za dva dni, co je z nemocnice doma), ze mam sledovat, kolko vypije a ako dlho taha. Pritom som jej povedala, ze ho kojim stale a vzdy pri tom kukam na hodinky, a vidim, ze konstantne saje aj 15 min. Predsa keby bol hladny, tak nereve, ale sa napije, ved vzdy mu nukam prsnik. Vcera som vyslovene kazdu hodinu kojila. Dnes ide manzel pre vahu, tak uvidime, kolko presne vypil. Ale stale cika a kaka, tak podla mna je dobre ziveny.
Navyse, kupila som si elektricku odsavacku Chicco a nejak mi nefunguje, nemate ju niekto? Postupujem podla navodu a nejde to, nic to netaha...
Inak, myslim na vas, kinderka, @noemarta @luminkasp @23bambuliatko @bellablonde - hlavne tie, co ste po termine, viem, aka je to otrava...
A dufam, ze @maxara sa coskoro objavi...
A kde je tinka349? Zeby mala uz malu?

cigaretka5
22. júl 2010

Dievčatá tak mi sme mali strasnu noc. Mala od tretej do piatej len plakala a plakala, papapt odmietla a teraz síce spinkala ale dotoho si mrnci ako by ju niečo bolelo. Kaku mala baposledy o tretej v noci a to zvykne mat v každej plienke.... Myslite ze ju boli bruško? Stále jej dávam aj um ako dokrm ..... Stře tu spominali nejaké kvapky proti zapche.......

cigaretka5
22. júl 2010

@alllexa To sme mali aj my teraz pred a po kojeni vážim a viem koľko
mala vytaha. Niekedy maka aj pól hodku a cucne 90ml niekedy 10ml tak ju potom dokrmim

oacka
22. júl 2010

@alllexa vydrž to, možno budúci týždeň už bude celkom iný a malý bude spinkať ako bábika. naša má každý deň iný..... dnes v noci sa v kuse budila,čo ona nezvykla... moja kamoška obe svoje deti prvé dva mesiace kojila každú hodinu, takže podľa mňa to nie je nič nezvyčajné...a to 15 min v kuse ťahá? aj mu ide dačo? má v puse mmliečko? ja si tiež neviem odsať mlieko a to mám ručnú odsávačku,proste z niektorých prsníkov to nejde...

noemarta
22. júl 2010

@alllexa ahoj , hm... vidis uz nas vela kinderok neostalo, ale verim, ze tento tyzden sa to pre vacsinu z nas skonci. aspon teda duuufam, ze u nas, v sobotu. same to asi nepride.
Allex, chcela som sa spytat, ked ti dali vyvolavacku, kedy si potom volala manzela aby mohol byt pri tebe, az ked ti odtiekla plodova voda ciiii???? ci chodil na etapy??

oacka
22. júl 2010

@cigaretka5 ako vážiš pred a po kojení? vyzlečené bez plienky? a hne´d po kojení utekáš odvážiť? ke´d moja ťahá dlho, ja myslím,že ona už skončila a o chvíľu chce zas. a ml= gramy????? že 90ml, to je ke´d pribere 90g?

merikac
22. júl 2010

@alllexa aaaano, tinka je uz stastna mamicka malej rebecky.....tak to mas perne,,ale neboj ono sa to do normy,,rob tak ako doteraz,,,,istotne bude maly priberat - drzim ti palceky 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre