Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

ericica
23. júl 2010

@maxara 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 no des uplna kovbojka to vaaaaazne 😖 😖 😖
to si si teda vytrpela a ja ze si uz doma 😲 a ty este v enmocke odkedy si vlastne tam???zelam ti aby sa ti mliecko rozbehlo a ty si plne kojila a daj sa co najskor dokopy 🙂

alllexa
23. júl 2010

@miki060707 - no, repik si uz varim... ale v nemocnici, ked som si davala repik, tak ma to stipalo, tak neviem...

@ericica - ano, bol to nastrih, ale neviem, kolko bolo stehov...

miki060707
23. júl 2010

@mirka285 no diki Miri, skusim dať viac, šak aj doki vravela, že mam skusiť dať 60, vtedy mal piť 30, že ak nevypije vylejem, lepšie ako keby mal hladovať, ja už som to dneska srala a dala som si kukurice, som odsávala jak blb, aj avent odsávačku som si kupila a hovno z toho...sory za výraz, nemám mleko a to je všetko, inak aj mne už dlhoo spí a mohla by som upratovať a tiež aj žehliť, ale sa mi nechce, ked som bola tehu, tak som behala s handrou a vysavačom, až mi šibalo......

alllexa
23. júl 2010

@maxara - kokos, no des:( Tie vyvolavacky by som sa zblaznila, keby mi dali tri za sebou, jedna bohato stacila, i ked mi hrozilo, ze este jedna bude... No a to odpadavanie, to sme mali podobne, mne nastastie vybavil doki aj infuziu, aj transfuziu. A to sitie, fuj, to muselo byt strasne, mne nastastie epi dobre pri tom zabrala. Ja nechapem, ze Ti nedali nieco na umrtvenie. A kyretaz - to uz je fakt k tomu vsetkemu moc:( A to som si myslela, ze mam blby porod...
Ale povedz si, ze uz mas to najhorsie za sebou! Drzim palce, nech sa das cim skor dokopy a hlavne, aby sa Ti dobre dojcilo amala priberala!

miki060707
23. júl 2010

@maxara maxiiiiiiiiiii 😖 ☹ to mi je taaaak ľuto, že si tak hrozne dopadlo, to šitie muselo byť prííííííšerné, ja som počula ako ženy plaču pri tom, hneď mi došlo zle, že ja by som to asi ani nezvládla, hrooooozne mi je to fakt luuuto, ale život je už taký,.....nech je Ninka už ok a ty tiež a ste doma a pekne jej budeš dávať svoje mliečko, 80 jej dali, to su šiši, ..................................

dugyna
23. júl 2010

@maxara maxi je mi luto co si zazila ☹
prepac maxi ale napisem sem svoj pozitivny zazitok, aby nahodou kocky co este nerodili..videli ze nie vsade je to zle...ale uprimne ma mrzi ze si si zazila aj s malickou takzto stres ☹

Na porovnanie pisem moje pozitivne zazitky z Antolskej
vsetkym sestrickam a dr.dakujem ze su velmi mily a ochotny naozaj pozitivny zazitok mam z celeho oddelenia sestonedlia,a to uz od pani upratovaciek cez pani sanitarky sestricky detske ale aj gyndoske, a takisto az k dr destkym a gyndosom.
Naozaj klobuk dole prijemna atmosfera.
PO cisasrkom mi malinku doniesli prisat asi ho hodinky po porode neviem presne mala sa hned prisla na obe bradavky uzasny zazitok a krasny pristup destkej sestricky Anky 🙂 velmi prijemna zena ktora pristupuje s laskou k svojej praci.
Potom v ten den mi ju doniesli este dva krat 😉
Na druhy den mi malicku doniesli asi 2 krat na dlho, raz bola pri mne 45min 😉.Ale o 15h/cize po 24h od sekcie/ ma postavili na nohy a to som si isla uz pre malicku.Malinka Miska mala este tu noc ostat tam pri sestrickach kedze som bola po sekcii, ale poprosila som sestricky aby som ju uz mohla mat pri sebe a dohdoli sme sa ze ak by som nevladala tak im malicku Misku mozem v noci doniest. Nebolo vsak treba s malcikou sme boli spolu celu noc a potom az do odchodu domov.
Na izbe sme boli dve, kocka co bola so mnou prva bola po spontannom porode, dakujem jej za vsetku pomoc 😉velmi zlata a ochotna, ked som sa nevedela zohnut.Dakujem.
Potom som bola asi 3/4 dna sama a v noci doniesli novu kocku po spontannom porode, tiez v pohode baba.
Na Antoslke detom glukozu nedavaju, prikladaju babatka kazde 3hodinky,ak babatko place a nezaspinka -teda pyta papat bude maminka este nema mliecko alebo nestaci/nema ho este dost/ tak dokrmuju deticky UM -beba 1 hypoalergen, a davaju ho cez stiekacku..dietatko si samo z 20ml striekacky taha samo,cize nie je ruíziko ze by nechcelo potom sat samo.
Prve hodiny po porode ale babatkam UM nedavaju, ze deticky maju zasoby este z bruska./aspon podlo toho ako to bolo u mojej druhej spolubyvajucej/
Druhy den som musela malu maximalne 10ml,raz 20ml dokrmit,ale od 3dna plne kojila. velmi nam pomahal vaha na chodbe kde som malinku vazila pre papanim a po papani ceze som vedela ci uz mam mlieko a kolko mala odsala z prsnika 😉.
Oddelenie bolo ciste aj wc a kupelka,nie je treba nadstandart.
So sestrickami destkymi sa dalo cokolvek poradit.
Mlieko co si mamicky odsavaju sa skladuje 12h v chadnicke oznacene menom ich dietatka /v chladnicek u destkych sestriciek/ a ak je nutne maminka dokrmi svoje dietatko nie UM ale svojim odsatym mleickom. nikdy sa nepouziva mliecko jednej zeny pre ine dietatko.
Strava bola pre kojace maminky nenaduvajuca, malo solena a korenena, splana kriteria strvy pre kojace maminky..a aj pre tie co boli po cisarskom tie mali o nieco inu stravu.Strava bola ina dobra, a porcie boli akurat.
Pitny rezim bolo nutne si dat nosit.
Cize asi tolko.

dugyna
23. júl 2010

@maxara dufam ze coskoro budete s malnkou doma a tvoj mali pokladik ti da rychlo zabudnut na tieto skrade spomienky

miki060707
23. júl 2010

@alllexa ja som dala aj malému repik na to očko, čo mu tieklo a netečie, tak hádam ti to pomôže...

ja som normálne rada, že som mala cisársky, keď tak čítam o vašich pôrodoch, viem, že bába mi ženy sme schopné všetkej bolesti na svete, ale mne je normálne z toho zle, že prečo nekery mamičky tak musia trpieť ☹

petulka_1
23. júl 2010

Ahojte baby. Tak my sme uz dnes dosli domov z porodnice. Maly je velmi zlatucky... Taka som rada, ze uz to mame za sebou.

drievko
23. júl 2010

Ahojte maminky tak uz aj ja to mam pekne za sebou! Vcera sme prisli domov! 🙂 porod som mala suprový este lepsi ako pri prvej dcerke sup sup ! Kojime sa 🙂 ale strasne ma bolia bradavky (neskutocna bolest ale musim to nejako zvladnut)!Ak mate nejake dobre rady na bolave bradavky a naliate prsia napiste ! Dik

monline
23. júl 2010

@zrzulka toto je link na včerajšiu pravdu
http://dennik.pravda.sk/Pravda.aspx?datum=22.7....

aj daniela tam máme, vtedy ked sa narodil nás nestihli vyfotiť, lebo sme skoro šli domov..tak som poslala foto

jaruska8
23. júl 2010

@maxara Maxi, drž sa, toto je jeden horor, čo si si zažila!!! 😠 😠

tadotami
23. júl 2010

@drievko mne velmi pomahalo pod teplou sprchou si vytlacat mlieko.vtedy to nebolelo.doma si odstrekujem rucne pokial sa rozbehne a potom pouzijem odsavacku.ak si budes odstrekovat rukou neboli to tolko aj ked ich mas doranane.dalej ich maj v suchu a perfektne cistota lebo pokial mas na nich rany nech nedostanes zapal.

jaruska8
23. júl 2010

@drievko Drievko, vieš, čo mne pomohlo na bradavky??? Vždy si po kojení vytlačiť troška mliečka a nechať si ho na bradavke uschnúť. A na naliate prsníky je dobrá teplá sprška. 😉

luminkasp
23. júl 2010

@kristip , kika, uplne ti verim, ze si nervozna, myslim, ze to je tak trochu kazda z nas, ktora prenasa, tak v pondelok vela stastia, ale ja myslim, ze si ta tam uz zajtra nechaju 😉

luminkasp
23. júl 2010

@janka_michal , dakujem, aj tebe vela stastia v nedelu
@stanka33, diky 😉

idem nahodit este posledne tehu foto, za 12 hodim som v nemo, tak sa drzte a nech sa nam rodia len krasne, dobre a zdrave babenka kym tu nebudem 😉

ribike
23. júl 2010

@luminkasp Ahoj...ano poslali ☹ ,vôbec na nič som nereagovala mala som iba smiešne kontrakcie a to mi pichli oxi...a 7hodín do mňa púšťali infúzie 😒 a popri tom som bola na monitore...nič nezabralo a na druhý deň po vizite ma poslali domov...

ribike
23. júl 2010

@alllexa Ahojky...slabé kontrakcie a ináč nič ☹ ale už by som rada porodila,lebo malinká stále priberá a už mám fakt strach že to prirodzene nepôjde ☹

luminkasp
23. júl 2010

@ribike , tak drzim palce a myslim na teba, nech to mas rychlo za sebou 😉

ribike
23. júl 2010

🙂 Dakujeme...už som fakt na ihlách 😕 ...

noemarta
23. júl 2010

ahojte,
maax,preboha, horor co si prezila..... 😔 😔 prajem vam s malou rychle uzdravenie, zregenerovanie a sup sup domov.
@luminkasp tak sa zajtra drz a daj vediet potom co a jak, verim, ze to budeme mat obe zajtra za sebou, ze sa im bude chciet ist von.
tak sa majte, idem sa dobre vyspat, aj ked neverim, ze zaspim. drzte palce. paaaa 🙂

maxara
23. júl 2010

Baby, ja som povodne o porodechcela napisat podrobne az neskor, ale vidim, ze musim aspon ciastocne uviest na spravnu mieru to, co som napisala vyssie.. Dugy, ja samotny porod povazujem za najkrajsi zazitok v mojom zivote. Ja som straasne najviac na svete nechcela sekciu a dr na kramaroch mi to umoznili, za co im velmi dakujem. Len akurat to trvalo tri dni a tri noci, co zial oni ovlyvnit nemohli. MOJA volba a vobec ju nelutujem. Na porodnicu som prisla v piatok okolo pol deviatej rano, prave tam bolo 8 rozbehnutych porodov okrem mna. Vsetci mali frmol, vsetci dr boli poriadne zaneprazdneni, moj dr mal zrovna sluzbu, ale cas nemal ani na to, aby sa kukol na hodinky. Isla som teda na poslednu volnu postel na cakackach. O 9tej mi praskla voda sama od seba (takze som zazila aj odchod zatky v noci, aj odtok vody, presne to, co som chcela). Moj dr ma vysetril, bola som akurat na 4 cm, tak nakazal dat na monitor, pripravit (oholit ak by bolo nutne a dat klystir, a zavolat anesteziologa na EPI). Akurat, ze jedina volna sestricka bola presne ta jedina osoba, ktora mi na celom porode vadila. Totalne neschopna krava stara, ktora si moju tvar a meno evidentne nezapamatala a napojila na monitor inu babu. Klystir mi nedala, asi zabudla, hoci by sa mi urcite velmi ulavilo a oholena som nastastie bola. Tato sestricka mi prisla len pichnut streptokokovu infuzku a aj to si nezapamatala a zabudla mi ju odpojit. Medzitym som si zavolala Miska, ktory dobehol z roboty a hodinu stal pred porodnicou. Ja som napichnuta na davno dotecenu infuzku, mala kontrakcie kazdu minutu, take az sa mi brucho triaslo a dufala som, ze ta vypatlana mrzana si na mna spomenie, nech uz mozem zist z tej postele povedat, ze rodim, kedze vsetci boli niekde pri porodoch.. Nakoniec konecne prisla, odpojila ma a ja som sa dozadovala niekoho, nech za mnou pride. Nakoniec prisla porodna asistentka, najprv mi povedala, ze zle predychavam kontrakcie a potom ked si vsimla co to so mnou robi, hned so mnou utekala na vysetrovnu. Poprosila som ju, nech mi zavola Miska, ze tam uz dlho caka. Dr ma vysetril a hned, ze ved mi rodime.. Poslal ma na salu, zatial sla teta po mojho Miska. No akurat ze vsetky saly boli obsadene, moj dr z mojho vysetrenia utekal s5 k eho rodicke... vtedy som pocitila zufalstvo, lebo stojac pri stole sa na mna valila dalsia tlaciaca kontrakcia. Rozplakala som sa, ze ich prosim, nech si niekam mozem lahnut, aj na zem. Moj dr to pocul a zareval na nich z boxu, nech vyhodia z bocaku jednu, co mala este par minut cas. Tak som nakoniec isla rodit tam. Dosla tam za mnou mlada doktorka a porodna asistentka. Po lahnuti na stol bola malinka za 5 minut na svete. Trosku pripucena, tak ju rychlo vzali predychnut kyslikom, ale vraj stacilo malinko a krasne zacala spievat. Ako Misko napisal, vyplakala sa doruzova. A hned mi ju priniesli este krvavu a slizku na prsia. Bola som taka dojata, bolo to fakt krasne, bola makkucka a tepla a mna v tej chvili uz nic nebolelo. Vlastne tym, ako vysla von, opadla vsetka bolest. Dokonca ani tlacenie nie je bolest, len silny tlak.. Detska sestra zobrala potom mm s Ninkou a poukazovala mu ju zo vsetkych stran, pekne si ju pofotil, lekarka mu vysvetlila, preco ju predychali a potom mu ju dali v perinke zabalenu a prisli za mnou. Chvilku sme tam boli spolu, vlastne presne 26 minut, kym sa narodila aj placenta a potom dr, ked videla, ze sitie bude brutal, poslala mm prec, do bufetu, kupit si vodu.. No a potom zacalo to najhorsie.. na toto by som rada zabudla. Hoci som dostala dve davky mezokainu, citila som kazde pichnutie, kazdy steh, kazdy uzlik.. najviac ma boleli tie paky zarazene hlboko dnu, ktore mi roztahovali tie rany. A ze ich bolo pozehnane, netreba hovorit. Na toto je vyborna ta epiduralka, zial, kedze sa na mna vysrala ta upachtena Martuska, co zo vsetkych prikazov splnila jediny a to infuzku, pekne som si to uzili vsetko pri vedomi a plnej parade.. zelala som si odpadnut. Tie bolesti pri siti este znasoboval fakt, ze som rodila na predpotopnej koze, ktoru uz daaavno nepouzivali na rodenie, polohovala sa takou velkou klukou rucne a kedze bola z troch casti, tak kazda cast zvlast. No a mne sa stalo, ze som lezala trtolom rovno na spoji tych casti, takze som ho mala strasne uboleny, chvilku som si myslela, ze aj zlomeny snad. Nohy som mala pripnute v tych korytkach. Tak tu lavu nohu som v korytku mala doslova prilepenu o tisickrat odlepeny leukoplast, cize ako som si ju tam dala, som ju musela mat cely cas a nedalo sa mi s nou pohnut. Pravu nohu som mala v korytku, ktoreho drziak sa stale sklapal dole, takze som si ho sama musela drzat, aby som mala nohu pekne dohora, nehovoriac o tom, ze sa to korytko este aj tocilo okolo vlastnej osi, cize som mala parkrat nohu krizom cez neho. Takze na oboch lytkach som mala modriny, take hlboke vnutorne spuceniny. Na to vsetko, ako to bolelo a ako dr na mna hucala, nech dam dole rit, nech s nou nebojujem, nech vydrzim a pod, som sa snazila ako som najlepsie vedela, plakala som si sama pre seba a prosila ju, nech ma pochopenie a strpenie. A aj napriek mojej obrovskej snahe som si nasla v porodopise, ked som ukecala sestricku k nahliadnutiu, ze "vyrazne nespolupracujuca pacientka". Bola som z toho velmi sklamana..
Ale tymto som chcela povedat a trvam na tom, ze porod ako taky, bol krasny zazitok, urcite budeme pracovat na druhom babatku a urcite sa budeme snazit o prirodzeny porod aj keby to malo prebiehat rovnako. Kontrakcie bolia ako svina, ale vzdy len chvilocku a da sa to pekne prezit aj bez EPI, tlacenie mna nebolelo, len to bolo cudne, skor som mala pocit, ze nevladzem tolko tlacit... a potom ked som kukla pomedzi moje nohy na Ninku a ked som pocula mm ako na mna stastne krici, ze je krasna, ze je najkrajsia na svete a je len nasa... normalne teraz placem od dojatia, ked si na to spomeniem.. a ked mi ju potom dali na brusko a bola taka teplucka a makka.. a mrnkala ako maciatko.. a vecer po porode ked mi ju priniesli a ja som si ju dala na postel vedla mna a pozerala sa na nu a nemohla som sa vynadivat, ako sa tvarila, pucila a mracila a hybala viecockami.. slzy sa mi tlacili do oci, ale od stastia, vobec nie od bolesti ci utrpenia.. po druhej sprche som uz bola celkom v pohode, slaba ako mys, ale vypytala som si postielku na kolieskach a isla som Ninku ukazat Miskovi, kedze ju este velmi chcel vidiet. Spolu sme na nu na chodbe cumeli so slzami v ociach... Je to krasne stat sa matkou. Z tohoto dna nelutujem ani sekundu.
No z coho som zufala teraz su vlastne malichernosti.. toto posrate zdravotnictvo, cely system.. lekarov malo, nemaju cas sa pacientom venovat, takze informacie sa z nich musia pacit, ak chce mat clovek uceleny pohlad na vec. Na druhej strane chapem aj ich.. maju vela roboty, tak nemozu informovat kazdeho o vsetkom. Z gynekologie nie som sklamana zo ziadneho cloveka, ani z dr, ani zo sestriciek, ci ineho personalu.. aspon tu na standarde su vsetci mili a fajn. Jedina osoba, na ktoru sa hnevam, je ufunena Martuska zo saly a tu z nasledneho pobytu som znechutena z praktik jednej sestricky, ktora bez mojho vedomia nakrmila Ninku Bebou a vobec mi to nepovedala, az potom sa preriekla, navyse to urobila na prikaz primarky, no a ze ju okupala johnsonom.. ked sa jej nieco vyhodi na tele, ju nakopem do riti.. ale aspon viem, ze si s malinkou mam chodit vsade a dozerat na nich.
Vybavenie oddelenia, ako postele, madrace, sprchy a zachody nekomentujem, aj tak by som si takyto dlhy pobyt na nadstandarde nemohla dovolit. Co ma desi je strava.. Zajtra rano si vypytam papier a schuti im napisem list do kulinara, ze nieco podobne ich veceriam a obedom naserem do rana za tri vedra...
No a na ostatne mam skratka smolu. To ze som rodila mimo salu, no hold kto prv pride, ten prv melie.. to ze mala ma zltacku, je to macek a ma co odburavat.. nie sme jedini so zltackou.. to ze mi dali na izbu pridrbaninu, no tak to som mohla vychytit hocikde.. to ze som musela ist na kyretaz, no zial, ostali mi v maternici nejake kusky z Ninkinych obalov.. to ze je strava tu desna a nejedla, to asi nikde v nemocnici nevaria dobre.. skratka sme toho mali vela, co sme si mali preskakat a nakoniec mozme byt radi, ze sme si to preskakali tu, v rukach odbornikov.. sice v hnoji slovenskeho zdravotnictva, ale aspon sa staraju.. BOHVIE ako by sme dopadli inde, v inej nemocnici...

oacka
23. júl 2010

@maxara krásne si to napísala... nemám čo dodať, je super,že máš takýto postoj, nech je porod akýkoľvek, bolestivý prirodzený, či sekcia, či už plánovaná alebo akútna, nikto nám nevezme to šťastie, čo sme prežili keď sa drobci narodili. som si na to zas spomenula,keď som ťa čítala... dobrú noc, pozdravujem Ninku. 😉

petrap001
23. júl 2010

@maxara no waw 🙂 velmi pekne si to napisala.s tym zdravotnictvom nenarobis uz nic,tak to proste chodi 😒
a mas pravdu,ze je to ten najkrajsi zazitok na svete,ked uvidis svoje babatko po porode,zabudnes aj na bolest a vsetko 🙂 ja by som si odrodila este raz.s tym rozdielom,ze ja som bola spokojna uplne so vsetkym v nemocnici,ale ja som zas mala stresy pocas tehotenstva s tym zdravotnictvom 😀
Tak prajem vela zdravicka Ninke,tebe vela sil,nech sa das do kopy cim skor a nech ste doma a uzivate si svoj pokladik 😉

luminkasp
23. júl 2010

dobru noc, idem uspat malu a potom uz sa len priblizovat k zajtrajsiemu dnu 😉

@noemarta , vela stasticka zajtra 😉

petrap001
23. júl 2010

@tadotami ja som odsavala dvakrat a to len zo zvedavosti,ze kolko maly vypije ale bolest riadna potom bola z odsavania...a druhykrat som nemohla odsat skoro nic,tak som sa na to vyprdla,nech si taha sam 🙂 inac,ja mam mliecka dost,ani nebol vobec dokrmovany,ani v nemocnici.nic.nechcem mu nic davat pokial nemusim.

mirka285
23. júl 2010

@dugyna ja len tolko ti chcem povedat ze vsetky rodicky ktore maju bezproblemovy porod a pobyt v nemocnici, si myslia ze aka je nemocka super a nanic sa nestazuju...nemysli si ze Antolska je super uzasna porodnica v ktorej sestricky robia veci inac ako na Kramaroch a v Ruzinove...to ze si nic take nevidela,naznamena ze tam nedokrmuju UM a pod. veci a tak isto sa aj tam najde niaka krava ktora ti dokaze zneprijemnit pobyt,takze bud rada ze ty mas pekny zazitok a ze si zrovna na taku kravu nenatrafila...tvoj prispevok mi pripadal trosku ako reklama na Antolsku a ja si myslim ze Maxi tu nesla poukazovat na praktiky nemocnice a personalu ale skor sa chcela vyrozpravat z toho co sa jej stalo ☹ nemyslim si ze v BA je niaka nenocnica lepsia alebo horsia,Antolska je akurat najnovsia tak je najmenej zdevastovana ...to co sa stalo Maxinke sa jej mohla stat v ktorejkolvek nemocnici,ja som mala podobny zazitok pri prvom porode,proste skomplikovalo sa vsetko co sa dalo,ale absolvovala by som to znovu uz len kvoli tomu malemu stvoreniu,ktore mi to prinieslo...najdolezitesie je aby ci uz po tazkom alebo lahkom porode sa nam narodio babatko zdrave,myslim ze presne toto si zela kazda z nas a dufam ze sa to kazdej splni 🙂

sunavianka
24. júl 2010

@maxara jeej maxi tak to mi je ľúto, čo si si musela prežiť, no hold to slovenské zdravotníctvo to je bída... ale gratulujeme ku krásnej Ninuške a želáme veľa mliečka, neboj odteraz to budú len samé radosti 😉

ja to tu tiež nemám jednoduché, a ja len dúfam, že bábu sa bude chcieť ísť von prirodzene... lebo... som v 40 týždni a doteraz som ešte ani raz nebola gynekologicky vyšetrená, brutál čo? čiže vôbec neviem či sa otváram, či sa mi krčok skracuje, prosto vonkoncom nič..., streptokok? to čo je? glukoza? že o čom hovorím?
som v dánsku a tu to funguje štýl ala všetko prirodzene, lenže zabudli na to, že prirodzenosť v 70. rokoch a v roku 2010 je rozdiel... a ja len trpnem či bude všetko oka... snáď áno, ale jednou vecou ma potešili aspon epidurál tu dajú..., takže slovenské zdravotníctvo je síce bída, ale sú tam aspon ludia, povačšinou, ktorí vedia čo robia... to že je málo pracovných síl za to my nemôžeme ale ani oni... ale tuto? u nich? no katastrofa... mm pichlo tak brutalne v krížoch a oni ho nechali hodinu čakať, a ja že mu dajú aspon nejakú uvolnovačku a nič! umri ked chceš... jedna baba čo poznám tu rodila cisarákom pekne po troch dnoch domov, žiadne také zaberať miesto... a ked je všetko oka max. 2 dni v nemocke... ked to budú takto robiť dalej nabudúce budú ženy rodiť na poliach alebo ja neviem kde 😀
a do nemocnice ísť v prípade, že : mi odtiekla plod. voda, že krvácam, že mám kontrakcie každých 5 min., tomu chápem, ale som prvorodička a nikdy človek nemôže vedieť a ja hlavne posúdiť či je všetko tak ako má byť, a v žiadnom prípade neísť do nemocky skôr ako tam človek zavolá a aj to cez telefon podotýkam, posúdia, či je nutné ísť tam hned... takže takto som si vyliala srdiečko, snád to nikoho nepobúrilo, nenahnevalo alebo tak nejako, lebo ja viem, tie hormoniky s nami pracujú a sme nejaké citlivejšie 😀
a ešte prajem peknú sobotu babulky, maminkam a bábatkam prajeme veľa mliečka a babam, ktoré by mali dnes alebo zajtra rodiť veľa síííl a ako maxi napísala, je to ten najkrajší okamih na svete, vidieť ten svoj malý krásny uzlíček... nič idem si ja ešte pospinkať my tak na etapy chodíme 😅

sunnygirl
24. júl 2010

@luminkasp dnes je tvoj deň, myslíme na teba

@ribike
@sunavianka
@noemarta to akože sme tu tehu len my?????? 😨 😨 😨

sunnygirl
24. júl 2010

@23bambuliatko neboj nezabudla som na teba aj ty si ešte tehu no a ja. Inak aj mne dr. na poslednej poradni v pondelok povedal presne en istý dátum 31. júla. No ja mám narodky 24. augusta 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre