Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

katarina7777
23. júl 2010

@oacka nam v porodnici povedali ze pri kojeni netreba vazit, staci ratat pocikane plienky, za den by ich malo byt asi 5-6.

alllexa
23. júl 2010

@katarina7777 - uff, to si mala dost drsne:( A este ta teplota z prsnikov:(
Co sa tyka tych plienok - ja to niekedy neviem odlisit, lebo aj v plienke, kde je stolica, moze byt aj voda... Moj ma po kojeni vzdy nieco v plienke, ale tych pocikanych je mozno 2-3 denne.

oacka
23. júl 2010

@alllexa ja rátam aj pokakané, podľa mňa si tam furt aj cikne, ak ju má dllhšie a nie hneď po pokakaní vystihneš prebalenie. či tie pokakané nemám rátať? veď donedávna mala moja pokakané všetky. 😒 😒

ericica
23. júl 2010

@alllexa tak my sme dosiahli porodnu hmotnost za 5dni....v pondelok sme sli domov s hmotnostou 3600g a v piatok na poradni sme mali uz 3900g ale to my stale papame 😝 dnes skoro kazdych 20 min 😲 😝

oacka
23. júl 2010

@ericica joj, eri,ale ty máš valibuka! to závisí aj od dieťaťa,nie? niektoré sú väčší papkáči... vás je tu dosť,čo máte riadnych papkáčov... to je radosť! na tvoju sa tak rada dívam! aj na adeleininho malého. to sú líčiská! som zvedavá na maxarinu Ninku.

ericica
23. júl 2010

@oacka presne doteraz sme mali aj my skoro vsetky pokakane ale teraz je to ine a nie vzdy stihne prebalit po kazdom nakojeni ked ti na prsniku zaspi 😝

miki060707
23. júl 2010

ahojte...vitaj katarina, mima to mi je luto, že ste tak dopadli....

no mi už vieme, prečo sme nervozny, máme červenú ritku, lebo vždy je plienka dokakaná a ja hlupa som neposluchla doktorku, že nemám používať vl. obrusku a mám pekne s vodou umyť ritku, ...takže umývame po každom prebalovaní, vetráme a davame sudokrem a ked to nepomôže tak pojdeme si po imazol.....

a ešte k tomu pupčeku, malému ako už odpadol, len mu na pupčeku ešte zostalo zasch. krvy, takže mm ma strach, že prečo to neodpadlo, tak asi pôjdeme sa nato spýtať....

a z čoho som zhrozená, je Soňa, celý chrbát už asi týžden ma taký červený, fliačiky, ale potničky su to neni, z jedla to neni, ale ked sa spotila na slnku a ked behá doma, tak sa jej to vyhodilo, ale potom to zmyzlo, zas sa spotila a má to tam stále, tak som jej to aj z repikom natrela aj pudrom a stále to tam má a furt sa škráábe a mamka moja, že či to nemá osýpky, tak a pozerela som stránku a veru, to mi niejak pripadá na osypky, tak som sa zhrozila, ale že pri osýpkach je horučka a tak, mi sme ok, len si to chce stále škrábať, .....ale ma napadlo, ked ide von ju stále striekam sprejom proti komárom, reku, či sa nevyhádzala od toho, lebo dosť zapácha, sice som ho kupila v lekárni pre deti...., takže v pondelok musime isť doktorke, keby ma to dnes napadlo, by sme to mali za sebou, škoooda

dnes sme boli na dôchodkovom, vybaviť tie papiere s rodným listom, takže už by som to mala mať všetko vybavené, ešte počkať na 28 dní a čakať kedy dojdu eurá....
a hned sme zbehli do DM, 50 eur sme tam hneĎ nechali, ten nutrilon je fakt drahý, ale zatial nám nervoí problemy, len niejak často kaka, ho prebalim a zas tam šplechne, asi som ho aj v noci nechala v špin. plienky, k tomu utierky a ritka je vyštípaná....

a dnes mi došla aj avent odsávačka, ja celá šťastná, teraz som ju skušala a prd odsaje, možno 5ku, nič viac....

a to vážne by tam mali papať bába, lebo mojmu zarobime 60, vypije a po hodine si pýta a dam mu 30, takže už asi aj 90 budeme musieť zarábať.....hmmm

ericica
23. júl 2010

@oacka aj ja sa na nu rada divam ale dnes by som bola od nej co najdalej....nemyslite si o mne ze som zla matka ale ked cele predobedie revala a nie a nie utisit ani na rukach a stlae viac a viac kriku a ked konecne zaspi tak po 5 min hore a zas cicik a tak dookola.....na nervyyyyyyyyy 😠 a potom je taka prejedena ze vsetko vygrcka 😝
niekedy som uz fakt nasrata fakt nejem nic co naduva pijem len cistu vodu z vodovodu a caj na kojenei....svokra kazdy den ostatnym vyvara sladku kukuricu,od susedy mame krasne velke broskyne a ja drzim post a je to na prs platne......
niekedy by som aj zhresila a dala si z tychto dobrot ☹ vsak aj tak place 😝 ale potom ked pekne zaspinka a je tichucko tak sa na nu vydrzim aj hodinu divat a furt by som ju bozkavala....je to normalne necitite to aj vy niekedy tak???

oacka
23. júl 2010

@ericica zlatá fotka! moja občas zostane dlhšie v pokakanom,lebo si špricne,ke´d nie som s ňou a nepočujem, tak prebalím až pred kojením, po kojení nerada prebaľujem.lebo to sa zobudí a navyše,keď jej dvíham riťulu tak aj grcká...
@miki060707 chúďa Sonička! hádam jej to skoro zmizne, neni to nejaká alergia? ja som mávala alergiu,keď som sa spotila vo vlaku... a tiež sa to raz tak prejavilo,že sa mi vyhádzal chrbát a napuchla mi pera...

ericica
23. júl 2010

@miki060707 to vazne.....sudocrem by mal zabrat a ked nie tak ten imazol je fakt super....
sonke zas skus chrbatik poutierat betadinom rozriedenym prevarenou vodou....ja som to davala aj edine na pupok a je kraasny cisty....
som zvedava ake to bude ked zacnu chodit navstevy a mala bude stale revat 😲 asi bude s nimi svokra a ja budem v spalni a budeme sa cickat 😀 dodajte mi trochu optimizmu ze sa to zmeniiiiiiiiii 😝
v piatok buduci tyzden pojdeme na poradnu to uz bude mat mala 28 dni tak si dam papiere potvrdit a som zvedava na nasu gramaz.....ale urcite mame uz 4500g bo na poslednej poradni sme mali 4150 a to bolo minuly piatok....

oacka
23. júl 2010

@ericica ja to teda tak cítim a strašne sa za to hanbím, raz som ju aj tak rýchlejšie zlostne chmatla v zavinovačke a potom som revala,že aká som sviňa mama... eri,to revú kvôli tomu teplu...musíme to vydržať, šak to je aj na koňa veľa také horúčavy a nie na malé bábo....ale už by sa malo ochladiť.

ericica
23. júl 2010

@ericica a takto pekne sestricky vcera zaspinkali spolu......inac vcera som zhresila mm pil pivko a ja som si z neho trochen odpila a mala tahala od 10 do tretej 😝 😕

@oacka dakujem 😵 😵 😵
foto-

miki060707
23. júl 2010

@oacka no to si ma trochu aj ukludnila, že zo spoteného.....
no ja tiež nerada prebalujem po jedení, lebo tiež by grckal, teda mlieko by mu vytekala, keby som ho nadvihovala a ked dopije odgrgne si, tak pekne aj zaspinká a keĎ ho idem prebaliť po kojení, tak otvorí oči a kým zaspí, tak prejde dosť času, 2týždne bol ukážkový, po jedení spinkanie a tak, ale teraz ho asi ritka štípe, šak ja keď som vyštípaná, jak to štípe a nie také malé bábo

@ericica no eri, aj naši dnes varia kukuricu, kiki doniesol od rodičov, tiež by som si dala, lebo prd vypije z môjho, ale nedám si, ale tie broskyne by si mohla, šak ich ošuup....
to mi je luto, že edinka a aj iné bábo su furt na prsníku...

janka_michal
23. júl 2010

@leanax no to tvoje svrbenie to mi je luto..ja si to neviem predstavit.musit to byt na porazenie..ja som nervava uz z toho tepla..spim v noci tak dve hodky..aj to tak ze zaspim na 15min a zase sa zobudim a potom zase zaspim na par minut...katastrofa a neviem si predstavit,ze by ma este nieco svrbelo k tomu :(...no ja uz mam dohodnutu nedelu na vyvolanie, tak sa tesim a zaroven bojim..hovorim si, ze este ked je mala v brusku tak je to fajn dnes som bola na kofole a ze aaa nemusim sa ese prisposobovat.no na stranu druhu uz chcem mat ten uzlicek pri sebe 🙂 a neviem si predstavit cakat do stredy..aj ked som tiez chcela babo v stredu,bo aj drahy je vten datum narodeny.. 🙂 tak ak by sme uz nepopisali, budem na teba mysliet a silno drzat palceky..nech vsetko ide ako ma a co najrychlejsie a najmenej bolestivo..

ericica
23. júl 2010

@oacka bodaj by si mala pravdu by som ta vyvazila zlatom.... 😀 😀 😀 akoby sa mi ulavilo kebyz mam trochu klud.
dnes som prala postelne pradlo aj saty vsak su vsetky prepotene a robim vsetko na etapy.,na zajtra hovoria dazd.
mala ide k mame na prazdniny a az pondelok domov trochu bude klud umyjem asi par okien ak sa bude dat bo budeme mat v auguste hody a to uz potom chcem mat klud 🙂
ozaj kedy sa chystate drobcov krstit???

miki060707
23. júl 2010

@ericica jakééé su zltanunkééééééé
mne Soňa tak vyrástla, taká je ťažká, ju ledva zdvihnem, neviem, či jej kosti zpevneli, lebo ako tlstá neni, ma 16kg, ale taká pevná.....

ericica
23. júl 2010

@miki060707 skusala som osupane ale aj tak plakal teraz neviem ci z toho alebo to ma daky vecerny ritual....popritom jej davam aj probiotika infantsky a espumizan a prd zabera.
dnes som jej skusala davat cajik fenikovy ale len par zrniek som dala do vodicky a tak pekne prdka cele poobedie 😝

miki060707
23. júl 2010

@ericica no mi máme problem s krstnými, farárom a tak.....ale chcela by som ako sona, v septembri.....uvidime...

miki060707
23. júl 2010

@ericica ja som tiež dnes kupila feniklový v DM a to ti rebi vydrží u mami, aspon si oddychneš, no možno aj Edinka bude dobručká...a okná ti môže svokra umyť, no nie???? 😉

ericica
23. júl 2010

@miki060707 😲 😲 😲 ze 16,my mame ledva 14 😀 😀 😀 to je taka mala husenicka 😀

oacka
23. júl 2010

@ericica ja periem každý deň, furt dačo dogrcá alebo dosere, za dva dni posrala tri overaly na spanie a jedny opaľovačky.... a aj mňa a moje veci, lebo som ju blbá dvihla na rameno bez plienky po kojení... a bolo! a aj mm prepotí všetko za jeden deň,tak musím prať. obdivujem vás všetky,čo máte viac detí!!!!!! absolútne si neviem predstaviť,ako to zvládate....eri, určite to bude tými nenormálnymi horúčavami.... moja spala posledné dve noci v overaliku a asi aj zato sa každú hodinu budila,lebo jej bolo chudere horúca, no čo, mama je krava... musí sa naučiť... 😀 😀 😀 😀

janka_michal
23. júl 2010

@luminkasp nooo tak budeme mat babatka skoro rovnako..ja len dufam,ze sa narodi v nedelu a nebude strajkovat, ze tam chce este ostat...drzim ti silno palceky pri porode nech to ide co najrychlejsie..a nech je to co najmenej bolestive 🙂 prajem vela,vela stastia

ericica
23. júl 2010

@miki060707 ja tiez v septembri tak koncom aj rebi tak bola krstena a uz ani teplo moc nebolo 😵
hej vydrzi a uz sa veeelmi tesim a aj ja si odychnem bo rano to mam pestre,kym je edina ticho rychlo rebecu obleciem a ucesem a dam jej jest a kym sa poumyvam a chcela by som aj ja jest uz sa puci 😝 tak je tak ze ju mam na ruke 😝

oacka
23. júl 2010

my krstíme teraz v nedeľu. ak bude takto revať, tak ďakujem pekne....

ericica
23. júl 2010

@oacka no preto som ju mala tuto noc iba v kratkorukavovom bodynku a v ponozkach a ani prikryta nebola a ked som jej chytila stehienka tak ich mala teplunke....ale spala ok az do pol 9 🙂 ale mali sme krasnu letnu noc 😝
no mne minule jak som ju drzala hodila tycku hned medzi dva prsniky a podprsenka ju zachytila 😀 😀 😀 tak som musela ist pod sprchu

katarina7777
23. júl 2010

@oacka jasne ze ratas aj tie pokakane plienky ked je tam nacikane...staci ich skusit v ruke ci su tazke.
Ja vacsinou prebalujem az po krmeni lebo pocas krmenia sa maly vzdy poriadne pokaka... ze kolko ide dovnutra tolko aj von 😉
Prave som pozerala album julovciatok a deticky su nadherne...

ericica
23. júl 2010

@oacka no to ti teda nezavidim ale pevne verim ze bude dobrunka 🙂
nasa rebi prespala cely krst a to uz mala skoro 3 mesiace 😉 a ked sme boli na priprave a nauke na krst tak farar ze dieta treba tisit aby neplakalo a nerusilo krst.....dobre sa mu hovori co ani deti nema 😠 😠 😠

ericica
23. júl 2010

@katarina7777 aj ja prebalujem vacsinou az po napapani lebo sa vzdy pocas jedenia pokaka 😅

miki060707
23. júl 2010

@oacka možno sa v kostole stane zázrak a bude dobručká a keby len fakt dosť plakala, tak sa nestresuj, že ako budú reagovať ľudia, mi keď sme krstili, tak jeden chlapec taaak plakal, že to bolo hrozné, normálne sa im tam skoro aj dovracal, tak pekne farár aj počkal kym sa utiší a tak, to nemôžeš ovplyniť, kamarátka krstila tušim 2-3týždnové bábo a tiež plne kojené a pekne prespinkala a keĎ v nedelu ma byť lepšie počasie..... 😉 🙂

katarina7777
23. júl 2010

@alllexa tebe sa tehotenstvo asi velmi pacilo ked si tak dlho prenasala a prave som nakukla do tvojho albumu a tie fotky z 8 mesiaca su nadherne... a stale si sa stazovala ze kolko si pribrala 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre