Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

zrzulka
23. júl 2010

@bellablonde a aka je tam vaha 4.200 ci 5.200??? mimochodom nevie o nich nikto nic???

bellablonde
23. júl 2010

dosla moja mama, tak nam trocha pomaha zvladnut posledne dni, ked energie neni nazvys
hlavne som rada, ze sa postara o petka, ked budem s muzom v porodke

no ani ten moj certik mi nic nepovie, stale nezacal rozpravat, ani slovicko... ale tak mi ukazuje, ze babo saska je v brusku, potom vytrca aj on svoje brusko, ze ma tiez akoze velke a ked sa ho spytam odkial pride saska, rozbehne sa ku dveram 😅

neboj, keby nechcela byt miska u mamy alebo by sa jej tam nepacilo, tak by to dala nejako najavo...urcite by nasla sposob ako ti to povedat...

bellablonde
23. júl 2010

4180g

zrzulka
23. júl 2010

@bellablonde som rada ze to pises... ked ona je taka spokojna s kazdym, niekedy aj vaham ci ma ma rada ale zase ked si vypytam pusu tak sa ku mne prituli (pusu nevie dat) Aj ked ju teraz uspavam tak na jednej strane mam patka (vacsinou na cecku) a ona sa ma tak drzi ako kliesta....zozadu...
mama bude u vas aj ked pridete z porodky??? To je fakt pomoc ja by som tiez brala ale moj muz tu 2 mesiace nikoho mat nechce tak to respektujem. Chapem preco tak kona

zrzulka
23. júl 2010

@bellablonde takze tych 5.200 co sme zavesil info jej manzel bol len preklep... 😀 To by bol iny rekord porodit prirodzene 5.200 dieta. uffff aj tych 4180 je teda dost

zrzulka
23. júl 2010

ja som inak tu pravdu kde bola patko zabudla kupit 😠 😠 😠 😠 😠 😠 a nijako sa k nej neviem dopatrat. A taky tam bol zlatuckyyyyyyyyyy..... A este sa aj hnevam sama na seba ze vdaka tomu patraniu po "Pravde" ma zase vysvorili osoby snoricky najvacsieho kalibru ☹ ☹ ☹ ☹ som teda dobre blbaaaaa. koho by to napadlo dat si to do suvisu 😒 ach jo

strasska
23. júl 2010

@zrzulka ahoj, maxi mi pisala, ze maju silnu zltacku, takze odchod domov zatial v nedohladne ☹

bellablonde
23. júl 2010

@zrzulka aka zlata, moj petko zase dava pusu tak, ze nasiroko otvori usta, pricucne sa na moje a poriadne ma zaslini.... ale tak to robi len mne a tatinovi, inym pusy nerozdava 😵

mama zostane len par dni,
muz ma 3 tyzdne po porode volno, tak chcem, aby sme si uzivali ten najkrajsi cas len vo stvorici 😵

zrzulka
23. júl 2010

@strasska sakris tak ona si to riadne zlizla chudatenko... najprv ten otrasnyyyy porod, najhorsi z nas vsetkych a teraz este aj v porodke trcia... pozdravujem ju ak s nou budes pisat....

@bellablonde jasne to je to najkrajsie... i ked dost narocne lebo ten starsi si vyzaduje vsetku pozornost a tym padom obera oboch rodicov o energiu. my to mame podelene tak ze muz sa stara o malu a ja o maleho (tak nejako prirodzene sme to zadelili). takze v podstate sa ani porozpravat nemame kedy lebo len co pride z prace tak berie malu von (ja von nechodim s malym netrufnem si na obe deti) Takze mne aj celkom vyhovuje ze teraz na par dni isli prec spolu. Ja si aspon vychutnam maleho a Miska bude mat trosku zmenu lebo to uz ked mas dve deti tak musis obom vymyslat program a tym padom ze maly bol teraz posledne dni cele na rukach tak som sa poriadne nemala ani ako venovat miske.len popri nom sme si citali a hrali... sledovala som ju behajuc s malym na cicke cele dni.... Ani pobalit jej veci som nemala kedy. len teraz rano som ju narychlo zbalila. Dufam ze som na nic nezabudla 😒

lutsine
23. júl 2010

odkedy davat babatko trosku na brusko polezat?

zrzulka
23. júl 2010

@bellablonde a vie sa ti petko zahrat aj sam?teraz je s babkou vonku? to by si ho mohla pripravot este kym sa mala narodi... velmi ti to pomoze. ja uz niekedy som aj na nervy ked dajme tomu nieco robim s miskou do toho maly zacne plakat tak kolkokrat aj 5 minut placel kym som ja dokoncila nieco s miskou. A uz z toho na nervy ze ona place lebo nieco potrebuje ale zase aj miska ma potrebuje tak teraz ako? co sa mam rozporcovat na dva kusy??? to by bolo idealne:O)))))A dnes je kludny ked tu nemam misku.... si robi srandu....alebo zeby ta perinka bola fakt zazracna?:O) no nic idem sa aspon vklude osprchovat , poludstit a vecer mozno trufnem ist aj von s nim 😀

strasska
23. júl 2010

@zrzulka ok pozdravim..
@lutsine ja uz davam aj teraz, dokonca aj v porodke nam odporucali 😉

zrzulka
23. júl 2010

@lutsine ja nedavam vobec, len na bok ho ukladam, raz na jeden a raz na druhy...

katty17
23. júl 2010

ahojte babulky. som tu na skok, tak si vas chytro citam. pred chvilou sme sa vratili zo sona mozocku a obliciek.
@allexa kto ti povedal ze tyzdnove babatko ma vypit na supu 100 ml??? to je velmi vela. nasa ma dva tyzdne a vypije tak 60 ml. a potom spinka aj tri - styri hodinky. cize sa nestresuj nad tym ze ti nevypije sto ml.
@noemarta zajtra na vas budeme mysliet. nech to uz mate cim skor za sebou 🙂

katty17
23. júl 2010

lutsine, ja tiez davam raz na jeden a potom na druhy bok. na brusko nedavam. v nemocke ich davali na brusko jedine ak trosku grckali...

bellablonde
23. júl 2010

@zrzulka zrzi, pohra sa iba velmi kratko sam, stale striehne kde som a ked idem z izby co i len na zachod, tak uz cupita za mnou a nedajboze si zavriem dvere, uz reve
teraz buva, babka s nim von nechodi sama, vzdy musime ist spolu ... takze v tomto vobec nie som odbremenena 😔
lebo peto je diabol, on je schopny sa vytrhnut a utekat priamou ciarou

no inak ak je patko "perinkovy typ", tak si to dobre vystihla hned na zaciatku.
Mne teda peto vobec nechcel byt zviazany, neustale sa na to zlostil
a zase napriklad svagrina nosila dceru zviazanu v perinke hadam do 7 mesiacov, co si to doslova vyzadovala

@lutsine kludne aj hned, nie akurat minutu po papani, detickam to robi dobre na brusko
ale su aj deti, ktorym sa taka poloha nepaci...

alllexa
23. júl 2010

@katty17 - detska lekarka to povedala... A aj v porodnici hovorili, ze za par dni ma vypit 100 ml na jednu davku, cize min. pol litra za den. Ale hlavne je, aby babo priberalo...
Ale uz mame vahu, tak som zvedava, ci za tieto dva dni nieco pribral a kolko vlastne vysaje...

@bellablonde @ribike - no teda, dievcata, je to blbe, ako sa vam to taha:( A vobec sa neotvarate?
ribike - a po tej vyvolavacke si nic necitila?

alllexa
23. júl 2010

@zrzulka - vystresovala ma tym, ze maly skoro vobec za dva dni nepribral... A ze bude asi hladny, ked tak cumle dudlik... Chodim k lekarke do Procare, ale zase musim ocenit, ze nam pozicala na vikend vahu.

bellablonde
23. júl 2010

@alllexa ja sa tiez cudujem, ze ako mozem byt tak velmi zastoplovana 🙂 mam stale krcok pevny, skrateny na 2cm a otvorena som ledva ledva na 1 prst
si nas inspirovala s prenasanim, tak co budeme horsie od teba? 😉 🙂

stanka33
23. júl 2010

Ahojte baby...vcera som vas ani nezapla, nemala som chut ani naladu...este ze bola so mnou mamnina lebo by ma porazilo....maly je este horsi ako predtym...stale iba mrnci vkuse musi byt niekdo pri nom, nezahra sa ani minutu sam, iba hracky porozhadzuje, ,nechce jest vsetko robi naschval, nespi poobede...ja som z neho na prasky,
@zrzulka
@strasska ako to zvladate s dvomi??? ja budem od pondelka fakt sama na nich, je mi z toho do placu, aj dnes je muz doma z prace ale mu nejde pripojit na robotu no konecna akurat obaja vstali musim koncit

luminkasp
23. júl 2010

@alllexa, diky, verim, ze to bude cele rychle, ozvem sa hned ako sa bude dat 😉

luminkasp
23. júl 2010

@bellablonde , dakujem, taka normalna, ale potesila si ma 😉

luminkasp
23. júl 2010

@noemarta , neboj, bude pohoda, ja zajtra prenasam uz 13den 😉

bellablonde
23. júl 2010

inak ja som nikdy ani len netusila, kolko maly vypil mlieka
kedze som sa mi nedalo poriadne odsat (vzdy len par ml)
maleho som doma nevazila, iba u doktorky

ALLEXA ta tvoja dr.... akoze co ma byt, ked cumle dudlik? vsak to je hlavna potreba deticiek ... misulko ma ako spravne babetko vyvinuty saci reflex, tak je v pohode a uplne normalne, ze dudlikuje o 106
doktori zbytocne robia stres s dokrmovanim UM

luminkasp
23. júl 2010

neviem, ci sa s vami este dnes stihnem rozlucit, chcem este upratat hore v dome, dolu uz je vsetko cistucke 😎 Tak sa drzte, ja sa ozvem hned ako sa bude dat 😉

bellablonde
23. júl 2010

@luminkasp 🙂 chichi lumi, takze tvoj muz ma poschovavane este aj lepsie kusky??? 🙂 ne, fakt dobre a tie obrazy uz som vravela, ma hned oslovili 😉

bellablonde
23. júl 2010

@luminkasp aj ty sa drz, vsetko dobre dopadne, hlavne to bude rychlo a uz budes mat krasulka v naruci 😵

bellablonde
23. júl 2010

@stanka33 stani, chudatko 😔 🤐 myslim na teba a sucitim

bellablonde
23. júl 2010

idem aj ja off, trochu sa dat do poriadku

strasska
23. júl 2010

@stanka33 jooooooooooj, tak ja mam tiez pocit, ze mi syna za tych par dni vymenili. Nepocuva ma a najviac sa trapime so spankom...a som z toho uplne na prasky. Chapes to, on je uz od 12.30 v postielke a este stale nespi a furt chce ist na ruky. Ja normalne dufam, ze sa rozreve a tak zaspi, lebo uz neviem ci je samodobijatelny abo co.
Takze mala spi, on este nie, ked on zaspi, tak sa urcite zobudi mala a mne uz klipkaju oci od unavy a to chodim spat vecer najneskor o 21.00.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre