Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

cigaretka5
23. júl 2010

@oacka No Ja to robin tak ze si robim zasobu aspon tribdavky do troch floss do chladnicky a potom ked ideme oapat jednu vyberiem
hodim do misky s teploy vodou. A cez den rano prevarim body dam do flase a cez den z nej ulievam a zarabam mliecko .....

ribike
23. júl 2010

Ahoj baby 🙂 U nás bez zmeny ☹ maličkej sa volajako nechce do týchto horúčav...vyvolávačka nepomohla boli sme v nemocke 2 dni ☹ apotom nás poslali domov,nouvidíme čo s toho bude ale možno cisarák,čo by som bola velmi nerada ☹ malinká mala podla lekárky v utorok 4150gramov skoro som odpadla 😲

sunavianka
23. júl 2010

@23bambuliatko 😉 budeme bojovati do konca... to by bol krásny darček k tvojim narodkam... ja som to tak planovala s mojim krpcom, ale nevyšlo to 😀
@ribike júj tak malej slečne sa nechce ísť z bruška, no tá je veeľkáá 😲

ribike
23. júl 2010

@sunavianka 🙄 Velmi velká až mám z toho strach ☹ a čím dlhšie sa jej nebude chcieť ísť von tým bude väčšia 🙄

agika1982
23. júl 2010

@monline dakujem...uz som tam dala fotku

luminkasp
23. júl 2010

@noemarta u nas idu teploty hore, takze pri porode sa budem urcite potit 😀 a neboj, ked prenasame to vyvolavanie nebude dlho trvat,ja som pri malej nastupila o 10 do nemocky, najskor vsetky formality a potom zacali a v noci o 2:25 uz bola s nami 😉 (ja som nebola pri malej vobec otvorena)

luminkasp
23. júl 2010

@ribike to ta normalne po vyvolavacke este poslali domov? 😝

petrap001
23. júl 2010

Dobre ranko maminky a kinderka 🙂 my sme dnes spali konecne normalne,az rano zacal kus strajkovat,ale to bolo uz 7 hodin,takze v pohode..
kto pridal do juloviek to posledne babatko??? lebo nevieme koho je a a ni ako sa vola 🙂 takze mamina sup sup 😀
@ribike tak ty budes mat teda velku krasavicu 😉

ericica
23. júl 2010

@aalexis007 my pouzivame jedine z dmka babylove ....teraz mame mini v porodke sme mali tie najmensie,,,v tychto mini je asi okolo 60 kusov a stoji to okolo 5 eur aj volaco....aj pri rebece sme ic pouzivali a boli sme spokojny....
z tesca sme tiez mali ale ja som s nimi nebola az tak moc spokojna,oni su take moc predlzene a potom mala akoby mala medzi nohami taku guču....a tie babylovky su anatomicky tvarovane 😉 ale kazdem pasuje nieco ine 🙂

ericica
23. júl 2010

u nas noc v pohode teraz nas vsak neobisiel vecerny koncert.... ☹ rano zase hysaky a teraz pekne spinkame no len dufam ze nie zase 5 min 😖 od rana sme boli na cicke hadam 5 krat a vcera robila zase hokusy pokusy na cicke parkarat pocuckalaa potom revala a tak dookola ☹
vsettky tehulkam co nastupuju do nemocky zelam lahky porod....
@ribike tak to budes mat velku kocku.....ja som mala skoro 4 kg a ledva som ju vytlacila.preto klobuk dole pred maxarou 🙂
@oacka a to si myslis ze uz nemas mliecko???ja som skusila vecer tiez bebu ked mi rumadzgala na prsniku ale vypluvala takze hladna urcite nebola 😉

lenkaaninka
23. júl 2010

čaute baby vôbec to tu nestíham ale čo už.... takže problémy s kojením sa vyriešili bolelo to preto lebo sa zle prisaval vždy mi len bradavku vcucol a preto sa to tak poodieralo tak prikladám zboku spod pazuchy tak potom pekne pusku otvorí ale zasa mame krízu čo sa mliečka týka...hádam bude fajn...

včera jedna zavistlivka mala malého na rukách a neviem či ho uriekla alebo čo lebo ešte za dva týždne nebol taký mrchavý ako dneska nemôže vôbec zaspať od šiestej rána je hore..
idem vás prebehnuť trošku lebo neviem čo kto ako kedy 😉

lenkaaninka
23. júl 2010

bože akurát zaspal a tak sa posral teraz no neviem počkám kým to vsiakne lebo on len také riedke uplne kaka žiadne že trošku hustejšie nič také..

kinderká prajem vám vela síl a zajtra šup rodiť zajtra sa má ochladiť tak to je pre vás ideál 😉

alllexa
23. júl 2010

@luminkasp @noemarta - drzte sa na zajtra!
Noe a Ty ides rovno na 9-te? Nebudes tam hospitalizovana este den predtym, ako to bolo u mna?

oacka
23. júl 2010

@cigaretka5 a to dsa ti v tej vode tak rýchlo ohreje?

oacka
23. júl 2010

@ericica moja zjedla 30 ml a teraz ráno 50 ml, ale trikrát za sebou sa posrala, a keď som ju prebaľovala,tak zas dosť veľa vygrcla,tak ja už neviem... keď ona z jedného prsníka potiahne 20ml. čo to je?

oacka
23. júl 2010

@oacka zas sa každú hoodinu v noci budila, a teraz spala hodinu a pol od deviatej a stále je hore...

noemarta
23. júl 2010

@alllexa ahoj, mam ist rovno na 9-te na 8,00 hod. tak neviem, verim, ze mi da vyvolavacku, ze uz ma nebudu pozorovat..... ved ked ma zajtra sluzbu...???
normalne zacinam mat strach, ci ta vyvolavacka zabere....
@luminkasp ja som tiez neni absolutne otvorena, na spicku prstu, tak verim, ze to zabere..... a prenasam zajtra to bude 9 dni. aj tebe drzim zajtra moc moc palce, nech to mame obe rychlo za sebou a a a a s najmensimi bolestami, hi hi 🙂

alllexa
23. júl 2010

@noemarta - aha, tak ked na 9-te, tak to vyzera, ze Ti to rovno vyvolaju... To Ti fakt drzim palce, nech sa to spusti. Hlavne si hned obsad fitloptu, mne to fakt pomohlo... A nehovorili Ti, aby si dosla nalacno?

adka1311
23. júl 2010

🙂 ahojte maminky aj kinderka.....
vsetkym novym maminkam gratulujem a zostavajucim kinderkam prajem, aby mali krasne porody...idem vas rychlo docitat....a snad sa este vecer ozvem...

Inak uz sme doma z nemocnice...bola som na Antolskej a som maximalne spokojna...
nas Tomasko sa narodil 16.07.2010 o 11tej cisarskym rezom. Mal 3000g a 49 cm...je strasne zlatucky, vela spinka...a papa, ale mliecka mame dost...a pridavam aj zopar fotiek...

cigaretka5
23. júl 2010

Dievcata robili niekomu z vas kontrolny odber na metabolicke poruchy novorodeneckeho skriningu?

alllexa
23. júl 2010

@oacka - ako vies, kolko presne zje? Vazis ju? Ci si odsavas a potom jej das pit?
Ja mam tiez pocit, ze ten moj pije skor menej a castejsie... A to uz by mal na jeden sup vypit 100 ml, tolko si ani neviem odsat...

zrzulka
23. júl 2010

@adka1311 ten je kraaaaaaaasny. ako babika

babulky vcera som mala otrasny den vsak som sem ani nestihla napisat od unavy... ale viete na co som prisla??? ze ked je maly zabaleny v zavinke tak aj pospinka aj je kludnejsi... vcera som ho takto ulozila do kolisky o 19 a spinkal az do 23..

zrzulka
23. júl 2010

az do stredy sme s patkom sami, normalne uz dnes mi moja babulka chyba... uz som si konecne aj system nasla ako taky ... potom ked sa vrati tak uz ju nikomu nedaaaaaaaaaam.... fuj ale som sebecka... a to ju chceli prosim pekne nasi na 2 tyzdne brat k moru... no pekne... Akoze sila . ako mozem dat ani nie 3 rocne dieta prec na taku dobu... ??? to pisem len na margo kafkovej vcerajsej uzkosti .... tak vidis kafko tieto stavy ta budu "prenasledovat" asi cely life...

noemarta
23. júl 2010

@alllexa nie nehovorila mi, ale ja si dam iba take slabe ranajky, nech tam zas neodpadnem alebo coo.
verim, ze sa to zajtra spusti a ze to pojde rychlo a co najmenej s bolestami. tak na nas zajtra myslite. 🙂
@adka1311 gratulujem, malinky je kraaasaves, ozaj. 🙂

bellablonde
23. júl 2010

caute zeny
@adka1311 krasny chlapcek 😵
@luminkasp uz som kuk foto na fb, vy ste taka super rodinka 🙂

moj drobec je tiez taky mamkin cicik, ked nahodou musim odist z domu bez neho, ma uplne hystericke stavy 😔
ja neviem ako bude znasat votrelca sasu ☹
od malicka je stale so mnou, tiez som ho nikomu nedavala ani pokocikovat

@noemarta takze zajtra nastupujes, drzim palec 😉

bellablonde
23. júl 2010

ja som mala dnes poradnu,
zacinam byt zufala, lebo som na tom uuuuuplne rovnako ako pred tyzdnom 😖

fakt si trufam povedat, ze posledna julovka kinderko budem ja
ak sa mi to same nespusti, idem 29. do nemocky na zatazovy test... zas tyzden cakat 😖 ach jo, dnes som uplny pesimista

a to som vcera hrala s malym petkom vonku futbal ! a nic ani jedna mizerna kontrakcia, len co ma nohy boleli od behania 😀

zrzulka
23. júl 2010

@alllexa zlatusik malinky je Misko... cim ta vystresovala lekarka ? ty tiez chodis do Procare ze? nasej sa tiez nezdalo ze malo pribral. teraz 30 mame poradnu tak som zvedava.

@mima89 mimusik uplne ta chapem, viem o com pises. ked sme sa dozvedeli co je malej tiez by som neviem co dala za to aby sa vyzdravela aby pocula, aby chodila, pouzivala rucku... aby bola taka ako ostatne deticky.... ale neboj casom sa to zlepsi. Neda sa tento stav zmenit? je to fakt tak ze bude cely zivot na tych hormonoch??? Vies ona si casom na to zvykne ze to tak je, netrap sa kvoli tomu... zober si ze kolko ludi si musi pichat inzulin, davat pozor na to co zje...kolko deti ma astmu, su zavisle od dychacich pristrojov, su ludia co maju chore oblicky a musia denno denne chodit na dialyzu ....suuuuuuuuu... takto by som mohla pokracovat donekonecna. napisem len jedno kazdy ma nejaky ten kriz v zivote, jeden ho ma lahsi, druhemu ten hore nalozil "trosku viac". mas pravo byt smutna, mas pravo sa hnevat na toho tam hore ze zrovna tvoje dieta... mas pravo byt zufala, mas pravo plakat.... ale ono to nepomoze.... teraz musis byt hlavne silna. silna kvoli malickej. ja som neplakala, teraz to nepisem preto ze chcem vyzerat to aka som silna. Ale preto ze viem ze keby som vtedy zacala plakat tak neprestanem uz nikdy. moja dcera ma vtedy potrebovala, ja som sa snazila jej pomoct... neviem ci som ta aspon trosku povzbudila. viem ze to bude teraz pre teba velmi tazke. Nevyrovnas sa s tym nikdy v zivote ze to tak je... ale zit sa s tym da...
Mimochom nezabudaj ze to ze mame zdrave deticky este neznamena ze take budu navzdy, zdravie a stastie byva vrtkave... nemozeme vediet ako "raz" skoncime my a nase rodiny. To ze sme sa zdravi narodili este neznamena ze taki aj zomrieme. jasne ze kazdy tajne dufa ze jeho sa choroby a zle veci netykaju aaaaaaaaaaaaale v zivote sa deju rozne cudne veci....Hlavu hore!!! zelam vela sily a psychickej pohody!!!!

bellablonde
23. júl 2010

ozaj vo vcerajsej pravde ma fotecku Maxinkina NInuska
😵 😵 je to tmavovlasa krasavica jak lusk 😵

bellablonde
23. júl 2010

@zrzulka krasne si to napisala ...

zrzulka
23. júl 2010

@bellablonde kocikovat nikto nekocikoval, ked aj sme sli s mamou tak ona sice tlacila kocik ale ja som bola vzdy s nimi. To az nieco po 2 rokoch (ked som sla do Uk) to bola prvy krat tak ze sme ju u mamy nechali aj na noc... Potom uz obcas aj ano aby si zvykla ze ked budem v porodnici tak nech z toho nema stresy ale zvladla to vyborne... aj ked ja neviem ako to berie lebo ona to vyjadrit nevie ☹ ☹ ☹ ☹ Z toho byvam niekedy na nervy ze co ak tam ani byt nechce???? ☹ tiez sme zvyknute na seba, vsak tie 2 roky nebola nikdy s nikym sama. vzdy som bola s nou
A ako to mas vyriesne s petkom ked si pojdete po sasku? Ci muz s tebou nebude pri porode????

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre